Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως, σίγουρα δεν θα σταματήσουν να βγαίνουν δημοσιογράφοι, που θα συγκρίνουν τον Messi, ακόμα και όταν τον παραδεχτεί και ο τελευταίος αντίπαλος του, ακόμα και όταν αποσυρθεί. Δημοσιογράφοι, που αντί να κάνουν ρεπορτάζ, που γι' αυτό πληρώνονται, επιλέγουν την εύκολη οδό, που δεν είναι άλλη από θέματα που αφορούν την πιο αγαπητή ομάδα (προπονητή της, παίχτες της, κλπ)

 

Δημοσιογράφοι, όπως αυτοί σε γνωστό κανάλι, που στην χθεσινή τους εκπομπή, πριν δείξουν τα στιγμυότυπα από Ισπανία, ο ένας έκανε αναφορά για εύνοια της Μπαρτσελόνα στον αγώνα με την Σαραγόσα, και ο άλλος απάντησε, πως τώρα τελευταία, τα κρούσματα αυτά είναι πολλά! Ρεπορτάζ κάνετε ρε άχρηστοι! Επιχειρηματολογήστε, δείξτε φάσεις, μην τα πετάτε έτσι ή έστω προειδοποιήστε τον κόσμο που σας βλέπει! Προφανώς στο βίντεο, καμιά αμφιβολία για οτιδήποτε, καμιά φάση, που να προκέλεσε συζήτηση, ούτε περαιτέρω σχολιασμό, απλά ήθελαν να βγάλουν το κόμπλεξ τους. Γι' αυτό είναι οι διαφημίσεις ρε! Εκεί κράξτε, όσο θέλετε. Όσο είστε στον αέρα, κάντε σωστά την δουλειά σας! Τόσο δύσκολο είναι;

 

Τέτοιοι δημοσιογράφοι, μου θυμίζουν κοινούς θνητούς, που πάνε να βγουν φωτογραφία δίπλα σε κάποιον διάσημο. Απλά, αντί να λένε μεταξύ τους "κοίτα, βγήκα φωτογραφία δίπλα στον τάδε", λένε "κοίτα, εγώ τα έβαλα με αυτή την ομάδα". Ουστ, ετερόφωτοι και αμόρφωτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξίσου αστείο και άδικο είναι να λέει κάποιος τον ρονάλντο άμπαλο.

 

Ο τύπος μπορεί να μην είναι μέσσι αλλά έχει απίστευτα χαρακτηριστικά και σίγουρα αδικεί μόνος του τον εαυτό του.

Από εκεί εως να φτάσουμε να τον λέμε και άμπαλο πάμε στο άλλο άκρο.

 

Και στο κάτω-κάτω της γραφής, δεν είναι ο δεύτερος καλύτερος ποδοσφαιριστής στον κόσμο πίσω από τον τοτσέ.

Πίσω από τον μέσσι είναι. Στο υψηλότερο σημείο που θα μπορούσε να βρίσκεται δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το άμπαλος πηγαίνει στην τεχνική του κατάρτιση και μόνο, τότε δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα, με την έννοια ότι υπάρχουν παίχτες πολύ πιο τεχνίτες από εκείνον, αλλά με λιγότερα αθλητικά προσόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιογράφοι, όπως αυτοί σε γνωστό κανάλι, που στην χθεσινή τους εκπομπή, πριν δείξουν τα στιγμυότυπα από Ισπανία, ο ένας έκανε αναφορά για εύνοια της Μπαρτσελόνα στον αγώνα με την Σαραγόσα, και ο άλλος απάντησε, πως τώρα τελευταία, τα κρούσματα αυτά είναι πολλά! Ρεπορτάζ κάνετε ρε άχρηστοι! Επιχειρηματολογήστε, δείξτε φάσεις, μην τα πετάτε έτσι ή έστω προειδοποιήστε τον κόσμο που σας βλέπει! Προφανώς στο βίντεο, καμιά αμφιβολία για οτιδήποτε, καμιά φάση, που να προκέλεσε συζήτηση, ούτε περαιτέρω σχολιασμό, απλά ήθελαν να βγάλουν το κόμπλεξ τους. Γι' αυτό είναι οι διαφημίσεις ρε! Εκεί κράξτε, όσο θέλετε. Όσο είστε στον αέρα, κάντε σωστά την δουλειά σας! Τόσο δύσκολο είναι;

 

Τέτοιοι δημοσιογράφοι, μου θυμίζουν κοινούς θνητούς, που πάνε να βγουν φωτογραφία δίπλα σε κάποιον διάσημο. Απλά, αντί να λένε μεταξύ τους "κοίτα, βγήκα φωτογραφία δίπλα στον τάδε", λένε "κοίτα, εγώ τα έβαλα με αυτή την ομάδα". Ουστ, ετερόφωτοι και αμόρφωτοι.

Ναι πες ομως και ποιοι ειναι οι δημοσιογραφοι και ποια ειναι η εκπομπη.....

 

Αν το άμπαλος πηγαίνει στην τεχνική του κατάρτιση και μόνο, τότε δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα, με την έννοια ότι υπάρχουν παίχτες πολύ πιο τεχνίτες από εκείνον, αλλά με λιγότερα αθλητικά προσόντα.

Διαφωνω. Ο Ροναλντο εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ τεχνικη καταρτιση. Τολμω να πω οτι ειναι κοντα στον Μεσσι σε αυτο. Οχι πολυ κοντα, αλλά και παλι η τεχνικη του καταρτιση ειναι απο τις κορυφαιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω; Έχω στο μυαλό μου 3-4 παίχτες τουλάχιστον που κοντρολάρουν, πασάρουν, σεντράρουν, στοπάρουν, ντριπλάρουν καλύτερα. Ο Ρονάλντο έχει ταχύτητα, νεύρο, εκρηκτικότητα, αλτικότητα και δυνατό σουτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου μόνο ότι μπορεί να έχει απίστευτο έλεγχο της μπάλας σπριντάροντας και ταυτόχρονα να αφήνει πίσω τον αλβες που είναι από τους πολύ γρήγορους.

