Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν υποστηρίζει το παιχνίδι Local Lan και έχεις κάποιο switch ή μοντεμ/ρουτερ δεν έχεις πρόβλημα.Καποιο PS3 γινεται host και συνδεονται ολα τα άλλα μαζί του.Κανονικα οπως στο Pc.Προσωπικά δεν έχω πετύχει παιχνίδι ps3 με local lan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αν υποστηρίζει το παιχνίδι Local Lan και έχεις κάποιο switch ή μοντεμ/ρουτερ δεν έχεις πρόβλημα.Καποιο PS3 γινεται host και συνδεονται ολα τα άλλα μαζί του.Κανονικα οπως στο Pc.Προσωπικά δεν έχω πετύχει παιχνίδι ps3 με local lan

 

Για GT5 PROLOG έλεγα η DIRT2, εάν συνδέσω 2 PS3 μεταξύ τους με ένα καλώδιο Ethernet δεν θα γίνει δουλειά?

Εάν υπάρχει ασύρματο Internet σε ένα σπίτι μπορούν να συνδεθούν όλα τα PS3 στο ίδιο modem router και να παίζουμε στο internet?

Επεξ/σία από PETERANOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για GT5 PROLOG έλεγα η DIRT2, εάν συνδέσω 2 PS3 μεταξύ τους με ένα καλώδιο Ethernet δεν θα γίνει δουλειά?

Αυτο δεν γινεται

Εάν υπάρχει ασύρματο Internet σε ένα σπίτι μπορούν να συνδεθούν όλα τα PS3 στο ίδιο modem router και να παίζουμε στο internet?

Αυτο ναι.Το έχω κάνει με Call Of Duty,2 PS3 ,2 τηλεορασεις ,το ίδιο μοντεμ ρουτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η αναλυση του ps3 βασιζεται στο καθε παιχνιδιξεχωριστα? Τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι σχεδιασμενα για 720p ή 1080p?

 

Σε περιπτωση που η ανάλυση του monitor ειναι μεγαλυτερο, το upscaling το αναλαμβανει η οθονη ή η κονσολα?

 

Σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω σε οθονη 2560x1600, επειδη ειναι η καλυτερη που εχω, οχι λογω της περισσειας αναλυσης, και αναρωτιεμαι τι θα γινει με τα Pixel που περισσευουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναλυση του ps3 βασιζεται στο καθε παιχνιδιξεχωριστα? Τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι σχεδιασμενα για 720p ή 1080p?

 

Σε περιπτωση που η ανάλυση του monitor ειναι μεγαλυτερο, το upscaling το αναλαμβανει η οθονη ή η κονσολα?

 

Σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω σε οθονη 2560x1600, επειδη ειναι η καλυτερη που εχω, οχι λογω της περισσειας αναλυσης, και αναρωτιεμαι τι θα γινει με τα Pixel που περισσευουν...

 

Αν μιλάμε για οθόνη και όχι για τηλεόραση, η οθόνη δεν κάνει upscale. Δυστυχώς πρέπει να δεις με τα ίδια σου τα μάτια πως φαίνεται στην οθόνη. Αλλά το πιο πιθανό είναι να υπάρχει έστω μια μικρή παραμόρφωση (αφού δεν μπορείς να βάλεις την native ανάλυση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση που ισως σας φανει λιγο χαζη..την ωρα που λειτουργει το ps3 με συνδεση hdmi ετσι κ αγγιξω λιγο το καλωδιο στο σημειο που συνδεεται με την κονσολα χανεται η συνδεση,ειναι φυσιολογικο η μηπως εχει καποιο προβλημα η θυρα του hdmi?(θα μου πειτε μην το ακουμπας ρε φιλε!)επειδη το μεταφερω συχνα κ μπαινοβγαζω συχνα το hdmi φοβαμαι οτι απο το κουμπωμα ξεκουμπωμα εχει αρχισει κ τα ψιλοπαιζει.αν καποιος μπορει να κανει ενα τεστακι στο ps3 του κ να αγγιξει το hdmi..ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση που ισως σας φανει λιγο χαζη..την ωρα που λειτουργει το ps3 με συνδεση hdmi ετσι κ αγγιξω λιγο το καλωδιο στο σημειο που συνδεεται με την κονσολα χανεται η συνδεση,ειναι φυσιολογικο η μηπως εχει καποιο προβλημα η θυρα του hdmi?(θα μου πειτε μην το ακουμπας ρε φιλε!)επειδη το μεταφερω συχνα κ μπαινοβγαζω συχνα το hdmi φοβαμαι οτι απο το κουμπωμα ξεκουμπωμα εχει αρχισει κ τα ψιλοπαιζει.αν καποιος μπορει να κανει ενα τεστακι στο ps3 του κ να αγγιξει το hdmi..ευχαριστω..

 

Έχει χαλαρώσει το βύσμα. Αν αρχίσει να το κάνει με μεγαλύτερη συχνότητα, αντικατέστησε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε το κανει κ με τις 2 μεριες του (ακριβου)hdmi αρα ισως η θυρα στο ps3 να εχει κατι(αν εχει..)π.χ οταν σηκωσω την κονσολα κ κουνηθει λιγο το καλωδιο μαυριζει η εικονα κ πρεπει να κουνησω λιγο το καλωδιο να ξανακανει επαφη..μετα ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

ένας φίλος έχει το ps3 και δυστυχώς δεν μπορεί να δει dvd που είναι σε PAL.

 

υπάρχει κάποιος τρόπος για να μην χρειαστεί να πάει να αγοράσει dvd ξεχωριστά????

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

ένας φίλος έχει το ps3 και δυστυχώς δεν μπορεί να δει dvd που είναι σε PAL.

 

υπάρχει κάποιος τρόπος για να μην χρειαστεί να πάει να αγοράσει dvd ξεχωριστά????

 

 

ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν νομίζω οτι μπορεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ Χ ΒΟΧ.ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΛΕΙΣΤΕΙΣΟΝ 3 Π.Χ(ΧΩΡΙΣ ΜΠΛΟΥΡΕΙ) ΤΟΤΕ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΠΟΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠ ΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΠΛΕΙΣΤΕΙΣΟΝ 3.ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΠΛΕΙ ΜΕ ΜΠΛΟΥΡΕΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ Χ ΒΟΧ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΤΩΤΕΡΟ ΑΠ ΤΟ ΠΛΕΙ 3.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ.

 

 

 

θελω να κανω μια ερωτηση σ αυτους που εχουν χ-βοχ.αν υπηρχε πσ3 π.χ χωρις μπλουρει τοτε ποια θα ηταν η γνωμη τους για το αν το παραπανω συστημα που ανεφερα ειναι καλυτερο απ το υπαρχον πσ3.παντως εγω θα προτιμουσα πλει με μπλουρει.ετσι και το χ βοχ ειναι με λιγα λογια κατωτερο απ το πσ3.η απαντηση δικια σας.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:26 ----------

 

σορρυ που ξεχασα να σβησω το παραπανω κειμενο(με κεφαλαια γραμματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι απατεώνες ειναι στα πολυκαταστηματα Plaisio,eshop,κοτσοβολος κτλπ!Ψαχνω να βρω ps3 120 gb και εχουν ολοι το 250 gb!Tι να τα τα κανω τα 250 να το κανω φορητό σκληρό?Μονο το pixmania εχει το 120ari!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...