Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλισπερα,εχω προβλημα με το ps3..δεν μπορω να συνδεθω στο internet..αν εχω κανει λαθος τοπικ μεταφερετε με..λοιπον: οταν παω να κανω την συνδεση μου βγαζει το εξης μηνυμα:the connection to the server timed out.(80710092).

 

Με τι συνδέεσαι; Ασύρματο ή ethernet?

 

Έχεις κοιτάξει το firewall του modem ή του ρούτερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχεις κανενα Torrent ανοιχτο και ανεβαζεις στα αυτια?το προγραμμα αυτο γονατιζει το bandwidth της γραμμης.

 

εγω θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει δοκιμασμενη λυση για ασυρματο πληκρολογιο στο ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα να κάνω μια ερώτηση..έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι να κάνω update κ να συνδεθώ στο ιντερνετ με το Playstation ,αρκετές φορές δεν μπαίνει ή αργεί να συνδεθεί ή αν συνδεθεί κάνει αρκετή ώρα να ανταποκριθεί.ενώ όταν μπήκα με μία άλλη σύνδεση που βρήκα "ανοιχτή" συνδέθηκε αμέσως και τα λοιπά.ξέρετε τι μπορεί να φταίει??(οκ μπορεί η άλλη η σύνδεση να είναι πιο γρήγορη και να τα κατεβάζει γρήγορα,αλλα το θέμα με την σύνδεση με απασχολεί)

είχα αναφέρει και πιο πάνω προβλήματα όταν πήγα να παίξω pro online.

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα να κάνω μια ερώτηση..έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι να κάνω update κ να συνδεθώ στο ιντερνετ με το Playstation ,αρκετές φορές δεν μπαίνει ή αργεί να συνδεθεί ή αν συνδεθεί κάνει αρκετή ώρα να ανταποκριθεί.ενώ όταν μπήκα με μία άλλη σύνδεση που βρήκα "ανοιχτή" συνδέθηκε αμέσως και τα λοιπά.ξέρετε τι μπορεί να φταίει??(οκ μπορεί η άλλη η σύνδεση να είναι πιο γρήγορη και να τα κατεβάζει γρήγορα,αλλα το θέμα με την σύνδεση με απασχολεί)

είχα αναφέρει και πιο πάνω προβλήματα όταν πήγα να παίξω pro online.

ευχαριστώ

Αν απο οτι καταλαβαινω (διοτι δεν διευκρινιζεις πολλα) προκειται και στις 2 περιπτωσεις για ασυρματη δικτιωση, τοτε πολυ απλα μιλαμε ισως και για διαφορετιη ταχυτητα,διαφορετικο router με διαφορετικες ρυθμισεις ,ΝΑΤ,ports και επιπεδα ασφαλειας.Απο κει κε περα οταν ολα ειναι τοσο ρευστα,τι να συζητησουμε...Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι απλα να δοκιμασεις αλλες ρυθμισεις πανω στο router σου ,καθως και να συνδεθεις με καλωδιο να δεις αν ειναι διαφορετικα.Αν με καλωδιο παιζουν ολα γρηγορα και απο wireless setup δεν μπορεις να αλλαξεις πολλα τοτε ισως χρειαζεσαι κανενα access point για να ενισχυσεις το σημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απο οτι καταλαβαινω (διοτι δεν διευκρινιζεις πολλα) προκειται και στις 2 περιπτωσεις για ασυρματη δικτιωση, τοτε πολυ απλα μιλαμε ισως και για διαφορετιη ταχυτητα,διαφορετικο router με διαφορετικες ρυθμισεις ,ΝΑΤ,ports και επιπεδα ασφαλειας.Απο κει κε περα οταν ολα ειναι τοσο ρευστα,τι να συζητησουμε...Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι απλα να δοκιμασεις αλλες ρυθμισεις πανω στο router σου ,καθως και να συνδεθεις με καλωδιο να δεις αν ειναι διαφορετικα.Αν με καλωδιο παιζουν ολα γρηγορα και απο wireless setup δεν μπορεις να αλλαξεις πολλα τοτε ισως χρειαζεσαι κανενα access point για να ενισχυσεις το σημα...

 

Ναι μιλαώ για ασύρματα πάντα.και η ταχύτητα μου είναι 8Mbps conn-x.Πως μπορώ να ρυθμίσω το router?sorry αν ρώτησα μα@@ια.αλλά δεν είμαι και ειδικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μιλαώ για ασύρματα πάντα.και η ταχύτητα μου είναι 8Mbps conn-x.Πως μπορώ να ρυθμίσω το router?sorry αν ρώτησα μα@@ια.αλλά δεν είμαι και ειδικός.

Πας

http://www.otenet.gr/hd/

Βρισκεις το μοντελο σου και αναλογως πρατεις.Αυτο που σε ενδιαφερει πιο πολυ ειναι να εχεις UPNP ενεργοποιηημενο το οποιο στην ουσια κανει αυτοματα τις καλυτερες ρυθμισεις.Αν δεν εχεις ικανοποιητικα αποτελεσματα το ψαχνεις με manual.Αναλογα με τορουτερ σου θα βρεις στις οδηγιες πως να επιτρεπεις ανοικτα ports που χρειαζεται το ps3 για το online.Δες λιγο το παρακατω Link πιστευω θα σε βοηθησει να καταλαβεις αρκετα.

http://www.online-games.gr/home/consoles-news/1277-ps3-nat.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sto Pacific Rift κατεβασα to speed expansion και εχω κανει install ηταν απο Europe PS store. Στο κυριο menu του game μου εχει festival και εχει firezone,air,earth,water zones απο 24 πιστες το καθενα. Αυτο που λεει στο speed expansion οτι βαζει ενα weekend και που ειναι αυτο ειλεικρινα δεν καταλαβαινω.Επρεπε να μου βγαζει κατι ακομα.Σαν speed expansion?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Tekken το ειχα στο PSP. Εχει διαφορες;

Δεν έχει ουσιαστικές διαφορές.Πάντως πιστεύω ότι πρέπει να αγοράσεις οπωσδήποτε το Uncharted,είναι πολύ ωραίο game.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...