Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφου αγνoησεις ο trolliariko μήνυμα δοκίμασε να βάλεις την τηλεόραση στο game mode.

 

Ηταν οντως τρολλιαρικο αυτο το μυνημα? Επειδη δεν μπορεσα να καταλαβω αν κοροιδευει η αν ειναι σοβαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ps3 κάνει upscaling αρχεία βίντεο που υπάρχουν στο pc μου μέσω media server ή πρέπει να τα κατεβάσω στο hdd του???

 

Ναι μπορείς με το tversity να streamάρεις κατευθείαν video..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ.

Θα δοκιμάσω και το tversity, μήπως είναι πιο βολικό από το ps3 portal.

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να στέλνω αρχεία από το ps3 στο pc μου μέσω δικτύου;

Αν χρειαστεί να κάνω κάποιο back up στο σκλήρο του να τα στείλω στο pc.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα το game mode της τηλεορασης και το κανει ακομα χειροτερο το ghosting και ειναι πιο θολη η εικονα. εχει κανεις καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες το ακριβες μοντελο τηλεορασης, και ποιο hdmi (link),

και κατι αλλο εχεις ρυθμησει απο το μενου του ps3 την αναλυση?:P (720p, rgb full range-->full, superwhite-->on

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
για πες το ακριβες μοντελο τηλεορασης, και ποιο hdmi (link),

και κατι αλλο εχεις ρυθμησει απο το μενου του ps3 την αναλυση?:P (720p, rgb full range-->full, superwhite-->on

 

Samsung Le26r71b

Hdmi καλωδιο απο e-shop της Equip νομιζω. δεν ειμαι σιγουρος γιατι το εχω αγορασει εδω και καιρο.

Την αναλυση την εχω στο 1080i. ολα τα υπολοιπα ειναι οπως τα ειπες.

 

edit: Τελικα διορθωθηκε. κατέβασα την αναλυση απο το ps3 σε 720p. Μαλλον εφταιγε το downscale.

Τσαμπα το δευτερο hdmi καλωδιο που παρηγγειλα απο το ebay.

Επεξ/σία από aggelos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nvm to eftiaxa.

alla apo oti vlepo ta demos den katevainoun....

 

kai to upgrade tou firmware pos ginetai?tin 1.5 exei alla mipos prepei na perimeno mexri tin paraskeui gia na to kano?

 

Αν το εχει καποιο CD με game στο λεει στην αρχη να το κανει install..Αλλιως κατεβαζεις ενα αρχειακι απο την Sony και το περνας σε USB η απο το Internet....

 

Παντως πολυ καλη συσκευη..Την εχει ενας φιλος μου και επειδη αυτος ειναι ασχετος και εγω πειραματιζομαι γενικα πρεπει να ομολογησω πως ειναι πολυ μπροστα σε ολα...Ειδικα και με HD πεταει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας.

Μόλις έκανα εγκατάσταση το tversity και έχω κάποιες ερωτήσεις:

1) Στις οδηγίες λέει αν έχουμε γρήγορο επεξεργαστή στο pc μας μπορουμε να ανεβάσουμε την ανάλυση του βίντεο που έχει σαν στάνταρ το πρόγραμμα όταν είναι να μετατρέψει αρχεία που δεν παίζουν στο ps3.

 

Please note that videos that need conversion to play on your device will be converted such that the result will have a maximum resolution of 400×300. This will produce a VHS quality video and therefore if the computer running TVersity is fast enough (P4 2.8 or a modern dual core) we suggest increasing this value to 640×480. This will produce DVD quality videos. People with Core 2 Duo or faster machines can set it to 1280×720, and TVersity will generate 720p videos for them on the fly (assuming the source video is HD).

 

Στο μενού του tversity όμως για τις επιλογές βίντεο έχει 2 παράθυρα για να βάλω αναλύσεις. Ένα λέει video resolution και το άλλο image resolution. Ποιο θα αλλάξω για να βάλω το 1280χ720;

 

2) Από ότι κατάλαβα το πρόγραμμα θα μετατρέψει αρχεία πχ mkv σε mpeg 4, αλλά όταν πάω να κατεβάσω η να δω ένα αρχείο mkv από το media server μέσω του ps3 μου λέει στο pc οτι το mediaserver.exe αντιμετώπισε πρόβλημα και έκλεισε.Τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από s2t2s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, για να μπει κανεις στο psn απο την κονσολα πρεπει να εχει το τελευταιο firmware,επειδη πηγα να μπω αλλα μου ζητησε να κανω καποιο update.

επισης τωρα ειμαι ΗΠΑ αλλα σε λιγο καιρο γυριζω ελλαδα, στα στοιχεια του λογαριασμου αν δηλωση απο τωρα ελλαδα πειραζει κατι;

η αν δηλωσω ηπα, μετα οτν ερθω ελλαδα παλι αλλαζει κατι;

 

τελος εχει εδω προπληρωμενες καρτες psn. αξιζουν; η μπορω να χρησιμοποιησω και electronn visa;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι προπληρωμένες κάρτες είναι για όσους δεν έχουν χρεωστική/πιστωτική κάρτα ώστε να αγοράζουν παιχνίδια μέσω του Playstation Network.Αν έχεις electron visa φυσικά και δεν χρειάζεται να μπλεχτείς με προπληρωμένες PSN κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια. με το θεμα της εγραφης τι κανω; δηλωνω ελλαδα ή ηπα; αυτο αργοτερα αλλαζει;κατι ειχα διαβασει καπου εδω πως δεν αλλαζει,αλλα μπορεις να φτιαξεις καινουργιο χρηστη και μετα να κανεις νεο λογαριασμο.

επισης η αναβαθμιση firmware ειναι υποχρεωτικη τελικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...