Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

btw, κάτι παρόμοιο με τον Μπούσκετς έκανε και ο Ντρογμπά στο μάτς με την Νάπολι. Εκεί δεν είδα την ίδια ευεσθησία ως προς το "fair play" του ποδοσφαίρου απο τους αντικειμενικούς.

 

Υ.Γ: Ο Μέσι είχε μείνει εκτός δύο εβδομάδες πρόπερσυ απο ένα δολοφονικό τάκλιν του Ουφαλούσι για όσους θυμούνται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι,και το χορτάρι στο Σάλκε-Μπιλμπάο ήταν χειρότερο απο το Σαν Σίρο αλλά δεν είδα την ίδια ευαισθησία απο μερικούς "οπαδούς του ποδοσφαίρου".

Ρε παιδιά γιατί τα λέτε αυτά;Κάτι συγκεκριμένο δεν ειπώθηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παράδειγμα σου δεν υπάρχει ο ρόλος του διαιτητή-"τιμωρού" και στο κάτω κάτω τέτοιοι τύποι δεν έχουν θέση στο γήπεδο ,αυτό προσπαθούμε να πούμε .

 

Αν αυτό το θεωρείς ποδόσφαιρο τότε καλύτερα να ασχοληθείς με κάποιο άλλο άθλημα .

 

Καταρχήν στην πρώτη φράση συμφωνείς μαζί μου και στην δεύτερη διαφωνείς. Επίσης, ξαναδιάβασε το προηγούμενο μήνυμά μου, και θα δεις, πως υπάρχει και υστερόγραφο, το οποίο ακυρώνει την διαφωνία. :rolleyes:

 

 

 

flik, 2 ερωτήσεις, και περιμένω απαντήσεις. Μιας και λες πως το κάνει συνεχώς, μπορείς να αναφέρεις 3-4 ματς, που να το έχει κάνει πριν τα περσινά el classico, και εκτός από το παιχνίδι με την Ίντερ; Επίσης, μιας και παρακολουθείς την Real Madrid, σε ποιο φετινό ματς ήταν που ο C.Ronaldo, έκανε ακριβώς το ίδιο με τον Busquets (στο βίντεο που παρέθεσες);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

flik, 2 ερωτήσεις, και περιμένω απαντήσεις. Μιας και λες πως το κάνει συνεχώς, μπορείς να αναφέρεις 3-4 ματς, που να το έχει κάνει πριν τα περσινά el classico, και εκτός από το παιχνίδι με την Ίντερ; Επίσης, μιας και παρακολουθείς την Real Madrid, σε ποιο φετινό ματς ήταν που ο C.Ronaldo, έκανε ακριβώς το ίδιο με τον Busquets (στο βίντεο που παρέθεσες);

Γιατί κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλό μας ρε παιδιά;

Είπε ο φίλος kireleman οτι ο συγκεκριμένος το κάνει μόνο με τη Ρεάλ και παρέθεσα βίντεο με ένα απο τα πιο αστεία θέατρα που έχουν κάνει παίχτες. Γιατί πρέπει να το κάνει σε κάθε ματς και να κάθομαι να ψάχνω; Ούτε άλλωστε είπα οτι το κάνει σε κάθε ματς. Απλά θυμάμαι στο κλάσικο να το κάνει με απλά πιεστικά μαρκαρίσματα που δε χρίζουν προστασίας με θέατρο.

Τι θες να πεις εσύ δε κατάλαβα. Είναι ή δεν είναι τέτοιος χαρακτήρας που κάνει θέατρο;

Υπάρχουν παίχτες σαν τον Κακά και σαν τον Busqets. Τι να κάνουμε.. Δε μίλησα ούτε για τη Μπαρτσελόνα σαν ομάδα ούτε μίλησα για τα κλάσικο, ούτε για ποιο λόγο το κάνει.

Δε ξέρω για ποια φάση μιλάς. Βρες την. Και τι θες να αποδείξεις δε κατάλαβα...Είπα εγώ οτι δεν το έχει κάνει ο Ρονάλντο;

 

Ξάδερφός σας είναι ρε παιδιά;

 

Είπα κάτι για τον συγκεκριμένο παίχτη και πρέπει τι τώρα δηλαδή να αποδείξουμε; Τα αυτονόητα;

 

Δεν θα απαντούσα αλλά είπες οτι περιμένεις απαντήσεις και δεν ήθελα να φανώ οτι αποφεύγω.

