Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκεί να έχει η οθόνη HDCP γιατι αλλιώς δεν θα φαίνεται τπτ παρα μόνο μαύρο.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:11 ----------

 

Κάτι πηρε το αυτί μου ότι το PS3 δέχεται φλασάρισμα στο Blu-Ray Drive και παίζει αντεγραμμένα παιχνίδια. Ισχύει κάτι τέτοιο; είναι καμμια δεκαριά μαγαζιά στην Αθήνα που το κάνουν κιολας.

 

Η οθόνη του έχει HDCP.

 

Δεν είναι μόνο 10 τα μαγαζιά στην Αθήνα που το κάνουν αυτό,όλα το κάνουν!!!

Αλλά μην το πείς σε κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ανοιξα λογαριασμο στην πειραιως για να κανω αγορες απο την virtual card web buy η οποια ειναι mastercard βαζω τα στοιχεια τις καρτας στο store και μου λεει the credit card information is not valid αν καποιος χρησημοποιει την ιδια καρτα θα θελα να με κατατοπισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπερα,αγορασα το καλωδιο που μου προτεινε ο Vatos_locos και ειναι ολα comple λειτουργει κανονικοτατα(συνδεσα το PS3 μου με την οθονη).Τωρα για να μην βγαζω και βαζω συνεχεια τα καλωδια μπορω με καποιον adaptor να εχω και pc και ps3 συνδεδεμενα ταυτοχρονα;Επισης μπορω να συνδεσω τα ηχεια με εναν τετοιο adaptor http://www.compuvisor.com/logacoad97.html ;Θα δουλεψει κανονικα;

 

Eυχαριστω εκ το προτερων

Επεξ/σία από mojitooc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ανοιξα λογαριασμο στην πειραιως για να κανω αγορες απο την virtual card web buy η οποια ειναι mastercard βαζω τα στοιχεια τις καρτας στο store και μου λεει the credit card information is not valid αν καποιος χρησημοποιει την ιδια καρτα θα θελα να με κατατοπισει

Φίλε μου την ιδια κάρτα την χρησιμοποιώ εδώ και κανένα 6αμηνο στο Store και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Απλά βάζεις το όνομα σου με λατινικούς χαρακτήρες όπως ακριβώς είναι και στο βιβλιάριο του λογαριασμό σου και το ίδιο ισχύει και για την διεύθυνση σου, κάνεις και έναν έλεγχο αν το νούμερο της κάρτας σου και ο κωδικός επαλήθευσης είναι σωστά και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ΡΕ παιδια λυστε μου μια απορία.κατεβασα απο το PSN το game pack Demons of the Badlands για το Red Faction Guerilla.Το έκανα κανονικα εγκατασταση αλλά πουθενα δεν βλεπω μεσα στο παιχνιδι την νεα περιοχη στο χαρτη,νεα οπλα νέα αποστολες.Το παιχνιδι το εχω τελειωσει εχω ελευθερωσει όλες τις περιοχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ παιδια λυστε μου μια απορία.κατεβασα απο το PSN το game pack Demons of the Badlands για το Red Faction Guerilla.Το έκανα κανονικα εγκατασταση αλλά πουθενα δεν βλεπω μεσα στο παιχνιδι την νεα περιοχη στο χαρτη,νεα οπλα νέα αποστολες.Το παιχνιδι το εχω τελειωσει εχω ελευθερωσει όλες τις περιοχες

Ελπίζω να έχεις την ευρωπαική έκδοση του παιχνιδιού και να κατέβασες το DLC από το ελληνικό PS Store γιατί οποιοσδήποτε άλλος συνδιασμός δεν δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να έχεις την ευρωπαική έκδοση του παιχνιδιού και να κατέβασες το DLC από το ελληνικό PS Store γιατί οποιοσδήποτε άλλος συνδιασμός δεν δουλεύει.

Το παιχνιδι εχει κωδικο BLES00498 και το εχω αγορασει απο Ελλαδα.Το game pack το κατεβασα απο την κονσολα απο το PS Store και ο λογαρισμος μου στο PSN εχει ως χωρα κανονικά Ελλάδα.Μπορω να το κατεβασω και απο τον υπολογιστή και να το κανω εγκαταστση με φλασακι..?τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα σε ολους!

Εχω ενα προβλημα με το PS3 60GB μου!Στην διαρκεια του παιχνιδιου ,παγωνει η οθονη ή δεν δουλευει το χειριστηριο.Αναγκαστικα το κλεινω και ξανα παλι απο τη αρχη!Δεν ξερω τι φταιει αν και αυτο ειναι η τριτη κονσολα που αλλαζω μεσω εγγυησης!

Τωρα πλεον δεν με καλυπτει η εγγυση και δν ξερω πως να το σωσω!Μπορειτε να με βοηθησετε ???

Τι φταιει και πως μπορω να το δουλεψω χωρις να εχω προβληματα.

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπές στο service mode και κάνε Rebuild Database.Επίσης δοκίμασε να αλλάξεις και δίσκο.Αν κάνει θόρυβο το PS3 τότε σημαίνει υπερθέρμανση,εκεί πρέπει να κάνεις το fan test για να αφαιρέσει όλη τη σκόνη έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείνεις το PS3.Κρατάς πατημένο το πλήκτρο αφής μέχρι να ανοίξει και να ξανακλείσει το PS3.Έπειτα ξαναπατάς το πλήκτρο αφής και δεν το αφήνεις μέχρι να ακούσεις 2 μπίπ και θα σας μπεί σε service mode.Όσο για το fan test διαβάστε μερικές σελίδες πίσω όπου έχω δώσει οδηγίες και βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...