Προς το περιεχόμενο

3G Vodafone Mobile Connect: Την λειτουργεί κανένας με Linux?


k_antoni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος κατάφερε να χρησιμοποιήσει την παραπάνω κάρτα με τον φορητό του υπολογιστή. Μου ήρθε δωρεάν στον νέο φορητό μου κ είπα να δώ εαν μπορώ να την κάνω να λειτουργήσει. Τα κατάφερα μέχρι σε ενα σημείο, η κάρτα αναγωρίζεται κανονικά, αλλά όταν πάω να καλέσω τον αριθμο της Vodafone το kppp μου γυρίζει Error 16 !!

 

Εαν κάποιος ενδιαφέρεται θα περιγράψω βήμα βήμα σε επόμενο post μέχρι που έφτασα...

 

Δεν είναι επείγον, αλλά άμα ήταν η Vodafone δε θα βλεπε άλλο φράγγο από μένα εαν δεν υποστηρίζε το Linux (βλέπε HP, ακόμα περιμένω drivers για το Scanner μου) :twisted: Είναι τόσο αστείοι που στο site τους γράφουν ρητά ότι δεν υποστηρίζει Linux... Ρε που ζείτε? Τα '90 που κυριαρχούσε ο Μπίλ ο Πόρτας, ο Στίβ ο Μήλος, ο Μπάμπης ο Σουγιάς, ο Νίκος ο Γκαζάκιας και οι άλλες μαφίες πέρασε!!! Τώρα είναι η εποχή του Linux! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου θα με ενδιεφερε να μου δωσεις καποιες παραπανω λεπτομερειες μεχρι που εχεις φτασει μιας και ειμαι αρχαριος ακομα... εγω εχω την καρτα της κοσμοτε και δεν εχω βρει κατι σχετικο ακομα για λινουξ και πως να την κανω να δουλεψει οποτε οποιαδηποτε πληροφορια ισως φανει χρησιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

ειδα σημερα αυτο και επειδη μπορει να ενδιαφερει και αλλους σκεφτηκα να το μοιραστω μαζι σας

 

http://www.howtoforge.com/vodafone_mobile_connect_card_driver_linux

 

και αυτο

 

https://forge.vodafonebetavine.net/frs/?group_id=12&release_id=18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδιά κανένα νεότερο για το θέμα? Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Κατέβασα το Vodafone Mobile Connect Card driver for Linux, αλλά δε μου αναγνωρίζει την κάρτα. Αν κατάλαβα καλά, μιλάμε για κάρτα SIM.

 

Any ideas? Thx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...