Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.

 

Θελω να περασω απο εξωτερικο δισκο η απο φλασακι τραγουδια και βιντεο στο ps3, θελω να καω 2 ερωτησεις

 

1.παιζει ρολο αν ειναι φορμαρισμενα σε fat η NTFS ?

 

2. Σε ποιον φακελο τα βαζω? και τι τυπους βιντεακια μπορει να παιξει?

 

ευχαρηστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

fat 32 πρεπει να ειναι.

 

παιδια για οποιον ενδιαφερεται, εψαχνα στο νετ να δω αν αξιζει να πλρωσει κανεις λιγο παραπανω για εναν σκληρο 7200 στροφες επειδη θελω να αναβαθμισω τον 80ρη του ps3 και επεσα σε ενα συγκριτικο εδω

 

το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι καλυτερα στα ιδια λεφτα να παρεις εναν σκληρο 5400 αλλα περισσοτερα γιγα παρα εναν 7200 αλλα λιγοτερα γιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα πρόσφατα μία ταινία hi-def 1080p σε Matroska format. Χρησιμοποιώντας το gotsent προσπάθησα να το μετατρέψω σε mp4 για να το παίξω στο PS3. Δυστυχώς, μου λέει ότι το video είναι unsupported για το PS3 format. Τι codes παίζει τέλος πάντων το PS3;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα πρόσφατα μία ταινία hi-def 1080p σε Matroska format. Χρησιμοποιώντας το gotsent προσπάθησα να το μετατρέψω σε mp4 για να το παίξω στο PS3. Δυστυχώς, μου λέει ότι το video είναι unsupported για το PS3 format. Τι codes παίζει τέλος πάντων το PS3;;;

 

γιατι δεν κανεις streaming απο το pc με το ps3 media server ? http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς μέσω του ps3 media server (το προγραμματακι παραπάνω ) αν εχεις δυνατο pc να κάνεις transcoding "on the fly". Για 54 mpbs βάλε όριο στα 15 mbps και φυσιολογικά δεν θα έχεις πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς μέσω του ps3 media server (το προγραμματακι παραπάνω ) αν εχεις δυνατο pc να κάνεις transcoding "on the fly". Για 54 mpbs βάλε όριο στα 15 mbps και φυσιολογικά δεν θα έχεις πρόβλημα .

 

που βρισκεται αυτη η επιλογη ...εμενα μου τη σπαει γιατι ενω δουλευει το προγραμμα συχνα μου κανει σπασιματα και αποσυνδεσεις στις ταινιες ..υπαρχει καμια ρυθμιση για να το απαλοιψω αυτο? εχω δυνατο υπολογιστη αλλα το δικτυο ειναι ασυρματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα πρόσφατα μία ταινία hi-def 1080p σε Matroska format. Χρησιμοποιώντας το gotsent προσπάθησα να το μετατρέψω σε mp4 για να το παίξω στο PS3. Δυστυχώς, μου λέει ότι το video είναι unsupported για το PS3 format. Τι codes παίζει τέλος πάντων το PS3;;;

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=260908

Μόλις ανέβασα νέα έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που βρισκεται αυτη η επιλογη ...εμενα μου τη σπαει γιατι ενω δουλευει το προγραμμα συχνα μου κανει σπασιματα και αποσυνδεσεις στις ταινιες ..υπαρχει καμια ρυθμιση για να το απαλοιψω αυτο? εχω δυνατο υπολογιστη αλλα το δικτυο ειναι ασυρματο

 

 

Πας στο tab transcoding settings και common encoder settings , επιλέγεις keyint=5:vqscale=3:vqmin=5 και στο Maximum Bandwith Βάζεις το 15.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακριβά είναι, το Πλαίσιο φέρνει Verbatim με 6.99.

Από ebay γύρω στα 3 ευρώ τα 25GB TDK 4X και 9-9,5 ευρώ τα αντίστοιχα 50GB..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβά είναι, το Πλαίσιο φέρνει Verbatim με 6.99.

Από ebay γύρω στα 3 ευρώ τα 25GB TDK 4X και 9-9,5 ευρώ τα αντίστοιχα 50GB..

 

Δεν ισχύει αυτό που λές:

http://shop.ebay.com/items/__BD-R_W0QQ_nkwZBDQ2dRQQQ5ftrkparmsZ66Q253A2Q257C65Q253A15Q257C39Q253A1QQ_dmptZBIQ5fBlankQ5fMediaQQ_scZ1QQ_sopZ15QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14?_fpos=&_fcid=80&gbr=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...