Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά,το κουτί ενός καινούργιου ps3 πρέπει να είναι τυλιγμένο με ζελατίνα?Αν δεν είναι τυλιγμένο σημαίνει ότι το έχουν ανοίξει ή γενικά δείχνει κάτι "ύποπτο"?Εγώ πάντως όσα κουτιά βλέπω στα ράφια των καταστημάτων,απ' όσο έχω προσέξει,δεν έχουν ζελατίνα.

 

Τα ρωτάω αυτά,επειδή ένας φίλος μου θέλει να αγοράσει ps3 και είχε αυτή την απορία.Εγώ δεν θυμάμαι αν είχε ή δεν είχε το δικό μου.:rolleyes:

 

Κάποιος να απαντήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά δεν έχει καμία ασφάλεια,ώστε να μην μπορεί να το ανοίξει ο καθένας?Πραγματικά δεν θυμάμαι καθόλου.:rolleyes:Βιαζόμουν πολύ να το ανοίξω.:-D

 

οχι κανενα κουτι που εχω δει δεν εχει καποια ασφαλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα αυτό το site ----->http://www.fwdecoder.com/

και αν κατάλαβα καλά μέσο αυτού του προγράμματος

μπορούμε να παίξουμε τα backup μας χωρίς mod chip χωρίς τπτ

στο ps3

ξέρει κανείς τπτ

εισχιει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να σου βγαλει την αντιστοιχη εκδοση του προγραμματος ισως?

 

συμφωνω πως ειναι μουφα (βρωμαει κ ολας) αλλα ΕΑΝ απαιτουσε περασμα του προγραμματος σε pc/mac, θα το βρισκα λογικο να σε ρωταει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα αυτό το site ----->http://www.fwdecoder.com/

και αν κατάλαβα καλά μέσο αυτού του προγράμματος

μπορούμε να παίξουμε τα backup μας χωρίς mod chip χωρίς τπτ

στο ps3

ξέρει κανείς τπτ

εισχιει ?

 

Μήπως καποιος το έχει ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Έχω συνδεδεμένο το ps3 με μια οθόνη υπολογιστή που έχει μέγιστη ανάλυση τα 1680*1050.

Η οθόνη είναι η LG M228WA. Η οθόνη γράφει πως είναι hd ready, πράγμα που σημαίνει (αν έχω καταλάβει καλά) πως δεν μπορεί να σηκώσει παραπάνω απο 720p.

Συνδεσα λοιπόν το pc με component καλώδιο και όντως παραπάνω απο 720p δεν σήκωνε.

Όταν όμως σύνδεσα το ps3 με component καλώδιο στην οθόνη και δοκίμαζα τις αναλύσεις μπόρεσα και ενεργοποίησα τα 1080i. Βέβαια διαφορά δεν κατάφερα να δω συγκριτικά με τα 720p, αλλά πάλι όταν λέμε 1080i δεν εννοούμε 1920*1060; Πως γίνεται να σηκώνει 1920*1060 μια οθόνη μα max ανάλυση 1680*1050;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Έχω συνδεδεμένο το ps3 με μια οθόνη υπολογιστή που έχει μέγιστη ανάλυση τα 1680*1050.

Η οθόνη είναι η LG M228WA. Η οθόνη γράφει πως είναι hd ready, πράγμα που σημαίνει (αν έχω καταλάβει καλά) πως δεν μπορεί να σηκώσει παραπάνω απο 720p.

Συνδεσα λοιπόν το pc με component καλώδιο και όντως παραπάνω απο 720p δεν σήκωνε.

Όταν όμως σύνδεσα το ps3 με component καλώδιο στην οθόνη και δοκίμαζα τις αναλύσεις μπόρεσα και ενεργοποίησα τα 1080i. Βέβαια διαφορά δεν κατάφερα να δω συγκριτικά με τα 720p, αλλά πάλι όταν λέμε 1080i δεν εννοούμε 1920*1060; Πως γίνεται να σηκώνει 1920*1060 μια οθόνη μα max ανάλυση 1680*1050;

 

Πιθανοτατα γι΄αυτο : "Of note, a very popular panel size used in mid-range HDTVs is 1366 x 768; they are often advertised as 1080i "compatible" or "HD ready" - however these TVs, while accepting a 1080i signal will scale it down to the panel size of 1366x768 as they are physically incapable of displaying 1920x1080 resolutions."

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/1080i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά έχω μια απορία

έχω το ps3 αλλά όταν παίζω παιχνίδια

κάνει κάτι γραμμές σαν αυτές που κάνουν τα pc

αν δεν πατήσεις vsync στα παιχνίδια...

γιατί;

μήπως φταίει η plasma; όχι σαν πρόβλημα αλλά επειδή είναι plasma και όχι lcd...

πάντως είναι καινούργια plasma...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...