Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μη φοβάσαι,δεν πρόκειται να σου χαλάσει,τουλάχιστον όχι σύντομα,έχω φίλο με PS3 60GB από την 1η ημέρα κυκλοφορίας του και παίζει συνέχεια pro evolution(που θεωρείται προβληματικό παιχνίδι) και παίζει ακόμη μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακή παρτίδα από δισκάκια ή δεν είχαν φτιάξει σωστά το LBA των αρχείων με αποτέλεσμα τα αρχεία να βρίσκονται όπου να ναι μέσα στο δισκάκι και το laser πήγαινε πάνω κάτω σαν τρελό μέχρι να τα βρεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακή παρτίδα από δισκάκια ή δεν είχαν φτιάξει σωστά το LBA των αρχείων με αποτέλεσμα τα αρχεία να βρίσκονται όπου να ναι μέσα στο δισκάκι και το laser πήγαινε πάνω κάτω σαν τρελό μέχρι να τα βρεί.

 

μαλλον κακη παρτιδα γιατι εγω επαιζα επι 1 χρονο το pro με το 40αρα PS3 κ ποτε δεν υπηρξε προβλημα. μαλλον ημουν κωλοφαρδος κ επαισα στην καλη παρτιδα!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους.

πρόσφατα πήρα μια TV Sony KDL 40v4000 και μου έκαναν δώρο ένα PS3 (80Gb). Αν και έψαξα αυτήν την ενότητα (όχι και τις 199 σελίδες όμως) δεν βρήκα απάντηση σε 2 ερωτήματα που έχω.

 

1. Θέλω να χρησιμοποιώ το τηλεχειριστήριο της TV για να χειρίζομαι το PS3 όταν το χρησιμοποιώ ως video player. Στις ρυθμίσεις της TV υπάρχει τρόπος να γίνεται αυτό (με κάποιες συσκευές HDMI λέει συγκεκριμένα) αλλά δεν το έχω καταφέρει. Αν και οι δυο συσκευές είναι Sony και μάλιστα τελευταίας γενιάς θα έπρεπε να αλληλοϋποστηρίζονται. Ίσως κάνω κάποιο λάθος εγώ. Το έχει κάνει κάποιος από εσάς; Αν ναι, ας μου περιγράψει τον τρόπο.

 

2. Σχετικά με το παίξιμο αρχείων dvx ή xvid. Παίζονται από το PS3 και αν ναι, πως; Σίγουρα θα υπάρχει απάντηση αλλά δεν την βρήκα. Αυτό που βρήκα ήταν του "kabamaru21"

είναι γαμάτο.. γιατί υποστηρίζει και το blu ray v2.0 και μέσο updates εξελισετε συνεχως. και χωρια οτι το ps3 ειναι αριστο media center παιζει τα παντα ( εκτως απο h264 και mkv )

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ειναι συμβατο με το bluetooth τηλεχειριστηριο που πουλαει η Sony. Το Ps3 δεν εχει υπερυθρες οποτε το χειριστηριο που εχεις ηδη δε θα κανει.

 

2. Divx & Xvid αρχεια υποστηριζει, απλα περνα το τελευταιο firmware και θα τα παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks "BANTAS"

 

1. κι άλλο τηλεκοντρόλ.... Δεν ξέρω. Έχω ένα υπόλοιπο 20 ευρώπουλα στο media mark. Αν το φέρουν εκεί μπορεί και να το πάρω.

 

2. Υπάρχει κάποιο link με οδηγίες για την διαδικασία αναβάθμισης του firmware; Δεν το έχω ξανακάνει και δεν το ρισκάρω να το κάνω στα κουτουρού...

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Υπάρχει κάποιο link με οδηγίες για την διαδικασία αναβάθμισης του firmware; Δεν το έχω ξανακάνει και δεν το ρισκάρω να το κάνω στα κουτουρού...

 

Firmware 2.60, απλα κανε agree στο κατω μερος της οθονης για να ξεκινησεις το download. περνα το σε ενα usb stick ή σε ενα δισκακι μεσα σε καταλογο με το ονομα UPDATE που με τη σειρα του θα ειναι μεσα στο καταλογο PS3. Πηγαινε στα settings του ps3. Πανω πανω εχει την επιλογη για updates, διαλεξε το update from storage media και θα το βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καποιος λογος να κανει κατι τετοιο?Αν εχει ιντερνετ γιατι να μην το κανει απο το PS3 απευθείας?Δεν ειδα να λει οτι δεν εχει ίντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καποιος λογος να κανει κατι τετοιο?Αν εχει ιντερνετ γιατι να μην το κανει απο το PS3 απευθείας?Δεν ειδα να λει οτι δεν εχει ίντερνετ...

 

συμφωνω, απλα ζητησε link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...