Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έγινε βρε παιδιά, δεν ξέρει κανένας να μου απαντήσει;:rolleyes:

 

μόνο οι αρχικές εκδόσεις των 60GB έπαιζαν παιχνίδια προηγούμενων PS...τώρα πολύ δύσκολα να βρεις τέτοιο PS3 αφού έχουν αντικατασταθεί με τις εκδόσεις των 40 GB και των 80GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.πώς συνδέω το ps3 με το home cinema?

2.δυο τελεθταίες φορέσ που το άνοιξα ζητάει να κάνει update.θα το κάνει συνέχεια?είναι φυσιολογικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.πώς συνδέω το ps3 με το home cinema?

2.δυο τελεθταίες φορέσ που το άνοιξα ζητάει να κάνει update.θα το κάνει συνέχεια?είναι φυσιολογικό?

Υποθέτω ότι λέγοντας Home Cinema διαθέτεις HD LCD/Plasma TV και 5.1 σύστημα ήχου.

1.

α) Συνδέεις το PS3 με την TV σου με HDMI καλώδιο για την καλύτερη ποιότητα εικόνας και κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις από το μενού του PS3.

β) Συνδέεις την έξοδο της οπτικής ίνας του PS3 με την είσοδο της οπτικής ίνας από τον ενισχυτή/αποκωδικοποιητή των ηχείων σου και επιλέγεις optical output στην ανάλογη ρύθμιση στο μενού του PS3.

 

2. Update κάνει κάθε φορά που υπάρχει διαθέσιμη κάποια ενημέρωση, δεν θα το κάνει κάθε φορά που ανοίγεις την κονσόλα. Τωρα αν την ανοίγεις κάθε μήνα πέφτεις πάνω και σε καποια νέα ενημέρωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο οι αρχικές εκδόσεις των 60GB έπαιζαν παιχνίδια προηγούμενων PS...τώρα πολύ δύσκολα να βρεις τέτοιο PS3 αφού έχουν αντικατασταθεί με τις εκδόσεις των 40 GB και των 80GB

 

 

Φίλε μου το έψαξα αυτό που μου είπες, πήγα σε γνωστό μου που έχει ps3 και έτυχε να έχει το 60αρι, παίζει και τα παιχνίδια του ps one.

Μάλλον θα ψαχτώ για μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το έψαξα αυτό που μου είπες, πήγα σε γνωστό μου που έχει ps3 και έτυχε να έχει το 60αρι, παίζει και τα παιχνίδια του ps one.

Μάλλον θα ψαχτώ για μεταχειρισμένο.

 

ναι για το PSOne δεν ήμουν σίγουρος, αλλά του PS2 τα games τα παίζουν μόνο τα 60αρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι λέγοντας Home Cinema διαθέτεις HD LCD/Plasma TV και 5.1 σύστημα ήχου.

1.

α) Συνδέεις το PS3 με την TV σου με HDMI καλώδιο για την καλύτερη ποιότητα εικόνας και κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις από το μενού του PS3.

β) Συνδέεις την έξοδο της οπτικής ίνας του PS3 με την είσοδο της οπτικής ίνας από τον ενισχυτή/αποκωδικοποιητή των ηχείων σου και επιλέγεις optical output στην ανάλογη ρύθμιση στο μενού του PS3.

 

2. Update κάνει κάθε φορά που υπάρχει διαθέσιμη κάποια ενημέρωση, δεν θα το κάνει κάθε φορά που ανοίγεις την κονσόλα. Τωρα αν την ανοίγεις κάθε μήνα πέφτεις πάνω και σε καποια νέα ενημέρωση!

 

καταρχήν overlocker thanks για το κόπο!

το α που είπες πάνω κάτω το γνώριζα..στο β μπερδεύομαι..αυτή η σύνδεση που λές πώς θα τη κάνω?θα χρεαστεί νέο συγκεκριμένο καλώδιο?

sorry αν κουράζω αλλά δεν γνωρίζω πολλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαστείς τέτοιου τύπου καλώδιο το οποίο λέγεται οπτική ίνα. Αν διαβάσεις και στο εγχειρίδιο της κονσόλας λέει και για τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι δυνατόν!αγόρασα και την οπτική ίνα και πήγα χαρούμενος να τα συνδέσω και πάνω που το έφτιαχνα διαπίστωσα οτι το dvd player δεν έχει υποδοχή για οπτική ίνα!

