Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να φτιάξεις μέχρι 10 λογαριασμούς.Αν δηλώσεις για οδό το σπίτι σου στο Αμέρικα τότε θα μπαίνεις στο US PSN.Αν θες να μπαίνεις στο Ελληνικό PSN φτιάξε και ένα λογαριασμό που θα έχεις δηλώσει ως τόπο κατοικίας την Ελλάδα.Εγώ έχω 10 account:Japan/HK/US/UK/GR/DE/UK

γιατί σε κάθε Playstation store έχει διαφορετικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να φτιάξεις μέχρι 10 λογαριασμούς.Αν δηλώσεις για οδό το σπίτι σου στο Αμέρικα τότε θα μπαίνεις στο US PSN.Αν θες να μπαίνεις στο Ελληνικό PSN φτιάξε και ένα λογαριασμό που θα έχεις δηλώσει ως τόπο κατοικίας την Ελλάδα.Εγώ έχω 10 account:Japan/HK/US/UK/GR/DE/UK

γιατί σε κάθε Playstation store έχει διαφορετικά πράγματα.

 

 

ωραιος, ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας.

Προσπάθούσα να ρυθμίσω το tversity και έπεσα σε αυτό:

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

 

Ονομάζεται ps3 media server και είναι πολύ πιο εύκολο στη χρήση του απο το tversity.

Επεξ/σία από s2t2s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι ακριβως προσφερει;

 

Λοιπόν από ότι πρόλαβα και είδα και διάβασα απο avclub και ps3forums κάνει streaming τα αρχεία από pc σε ps3 και το λίγο που το δοκίμασα παίζει τα πάντα.

Για εμένα το ποιο σημαντικό είναι πως έπαιξε στο ps3 mkv αρχείο με srt υπότιτλους (οι υπότιτλοι πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα με το βίντεο) πολύ γρήγορα. Επίσης δεν έχει κάποιο όριο στο bitrate όταν κάνει transconding και έτσι δεν χάνεις σχεδόν καθόλου σε ποιότητα. Από ότι διάβασα είναι πιο γρήγορο από το tvesrity γιάτι κάνει buffer το βίντεο στή ram (μέχρι 600mb) και χρησιμοποιεί λιγότερο το σκληρό.

Είναι java πρόγραμμα και για εμένα τουλάχιστον που είμαι και ψιλοάσχετος με προγράμματα για κωδικοποιείσεις κτλ μπόρεσα και είδα αρχείο mkv με υπότιτλους (σε ξεχωριστό αρχείο) αμέσως μετά την εγκατάσταση του προγράμματος και το μόνο που άλλαξα ήταν η υποστήριξη για ελληνικούς υπότιτλους μέσω ενώς απλού μενού.

Επίσης σε μένα τουλάχιστον χρειάστηκε στο Comodo να επιτρέψω το java στο firewall (define a new trusted application) και συγκεκριμένα:

 

java\jre6\bin\javaw.exe

 

Επίσης μερικά σχόλια από το avclub (ιδιαίτερα τα 2 μεγάλα στη μέση της σελίδας) για τα πλεονεκτήματα του:

 

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=37661&page=18

 

Ελπίζω να βοήθησα. Αν το δοκίμασει κανείς που έχει χρησιμοποιήσει και άλλα προγράμματα ας πεί την αποψή του.

Και κάτι τελευταίο: Μπορείτε να δείτε tv και να ακούσετε radio μεσώ streaming στο ps3 μεσω αυτού του προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια χαζη ερωτηση,

σορυ κιολας μαλλον εχει ξανασυζητηθει,απλα δεν το βρισκω αμεσα τωρα που το θελω

θελω να κανω update το firmware σε 2.53

 

αφου το κατεβασω απο εδω

 

παω στο usb stick ( fat32) και φτιαχνω εναν φακελο 'PS3' και εκει μεσα εναν αλλο 'UPDATE'

και εκει μεσα βαζω το αρχειο που κατεβασα 'PS3UPDAT.PUP'

 

το βαζω το στικ στο ps3 και παω στο μενου και κανω ατευθειαν system update. Υπαρχει κατι να μου διαφευγει; κατι να προσεξω μην κανω καμια πατατα? (εννοειται δεν βγαζω το στικ,δεν κλεινω ρευμα κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς σας για ποιο λόγο υπάρχουν τρελές διαφορές στις τιμές παιχνιδιών (και άλλων αγαθών αλλά αυτό είναι εκτώς θέματος) μεταξύ των μαγαζιών στην Ελλάδα και π.χ. στο ebay. Αγόρασα το star wars: the force unleashed (καινούριο-σφραγισμένο) από Αγγλία (που έχει υποτίθεται ακριβότερο νόμισμα από εμάς) και μου βγήκε μαζί με μεταφορικά 32€. Έκανε βέβαια 10 μέρες περίπου να έρθει (το πήρα 28 Δεκεμβρίου) αλλά ήρθε και η διαφορά με τις τιμές εδώ ήταν κοντά στα 30€ χωρίς να υπολογίζω τα μεταφορικά. Τόσο πολύ μας κλέβουνε πια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια βοηθεια γιατι εχω προβλημα..

