Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστά, και γι'αυτό το αντι-μπάρτσα κίνημα το συναντάς παντού, ένθερμο, δυναμικό και εναντίον ποιού; Της ομάδας που κρατάει το άθλημα ψηλά, της ομάδας που κάνει τα λιγότερα φάουλ και έχει τις λιγότερες κάρτες. Δε δικαιολογείται τέτοιο μένος, ή μάλλον δικαιολογείται με αυτά που μόλις γράψαμε. Στο τέλος το λένε καθαρά: Δε τη γουστάρουμε, δε μας αρέσει το παιχνίδι που κάνει (και καλά), το βαριόμαστε, θέλουμε ξύλο, τσεκούρια, τρεξίματα, τσαμπουκάδες, νεύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστά, και γι'αυτό το αντι-μπάρτσα κίνημα το συναντάς παντού, ένθερμο, δυναμικό και εναντίον ποιού; Της ομάδας που κρατάει το άθλημα ψηλά, της ομάδας που κάνει τα λιγότερα φάουλ και έχει τις λιγότερες κάρτες. Δε δικαιολογείται τέτοιο μένος, ή μάλλον δικαιολογείται με αυτά που μόλις γράψαμε. Στο τέλος το λένε καθαρά: Δε τη γουστάρουμε, δε μας αρέσει το παιχνίδι που κάνει (και καλά), το βαριόμαστε, θέλουμε ξύλο, τσεκούρια, τρεξίματα, τσαμπουκάδες, νεύρο.

 

Τωρα να το βλεπω καποιος θα σου πει πως αυτο συμβαινει λογω αβάντας της διαιτησιας προς τη Μπαρτσα .... mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά μόνο σε εμένα φαίνεται ότι ο Νέστα προσπαθεί να μην του κάνει ζημιά;Δλδ ναι μεν πάει καθαρά να τον κλαδέψει αλλά μου φαίνεται σαν βάζει κόντρα,σαν λαβή ας πούμε και όχι σαν χτύπημα για να τον σακατέψει,ίσως για αυτό και να μην σφάδαζε ο Μέσι μετά και για αυτό να μην τσαντίστηκε,λέω πως μου φάνηκε αλλά ήταν κόκκινη όπως και να 'χει.

 

btw ρε συ kirileman ποιος είπε μακάρι να τραυματιστεί ο οποισδήποτε;

Ένθερμο,δυναμικό αντι-μπαρτσελόνα κίνημα υπάρχει για 2 λόγους πιστεύω:

1)Λόγω δημοσιογράφων

2)Λόγω θεατρινισμού

κατά τ' άλλα είναι η καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια,αλλά προσωπικά θέλω να χάνει,χο χο χο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα ξαναλέμε, δε μου αρέσει και να επαναλαμβάνομαι. Βλέπε παραπάνω τους λόγους (ελπίζω να μην εντάσεις τον εαυτό σου στη προαναφερθείσα κατηγορία ατόμων).

 

Και εμπάση περιπτώσει, μη βάζουμε φρένο στην καφρίλα. Πες ότι έκανε θέατρο ο Μέσι να το χαρεί η ψυχή σου. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση.

 

Αυτό που παίζεται στην χώρα μας, είναι ένα άθλημα, που μοιάζει με το ποδόσφαιρο. Δεν μπορεί ένας λάτρης του ποδοσφαίρου, να του αρέσει το ποδόσφαιρο που παίζουν οι ελληνικές ομάδες. Κανονικά, θα έπρεπε κάποιος να διαλέγει μόνο το ένα από τα 2, ή έστω, να μπορεί να τα ξεχωρίζει και να μην τα συγχέει. Το είχα πει, και παλιότερα, και κάποιοι συμφώνησαν. Μη με αναγκάσετε να το ξαναπώ και στο μέλλον. Το ότι από τότε άλλαξαν οι θέσεις στον βαθμολογικό πίνακα, και νομίζετε πως η λίγκα μας, είναι τίμια, δεν σημαίνει πως όντως έτσι είναι.