 

@Tilemaxx, ναι συγγνώμη που πρώτον δεν είδα τον αγώνα, και συγγνώμη που δεν το κάναμε θέμα εδώ στο θέμα της Μπαρτσελόνα στο άσχετο, όπως βέβαια και με τον Busqets.

Γιατί και με τον Busquets την ίδια ώρα πήγα και έγραψα σε όλα τα sites για το πόσο γελοίος είναι απο την ευαισθησία μου.

 

Χαλαρώστε λίγο, μια απάντηση έδωσα στον kirileman.

Πρέπει να αποδείξω οτι το κάνει σε κάθε αγώνα και οτι δεν το έχει κάνει κανείς. Δεν μπορώ, έχω άδικο λοιπόν.

Άρα αφού έχω άδικο, ο Busqets κάνει θέατρο μόνο με τη Ρεάλ και για να μην φύγει με φορείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλό μας ρε παιδιά;

Είπε ο φίλος kireleman οτι ο συγκεκριμένος το κάνει μόνο με τη Ρεάλ και παρέθεσα βίντεο με ένα απο τα πιο αστεία θέατρα που έχουν κάνει παίχτες. Γιατί πρέπει να το κάνει σε κάθε ματς και να κάθομαι να ψάχνω; Ούτε άλλωστε είπα οτι το κάνει σε κάθε ματς. Απλά θυμάμαι στο κλάσικο να το κάνει με απλά πιεστικά μαρκαρίσματα που δε χρίζουν προστασίας με θέατρο.

Τι θες να πεις εσύ δε κατάλαβα. Είναι ή δεν είναι τέτοιος χαρακτήρας που κάνει θέατρο;

Υπάρχουν παίχτες σαν τον Κακά και σαν τον Busqets. Τι να κάνουμε.. Δε μίλησα ούτε για τη Μπαρτσελόνα σαν ομάδα ούτε μίλησα για τα κλάσικο, ούτε για ποιο λόγο το κάνει.

Δε ξέρω για ποια φάση μιλάς. Βρες την. Και τι θες να αποδείξεις δε κατάλαβα...Είπα εγώ οτι δεν το έχει κάνει ο Ρονάλντο;

 

Ξάδερφός σας είναι ρε παιδιά;

 

Είπα κάτι για τον συγκεκριμένο παίχτη και πρέπει τι τώρα δηλαδή να αποδείξουμε; Τα αυτονόητα;

 

Δεν θα απαντούσα αλλά είπες οτι περιμένεις απαντήσεις και δεν ήθελα να φανώ οτι αποφεύγω.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αν και...

 

το πρώτο μου ερώτημα, έγινε, γιατί εσύ έλεγες πως το κάνει και σε άλλα ματς. Ζήτησα παραδείγματα. Παραδείγματα, δεν είδα.

 

Το δεύτερό μου ερώτημα, είχε διπλή ερμηνεία. Πρώτον, να καταδείξει, πως ένα από τα επιχειρήματά σας, δεν στέκει (όπως είπες "ένα από τα πιο αστεία θέατρα που έχουν κάνει παίχτες" και όπως είπα το έχει κάνει και ο C.Ronaldo), και αντί να προσπαθήσετε να βρείτε κάτι άλλο, μήπως και τον προστατεύσετε, πέφτετε στην ίδια παγίδα. Η δεύτερη ερμηνεία, ήταν για να διακρίνω, αν έχεις γερή ή επιλεκτική μνήμη.

 

Οπότε η ερώτησή, στην αρχή του μηνύματός σου, ε, σίγουρα, δεν απευθύνεται σε μένα. :rolleyes:

 

ΥΓ. Για το αν είναι ή δεν είναι παίχτης που κάνει θέατρο, που κακά τα ψέματα, όλοι κάνουν, αν και το έχω ήδη απαντήσει στις προηγούμενες σελίδες, θα προσπαθήσω, να το κάνω πιο απλό.

Ας υποθέσουμε, πως γίνεται ένας αγώνας (οποιουδήποτε ομαδικού αθλήματος) μεταξύ μισητών αντιπάλων ομάδων, με κατάμεστο το γήπεδο, και προς έκπληξη όλων, ξεκινάει το παιχνίδι, χωρίς διαιτητές, χωρίς κανόνες, χωρίς σεκιούριτι, γενικότερα χωρίς κάποια ασφάλεια για τους παίχτες. Μπορείς να σκεφτείς, τι κατάληξη θα έχει ένας τέτοιος αγώνας; Ε, μην φτάσουμε τον αθλητισμό (συγκεκριμένα εδώ το ποδόσφαιρό) σε τέτοιο σημείο, για να σας αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αν και...

