Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά συμφωνώ αλλά... ποιά προηγούμενα χρόνια; Όποιος βλέπει μπάλα, ξέρει ότι σχεδόν όλες οι ομάδες που το έχουν πάρει, είχαν σπρώξιμο. Μήπως η Ίντερ του Μουρίνιο δε σπρώχτηκε σε αηδιαστικό βαθμό και όχι μόνο στα ματς με τη Μπάρτσα αλλά όλη τη χρονιά;

 

Σήμερα, μερικές ώρες μετά το χθεσινό αγώνα, όλοι σχεδόν συμφωνούν ότι ήταν πέναλτι αλλά ότι έκανε κακό στην εξέλιξη του ματς, έχασε το ενδιαφέρον του. Εγώ λοιπόν λέω ότι καλώς το έδωσε για να μη χάσει το ενδιαφέρον της όλη η διοργάνωση με μια πιθανή πρόκριση της Μίλαν της μίας τελικής προσπάθειας.

Ναι αλλά γενικά και απο τα μέσα ενημέρωσης και απο διαιτησία, σε τέτοια διάρκεια και βαθμό δεν έχω ξαναδεί απο το 2005 και μετά. Και δεν έπαιζε με Ίντερ αλλά με μια ομάδα που επειδή δε πρωταγωνιστεί δεν ευνοήθηκε κιόλας.

Γι' αυτό βλέπετε αυτές τις αντιδράσεις. Δεν εχουν πάντα δίκιο, αλλά και όταν έχουν το χάνουν.

Τέλος πάντων νομίζω παρασυζητήθηκε το θέμα με τα πέναλτυ, ξαναλέω πως άξιζε να περάσει τελείως η Μπαρτσελόνα και όχι η Μίλαν, κρίνοντας απο τα 2 ματς και αυτό μετράει.

 

Θα δούμε Ρεάλ-Μπάρτσα τελικό κατά 99% δεν βλέπω πως μπορεί να γίνει αλλιώς. Σε διπλούς αγώνες οι ομάδες αυτές δεν αντιμετωπίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είπα τη γνώμη μου. Σε διπλό ματς δεν κοντράρονται Ρεάλ-Μπάρτσα εκτός απροόπτων (η Μπαρτσελόνα δε πάει καλά απο τραυματισμούς η αλήθεια είναι) και μετά είναι 50-50.

Βλεπω να σπρώχνει και η διαιτησία σε περίπτωση που ζορίσουν τα πράγματα. Μακάρι να διαψευστώ αλλά έχω αυτή την αίσθηση, οτι "πρέπει" να πάνε αυτές οι ομάδες τελικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε Ρεάλ-Μπάρτσα τελικό κατά 99% δεν βλέπω πως μπορεί να γίνει αλλιώς. Σε διπλούς αγώνες οι ομάδες αυτές δεν αντιμετωπίζονται.

Tην Μπαγερν μην την αγνοεις τοσο πολυ. Εχει καλη προιστορια με Ρεαλ και ειναι και πολυ πολυ καλη ομαδα φετος(μετα απο Μπαρτσελονα που ειναι η καλυτερη και μετα απο Ρεαλ Μ. που ειναι η 2η καλυτερη, η Μπαγερν ειναι η 3η καλυτερη φετος). Εγω δινω 65-35 στην Ρεαλ και ισως υπερβαλω και ολας υπερ της Ρεαλ. Οι Γερμανοι δεν ειναι αστειο ποτέ.

 

Αν και φετος η Ρεαλ πραγματικα πεταει αλλά δεν μπορω να παω τοσο κοντρα στους Γερμανους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, πρέπει να περάσουμε την Mπενφικα* και δεύτερον, πρέπει η Ρεάλ να περάσει την Μπάγερν.

 

*fixed και μακαρι να αποκλεισουν τους αχωνευτους με τα μπλε οι Πορτογαλοι :-D

 

(εκτος απο την φυσιοθεραπευτρια τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εδινε αυτο το πεναλτι στην Μπαρτσελονα ωχ παναγια μου τι ειχαμε να ακουσουμε.... :-(

Τι για κατεστημενο, τι για οταν δυσκολευεται αμεσως πεναλτι, τι οτι ειναι η σφαγη των σφαγων..... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο Rabe, τι θα γινόταν αν έδινε το πέναλντι αυτό στον Κόουλ αντιστοίχως υπέρ κάποιου της Μπάρτσα; Μήπως δηλαδή τώρα θα πρέπει να αποκαλούμε την Τσέλσι, UEFAChelsea ή PenaltChelsea; Έλεος...

 

Κοιτάξτε για να τελειώνουμε, αν ήθελε η UEFA, o Πλατινί, το Κατάρ να ευνοήσουν τη Μπάρτσα, θα το έκαναν αμέσως στο πρώτο πέναλντι μέσα στο Σάν Σίρο. Δεν θα περίμεναν μέχρι το... 1-1 της Μίλαν για να ενεργοποιήσουν την "παράγκα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι παίζω και γω άμυνα. Σταματάω και τον Μέσι να ούμε! Και αν μου κουνηθεί, του σκάω και μια φουσκιά!

 

Πήγαινε παίξε αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις. Έτσι παίζεται το ποδόσφαιρο παγκοσμίως τα τελευταία 120 χρόνια. Λες και δεν έχετε δεί ποτέ στη ζωή σας στημένη φάση κάνετε. Τι να πεί κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...