Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια ψαχνοντας στο internet βρικα αυτο http://www.infectus.biz/developer-features.php#ps3

 

τι λετε ειναι πολυ κοντα στο να σπασουν το "ασπαστο" ps3 ?

 

Καμία σχέση. Αυτό το τσιπάκι κυκλοφορεί πάνω από 2 χρόνια και είναι για άλλες δουλειές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. :)

 

Πρόσφατα, απέκτησα και γω το PS3 Slim με το Uncharted 2.

Σημειωτέον ότι μαζί με extra χειριστήριο ο Κωτσόβολος το δίνει στα 369Ε.

 

Κονσόλα έχω να δω 15 χρόνια :P, οπότε δεν ήξερα ακριβώς τι να περιμένω από την gaming πλευρά του PS3 εκτός φυσικά από τα διθυραμβικά σχόλια για το Uncharted 2, όχι μόνο από άποψη gameplay αλλά και από άποψη γραφικών που διάβαζα παντού.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι πόσο θα βελτιωθούν τα γραφικά του παιχνιδιού σε μια FullHD τηλεόραση. Αν και σύντομα θα το τσεκάρω σε 40άρα Bravia, αυτή τη στιγμή το δουλεύω σε 27άρα Samsung HDReady.

 

Χάνω από τα γραφικά του παιχνιδιού εξαιτίας της ανάλυσης; (μου δίνει τις επιλογές 720p και 1080i η τηλεόραση, τα δοκίμασα και τα δύο, μικρή ήταν η διαφορά). Αν ναι, θα είναι μεγάλη η διαφορά εν τέλει;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν εντυπωσιάστηκα (ξαναλέω πως δεν ήξερα τι να περιμένω, μόνο με wii έχω ψιλοασχοληθεί που προφανώς είναι περιττό να πω πως η διαφορά είναι χαώδης, το pc φαντάζομαι δεν συγκρίνεται έτσι κι αλλιώς) και θέλω να δω αν σε άλλη TV θα δω διαφορά.

 

Πάντως στα Blu ray που δοκίμασα (βασικός λόγος αγοράς του PS3 για μένα - ήθελα bluray player) έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος από αυτό που έβλεπα (που πάλι βέβαια σε μεγαλύτερη/καλύτερη τηλεόραση η απόδοση θα είναι ακόμη καλύτερη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες θα αγορασω σε λιγο οθονη για το pc. Αλλα θελω να βαζω και το ps3 επανω. Τι παιζει με το 16:9 και 16:10 ? Θα παρω αυτην http://accessories.euro.dell.com/sna/products/%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82/productdetail.aspx?c=gr&l=el&s=dhs&cs=grdhs1&sku=294998

θα εχει κανενα προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον οι FullHD τηλεοράσεις 32'' ξεκινούν από 450€. Αλλά αν θέλεις απαραίτητα οθόνη για pc, τότε αλλάζει το θέμα. Προσωπικά για οθόνη pc μου έχουν κάνει κλικ οι led 24'' της lg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτησω κι εγω, ως υποψηφιος αγοραστης.... ποσο θορυβωδες τελικα ειναι το slim?

 

Πχ, οταν βλεπει κανεις ταινια ή παιζει ενα παιχνιδι κτλ... μετα απο καποιες ωρες χρησης? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κι εγω, ως υποψηφιος αγοραστης.... ποσο θορυβωδες τελικα ειναι το slim?

 

Πχ, οταν βλεπει κανεις ταινια ή παιζει ενα παιχνιδι κτλ... μετα απο καποιες ωρες χρησης? ;)

 

Το slim είναι λίγο πιο θορυβώδες από το ΧΒΟΧ 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το slim είναι λίγο πιο θορυβώδες από το ΧΒΟΧ 360.

 

Χααχαχαχα τι του λές ρε του παιδιού;Φίλε μου όλα τα PS3 είναι αθόρυβα,slim έχω πλέον κι εγώ και δεν ακούγεται κανένας μα κανένας θόρυβος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χααχαχαχα τι του λές ρε του παιδιού;Φίλε μου όλα τα PS3 είναι αθόρυβα,slim έχω πλέον κι εγώ και δεν ακούγεται κανένας μα κανένας θόρυβος...

 

Περίεργο... Το δικό μου θα έλεγα ότι είναι θορυβώδες. Βέβαια δεν το καταλαβαίνεις όταν παίζεις αλλά όταν το παγώνω ακούγεται. Ίσως πάλι είναι ιδέα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...