Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζήτα έναν αντάπτορα από στερεοφωνικό καρφί σε 2 RCA (θηλυκά) και βάλτο στο line in, όχι στο μικρόφωνο της κάρτας ήχου.

Αν στο line in έχεις κάτι άλλο, τότε ή πάρε ένα διακλαδωτή ή κάποιο είδος switch.

Υπάρχει και αντάπτορας από 2 θηλυκά καρφιά σε ένα αρσενικό, αλλά θα έχεις μια μικρή μείωση στον ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτα έναν αντάπτορα από στερεοφωνικό καρφί σε 2 RCA (θηλυκά) και βάλτο στο line in, όχι στο μικρόφωνο της κάρτας ήχου.

Αν στο line in έχεις κάτι άλλο, τότε ή πάρε ένα διακλαδωτή ή κάποιο είδος switch.

Υπάρχει και αντάπτορας από 2 θηλυκά καρφιά σε ένα αρσενικό, αλλά θα έχεις μια μικρή μείωση στον ήχο.

 

Και γιατί να το συνδέσει μέσω της κάρτας ήχου και όχι κατευθείαν στα ηχεία; Μέσω του pc εκτός ότι θα πρέπει να τον έχει ανοιχτό, θα χει και περιττο θόρυβο - αλλοιώσεις στον ήχο. Εγώ προσωπικά το xbox το χω συνδέσει απευθείας στα ηχεία.

 

Θα πας φίλε σε ένα κατάστημα ηλεκτρολογικών ειδών (πχ στο Φανό στη Στουρνάρι) και θα τους πεις ότι θέλεις να συνδέσεις 2 αρσενικά RCA με αρσενικό jack ηχείων και θα σε εξυπηρετήσουν

 

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:31 ----------

 

 

Με το τρόπο που λέω θα του χρειαστεί και κάτι τέτοιο

4207677.jpg

 

Μη μασας πάνω από 2 ευρώ όλα μαζί δεν θα σου ρθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, ειμαι σιγουρος πως εχει απαντηθει το ερωτημα που θα θεσω αλλα δε μπορεσα να το βρω με search. Αν αγορασω παιχνιδια απο εξωτερικο (ebay) το φορματ υποστηριζεται? ειναι region free απο οσο ξερω αλλα στο co.uk ειδα στο format που γραφανε PAL (UK Standard) και μπερδευτηκα. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να το συνδέσει μέσω της κάρτας ήχου και όχι κατευθείαν στα ηχεία; Μέσω του pc εκτός ότι θα πρέπει να τον έχει ανοιχτό, θα χει και περιττο θόρυβο - αλλοιώσεις στον ήχο. Εγώ προσωπικά το xbox το χω συνδέσει απευθείας στα ηχεία.

Γιατί η συζήτηση αφορούσε την κάρτα ήχου. Σαφώς και είναι καλύτερα να το συνδέσει με τα ηχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση παιδες.

εχω συνδεση 4νετ που κλειδωνει στα 6-6,5 μβιτ

παρολα αυτα οταν συνδεομαι με το πλει ασυρματα και κατεβαζω κατι κατεβαινει πολυ αργα.

γνωριζετε τι συμβαινει,αν μπορω να κανω κατι;καποια ρυθμιση στο ρουτερ ισως;

εγω ενα thomson 585

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση παιδες.

εχω συνδεση 4νετ που κλειδωνει στα 6-6,5 μβιτ

παρολα αυτα οταν συνδεομαι με το πλει ασυρματα και κατεβαζω κατι κατεβαινει πολυ αργα.

γνωριζετε τι συμβαινει,αν μπορω να κανω κατι;καποια ρυθμιση στο ρουτερ ισως;

εγω ενα thomson 585

 

Port forward έκανες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Port forward έκανες;

 

η αληθεια ειναι πως δεν ασχοληθηκα,αλλα εχει σημασια στην ταχυτητα;

εφοσον επαιρνε ιντερνετ το πλει και ολα τα παιχνιδια δεν ασχοληθηκα ποτε.

πρεπει να ανοιξω καποιες συγκεκριμενες πορτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...