Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, για όσους αρέσκονται στο "ποδόσφαιρο" και όχι στο ποδόσφαιρο.

 

Είναι βράδυ. Είσαι σε δρόμο και περπατάς. Από το πουθενά εμφανίζεται ένας τύπος, ο οποίος, δεν ξέρεις αν έχει καλές διαθέσεις. Και σε τσιγγλάει. Τι κάνεις;

 

- Του ορμάς πρώτος;

- Απαντάς με τον ίδιο τρόπο;

- Προσπαθείς να τον αποφύγεις;

 

 

Αν απάντησες το πρώτο, τότε έχεις κάτι κοινό με τον Πέπε (τον Πορτογάλο)

Αν απάντησες το δεύτερο, τότε προβλέπω να μην έχει ο ένας από τους 2 καλή κατάληξη.

Αν απάντησες το τρίτο, τότε που βλέπεις το παράλογο στους παίχτες της Μπαρτσελόνα, που προσπαθούν με αυτόν τον τρόπο, να αποφύγουν τις συρράξεις;

 

 

ΥΓ. Το παράδειγμα, είναι τραβηγμένο, αλλά αντικατοπτρίζει πολλά περισσότερα, και για να βάλει σε σκέψεις ορισμένους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, για όσους αρέσκονται στο "ποδόσφαιρο" και όχι στο ποδόσφαιρο.

 

Είναι βράδυ. Είσαι σε δρόμο και περπατάς. Από το πουθενά εμφανίζεται ένας τύπος, ο οποίος, δεν ξέρεις αν έχει καλές διαθέσεις. Και σε τσιγγλάει. Τι κάνεις;

 

- Του ορμάς πρώτος;

- Απαντάς με τον ίδιο τρόπο;

- Ενώ βρίσκεται 10 μέτρα μακριά πέφτεις κάτω και σφαδάζεις απο τον πόνο ενώ ταυτόχρονα φωνάζεις ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΕΝΑΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ!!!!

 

 

Αν απάντησες το πρώτο, τότε έχεις κάτι κοινό με τον Πέπε (τον Πορτογάλο)

Αν απάντησες το δεύτερο, τότε προβλέπω να μην έχει ο ένας από τους 2 καλή κατάληξη.

Αν απάντησες το τρίτο, τότε που βλέπεις το παράλογο στους παίχτες της Μπαρτσελόνα, που προσπαθούν με αυτόν τον τρόπο, να αποφύγουν τις συρράξεις;

 

 

ΥΓ. Το παράδειγμα, είναι τραβηγμένο, αλλά αντικατοπτρίζει πολλά περισσότερα, και για να βάλει σε σκέψεις ορισμένους.

fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε παιδιά. Αλλά είπατε οτι το κάνει μόνο εναντίον στη Ρεάλ κάτι που προφανώς δεν ισχύει, και τώρα πρέπει να τον δικαιολογήσουμε, επειδή προστατεύει τον εαυτό του κατα τα λεγόμενά σας, και όλα μέλι γάλα.

Να τιμωρούνται και οι δύο τύποι παιχτών, και τα τσεκούρια και οι θεατρίνοι της κακιάς ώρας, όχι με την ίδια ποινή, ανάλογα κάθε φορα.

Αλλά μη χαιδεύουμε κιόλας, εν προκειμένω ο μπουσκέτες κάνει θέατρο χωρίς να υπάρχει καν επικίνδυνο μαρκάρισμα, μόνο και μόνο για να ξεγελάσει τον διαιτητή.

Τι σχέση αυτό με τον Πέπε τώρα; Για τον Μπουσκέτς μίλησε ο gnsX και συμφωνώ 100% μαζί του.