 

το πρώτο μου ερώτημα, έγινε, γιατί εσύ έλεγες πως το κάνει και σε άλλα ματς. Ζήτησα παραδείγματα. Παραδείγματα, δεν είδα.

 

Το δεύτερό μου ερώτημα, είχε διπλή ερμηνεία. Πρώτον, να καταδείξει, πως ένα από τα επιχειρήματά σας, δεν στέκει (όπως είπες "ένα από τα πιο αστεία θέατρα που έχουν κάνει παίχτες" και όπως είπα το έχει κάνει και ο C.Ronaldo), και αντί να προσπαθήσετε να βρείτε κάτι άλλο, μήπως και τον προστατεύσετε, πέφτετε στην ίδια παγίδα. Η δεύτερη ερμηνεία, ήταν για να διακρίνω, αν έχεις γερή ή επιλεκτική μνήμη.

 

Οπότε η ερώτησή, στην αρχή του μηνύματός σου, ε, σίγουρα, δεν απευθύνεται σε μένα. :rolleyes:

 

ΥΓ. Για το αν είναι ή δεν είναι παίχτης που κάνει θέατρο, που κακά τα ψέματα, όλοι κάνουν, αν και το έχω ήδη απαντήσει στις προηγούμενες σελίδες, θα προσπαθήσω, να το κάνω πιο απλό.

Ας υποθέσουμε, πως γίνεται ένας αγώνας (οποιουδήποτε ομαδικού αθλήματος) μεταξύ μισητών αντιπάλων ομάδων, με κατάμεστο το γήπεδο, και προς έκπληξη όλων, ξεκινάει το παιχνίδι, χωρίς διαιτητές, χωρίς κανόνες, χωρίς σεκιούριτι, γενικότερα χωρίς κάποια ασφάλεια για τους παίχτες. Μπορείς να σκεφτείς, τι κατάληξη θα έχει ένας τέτοιος αγώνας; Ε, μην φτάσουμε τον αθλητισμό (συγκεκριμένα εδώ το ποδόσφαιρό) σε τέτοιο σημείο, για να σας αρέσει.

Πες μου γιατί θελεις να σου βρω βιντεο με τον Busquets να κάνει θέατρο πριν από τα κλασικό.

Απάντησε μου, κάνει θέατρο μόνο με τη Ρεάλ για να προστατευτεί ή όχι; Υπάρχουν βιντεάκια που κάνει θέατρο και με άλλες ομάδες. Τι λες τωρα; Βρήκα και ένα χαρακτηριστικό που ήταν πριν,γιατί να βρω κι άλλο; Πλάκα κανεις; Τι νόημα έχει;

Είπα ένα από τα πιο αστεία, γιατί τον έπιασε η κάμερα να κοιτάει με μισό μάτι. Ενταξει του μισητου Ροναλντο ηταν πιο αστειο. Αυτό για τη μια ερμηνεία της β ερώτησης.

Πρώτον βρες μου το μάτς που λες εσύ για τον Ρονάλντο. Μπορεί να μην το είδα.

Αλλά δεν ειναι θεμα επιλεκτικής μνήμης και το ξέρεις, μην κανεις σαν μικρό παιδί βρες αλλά επιχειρήματα.

Του Μπουσκετς σχολιάστηκε και έγινε ντόρος και ήταν σε μάτς που είδε όλος ο κόσμος μεγάλης σημασίας.

Σε εκείνη τη φάση επίσης βγήκε κόκκινη.

Πόσες πιθανοτητες έχει να μη το ιυμαται κάποιος πες μου ρε γιατί θα με τρελανεις.

Επιλεκτική μνημη έχω, αφού το λες εσύ γιατρε...

 

Ξαναλέω, τι θές να αποδείξεις πάνω στην απαντηση μου στον kireleman, πέρα από το ότι έχω επιλεκτική μνήμη. Τι θές να αποδείξεις και με βάζεις να ψάχνω βιντεάκια;

Τελευταία κουβέντα γιατί με έπεισες για τις προθέσεις σου και τα επιχειρήματα σου.

ΝΑΙ, ο Busqets κάνει θέατρο μόνο στα κλασικό στα αμέτρητα σκληρα φάουλ που του έχουν γίνει για προστασία από τραυματισμό. Δεν το κάνει με άλλες ομάδες.

