Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.Εχω την εξης απορια:

H κιθαρα που περιεχεται στο Guitar Hero:Metallica ειναι συμβατη με το Rock Band και το Rock Band 2?

Θα ημουν υποχρεος αν μπορει καποιος να μου απαντησει σιγουρα.

Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ίσως χαζη ερώτηση από ένα νέο κάτοχο PS3.

 

Έχω δημιουργήσει και ελληνικό account όπως και US. Το ελληνικό με το σκεπτικό να παίζω online και το US να κατεβάζω content (demos αλλά και παιχνίδια) αφού όπως βλέπω οι τιμές του US Network είναι ίδιες κατά απόλυτη τιμή με αυτές του Europe, δηλαδή

24,99$ =?? 24,99 Ευρώ :mad:

 

Η ερώτηση λοιπόν είναι αν θα έχω πρόβλημα με τα παιχνίδια που κατεβάζω από US και αν θα μπορώ να παίξω κανονικά με το ελληνικό account μου.

 

Το παράδοξο είναι ότι τη VISA Electron από ALPHA BANK που έχω την έκανε δεκτή το US PSN, όχι όμως και το ελληνικό που συνέχιζε να μου πετάει το μύνημα Credit card information not valid μέχρι που μάλλον κλείδωσε απ' ότι κατάλαβα, για 24 ώρες αν έχω ενημερωθεί σωστά...:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως δεν εχεις κανενα προβλημα

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 04:11 ----------

 

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.Εχω την εξης απορια:

H κιθαρα που περιεχεται στο Guitar Hero:Metallica ειναι συμβατη με το Rock Band και το Rock Band 2?

Θα ημουν υποχρεος αν μπορει καποιος να μου απαντησει σιγουρα.

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

καλυτρερα να σου απαντησει καποιος 100% αλλα εγω ειμαι σιγουρος 99% πως δεν θα χεις προβλημα.

ξερω για καποιες ασυμβατοτητες που υπηρχαν με ντραμς αλλα για κιθρα δεν ακουσα τπτ ποτε.βεβαια καλο ειναι να στο πει και καποιος αλλος για σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Heavy Rain θα ειναι αποκλειστικοτητα ή θα κυκλοφορησει και σε αλλες πλατφορμες?

 

Ημερομηνια γνωριζουμε? Σε καταστηματα εχω δει pre-order για Δεκεμβριο 2011 (!) αλλα σε σελιδες του ιντερνετ με κυκλοφοριες αναφερουν για Φεβρουαριο 2010. Αμερικανικο νομιζω ομως.

 

Πιθανοτατα αποκλειστικοτητα θα ειναι αν κρινω απο το cover.

 

6459957x.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παρω PAL απο αγγλια απο το Play θα εχει διαφορα απο το να παρω την αντιστοιχη εκδοση απο Ελλαδα?

 

Θα εχει διαφορετικο BCES κωδικο?

Όχι καμία διαφορά! Εγώ από Αγγλία έχω ΟΛΑ μου τα PS3 games και αφού είναι και PAL δεν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης το PS3 είναι region free (στα games μόνο, τα αμερικάνικα blurays δεν παίζουν :P) και έτσι και τα αμερικάνικα παιχνίδια παίζουν κανονικότατα! (δοκιμασμένο με το Demon Souls). Ψώνισε άφοβα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παιξω ενα παιχνιδι στο PC σε αναλυση 1280x720 θα εχω τα ιδια αποτελεσματα σαν να το επαιζα στο PS3?

 

Συγκεκριμενα ο υπολογιστης που ειμαι τωρα δεν ειναι και τοσο συγχρονος και θελω να παιξω το Tomb Raider Underworld, και αναρωτιεμαι αν αξιζει να το παρω για PS3 ή να το παιξω σε αναλυση 720p στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι ακομα , πηγα στα display settings και εβγαλα ολες τις αναλυσεις αφησα μονο την 1080p και τα games τα κανει upscale σε 1920χ1080 ειναι προτιμοτερο να τα αφησω ετσι? ή να τα βλεπω σε 720p?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι ακομα , πηγα στα display settings και εβγαλα ολες τις αναλυσεις αφησα μονο την 1080p και τα games τα κανει upscale σε 1920χ1080 ειναι προτιμοτερο να τα αφησω ετσι? ή να τα βλεπω σε 720p?

 

Σε τι τηλεόραση - οθόνη θα προβάλεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...