Εσείς τον δικαιολογείτε γιατί σας αρέσει να προστατεύετε το ποδόσφαιρο. Διαφορετικές απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάτι που λέγεται "κλιμάκωση" (παραπτωμάτων, ποινών κλπ). Το να μιλούν για το φαινόμενο του θεατρινισμού στο ποδόσφαιρο οπαδοί ομάδας που έχει διδάξει τελευταία το αντιαθλητικό και εγκληματικό παιχνίδι, σε βαθμό τέτοιο ώστε να έχει αποφέρει ουκ ολίγες φορές την κατακραυγή όλου του φίλαθλου κόσμου αλλά και γνωστών ποδοσφαιριστών, είναι τουλάχιστον κωμικοτραγικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση ποια ομάδα υποστηρίζω εγώ; Για τον gnsX δε ξέρω, απλά το σχολιάσαμε. Αν έγραψα κάπου οτι δικαιολογώ τον Πέπε πες το μου, θα έχεις δίκιο.

Εσύ όμως δικαιολογείς τον Μπουσκέτς, με επιχείρημα οτι το κάνει μόνο στο Κλάσικο. Αν ίσχυες θα είχε κάποια βάση το επιχείρημα αυτό, όχι 100% σωστό, αλλά θα είχε βάση.

Όμως είδες οτι το έκανε και πολύ πιο πριν, δεν το έμαθε καν τότε πρώτη φορά. Είχε διδαχθεί απο πριν, και το εκμεταλλευόταν.

Δεν βρίσκω που είναι το κωμικοτραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για όσους αρέσκονται στο "ποδόσφαιρο" και όχι στο ποδόσφαιρο.

 

Είναι βράδυ. Είσαι σε δρόμο και περπατάς. Από το πουθενά εμφανίζεται ένας τύπος, ο οποίος, δεν ξέρεις αν έχει καλές διαθέσεις. Και σε τσιγγλάει. Τι κάνεις;

 

- Του ορμάς πρώτος;

- Απαντάς με τον ίδιο τρόπο;

- Προσπαθείς να τον αποφύγεις;

 

 

Αν απάντησες το πρώτο, τότε έχεις κάτι κοινό με τον Πέπε (τον Πορτογάλο)

Αν απάντησες το δεύτερο, τότε προβλέπω να μην έχει ο ένας από τους 2 καλή κατάληξη.

Αν απάντησες το τρίτο, τότε που βλέπεις το παράλογο στους παίχτες της Μπαρτσελόνα, που προσπαθούν με αυτόν τον τρόπο, να αποφύγουν τις συρράξεις;

 

 

ΥΓ. Το παράδειγμα, είναι τραβηγμένο, αλλά αντικατοπτρίζει πολλά περισσότερα, και για να βάλει σε σκέψεις ορισμένους.

 

Στο παράδειγμα σου δεν υπάρχει ο ρόλος του διαιτητή-"τιμωρού" και στο κάτω κάτω τέτοιοι τύποι δεν έχουν θέση στο γήπεδο ,αυτό προσπαθούμε να πούμε .

 

Αν αυτό το θεωρείς ποδόσφαιρο τότε καλύτερα να ασχοληθείς με κάποιο άλλο άθλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση ποια ομάδα υποστηρίζω εγώ; Για τον gnsX δε ξέρω, απλά το σχολιάσαμε. Αν έγραψα κάπου οτι δικαιολογώ τον Πέπε πες το μου, θα έχεις δίκιο.

Εσύ όμως δικαιολογείς τον Μπουσκέτς, με επιχείρημα οτι το κάνει μόνο στο Κλάσικο. Αν ίσχυες θα είχε κάποια βάση το επιχείρημα αυτό, όχι 100% σωστό, αλλά θα είχε βάση.

Όμως είδες οτι το έκανε και πολύ πιο πριν, δεν το έμαθε καν τότε πρώτη φορά. Είχε διδαχθεί απο πριν, και το εκμεταλλευόταν.

Δεν βρίσκω που είναι το κωμικοτραγικό.

