Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kuro LX5090 και παρασιτα....

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Εδω και αρκετες μερες (1εβδομαδα) ψαχνω να δω γιατι η τηλεοραση εχει παρασιτα στο αναλογικα της καναλια και τελικα διαπιστωσα οτι οταν δουλευει το ps3 και ειναι συνδεδεμενο στην τηλεοραση (hdmi), στα αναλογικα μου κανει παρασιτα ενω η εικονα στα ψηφιακα και hdmi ειναι τελεια!!

Καλωδιο πηρα καινουριο μπας και φταιει αλλα τα ιδια, επισης αλλαξα και θυρα hdmi στην τβ απο την 1 στην 3 και παλι τα ιδια!!Εαν βλεποντας αναλογικο κλεισω το ps3 φτιαχνει η εικονα!!!

Επειτα απο ψαξιμο βρηκα τι ηταν και μου φαινεται και μλκια! Το καλωδιο της κεραιας (belkin παρακαλω) το ειχα κοντα στο hdmi και εβαζε παρασιτα στο αναλογικο! Με το που το απομακρυνα φυγανε τα χιονια αλλα οχι τελειως!! Μαλλον κατι παιζει με την κονσολα και αμολαει παρεμβολες!!Το εχει αντιμετωπισει αυτο κανενας;;;;ΛΥΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ;;;:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι καλώδιο HDMI πήρες???? κατά κάποιον τρόπο λογικό μου ακούγεται.... αλλα πεζή να μην έχει καλή μόνωση είτε το HDMI είτε το καλώδιο για την τηλεόραση.... αν και λίγο χλομό για Belkin:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλωδιο hdmi το αλλαξα και πηρα αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977513&product=960810 Ενα τηλεφωνο που εκανα στην SONY μου ειπαν οτι μπορει και να οφειλεται οτι ειναι πολυ καλο και το καλωδιο της κεραιας και να το κανει αυτο δηλ να πιανει κι αλλες μικροσυχνοτητες και να μου βαζει παρασιτα!:eek: Παντως εχει καταντησει πολυ σπαστικο να πρεπει να κλεινω την κονσολα για να βλεπω αναλογικα!! Οποιος μπορει να βοηθησει θα του ειμαι υποχρεος!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από HDMI δεν έχεις πρόβλημα.... 2 από τα HDMI που έχω είναι τέτοια μάρκα οποτε είσαι ok.... προσπάθησε να είναι όσον το δυνατόν απομακρυσμένα τότε αυτά τα 2 καλώδια.... εγώ δεν έχω αντιμετώπιση κάτι τέτοιο και ακουμπάνε και μεταξύτους τα καλώδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Peteranos έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα. Η τηλεόρασή μου έχει μόνο DVI και τον ήχο αν τον περάσω μέσω RCA δεν μπορώ να πώ στην TV ότι σαν πηγή για τον ήχο να παίρνει το RCA. Εσύ πώς έλυσες το πρόβλημα?

 

Κανονικά θα πρέπει δίπλα στην υποδοχή DVI να έχει και μια είσοδο για ήχο (κόκκινο-άσπρο), εκεί θα πρέπει να συνδέσεις τον ήχο και όχι στο κόκκινο-κίτρινο-άσπρο!

Επίσης αφού κάνης την σύνδεση πρέπει να πας στης ρυθμίσεις του PS3 και να αλλάξεις τον ήχο σε αναλογικό!

Εγώ τελικά αγόρασα το καλώδιο έκανα την σύνδεση και όλα δουλεύουν τέλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στους παρακάτω προβληματισμούς που έχω σχετικά με το PS3:

1. Πως μπορώ να σβήσω έναν user?

2. Πως μπορώ να αλλάξω το online name?

3. Μπορώ να δω βίντεο από το YouTube?

4. Έχω ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο WD μπορώ να τον συνδέσω στο PS3 για να μεταφέρω photo-video κ.τ.λ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. πήγαινε πάνω στο εικονίδιο του user και αν θυμάμαι καλά πατάς τρίγωνο και delete

2. ο μονος τρόπος είναι να κανεις νέο user και μετά νέο register στο psn ξανά

3. φυσικά μπορείς.. έχει κανονικό internet browser το ps3

4. ναι απλά πολλές φορες δεν κάνει display όλα τα αρχεία οποτε πρέπει να πας σε ένα φάκελο και να πατήσεις τρίγωνο-> display all

 

έχω να ανοίξω το ps3 2 μήνες γιατί λείπω από το σπίτι.. ελπίζω να μην έγραψα μπαρούφες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν WD Passport Essential θα τον διαβάζει?

Μου γράφει ότι πρέπει να κατεβάσω το Flash Player για να μπορώ να δω τα βίντεο, πως μπορώ να το κάνω αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά θα πρέπει δίπλα στην υποδοχή DVI να έχει και μια είσοδο για ήχο (κόκκινο-άσπρο), εκεί θα πρέπει να συνδέσεις τον ήχο και όχι στο κόκκινο-κίτρινο-άσπρο!

Επίσης αφού κάνης την σύνδεση πρέπει να πας στης ρυθμίσεις του PS3 και να αλλάξεις τον ήχο σε αναλογικό!

Εγώ τελικά αγόρασα το καλώδιο έκανα την σύνδεση και όλα δουλεύουν τέλια!

 

Δίπλα απο το DVI έχει όντως μια θύρα DVI Audio In αλλά είναι σε mini jack. Τι καλώδιο χρειάζομαι για να συνδέσω και τον ήχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...