Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O 7200 RPM ανεβάζει πολύ τις θερμοκρασίες,δεν προτείνεται μιας και δεν θα δείς διαφορά από έναν 5400 RPM,αν θες να δείς διαφορά κι έχεις φράγκα τότε η μόνη λύση είναι δίσκος SSD(Solid State Drive).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρωτώ γιατί απ΄ότι ξέρω το ps3 παίζει από το δισκάκι. Ένας ssd θα βοηθούσε αν το παιχνίδι είναι κατεβασμένο από το store και είναι αποθηκευμένο στο δίσκο. Ακόμη όμως και αν ισχύει αυτό που λες, η ουσία σε ένα παιχνίδι είναι το loading time?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια παιχνίδια έχουν την επιλογή install οπότε φορτώνεται από τον δίσκο και όχι από το δισκάκι,η ουσία σε ένα παιχνίδι δεν είναι το loading time,όμως αν ψάχνεις τρόπο για να αποφύγεις τα loading times το SSD είναι η λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω gherudos με όσα λες και έτσι είναι, απλά θα ήθελα να προσθέσω ότι θεωρώ υπερβολή την αλλαγή του σκληρού δίσκου του PS3 με ενός SSD καθώς το κόστος μπορεί να ξεπεράσει ακόμα και αυτό της ίδιας της κονσόλας!

Εγώ προτείνω την αγορά του μεγαλύτερου σε χωρητικότηκα σκληρού που αντέχει η σκέπη σας στις 5400rpm, όλα τα άλλα για μένα είναι υπερβολές και ανούσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια παιχνίδια έχουν την επιλογή install οπότε φορτώνεται από τον δίσκο και όχι από το δισκάκι,η ουσία σε ένα παιχνίδι δεν είναι το loading time,όμως αν ψάχνεις τρόπο για να αποφύγεις τα loading times το SSD είναι η λύση.

 

Το θέμα είναι η επιλογή του install να υπάρχει για όλα τα παιχνίδια! Τι κάνουν εκεί στη Sony; Δεν μπορούν να παραδειγματιστούν λίγο από το 360 σε κάποια πράγματα; Το MW2 απ' ότι έχω διαβάσει κοντεύει να τινάζει τα bluray roms στον αέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο PSN μονο αυτα τα λιγα μπορεις να κατεβασεις?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_downloadable_PlayStation_3_games#PlayStation_3_games

 

Ποσο κοστιζει το κατεβασμα, και επισης ισχυει πως μπορεις να τα μοιραστεις μεχρι και με 5 φιλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ θα έπερνα SSD.Έχω 160GB HDD και μέχρι πριν ένα μήνα είχα σχεδόν όλα τα παιχνίδια του PSN στο σκληρό μου και είχακαι 40GB ελεύθερα.120-160Gb είναι υπέραρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια βοηθηστε λιγο...πηρα σημερα την prepaid απο Κυπρου..προσπαθω να την περασω στο ps store και βγαζει συνεχεια το μηνυμα the credit card information is not valid check your entries carefully. δοκιμασα και με το ονομα που γραφει πανω η καρτα αλλα και με PREPAID CARD..τζιφος και με τα δυο..τι κανω λαθος?? υπαρχει περιπτωση να παιζει ρολο το οτι δεν εχω λεφτα μεσα ακομα?? δεν θελω να κανω αγορα απλα να την κανω register μονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.. Εψαξα αλλα δε μπορεσα να βρω αν εχει απαντηθει το παρακατω ερωτημα. Προσπαθω να συνδεσω το Play στο ιντερνετ μεσω usb stick.. Γινεται? εχει δοκιμασει κανεις? ουτε σαν wireless ουτε σαν wired μπορω να το κανω.. Προσπαθησα να το συνδεσω και στο laptop μηπως επαιρνε απο εκει ιντερνετ (εχοντας βαλει το στικ στο λαπτοπ) αλλα παλι τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.. Εψαξα αλλα δε μπορεσα να βρω αν εχει απαντηθει το παρακατω ερωτημα. Προσπαθω να συνδεσω το Play στο ιντερνετ μεσω usb stick.. Γινεται? εχει δοκιμασει κανεις? ουτε σαν wireless ουτε σαν wired μπορω να το κανω.. Προσπαθησα να το συνδεσω και στο laptop μήπως έπαιρνε απο εκει ιντερνετ (εχοντας βαλει το στικ στο λαπτοπ) αλλα παλι τιποτα..
Για wifi ,σου τα ειπε ο φιλος overclocker πιο πανω.Για wired μπορείς να συνδεσεις με καλωδιο Lan το ps3 σου απευθείας με μια θύρα στο μοντεμ-ρουτερ σου και είσαι οκ.Πηγαίνεις internet connection settings και επιλέγεις πως θέλεις να συνδεθεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HELP

εχω συνδεση το πσ3 με το μοντεμ με lan καλωδιο μπαινω κανονικα στο ιντερνετ ταχυτητες ολα καλα κ στο pro2010 στο online με το που βρισκω καποιον να παιξω γινεται κοκκινος στο σημα κ με την σεντρα κολανε ολα..μου βγαζει το εξης ΄΄ο αγωνασ πρεπει να ακυρωθει διοτι η κατασταση μεταδοσηs επιδεινωθηκε¨ στο Internet Connection Test‎ ολα ειναι οκ..μπορει να βοηθησει καποιος? YG. το modem ειναι to netgear dg834 v4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...