 

Δουλευόμαστε, έτσι; Το να μου βρεις μια φάση με τον Μπούσκετς να κάνει θέατρο πριν από την περίοδο που εγώ ανέφερα (στην οποία κατηγορήθηκαν για θεατρινισμό και άλλοι παίχτες της Μπάρτσα), είναι σα να βρω μια φάση ιπποτισμού και fair play από το ένδοξο παρελθόν του Πέπε λέγοντας ότι στην πραγματικότητα πρόκειται για έναν παρεξηγημένο άγιο! Μόνο που η περίπτωση του Μπούσκετς, αν δεχτώ ότι το κάνει σε όλη του την καριέρα, είναι η εξαίρεση, σε αντίθεση με τον Πέπε που είναι ο μπροστάρης μιας ομάδας παιχτών με συμπεριφορές που στηρίζει και υποθάλπει ο σπέσιαλ προπονητής τους αλλά ντροπιάζουν το ίδιο το άθλημα. Επιμένω ότι η προσπάθεια εξίσωσης των δυο περιπτώσεων είναι κωμικοτραγική πέρα ως πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευόμαστε, έτσι; Το να μου βρεις μια φάση με τον Μπούσκετς να κάνει θέατρο πριν από την περίοδο που εγώ ανέφερα (στην οποία κατηγορήθηκαν για θεατρινισμό και άλλοι παίχτες της Μπάρτσα), είναι σα να βρω μια φάση ιπποτισμού και fair play από το ένδοξο παρελθόν του Πέπε λέγοντας ότι στην πραγματικότητα πρόκειται για έναν παρεξηγημένο άγιο! Μόνο που η περίπτωση του Μπούσκετς, αν δεχτώ ότι το κάνει σε όλη του την καριέρα, είναι η εξαίρεση, σε αντίθεση με τον Πέπε που είναι ο μπροστάρης μιας ομάδας παιχτών με συμπεριφορές που στηρίζει και υποθάλπει ο σπέσιαλ προπονητής τους αλλά ντροπιάζουν το ίδιο το άθλημα. Επιμένω ότι η προσπάθεια εξίσωσης των δυο περιπτώσεων είναι κωμικοτραγική πέρα ως πέρα.

Ρε συ, τελείως φιλικά και χωρίς διάθεση ούτε για πλάκα ούτε για αντιπαράθεση.

Δεν τα εξίσωσα ποτέ. Είπα όμως και τα 2 πρέπει να κατηγορούνται. Γιατί;

Γιατί είναι unfair play. Γιατί είναι unfair play το θέατρο του Μπουσκέτς; Γιατί δεν το κάνει όπως είπες μόνο απέναντι στη Ρεάλ, μη γελιόμαστε.

Δε προσπαθώ να τα εξισώσω, αλλά νομίζω πως εσύ προσπαθείς να τα συγκρίνεις ώστε να δικαιολογήσεις το θέατρο.

Γιατί μόλις αναφέρθηκε η περίπτωση του Μπουσκέτς είπες οτι το κάνει για προστασία και μόνο.

Ε ΔΕΝ το κάνει γι' αυτό, τι να κάνουμε; Το κάνει για σκοπιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μόλις αναφέρθηκε η περίπτωση του Μπουσκέτς είπες οτι το κάνει για προστασία και μόνο.

Ε ΔΕΝ το κάνει γι' αυτό, τι να κάνουμε; Το κάνει για σκοπιμότητα.

Λάθος. Εγώ δεν αναφέρθηκα στον Μπούσκετς. Εσύ βρήκες μια φάση του Μπούσκετς και γενικεύοντάς την προσπαθείς να αποδείξεις ότι αυτό που είπα είναι λάθος. Ε δεν είναι λάθος, τί να κάνουμε; Έχει ξανασυζητηθεί τι έγινε σε εκείνη τη σειρά των ελ κλάσσικο, τι έγινε στον τελικό κυπέλλου και τι έγινε στα δυο ματς του ch.l. που ακολούθησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα σου λέει ότι βουτάγαν από πριν, βρήκε φάση του Μπούσκετς. Ενώ ξύλο δεν τρώγανε από πριν, ξέρω γω. Απλά το αποκορύφωμα ήταν στα ματς με τη Ρεάλ, με τους δολοφόνους που είχαν απέναντί τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αντιαθλητικό ξύλο ας απαντούν με βουτιές. Καλά κάνουν.