 

Θλεω να συνδεσω το PS3 με την Dell 2001FP μου..

 

Πηρα ενα καλωδιο HDMI->DVI αλλα εικονα δεν εχω.. Σημα δινει αλλα εικονα δεν εχω.. Τι φταιει πρεπει να ειναι HDCP το μονιτορ ή απλα δεν γινεται?

 

Ο μονος τροπος να το συνδεσω ειναι αναλογικα με composite μεσω του AV cable του PS3.. Φυσικα το max output ειναι 576p σε αυτη την περιπτωση και χαλια μαυρα..

 

Help me out here..

 

Η οθονη εχει DVI-D , D-SUB , COMPOSITE , S-VIDEO

 

Εχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα υπάρχει λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς σας για ποιο λόγο υπάρχουν τρελές διαφορές στις τιμές παιχνιδιών (και άλλων αγαθών αλλά αυτό είναι εκτώς θέματος) μεταξύ των μαγαζιών στην Ελλάδα και π.χ. στο ebay. Αγόρασα το star wars: the force unleashed (καινούριο-σφραγισμένο) από Αγγλία (που έχει υποτίθεται ακριβότερο νόμισμα από εμάς) και μου βγήκε μαζί με μεταφορικά 32€. Έκανε βέβαια 10 μέρες περίπου να έρθει (το πήρα 28 Δεκεμβρίου) αλλά ήρθε και η διαφορά με τις τιμές εδώ ήταν κοντά στα 30€ χωρίς να υπολογίζω τα μεταφορικά. Τόσο πολύ μας κλέβουνε πια;

ναι φιλε ακριβως ετσι ειναι.Ebay,amazon και απο αλλα τετοια site ειναι να περνει πλεον κανεις. περνεις 4 παιχνιδια με τα ιδια λεφτα που εδω Ελλαδα θα επερνες 2...Και οχι μονο το νομισμα ειναι πιο ακριβο ειναι και οι μισθοι περιπου διπαλασιοι εκει.Δεν εχει νοημα να αγοραζει κανεις απο εδω πλεον.Μονο αν δεν μπορει με τιποτα να βγαλει μια prepayd card...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε ακριβως ετσι ειναι.Ebay,amazon και απο αλλα τετοια site ειναι να περνει πλεον κανεις. περνεις 4 παιχνιδια με τα ιδια λεφτα που εδω Ελλαδα θα επερνες 2...Και οχι μονο το νομισμα ειναι πιο ακριβο ειναι και οι μισθοι περιπου διπαλασιοι εκει.Δεν εχει νοημα να αγοραζει κανεις απο εδω πλεον.Μονο αν δεν μπορει με τιποτα να βγαλει μια prepayd card...

 

 

οχι οτι εχει μεγαλη σημασια αλλα πλεον το ευρω ειναι πιο δυνατο σαν ισοτιμια εναντι της βρεττανικης στερλινας

1 Euro = 0.93737256 British pounds

 

παντως δεν πιστευω οτι ειναι θεμα αισχροκερδιας, απλα για καποιο λογο τα παιχνδια ερχονται εδω με μεγαλη τιμολογηση,ισως επειδη η αγορα ειναι σημαντικα πιο μικρη και το περιθωριο κερδους ετσι ελαχιστοποιειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οτι εχει μεγαλη σημασια αλλα πλεον το ευρω ειναι πιο δυνατο σαν ισοτιμια εναντι της βρεττανικης στερλινας

 

 

παντως δεν πιστευω οτι ειναι θεμα αισχροκερδιας, απλα για καποιο λογο τα παιχνδια ερχονται εδω με μεγαλη τιμολογηση,ισως επειδη η αγορα ειναι σημαντικα πιο μικρη και το περιθωριο κερδους ετσι ελαχιστοποιειται

 

Καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά δεν είναι λίγο προκλήτικο, κάτι να έχει την διπλάσια σχεδόν τιμή στην Ελλάδίτσα και σε άλλες χώρες με μεγαλύτερο κόστος ζωής να είναι τόσο φτηνά; Δέχομαι να βγάλουν κάποιο κέρδος αλλά όχι και 100% κέρδος από κάθε αγορά. Μου φαίνεται ότι μας έχουν για χαζούς. Αλλά σιγά μην τους κάνω την χάρη.

 

Και κάτι σχετικό: Πρέπει να προσέχω κάτι περισσότερο πέρα από το να ψάχνω για PAL παιχνίδια στο ebay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οτι εχει μεγαλη σημασια αλλα πλεον το ευρω ειναι πιο δυνατο σαν ισοτιμια εναντι της βρεττανικης στερλινας

 

 

παντως δεν πιστευω οτι ειναι θεμα αισχροκερδιας, απλα για καποιο λογο τα παιχνδια ερχονται εδω με μεγαλη τιμολογηση,ισως επειδη η αγορα ειναι σημαντικα πιο μικρη και το περιθωριο κερδους ετσι ελαχιστοποιειται

 

90p αγοραζουν 1 ευρω....

αν παραπανω απο μια λιρα αγοραζανε 1 ευρω τοτε θα ηταν οπως τα λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...