Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η αληθεια ειναι πως δεν ασχοληθηκα,αλλα εχει σημασια στην ταχυτητα;

εφοσον επαιρνε ιντερνετ το πλει και ολα τα παιχνιδια δεν ασχοληθηκα ποτε.

πρεπει να ανοιξω καποιες συγκεκριμενες πορτες;

 

Όχι ακριβώς στo ευρός αλλά στα connections οπότε εν τέλει και στην ταχύτητα. Τώρα το ποιες πόρτες, ας σου πει κάποιος που έχει playstation 3 ή googlare το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη υπαρχουν παρα πολλες σελιδες εδω, συγνωμη αν ρωτησε και καποιος αλλος αυτο που θα ρωτησω.. Λοιπον, αν χαλασει το Blue Ray Drive, υπαρχει τιποτα που μπορω να κανω? Χαλασε το δικο μου και μου λενε οτι θα πρεπει να πληρωσω 150 ευρω για να το φτιαξουν και μπορει να παρει και 3 μηνες να μου το δωσουν πισω.. Αν λενε απο τωρα 3 μηνες σκεφτειτε.. Επισης αν χαλασει μια μερα μετα που μου βαλουν το καινουργιο Blue Ray Drive, θα πρεπει να πληρωσω και παλι 150 ευρω και να περιμενω 3 μηνες.. Αν ειναι δυνατον... Να τους δωσω 150 να μου το φτιαξουν, χωρις εγγυηση και με ακομα 150 ευρω να αγοραζω ολοκαινουργιο ps3 slim..

 

Ή το αλλο? Να μου λενε να τους δωσω το PS3 και 200 ευρω και να μου δωσουν ενα Refurbished με 3 μηνες εγγυηση??

 

Υπαρχει καμια περιπτωση να ειναι αναγκασμενοι να δωσουν 2 χρονια εγγυηση σε ολα τα ηλεκτρονικα ολες οι εταιριες και να μην το κανουν?? Π.Χ. αν δεν κανω λαθος η Apple δινει ενα χρονο στα iPhone(παραδειγμα) ενω κανονικα ειναι αναγκασμενοι να δωσουν δυο χρονια σε ολα τα κινητα..

 

Αν πρεπει να ανοιξω αλλο thread πειτε μου.. Μακαρι να υπαρχει καποια αλλη λυση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ApoelAndreas επειδή δεν σε καταλάβα καλά, την κονσόλα την έχεις πάνω από 1 χρόνο αλλα΄λιγότερο από 2; Αν ναι,από όσο ξέρω, παρότι η sony hellas τον παίζει και δίνει μόνο ένα έτος εγγύηση, μπορείς να κινηθείς μέσω ινστιτούτο καταναλωτών μιας και υπάρχει ευρωπαϊκή οδηγία περί 2ετούς εγγυήσεως για ηλεκτρονικες συσκευές. Αν μη τι άλλο 150 ευρώ δεν είναι καθόλου λίγα και στη θέση σου θα το τρεχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται πως οτι σου δωσουν πρεπει να συνοδευεται απο εγγυηση.δηλ αν σου αλλαξουν το ματακι, πρεπει να σου δωσουν εγγυηση για το ματακι.

σε καμια περιπτωση μην δωσεις 200+το παλιο σου για αλλο πσ3 που απλα του διορθωσαν το προβλημα που ειχε και του αλλαξαν το εξωτερικο πλαστικο!

με κοντα 300 παιρνεις καινουργιο.

διεκδικησε την εγγυηση 2 χρονων που δικαιουσαι κατα την γνωμη μου, η αν πρεπει να το φτιαξεις, πηγαινε σε κανεναν ηλεκτρονικο που τσιπαρει πλει γενικα και ξερει να στο φτιαξει στα μισα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται πως οτι σου δωσουν πρεπει να συνοδευεται απο εγγυηση.δηλ αν σου αλλαξουν το ματακι, πρεπει να σου δωσουν εγγυηση για το ματακι.

σε καμια περιπτωση μην δωσεις 200+το παλιο σου για αλλο πσ3 που απλα του διορθωσαν το προβλημα που ειχε και του αλλαξαν το εξωτερικο πλαστικο!

με κοντα 300 παιρνεις καινουργιο.

διεκδικησε την εγγυηση 2 χρονων που δικαιουσαι κατα την γνωμη μου, η αν πρεπει να το φτιαξεις, πηγαινε σε κανεναν ηλεκτρονικο που τσιπαρει πλει γενικα και ξερει να στο φτιαξει στα μισα λεφτα

 

