Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις επαιξα το demo tou FEAR 2 Origin.Πολυ ωραια γραφικα αλλα αυτο που μου αρεσε πιο πολυ ηταν η ομαλοτητα στην κινηση του χαρακτηρα αλλα και των αντιπαλων.Αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ηταν το μεγαλο frame drop σε καποιες σκηνες.Και δεν μιλαω για σκηνες με πολλους αντιπαλους.Εκει ηταν οκ.Το ζορι ηταν σε σκηνες με περιεργους φωτισμους και καπνους.Εκει η κονσολα τον επινε κρυο.

 

Καλησπέρα.

Μόλις έψαξα στο PS Store και δεν βρήκα το demo.

Από που-πως το κατέβασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα.

Μόλις έψαξα στο PS Store και δεν βρήκα το demo.

Από που-πως το κατέβασες;

 

Στο αμερικανικο ps store.φτιαξε ενα δευτερο user στο ps3 και δηλωσε σαν χωρα την αμερικη και θα μπεις.

 

Εχεις δικιο..

Στο demo ομως ..του ιδιου παιχνιδιου για το xbox360 δν παρατηρησα κατι τετοιο .

Τι μ@κ@κια εγινε παλι ?

 

Δεν μπορεσα να το κατεβασω στο xbox γιατι δεν εχω gold αλλα μολις το δωσουν ελευθερα θα το δω.Να υποθεσω οτι θα ακουσουμε τα ιδια και τα ιδια οτι δεν μπορεσαν να εκμεταλευτουν τον cell κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάτι ανάλογο με το pc στο ps3 για ασφαλή αποσύνδεση το εξωτερίκον σκληρών και τον στικ ή τραβάμε απλός το usb από την υποδοχή του??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα τραβαμε...τουλαχιστον εγω αυτο κανω τοσο καιρο και με μεγαλη επιτυχια μπορω να πω.δεν εχω καψει τπτ μεχρι τωρα :P

 

Βεβαια ποτε ενω ειναι αναμενο το λαμπακι του (το usb stick μου εχει λαμπακι που αναβοσβηνει οταν διαβαζεις-γραφεις σε αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο tab transcoding settings και common encoder settings , επιλέγεις keyint=5:vqscale=3:vqmin=5 και στο Maximum Bandwith Βάζεις το 15.

 

 

αψογος τωρα βλεπω και mkv ανετα ...αλλα τι συμαινουν ακριβως αυτες οι ρυθμισεις ??? χανω σε ποιοτητα οταν τις εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αψογος τωρα βλεπω και mkv ανετα ...αλλα τι συμαινουν ακριβως αυτες οι ρυθμισεις ??? χανω σε ποιοτητα οταν τις εχω?

 

Κοίταξε λιγάκι αυτό:

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=260908

ίσως να σε ενδιαφέρει,πως να κάψεις τα HD mkv αρχεία σου σε DVD και να τα διαβάζει το PS3 μέσα σε 5 λεπτά.Έτσι δεν θα χάνεις καθόλου την ποιότητα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα τραβαμε...τουλαχιστον εγω αυτο κανω τοσο καιρο και με μεγαλη επιτυχια μπορω να πω.δεν εχω καψει τπτ μεχρι τωρα :P

 

Βεβαια ποτε ενω ειναι αναμενο το λαμπακι του (το usb stick μου εχει λαμπακι που αναβοσβηνει οταν διαβαζεις-γραφεις σε αυτο)

Και εγώ τόσο καιρό τα τραβώ τα USB αλλά λέω κάτσε να κάνω μια ερώτηση.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αρχίσαμε τις ερώτησης για το ps3 ας κάνω μια ακόμη.

Έχω PS3 με τον 40αρι δίσκο, γενικός δεν αποθηκεύω φωτογραφίες, μουσικές και video για τη τα βάζω σε ένα εξωτερικό που έχω, υπάρχει κάποιος άλλος λόγος για να αλλάξω τον 40αρι σκληρό δίσκο το PS3 μου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζεις αρκετά και αγοράζεις συχνά παιχνίδια, αν θες τα παιχνίδια αυτά να είναι έτοιμα ανά πάσα στιγμή για παίξιμο, αν σε κουράζει το install-unistall, τότε ναι. Δυστυχώς τα 40gb είναι πολύ λίγα για μια κονσόλα στην οποία το σύνολο των games συνοδεύεται από installation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...