πόσο παλιό είναι ρε γμτ..τώρα τι κάνω?μάλλον παίρνω αλλό dvd e?:-D φαντάζομαι δεν υπάρχει άλλος τρόπος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ακριβώς έκανα!αλλά το audio device που έχεισ στο σχήμα ,που στη δική μου περίπτωση είναι το dvd player,δεν έχει υποδοχή για την οπτική ίνα!δεν έχω ενισχυτή. έχω 5.1 ηχεία συνδεδεμένα στο dvd player.οπότε δεν νομίζω να μπορώ να κάνω κάτι προς το παρόν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ακριβώς έκανα!αλλά το audio device που έχεισ στο σχήμα ,που στη δική μου περίπτωση είναι το dvd player,δεν έχει υποδοχή για την οπτική ίνα!δεν έχω ενισχυτή. έχω 5.1 ηχεία συνδεδεμένα στο dvd player.οπότε δεν νομίζω να μπορώ να κάνω κάτι προς το παρόν..

 

1.δες αν εχει απο πισω υποδοχες για ασπρο-κοκκινο. Αν εχει συνδεσε σε αυτες το κοκκινο -ασπρο απο το καλωδιο AV του PS3.

2. Αν δεν εχει υποδοχες τετοιες, κοιταξε για υποδοχη aux-in ή mini jack και παρε αυτο.

http://cgi.ebay.co.uk/3-5mm-Mini-Jack-Stereo-to-2-x-RCA-Phono-Adapter-GOLD_W0QQitemZ350096363499QQihZ022QQcategoryZ295QQcmdZViewItem

 

Εγω εχω κανει την δευτερη περιπτωση στα creative T10 και παιζει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ακριβώς έκανα!αλλά το audio device που έχεισ στο σχήμα ,που στη δική μου περίπτωση είναι το dvd player,δεν έχει υποδοχή για την οπτική ίνα!δεν έχω ενισχυτή. έχω 5.1 ηχεία συνδεδεμένα στο dvd player.οπότε δεν νομίζω να μπορώ να κάνω κάτι προς το παρόν..

 

Και γιατί σου κάνει εντύπωση? και να είχε, έξοδο οπτικής θα είχε και όχι είσοδο.. dvd player είναι και όχι ενισχυτής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.δες αν εχει απο πισω υποδοχες για ασπρο-κοκκινο. Αν εχει συνδεσε σε αυτες το κοκκινο -ασπρο απο το καλωδιο AV του PS3.

2. Αν δεν εχει υποδοχες τετοιες, κοιταξε για υποδοχη aux-in ή mini jack και παρε αυτο.

http://cgi.ebay.co.uk/3-5mm-Mini-Jack-Stereo-to-2-x-RCA-Phono-Adapter-GOLD_W0QQitemZ350096363499QQihZ022QQcategoryZ295QQcmdZViewItem

 

Εγω εχω κανει την δευτερη περιπτωση στα creative T10 και παιζει μια χαρα.

 

έχει 4 αν εννοείς αυτές.2 κόκινες και 2 άσπρες.και να βάλω λες απτο τριπλό καλώδιο που μέχρι πριν πήγαινε στη tv.(κοκκινο-ασπρο-κιτρινο) σαυτέσ τισ υποδοχές του dvd?στο κόκινο και άσπρο μόνο ε?το κιτρίνο πουθενά λογικά..οπότε η οπτική ίνα δεν παει πουθενά και αυτή.άρα δεν θα έχει τόσο καλή ποιότητα υποθέτω..

και η πλάκα είναι οτι δεν έχει εγχειρήδιο το ps3 στα ελληνικά δεν ξέρω γιατί..

γιατί μετά θα θέλει ρύθμισεις..έχω χάσει τη μπάλα!

ευχαρίστώ και τον άγγελο και όλους όσους ασχολήθηκαν!!

όταν το φτιάξω κερνάω:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...