Πίστευα ότι μπορούσα να πω το αντίθετο σε άτομα που μπορούν να κάνουν μια συζήτηση αλλά δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου γιατί θελεις να σου βρω βιντεο με τον Busquets να κάνει θέατρο πριν από τα κλασικό.

Απάντησε μου, κάνει θέατρο μόνο με τη Ρεάλ για να προστατευτεί ή όχι; Υπάρχουν βιντεάκια που κάνει θέατρο και με άλλες ομάδες. Τι λες τωρα; Βρήκα και ένα χαρακτηριστικό που ήταν πριν,γιατί να βρω κι άλλο; Πλάκα κανεις; Τι νόημα έχει;

Είπα ένα από τα πιο αστεία, γιατί τον έπιασε η κάμερα να κοιτάει με μισό μάτι. Ενταξει του μισητου Ροναλντο ηταν πιο αστειο. Αυτό για τη μια ερμηνεία της β ερώτησης.

Πρώτον βρες μου το μάτς που λες εσύ για τον Ρονάλντο. Μπορεί να μην το είδα.

Αλλά δεν ειναι θεμα επιλεκτικής μνήμης και το ξέρεις, μην κανεις σαν μικρό παιδί βρες αλλά επιχειρήματα.

Του Μπουσκετς σχολιάστηκε και έγινε ντόρος και ήταν σε μάτς που είδε όλος ο κόσμος μεγάλης σημασίας.

Σε εκείνη τη φάση επίσης βγήκε κόκκινη.

Πόσες πιθανοτητες έχει να μη το ιυμαται κάποιος πες μου ρε γιατί θα με τρελανεις.

Επιλεκτική μνημη έχω, αφού το λες εσύ γιατρε...

 

Ξαναλέω, τι θές να αποδείξεις πάνω στην απαντηση μου στον kireleman, πέρα από το ότι έχω επιλεκτική μνήμη. Τι θές να αποδείξεις και με βάζεις να ψάχνω βιντεάκια;

Τελευταία κουβέντα γιατί με έπεισες για τις προθέσεις σου και τα επιχειρήματα σου.

ΝΑΙ, ο Busqets κάνει θέατρο μόνο στα κλασικό στα αμέτρητα σκληρα φάουλ που του έχουν γίνει για προστασία από τραυματισμό. Δεν το κάνει με άλλες ομάδες.

Πίστευα ότι μπορούσα να πω το αντίθετο σε άτομα που μπορούν να κάνουν μια συζήτηση αλλά δεν.

 

Δεν είπα να βρεις, αλλά να αναφέρεις (άλλο το ένα, άλλο το άλλο), μιας και είπες, πως θέατρα έκανε και πριν τα περσινά ελ κλάσικο. Όπως και να 'χει, πλέον, δεν έχει κανένα νόημα.

 

Θέατρο, κάνουν ΟΛΟΙ οι ποδοσφαιριστές (σε οποιοδήποτε ματς), όταν τρώνε ξύλο από αντιπάλους, χωρίς να τους επιβληθεί ποινή. Και καλώς πράττουν κατ' εμέ. Αν δεν μπορεί ο άρχων του αγώνα, να επιβάλλει δικαιοσύνη, τότε πρέπει οι παίχτες, να κάνουν ότι μπορούν, για να προστατευτούν πρώτα οι ίδιοι τους και μετά το άθλημα. Αλλιώς, το αποτέλεσμα, δεν θα διαφέρει καθόλου, από το παράδειγμα, που ανέφερα στο τέλος του προηγούμενου μηνύματος.

 

Κουράζεις. Την ίδια ακριβώς φάση, έκανε και ο C.Ronaldo (νομίζω πως από τις τόσες φορές που το ανέφερα, θα έπρεπε ήδη να το είχες εμπεδώσει, και αν το συνεχίσεις, θα μου δώσεις το δικαίωμα να ξαναμιλήσω για επιλεκτική μνήμη). Και μάλιστα, κρυφοκοίταξε την κάμερα, πολύ πιο πονηρά από τον Busquets. Η αναφορά μου στην φάση, αυτή, έγινε, για να διαπιστώσω 2 πράματα. Και η αποστολή στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία.

 

Η φάση του Busquets από το ματς με την Ίντερ, που παρεμπιπτόντως, το βίντεο που παρέθεσες είναι από τη γνωστή κατηγορία βίντεο, που πάνε μπρος-πίσω (και μόνο εμετό προκαλούν), δεν σχολιάστηκε και έγινε ντόρος. Αλλά δυστυχώς, συνεχίζει να σχολιάζεται και να γίνεται ντόρος. Την στιγμή, που τέτοιες φάσεις, έχουν γίνει, γίνονται, και θα συνεχίσουν να γίνονται από όλους όσους ανήκουν στην κατηγορία των ποδοσφαιριστών.