Αυτό είναι τεχνική κατάρτιση.

 

Εγώ προσώπικα γουστάρω πολύ όταν τον βλέπω να κάνει τέτοιες κούρσες.

 

Επίσης το σουτ του δεν είναι μόνο δυνατό, είναι και τεχνικό.

 

Γενικά είναι κορυφαίος σε ταχυδύναμη καταφέρνοντας να μην χάνει τον έλεγχο.

Και με την μπάλα στα πόδια και στα σουτ του και στις μπαλιές του.

 

Απλά, όπως ήδη είπαμε, έχει την ατυχία να πέσει σε έναν εξωπραγματικό τύπο.

Συνολικά όμως και σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους, για εμένα, είναι εύκολα από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι το βασικοτερο πλεονεκτημα του μεσσι, παντα σε σχεση με τον κριστιανο, ειναι ο μυαλομενος τροπος που παιζει, καθως και η αισθηση του χωρου που εχει. βγαζει κατι πασες ωρες ωρες που σε αφηνει λακαμα..! :confused:

 

κατα τ αλλα σε σωματικα χαρακτηριστικα ειναι κλασεις κατωτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει και ο Ναϊμάρ, δηλαδή. Ακόμα και παίχτες όπως ο Ρομπέν έχουν, θεωρώ, καλύτερη τεχνική από τον Ρονάλντο, τόσο σε πλαστικότητα όσο και σε ποικιλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν όση σχέση έχει ο ρονάλντο με τον νειμαρ, άλλη τόση έχει ο νειμαρ με τον νίνη.

 

Εντάξει, νομίζω ότι υπερβάλεις και νομίζω πως το κάνεις επίτηδες.

Παιχταράδες είναι και ο ρομπεν και ο ζλαταν και ο ρουνει και ο λαβέτσι αλλά ο πορτογάλος δεν συγκρίνεται μαζί τους.

Δεν ξέρω, γνώμη μου είναι και δεν προσπαθώ να σε πείσω.

Βασικά, αρκετά τον υπερασπίστηκα κιόλας..

 

Άσε που πάλι τον βλέπω τον μάη να κλαίει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει και ο Ναϊμάρ, δηλαδή. Ακόμα και παίχτες όπως ο Ρομπέν έχουν, θεωρώ, καλύτερη τεχνική από τον Ρονάλντο, τόσο σε πλαστικότητα όσο και σε ποικιλία.

 

O Ρομπεν ειναι χαλαρα μεσα στους τρεις καλυτερους παιχτες στον κοσμο ...

Μεσι , Ροναλντο , Ρομπεν για μενα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δω τι αλχημειες θα γινουν αποψε στην αμυνα με πικε/αλβες εκτος..

 

υποθετω τριαδα αντριανο-μασερανο-πουγιολ...!! ωιμε και βοηθατε θεοι... :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε, τα ισοπεδώσατε όλα λίγο, νταξ, καλός παίχτης ο Ρομπέν, αλλά διάολε μια ζωή τον βλέπω να σκοράρει με τον ίδιο τρόπο, ανοίγει δεξιά, πάει παράλληλα με την περιοχή, σουτάρει με ανάποδο πόδι σε ανύποπτη (?) στιγμή.

Δηλαδή πρέπει να τον έχουν φάει όλοι οι αμυντικοί του κόσμου, απορώ πως το καταφέρνει ακόμα.

 

Ο Ρονάλντο είναι ίσως η πιο αντιπαθητική φιγούρα του παγκόσμιου ποδοσφαίρου κάνοντας ότι περνάει από το χέρι του για να γίνει ακόμα πιο αντιπαθητικός, αλλά κακά τα ψέμματα, αν δεν είχε την ατυχία να παίζει μπάλα την ίδια εποχή με τον κοντό θα ήταν με διαφορά καλύτερος παίχτης του κόσμου σε όλα τα επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Ρομπεν ειναι χαλαρα μεσα στους τρεις καλυτερους παιχτες στον κοσμο ...

Μεσι , Ροναλντο , Ρομπεν για μενα ...

 

 

Τον Ρουνει ξεχασες. :)

 

Εεε, τα ισοπεδώσατε όλα λίγο, νταξ, καλός παίχτης ο Ρομπέν, αλλά διάολε μια ζωή τον βλέπω να σκοράρει με τον ίδιο τρόπο, ανοίγει δεξιά, πάει παράλληλα με την περιοχή, σουτάρει με ανάποδο πόδι σε ανύποπτη (?) στιγμή.

Δηλαδή πρέπει να τον έχουν φάει όλοι οι αμυντικοί του κόσμου, απορώ πως το καταφέρνει ακόμα.

 

Ο Ρονάλντο είναι ίσως η πιο αντιπαθητική φιγούρα του παγκόσμιου ποδοσφαίρου κάνοντας ότι περνάει από το χέρι του για να γίνει ακόμα πιο αντιπαθητικός, αλλά κακά τα ψέμματα, αν δεν είχε την ατυχία να παίζει μπάλα την ίδια εποχή με τον κοντό θα ήταν με διαφορά καλύτερος παίχτης του κόσμου σε όλα τα επίπεδα.

 

 

Οταν ο Ροναλντο ηταν στην Μαντσεστερ δεν νομιζω να το ελεγε κανεις αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...