Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα προσφατα ενα dual shock 3, και εχω την εξης απορια.Στο rachet and clank tools of destruction, που εχω δει οτι η δονηση υποστηριζεται μεσω patch, δεν εχω καταλαβει το που βρισκει καποιος το patch αυτο.Για παραδειγμα, στο resistance,την πρωτη φορα που πηγα να το βαλω online, κατεβασε και το patch.Στο rachet ομως δεν κανει κατι τετοιο, και γενικα δεν εχει καν επιλογη για online.Δοκιμασα και στο psn , αλλα δεν βρηκα κατι για το συγκεκριμενο game.Ξερει κανεις πως δουλευει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με αυτό το άρθρο δεν υπάρξει update

 

According to Sony, games like Ratchet & Clank has been listed among those games that are DualShock3 ready in the official “List of PS3 Games That Support the DualShock3”. By becoming DualShock3 ready, this means that the game will not require a software update.

 

Ratchet & Clank will be the first game to support the new controller sans software update and it was initially scheduled for release October 30. However, the DualShock3 won't be hitting Japanese retailers until November 11, so Ratchet & Clank Future might experience a slight delay due to this.

 

And if that wasn't bad enough, it will actually prove to be more difficult to find an importer with one in stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους τούς Insomniacs!

Αγόρασα το Sony Playstation 3 80GB & Uncharted & Motorstorm

 

αλλά έχω κάποιες απορίες...

1) Δεν λέει σκληρός 80 αλλά 74, χωρίς να έχω κάνει τίποτα... μόνο μια φορά έπαιξα motor...

2) Δεν μου έστειλαν αυτήν την έκδοση αλλά την έκδοση 80GB με MotorStorm & Resistance: Fall of Man την οποία δεν την ξέρω σαν επίσημη έκδοση(προσφορά) το PS3

3) Έχει 1χ Ethernet, 2x HDMI ενώ στο site λέει 3χ Ethernet, 1x HDMI...

 

Να αρχίσω να ανησυχώ για το κατά πόσο έχω όντως το 80GB; γιατί όσο αφορά τα games, ούτε με χρέωσαν παραπάνω, ούτε με ενδιαφέρουν... Για το BD το θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους τούς Insomniacs!

Αγόρασα το Sony Playstation 3 80GB & Uncharted & Motorstorm

 

αλλά έχω κάποιες απορίες...

1) Δεν λέει σκληρός 80 αλλά 74, χωρίς να έχω κάνει τίποτα... μόνο μια φορά έπαιξα motor...

2) Δεν μου έστειλαν αυτήν την έκδοση αλλά την έκδοση 80GB με MotorStorm & Resistance: Fall of Man την οποία δεν την ξέρω σαν επίσημη έκδοση(προσφορά) το PS3

 

Να αρχίσω να ανησυχώ για το κατά πόσο έχω όντως το 80GB; γιατί όσο αφορά τα games, ούτε με χρέωσαν παραπάνω, ούτε με ενδιαφέρουν... Για το BD το θέλω.

 

1) Όλοι οι σκληροί δίσκοι είναι μικρότεροι στην παραγματικότητα από όσο λέει η συσκευασία τους. Π.χ. το 4GB iPod μου έχει στην πραγματικότητα χωρητικότητα 3.7GB και όσο μεγαλύτερος είναι ο δίσκος τόσο περισσότερα είναι τα "χαμένα" GB. Nομίζω ότι αυτό οφείλεται στο ότι 1GB = 1024MB και όχι 1000ΜΒ.

 

2) Δηλαδή άλλο παρήγγειλες και άλλο σου έστειλαν; Δεν υπάρχει θέμα για το μηχάνημα, το ίδιο είναι (δεν έχει κυκλοφορήσει άλλο 80άρι στην Ευρώπη) αλλά είναι κρίμα που σου έδωσαν το Resistance αντί του Uncharted. Αφού δε σε ενδιαφέρουν τα παιχνίδια όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 χειριστηρια ενα του play και ενα logitech του Pc. γιατι παντα μου το βγαζει δευτερο του Play και πρεπει να πηγαινω καθε φορα system-setting-reasign controller και απο 2 να το κανω 1 για να μου παιξουν τα παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μια απορία,μπορεί να πω μαλακία αλλά μη με κράξετε..το 80gb δεν το είχαν καταργήσει (και είχανε μόνο 40gb) και είχαν ακουστεί διάφορα ότι είναι προβληματικό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά φίλε μου για την ταχύτατη απάντηση.πάντως εγώ που το αγόρασα πριν 10 μέρες απο τα Media Markt δεν υπήρχε 80 και μάλιστα στο Κωτσόβολο που είχα ρωτήσει θα φέρνανε σε 5 μήνες λόγω έλειψης!!

πάντως το πήρα 369?(κάπου εκεί) με το pro2008.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα μοντέλο δεν είναι "προβληματικό". Για την πρώτη παρτίδα των 40GB πέρσι το φθινόπωρο είχαν ακουστεί διάφορα, ιδίως για το BR drive αλλά φαίνεται ότι διορθώθηκε γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 χειριστηρια ενα του play και ενα logitech του Pc. γιατι παντα μου το βγαζει δευτερο του Play και πρεπει να πηγαινω καθε φορα system-setting-reasign controller και απο 2 να το κανω 1 για να μου παιξουν τα παιχνιδια?

 

Αυτό συμβαίνει επειδή όταν ανοίγεις την κονσόλα είναι ήδη συνδεμένο στο usb ο logitech,και έτσι τον αναγνωρίζει ως πρ'ωτο η λύση είναι να τον βάζεις αφους εχει συνδεθει ο κανονικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θέλουν να πάρουν PS3 και μένουν Αθήνα (και είναι σβέλτοι) ...

 

 

 

 

PS3 στα 299!!! ευρώ μαζί με το GTA4 ....

Μόνο από αύριο Πέμπτη 18/9 μέχρι και το Σαββάτο 21/9 στο Saturn Συγγρού 340.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

karlat ευχαριστω αλλα πολυ βλακεια πιστευω αυτο της sony, κανονικα θα επρεπε να παιζουν τα games ανεξαρτητως ποιο βλεπει δευτερο και ποιο πρωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[gt]40062[/gt]

[gt]40064[/gt]

[gt]40066[/gt]

[gt]40056[/gt]

 

Δεν του είχα δώσει τόση σημασία έως τώρα, αλλά το παιχνίδι φαίνεται να είναι πολύ καλό τελικα! Αυτό που βλέπω πάντως μ'αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...