 

Για τα υπόλοιπα, έχω ήδη απαντήσει :) . Και αν μου επιτρέπεις, θα ήθελα να βάλω κι εγώ έναν επίλογο. Απορώ, γιατί εφόσον δείχνεις να έχεις πολλά επιχειρήματα, αναλώνεσαι στα ίδια και στα ίδια. Και αυτό, δυστυχώς, λειτουργεί κατά του διαλόγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε ο φίλος kireleman οτι ο συγκεκριμένος το κάνει μόνο με τη Ρεαλ

Ξημερωσε και επιμενεις στην ιδια ανακριβεια.

Εγω μιλησα για ολη την ομαδα και τη φημη που της βγηκε περυσι μετα τα κλασσικο (τα οποια ειδε ολος ο κοσμος) οτι ειναι κλαψιαρηδες και θεατρινοι. Υποστηριξα οτι συνεβη μονο τοτε για συγκεκριμενους λογους και συ μας βρηκες μια φαση του Μπουσκετς απο προηγουμενο ματς. Παιρνεις αυτη τη φαση, τη γενικευεις και μου λες οτι εχω αδικο. Και καπου εδω σκοτωσαμε τη λογικη.

 

Στην πραγματικοτητα, ενισχυεις αυτο που λεω, αν το θες, δειχνοντας οτι τρωνε συνεχως ξυλο, αρα η αναγκη αυτοπροστασιας προυπαρχει.

 

Αν θες να συμφωνησω οτι ο Μπουσκετς το εχει στο αιμα του, να το κανω. Ομως δεν ειναι ο μονος, θεατρινισμους εχουν κανει παρα πολλοι παιχτες, σε καθε ματς βλεπουμε τουλαχιστον εναν. Βλαπτει το ποδοσφαιρο; Οχι, αντιμετωπιζεται. Εχει καμια σχεση αυτο με τα εγκληματικα μαρκαρισματα παιχτων της ομαδας σου; Οχι; Εχεις μιλησει ποτε με τετοιο παθος για αυτα; Οχι, γιατι ειναι η Ρεαλ και γαμαει και δερνει και θα παρει και ενα σφυριγμα παραπανω (κατα το ειμαι αντρας και το κεφι μου θα κανω), ετσι; Αυτο λοιπον λεγεται υποκρισια. Αν αγαπας το ποδοσφαιρο ιεραρχεις τα προβληματα του και μαντεψε ποιο φαινομενο ειναι στην κορυφη. Ευτυχως οι αρμοδιοι το εχουν κανει και το αντιαθλητικο παιχνιδι τιμωρειται πλεον παραδειγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά. Κι εγώ κουράστηκα όμως μαζί σας όπως κι εσείς με εμένα.

Είπα οτι ο Μπούσκετες δεν κάνει μόνο με τη Ρεάλ θέατρο. Απλά είναι θεατρίνος. Πρέπει να τον συκγρίνω με τον Ρονάλντο; Το ξέρω οτι και ο Ρονάλντο έχει κάνει πάρα πολλές σαν κοριτσάκι.

Εσύ ρε kireleman είπες "ο συγκεκριμένος το κάνει μόνο με τη Ρεάλ" σε απάντηση στον gnsX. Είπες φίλε μου "μόνο με τη Ρεάλ τα κάνει, υπάρχει σε quote. Μετά είπες και γενικότερα για την ομάδα, αλλά εγώ δε μίλησα γενικότερα ρε γμτ μου, μίλησα για αυτόν.

Και διαφώνησα. Και στο youtube έχει και άλλα βιντεάκια που το κάνει και με άλλες ομάδες. Αν το έκανε μόνο μια φορά θα έλεγα οκ, και ο Μέσι το έκανε μια φορά έστω, μπορεί και καμία, αλλά δεν είναι θεατρίνος. Ούτε ο Κακά απο την άλλη. Λίγοι είναι, ομολογώ.

 

Ποτέ δεν εξίσωσα το θέατρο με το ξύλο και ποτέ δεν είπα οτι δεν κάνει παίχτης της Ρεάλ. Αλλά έπρεπε κάτι να μου σύρετε και πήγατε αλλού τη κουβέντα. Βρείτε μου που είπα οτι είναι το ίδιο. Δεν το ανέφερα καν.