Αν δεν κανω λαθος μου ειπαν οτι δεν θα εχει εγγυηση το Blue Ray Drive.. Επισης, σιγα μην παρω το Refurbished τους.. Πηγα και σε ηλεκτρονικο που τσιπαρει και μου ειπε το ιδιο. Μαλιστα εχει 5 σε αναμονη με το ιδιο προβλημα.. 1/3 κονσολες μπορει να το παθουν με αλλα λογια.. Και δεν βρισκει να παραγγειλει κιολας Blue Ray Drives.. Αυτο για τα 2 χρονια.. Ναι το ξερω, συμφωνω, αλλα η Sony απ'οτι διαβασα στο site της δινει μονο ενα χρονο.. Σε ολες τις χωρες. Btw απο Κυπρο ειμαι, ασχετο, απλα επειδη ειπε ο προηγουμενος για την Sony Hellas.. Κοιταξα και στο ιντερνετ και με 10-15 δολλαρια μπορω να αγορασω κατι guides για να καθαρισω μονος μου τα drives.. Best solution μαλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος μου ειπαν οτι δεν θα εχει εγγυηση το Blue Ray Drive.. Επισης, σιγα μην παρω το Refurbished τους.. Πηγα και σε ηλεκτρονικο που τσιπαρει και μου ειπε το ιδιο. Μαλιστα εχει 5 σε αναμονη με το ιδιο προβλημα.. 1/3 κονσολες μπορει να το παθουν με αλλα λογια.. Και δεν βρισκει να παραγγειλει κιολας Blue Ray Drives.. Αυτο για τα 2 χρονια.. Ναι το ξερω, συμφωνω, αλλα η Sony απ'οτι διαβασα στο site της δινει μονο ενα χρονο.. Σε ολες τις χωρες. Btw απο Κυπρο ειμαι, ασχετο, απλα επειδη ειπε ο προηγουμενος για την Sony Hellas.. Κοιταξα και στο ιντερνετ και με 10-15 δολλαρια μπορω να αγορασω κατι guides για να καθαρισω μονος μου τα drives.. Best solution μαλλον..

 

Η Κυπρος δεν είναι στην ευρωπαϊκή ένωση; Ε, το ίδιο πράγμα ισχύει... 2 χρόνια εγγύηση. Τρέχτο, μη το αφήσεις. 150 ευρώπουλα δεν είναι καθόλου λίγα. Στη τελική καλύτερα να την πουλήσεις ανταλλαχτικά (δεν ξέρω αν ζητιούνται τα κομμάτια της, ας απαντήσει κάποιος) και πάρε μια καινούργια ή έστω μεταχειρισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κυπρος δεν είναι στην ευρωπαϊκή ένωση; Ε, το ίδιο πράγμα ισχύει... 2 χρόνια εγγύηση. Τρέχτο, μη το αφήσεις. 150 ευρώπουλα δεν είναι καθόλου λίγα. Στη τελική καλύτερα να την πουλήσεις ανταλλαχτικά (δεν ξέρω αν ζητιούνται τα κομμάτια της, ας απαντήσει κάποιος) και πάρε μια καινούργια ή έστω μεταχειρισμένη.

 

Κατι πρεπει να βρω με αυτα τα 2 χρονια... Αν υπαρχει καποιος αναλογος νομος, τι μπορω να κανω και πως θα το βρω?(13 χρονων ειμαι, μην αναμενεις να ξερω και απο νομικα :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς λόγω της ηλικίας σου ίσως δεν σε σεβαστούν και πολύ (άτιμη ελλάδα).Τώρα,δεν χρειάζεται να βρεις τον νόμο συγκεκριμένα.Πήγαινε πρώτα πες τους ότι υπάρχει νόμος της ευρωπαϊκής ένωσης να δεις και την αντίδρασή τους.Αν σε γράψουν,ψάξε και για ένα τηλέφωνο που είναι για καταγγελίες καταναλωτών και κάνε καταγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς λόγω της ηλικίας σου ίσως δεν σε σεβαστούν και πολύ (άτιμη ελλάδα).Τώρα,δεν χρειάζεται να βρεις τον νόμο συγκεκριμένα.Πήγαινε πρώτα πες τους ότι υπάρχει νόμος της ευρωπαϊκής ένωσης να δεις και την αντίδρασή τους.Αν σε γράψουν,ψάξε και για ένα τηλέφωνο που είναι για καταγγελίες καταναλωτών και κάνε καταγγελία.

 

Ε καλα, δεν θα παει εγω ο ιδιος, ο πατερας μου θα παει.. Σιγα μην περιμενω τιποτα απο αυτους αν παω ο ιδιος.. Υπαρχει τροπος να βρω αυτο το νομο? Επισης, ποιος ειναι αυτος ο συνδεσμος καταναλωτων κτλ.. (για Κυπρο μιλαμε) Μου ειπε και ο πατερας μου οτι υπαρχει κατι τετοιο για παραπονα και συγκεκριμενα για ηλεκτρονικα προιοντα.. Μακαρι να το βρω αυτο.. Παντως αν δειτε στο ιντερνετ αυτο με το Blue Ray Drive συμβαινει πολυ συχνα..

Μακαρι τουλαχιστον να θελει απλως καθαρισμα και να καταφερω να το κανω μονος μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για browsing στο internet με το PS3,υπαρχει περιπτωση να χρησιμοποιησουμε αλλον browser απο αυτον που εχει ?Για παραδειγμα firefox ή opera?

 

Ναι εφόσον έχεις το Fat PS3 μέσω linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...