ναι ωραία,και σου/σας λέει τόση ώρα ο άνθρωπος ότι πρέπει να τιμωρούνται και οι δύο,και αυτοί που ρίχνουν αντιαθλητικό ξύλο και αυτοί που παίζουν ρόλους σε θέατρο,όχι πρώτα ο άλλος και μετά εγώ και άλλα γνωστά ελληνικά (ναι το έκανα αλλά ο άλλος πριν 4 χρόνια είχε πει σουξου μουξου τουξου),το παράξενο που βλέπετε δεν κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι ο Πέπε είναι δολοφόνος δεν κάνει τον συγκεκριμένο μη θεατρίνο,αν έπαιζε τον Άμλετ μόνο με την Ρεάλ θα συμφωνούσα

 

 

Να συμφωνήσεις, λοιπόν, γιατί μόνο με τη Ρεάλ τα κάνει. Το δε "παραμύθι" των θεατρινισμών της Μπαρτσελόνα, εξαπλώθηκε μετά τα περσινά ελ κλασσικο. Εγώ που βλέπω και άλλα ματς, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ως πρακτική (αν και στη φετινή πριμέρα έχουν γίνει τα όργια). Ουσιαστικά ήταν η άμυνα που ανέπτυξε η Μπάρτσα μετά την απίστευτη ανοχή στα αντιαθλητικά μαρκαρίσματα της Ρεάλ στον περσινό τελικό κυπέλλου. Και εμπάση περιπτώσει, πρώτα τιμωρείς τους δολοφόνους του αθλήματος και μετά έρχεσαι να κατηγορήσεις τους όποιους θεατρινισμούς. Η αντίθετη σειρά δείχνει εμπάθεια.

Αυτά έγραψες, και σου είπα οτι δεν τα κάνει μόνο με τη Ρεάλ.

Φίλε Tilemaxxx, υποστηρίζω τόση ώρα πως δεν είναι απάντηση στα μαρκαρίσματα των παιχτών της Ρεάλ. Ακόμα και μέσα στο Κλάσικο, υπάρχουν φάσεις που κάνουν θέατρο όχι μόνο πάνω στα δυνατά μαρκαρίσματα.

Τέλος πάντων, θα πω οτι η αλήθεια βρίσκεται όπως πάντα κάπου στη μέση.

Δεν έχω κάτι άλλο να πω, τα άγραψα αυτά που ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να το κάνουμε είναι και στον χαρακτήρα του μπουσκετς.

 

Ο Μέσσι δηλαδή που τρώει το πραγματικό ξύλο γιατί δεν κάθεται κάτω να κλαίει? Πρέπει να το έχεις και λίγο μέσα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο, ξέχασα πριν να συμφωνήσω μαζί σου στο πως γίνεται ο Μέσι να μην έχει τραυματιστεί πολύ σοβαρά. Ο Ράμος του έχει κάνει θυμάσαι στο κλάσικο ένα τρομακτικό τάκλιν πάνω στον αστράγαλο, και απόρησα τι γίνεται να παίρνει για να έχει τόσο δυνατά κόκκαλα.

Πραγματικά είναι απορίας άξιον και ευτυχώς δηλαδή, θα είναι κρίμα να πάθαινε οτι ο Ρονάλντο ή ο Ρόμπεν. Γιατί και ο τελευταίος τσιλιμπίθρας είναι και λόγω της ταχύτητας των ποδιών τρώει πολλά κλωτσίδια επίτηδες ή μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...