Για ένα πράγμα τόσο συγκεκριμένο μίλησα και τράβηξε η κουβέντα, γι' αυ΄το ρώτησα μήπως τον έχετε τίποτα τον Busquets.

 

Γιατί βλέπετε με οπαδικά γυαλιά; Γιατί αν ήμουν φαν της Μπαρτσελόνα και το έλεγα δεν μου λέγατε για τον Ρονάλντο. Γιατί λοιπόν με κρίνετε απο τι ομάδα υποστηρίζω.

Μεγάλοι άνρθωποι είμαστε να είμαστε πιο σοβαροί.

 

Απλά είπα εξαρχής οτι ο Μπούσκετες δεν το κάνει μόνο με τη Ρεάλ και πέσατε να με φάτε επειδή υποστηρίζω Ρεάλ;

Και οτι έχω επιλεκτική μνήμη κτλ.

Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Ποιος ο λόγος, απλά είπα να μη δικαιολογούμε το χαρακτηριστικό αυτό του Busquets.

ΔΕΝ το εξίσωσα με τίποτα, ΔΕΝ είπα οτι είναι ο μόνος.

ΔΕΝ σας καταλαβαίνω ειλικρινά. Μάλλον έκανα λάθος που γράφω εδώ για την ομάδα, επειδή δεν είμαι φαν. Πρέπει να χωριζόμαστε ο καθένας στα χωράφια του; Απο δω και πέρα να γράφω μόνο για τους δικούς μας παίχτες. Και να βάλω και avatar το σήμα της Real να ξέρουν οι άλλοι πως θα μου απαντούν, πάντα με γνώμονα τι ομάδα υποστηρίζω για να ξέρω τι αντιμετωπίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ εμφανιση!

Θυμισαμε την Μπαρτσελονα των μαγικων εμφανισεων (2008-10), με ασφυκτικη πιεση ψηλα στην αμυνα της Μπιλμπαο, στιβαρη αμυνα (ξαναειδαμε τον παλιο καλο Πικε) και κρυψιμο της μπαλας στην επιθεση (φοβερος ο Ινιεστα).

Η νεανινκη και τρομερα αθλητικη Μπιλμπαο (που εκανε τη Μαντσ. Γιουν. να μοιαζει ΚΑΠΗ), ουσιαστικα ηταν ανυπαρκτη σε ολο το ματς (προσπαθειες επιθεσης εκανε κατα το 75΄)και την καναμε να μοιαζει με Ταραγονα.

Ξεκουραστηκε και ο Τσαβι (μπηκε αλλαγη στο 75'), Πουγιολ (δεν επαιξε καθολου). Τι συμβαινει με τον Φαμπρεγκας;

Με τετοια εμφανιση, δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτε την Τριτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε το 1ο.

Ποιο 1ο? Δεν ειμαι σιγουρος για το τι εννοεις αλλά παιχνιδι πρωταθληματος ηταν και οχι ο τελικος κυπελλου.... :-D

 

Χθες παντως καναμε μια τοσο φοβερη ομαδα να μοιαζει τελειως μικρη. Τα ειπε μια χαρα "ο απο πανω". Η μικρογραφια της Μπαρτσελονα που λενε, επαιξε με την πραγματικη Μπαρτσελονα και φανηκε πόσο ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά υπαρχει.

 

 

**Μου αρεσει που ο Νικολακοπουλος αποκαλουσε τον Ολυμπιακο μικρογραφια της Μπαρτσελονα. :lol: :-(

Αν η Αθλετικο Μπιλμπαο που ειναι πραγματι μια μικρογραφια της Μπαρτσελονα, νικαει την Μαντσεστερ.Γ για πλακα μεσα εξω(δυστυχως :cry: ) και κανει περιπατο στην Σαλκε με 2-4, παιζει αυτο το πολυ ομορφο ποδοσφαιρο με πασες παντα χαμηλα, με ποδοσφαιρο κατοχης και πιεση παντου και ψηλα, κλπ, κλπ, και χανει για πλακα απο την Μπαρτσελονα μοιαζοντας ομαδουλα, απεχει δηλαδη χιλιαδες ετη φωτος απο την Μπαρτσελονα, τοτε ο Ολυμπιακος θα πόσο απεχει? Α ρε Νικολακοπουλε τι γελιο βγαζεις και τι γελοια πραγματα λες.... :lol:

 

Ο Φαμπρεγκας τι εχει? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...