Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Timekeeper μήπως το PS3 σου έχει πρόβλημα;Είναι απόλυτα αθόρυβο σου λέω.

 

Συμφωνω με gherudos..... η μονη στιγμη που ακουγεται ειναι οταν bootαρει και μετα τιποτα......

 

Μιας και μιλαμε για slim.... μου φαινεται περιεργο που ζεσταινεται ακριβως στο κεντρο της κονσολας.... ουτε πανω απο το driver ουτε καπου αλλου.... το κανει και σε σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Timekeeper μήπως το PS3 σου έχει πρόβλημα;Είναι απόλυτα αθόρυβο σου λέω.

 

Μη μου λες τέτοια τώρα... Πέταξα ήδη 3 ΧΒΟΧ360... Θα το πετάξω και αυτό και θα πάρω Wii...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειναι και σε τι ηχους εισαι συνηθισμενος και τι θεωρεις εσυ θορυβο..... γιατι ενταξει αν βαλεις το αυτι σου 10 εκατοστα απο το μηχανημα ολο και κατι ακουγεται...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις. Όταν παίζω δεν ακούγεται τίποτα γιατί το ηχοσύστημα είναι DTS και το βάζω δυνατά... Όταν παγώνω το παιχνίδι όμως (σε συνθήκη απόλυτης ηρεμίας) ακούγεται ο ανεμιστήρας. Βέβαια, δεν ζεσταίνεται καθόλου! Όταν λέμε καθόλου, με 3-4 ώρες Uncharted 2 είναι τελείως παγωμένο! Τώρα, ή σκοντάφτουμε στην υποκειμενικότητα του θορύβου ή υπάρχουν διαφορετικές παρτίδες σε ανεμιστήρια (μάλλον λίγο και από τα δύο...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σε συνθήκη απόλυτης ηρεμίας σου λέω κι εγώ το μηχάνημα είναι αθόρυβο,τα έχω διπλά δίπλα 360/PS3 όταν το 360 είναι ανοιχτό και δεν τρέχει καν παιχνίδι βουίζει και τρέμει το γραφείο,ελάχιστα βέβαια αλλά το ακούς,δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί,αν του βάλεις παιχνίδι να παίξεις νομίζεις ότι θα εκτοξευθεί αντιθέτως το PS3 είτε παίζεις είτε δεν παίζεις παιχνίδι είναι αθόρυβο.Μπορώ να τραβήξω και βίντεο για να σας το αποδείξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βαριέσαι, τράβα για να το συγκρίνω με το δικό μου. Αν βρω την φωτογραφική μου θα ανεβάσω και εγώ να μου πεις την γνώμη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ του έχω βάλει και πρόσθετα ανεμιστηράκια και είναι τα μόνα που κάνουν θόρυβο.

 

Το PS κάνει μόνο αν ζεσταθεί. Απλά δυναμώνουν λίγο και μόλις κατέβει η θερμοκρασία, μειώνεται και ο θόρυβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις. Όταν παίζω δεν ακούγεται τίποτα γιατί το ηχοσύστημα είναι DTS και το βάζω δυνατά... Όταν παγώνω το παιχνίδι όμως (σε συνθήκη απόλυτης ηρεμίας) ακούγεται ο ανεμιστήρας. Βέβαια, δεν ζεσταίνεται καθόλου! Όταν λέμε καθόλου, με 3-4 ώρες Uncharted 2 είναι τελείως παγωμένο! Τώρα, ή σκοντάφτουμε στην υποκειμενικότητα του θορύβου ή υπάρχουν διαφορετικές παρτίδες σε ανεμιστήρια (μάλλον λίγο και από τα δύο...).

 

Εμενα ζεσταινεται ακριβως στο κεντρο της κουρβας αριστερα απο το 'P' του ''PS3''.... αλλα απο θορυβο οπως σου ειπα... το αυτι στα 10 εκατοστα για να ακουσεις κατι....

 

Μπορεις να εχεις δικιο για τα ανεμηστηρια... αλλα εγω να κοιταξω το θεμα με τη ζεστη... που μπαι δε γουει βγαζει και αρκετη απο πισω.....

 

Υ.Γ. Ασχετο....το οτι το χω πανω ακριβως σε αποδικωποιητη δορυφορικης δεν πιστευω να υπαρχει καποιο προβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ίσως φταίει η θέση στο έπιπλο της τηλεόρασης. Το πήρα στα χέρια μου και όντως ο θόρυβος μειώθηκε... Μάλλον θα το ανεβάσω πάνω-πάνω δίπλα στην TV. Πάντως gherudos αν δεν βαριέσαι κάνε το καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,χθες απεκτησα ενα PS3(απο το site!! :) ) και θελω να ρωτησω 2 πραγματακια.

1)Θελω να αγορασω σκληρο.Μπορω να παρω το σκληρο (2.5inch Sata 5400PRM) απο καταστηματα υπολογιστων?

2)Αξιζει να παρω εξωτερικο ανεμιστηρακη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Φυσικά και μπορείς να πάρεις, αρκεί βέβαια να είναι 5400 στροφών και 2.5inch.

2) Δεν υπάρχει λόγος καθώς το Playstation 3 δεν έχει προβλήματα υπερθέρμανσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Φυσικά και μπορείς να πάρεις, αρκεί βέβαια να είναι 5400 στροφών και 2.5inch.

2) Δεν υπάρχει λόγος καθώς το Playstation 3 δεν έχει προβλήματα υπερθέρμανσης.

 

Ωραια.Σευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Φυσικά και μπορείς να πάρεις, αρκεί βέβαια να είναι 5400 στροφών και 2.5inch.

2) Δεν υπάρχει λόγος καθώς το Playstation 3 δεν έχει προβλήματα υπερθέρμανσης.

 

και 7200 στροφες μπορεις να βαλεις,καποτε ειχα διαβασει μια συγκριση 5400-7200 στο πλει,και η διαφορα ηταν σχεδον μηδαμινη υπερ του 7200.

απλα δεν αξιζει την υπερβαση χρηματικα,και ισως απο θορυβο-θερμοκρασιες που και παλι δεν πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και 7200 στροφες μπορεις να βαλεις,καποτε ειχα διαβασει μια συγκριση 5400-7200 στο πλει,και η διαφορα ηταν σχεδον μηδαμινη υπερ του 7200.

απλα δεν αξιζει την υπερβαση χρηματικα,και ισως απο θορυβο-θερμοκρασιες που και παλι δεν πιστευω

Μπορείς να βάλεις και έναν των 7200 στροφών αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να καεί ο δίσκος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...