Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην ενότητα "Μετατρέψτε τα HD mkv σε Blueray DVD...." σε ρωτάω αν μπορεί αυτή η διαδικασία μετατροπής να γίνει χωρίς να χρειαστεί να κάψουμε δισκάκια, δηλαδή το προϊόν της μετατροπής να μπορεί να γραφτεί σε φλασάκι και να παίξει απευθείας στο PS3 μέσω USB. Μάλλον δεν θα το έχεις δει, γιαυτό δεν μου απάντησες ακόμα.

ναι γινεται με 2 προυποθεσεις, να πεις να κοβει τα αρχεια στα 4gb, και μετα χρειαζεσαι και ενα προγραμμα που λεγεται avchdme.exe που το βαζεις μεσα στον φακελο AVCHD και το τρεχεις μια φορα για να κανει τα αναγκαια rename, και μετα το βαζεις στο ps3 και το βλεπει σαν AVCHD και παιζει κανονικα υποτιτλους και dts ηχο, με την προυποθεση παντα ομως να εχεις διαλεξει σαν πηγη καποιο αρχειο που να υποστηριζει τις αναλυσεις του AVCHD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο βρε "KleKoR"

Από τα καλύτερα link που μου έχουν δώσει τον τελευταίο καιρό. Κατατοπιστικότατο. Δεν ήξερα ότι υπήρχε αυτό το site. Super. Μόλις είδα την πρώτη ταινία (Full Metal Jacket by Kubrick) στην τηλεόραση μέσω του PS3 σε ανάλυση 1920x1080 !!!

Keep on !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

για οποιον ενδιαφερεται εφτιαξα ενα review για τα real triggers για το χειριστηριο του πλει, για τα κουμπια L2-R2

http://insomnia.gr/forum/showthread.php?t=310267

το θεωρω πολυ καλη αγορα και ιδιατερα φθηνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια..ειχα δωσει το play σε εναν φιλο μου..το πηρα μετα απο ενα μηνα και το το δεξι αναλογικο απο το χειρηστηριο κολλαει συνεχεια δεξια..ειναι καποιοιες ρυθμισεις η θελει επισκευη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις πήρα το ps3 και θέλω να κατεβάσω το demo του resident evil 5 αλλά δεν το βρίσκω πουθενά στο playstationstore. Μόνο το versus βρίσκω που είναι add-on. Και γενικά λίγα demo βρήκα. Ξέρει κανείς αν υπάρχει πουθενά το demo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς επείσης να δοκιμάσεις να μπείς και στο Αμερικάνικο Store να ψάξεις γιατί κάπου το είχε πάρει το μάτι μου, όπου έχει πολύ περισσότερα πράγματα ως συνήθως, κάνοντας απλά ένα αμερικάνικο account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...