Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά τελικά έχει ακουστεί τίποτα για πιθανή PS3 slim έκδοση?

Έχω βρεί ένα PS3 40Gb μεταχειρισμένο στα 150€.

Αξίζει κατά την γνώμηη σας? Αν θυμάμαι καλά η 40άρα ήταν "κουτσουρεμένη" έκδοση αλλά δεν θυμάμαι σε ποιούς τομείς ακριβώς πέραν του σκληρού δίσκου.

Please Help...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά τελικά έχει ακουστεί τίποτα για πιθανή PS3 slim έκδοση?

Έχω βρεί ένα PS3 40Gb μεταχειρισμένο στα 150€.

Αξίζει κατά την γνώμηη σας? Αν θυμάμαι καλά η 40άρα ήταν "κουτσουρεμένη" έκδοση αλλά δεν θυμάμαι σε ποιούς τομείς ακριβώς πέραν του σκληρού δίσκου.

Please Help...

 

ελπιζω να μη βγει συντομα παντως μιας και αγορασα ps3 πριν απο 3 μολις μερες και θα τα παρω αν βγει slim συντομα!!! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα από τα options του ίδιου του παιχνιδιού έχει την επιλογή update..

 

ναι απο εκει γινεται, αλλα ξερει κανεις που πηγε ο κιν απο την λιβερπουλ;;;

διοτι παω λιγο χαλια χωρις αυτον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μειωση στις κονσολες εχει επιτευχθει ή ακομα? Κατι μου ειχε πει ενα παιδι πως θα επεφτε στα 300 ευρω συντομα.

 

Το εσοπ βλεπω το χει 319 αλλα με 40αρι δισκο. Εγω να βαλω δικο μου μεγαλυτερο γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μειωση στις κονσολες εχει επιτευχθει ή ακομα? Κατι μου ειχε πει ενα παιδι πως θα επεφτε στα 300 ευρω συντομα.

 

Το εσοπ βλεπω το χει 319 αλλα με 40αρι δισκο. Εγω να βαλω δικο μου μεγαλυτερο γινεται?

και βεβαια μπορεις εγω εχω εναν 320

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δυο αποριες:1.Πως μπορω να δω ταινιες με υποτιτλους σε μορφη .mkv στο PS3? 2.Αν γραψω αυτην την ταινια σε DVD θα χαλασει η ποιοτητα της (αφου ειναι .mkv)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2 τροπους μπορεις, πρωτον με streaming απο PC με το PMS , αλλα αυτο απαιτει ισχυρο PC , δευτερον να το κανεις remux με το tsmuxer σε μορφη avchd και ειτε να το καψεις σε dvd ειτε να το γραψεις σε δισκο και να το παιξεις στο Ps3 , αλλα σε αυτη την περιπτωση η αναλυση του αρχικου βιντεο πρεπει να ειναι ειτε 720p ειτε 1080P , αν εχει διαφορετικη αναλυση (π.χ. 1920χ816) θα βγαζει μια ενοχλητικη πρασινη μπαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βεβαια μπορεις εγω εχω εναν 320

 

 

Τι δισκους παιρνει? Sata2 2.5''? Εχει οριο στο μεγεθος της χωρητικοτητας που αναγνωριζει?

 

Αν παιρνει οτι μεγεθος θες και η εγκατασταση του ειναι ευκολη τοτε πηρα αυτον με τα 319 με την μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο θυμάμαι υπάρχει ένα μειονέκτημα σε αυτή την έκδοση του ps3...

Έχω την εντύπωση πως έχει μόνο ένα μάτι για να διαβάζει cd-dvd-bluray με αποτέλεσμα να είναι κάπως επίφοβο σε συχνή χρήση. Η έκδοση με τα 80gb έχει δύο μάτια, ένα cd-dvd και ένα bluray με αποτέλεσμα να έχει κάπως πιο αξιόπιστη απόδοση.

 

*** Παίρνει 2,5 sata. Η τοποθέτηση είναι πανεύκολη, όμως πρέπει να αντιγράψεις κάποια αρχεία μέσα στον δίσκο για να γίνει η εγκατάσταση. google it for more.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*** Παίρνει 2,5 sata. Η τοποθέτηση είναι πανεύκολη, όμως πρέπει να αντιγράψεις κάποια αρχεία μέσα στον δίσκο για να γίνει η εγκατάσταση. google it for more.

παιρνει 2,5 sata2 αλλα οχι μονο δεν χρειαζεται να αντιγραψεις αρχεια για να γινει η εγκατασταση, δεν μπορεις καν να το κανεις αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...