Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθε κατηγορια ξεχωριστα. Δλδ αν πας στο music να δεις photo, δε θα παιξει.Βαζεις φακελους video,music,photo αλλα δεν υποστηριζει υποφακελους. Με το τριγωνο και display all οπως σου ειπε ο popdex. .mkv δεν παιζει. Τα μετατρεπεις σε .m2ts με το tsmuxergui και τα κανεις stream με το tversity. Αλλιως τα κανεις AVCHD παλι με το tsmuxergui (create blue ray) και τα καις με το imgburn σε udf 2.50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε κατηγορια ξεχωριστα. Δλδ αν πας στο music να δεις photo, δε θα παιξει.Βαζεις φακελους video,music,photo αλλα δεν υποστηριζει υποφακελους. Με το τριγωνο και display all οπως σου ειπε ο popdex. .mkv δεν παιζει. Τα μετατρεπεις σε .m2ts με το tsmuxergui και τα κανεις stream με το tversity. Αλλιως τα κανεις AVCHD παλι με το tsmuxergui (create blue ray) και τα καις με το imgburn σε udf 2.50.

 

thanx φιλε εκανα ολα αυτα που ειπες . καταφερα να βλεπω avi αρχεια στο ps3 ασυρματα με το tversity (αν και ακομα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει) . ομως ενω μετετρεψα την ταινια οπως μου ειπες δεν μου γινεται stream . Τα αλλα αρχεια που ειναι μικροτερα γινονται κανονικα . τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργει οπως το ειπες...streaming..αν τα κανεις .m2ts, για να τα παιξει μεσω tversity ,πρεπει να τα κανεις rename σε .mpg . Απο usb και external hdd, παιζουν κατευθειαν τα .m2ts ...απτο tversity rename σε .mpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασμενα λεει...εκτος και αν εννοει ps store που δεν εχω ιδεα αν εχει psx games που και να εχει παιζουν στα 60gb μονο αν δε κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Έχω αγοράσει ένα ps3, η τηλεόραση μου δεν έχει HDMI, αλλά DVI, ξέρω ότι υπάρχει καλώδιο από HDMI σε DVI η ερωτήσεις μου είναι οι εξής,

Εάν το συνδέσω με καλώδιο HDMI σε DVI :

1. Θα έχει την ίδια απόδοση με το καλώδιο HDMI σε HDMI?

2. Με τον ήχο τη θα γίνει? Αφού το καλώδιο DVI μεταφέρει μόνο εικόνα !

3. Πως μπορώ να βγάλω ήχο από το ps3?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Peteranos έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα. Η τηλεόρασή μου έχει μόνο DVI και τον ήχο αν τον περάσω μέσω RCA δεν μπορώ να πώ στην TV ότι σαν πηγή για τον ήχο να παίρνει το RCA. Εσύ πώς έλυσες το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Peteranos έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα. Η τηλεόρασή μου έχει μόνο DVI και τον ήχο αν τον περάσω μέσω RCA δεν μπορώ να πώ στην TV ότι σαν πηγή για τον ήχο να παίρνει το RCA. Εσύ πώς έλυσες το πρόβλημα?

 

Δεν το έκανα ακόμη, είχα σκοπό να αγοράσω το καλώδιο και μετά τη δουλειά να πήγαινα σπίτι να το δοκιμάσω!

Τον ήχο από το RCA το έχεις συνδέσει φαντάζομαι στο κόκκινο άσπρο κίτρινο σωστά?

Έμενα έχει δίπλα στην υποδοχή DVI και είσοδο για ήχο (κόκκινο- άσπρο), εσένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως οι TVs έχουν επιλογή στο menu τους για τον ήχο.

H TV μου έχει μόνο HDMI. Το PC μου μόνο DVI.

Έβαλα έναν αντάπτορα DVItoHDMI.

Ως γνωστόν το DVI δε μεταφέρει ήχο έτσι έβαλα και 2 RCA από την κάρτα ήχου.

Επέλεξα από το Menu της TV να παίρνει Analogue ήχο η HDMI (Προσοχή! αν έχει πολλές HDMI η TV, μόνο ή πρώτη HDMI μπορεί να πάρει ήχο από Composite) και όλα ΟΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...