 

Κατά τ' άλλα, συμφωνώ με kirileman. Και θα πρόσθετα επίσης, πως το κακό ξεκινάει από τους "δημοσιογράφους", που είναι κολλημένοι ή καλύτερα ξεχασμένοι σε παλιότερες δεκαετίες και προσπαθούν με τα λόγια τους, να επηρρεάσουν τα μάτια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Μέσι γενικά δεν κάνει θέατρο η αλήθεια είναι(για το συγκεκριμένο του Νέστα είπα πως μου φάνηκε ότι δεν πήγε να τον τελειώσει,όχι ότι δεν πήγε να τον κλαδέψει),για θέατρο υπάρχει ο Μπουσκετς,υποψήφιος για οσκαρ Α' ανδρικού ρόλου 4 φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για θέατρο υπάρχει ο Μπουσκετς

Ένας οργανισμός οφείλει να αναπτύξει άμυνες σε εξωτερικές απειλές (όπου απειλές, ντροπές του ποδοσφαίρου σαν τον Πέπε κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμφωνήσεις, λοιπόν, γιατί μόνο με τη Ρεάλ τα κάνει. Το δε "παραμύθι" των θεατρινισμών της Μπαρτσελόνα, εξαπλώθηκε μετά τα περσινά ελ κλασσικο. Εγώ που βλέπω και άλλα ματς, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ως πρακτική (αν και στη φετινή πριμέρα έχουν γίνει τα όργια). Ουσιαστικά ήταν η άμυνα που ανέπτυξε η Μπάρτσα μετά την απίστευτη ανοχή στα αντιαθλητικά μαρκαρίσματα της Ρεάλ στον περσινό τελικό κυπέλλου. Και εμπάση περιπτώσει, πρώτα τιμωρείς τους δολοφόνους του αθλήματος και μετά έρχεσαι να κατηγορήσεις τους όποιους θεατρινισμούς. Η αντίθετη σειρά δείχνει εμπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου φαίνεται ότι προσπαθεί απλά να τον σταματήσει και όχι να τον τραυματίσει.

Εξάλου ο νέστα ποτέ δεν ήταν τέτοιος αμυντικός.

 

Υπάρχει όμως το θέμα πως αν δεν τον βρει στον μηρό αλλά στο γόνατο, πόσο δύσκολο είναι να τον σακατέψει?

Εδώ που τα λέμε, φτου φτου, είναι μια σταλιά αλλά γερό σκαρί. Τόση κλωτσιά και πάντα σηκώνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμφωνήσεις, λοιπόν, γιατί μόνο με τη Ρεάλ τα κάνει. Το δε "παραμύθι" των θεατρινισμών της Μπαρτσελόνα, εξαπλώθηκε μετά τα περσινά ελ κλασσικο. Εγώ που βλέπω και άλλα ματς, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ως πρακτική (αν και στη φετινή πριμέρα έχουν γίνει τα όργια). Ουσιαστικά ήταν η άμυνα που ανέπτυξε η Μπάρτσα μετά την απίστευτη ανοχή στα αντιαθλητικά μαρκαρίσματα της Ρεάλ στον περσινό τελικό κυπέλλου. Και εμπάση περιπτώσει, πρώτα τιμωρείς τους δολοφόνους του αθλήματος και μετά έρχεσαι να κατηγορήσεις τους όποιους θεατρινισμούς. Η αντίθετη σειρά δείχνει εμπάθεια.

Έλα ρε συ, μεταξύ μας:

http://www.youtube.com/watch?v=L3_ocUYu244

Και ήταν πριν απο τα κλάσικο που αναφέρεις. Είναι και απαίσιος ηθοποιός.

Ο gnsX το είπε επειδή μιλάμε για τη Μπαρτσελόνα τώρα, δεν τα πήρε με σειρά. Δεν υπάρχει σειρά και τα 2 είναι κατακριτέα. Unfair play.

Και σκέψου με αυτή τη κόκκινη μπορούσε να κριθεί η πρόκριση στον τελικό και η κούπα μετά.

 

Το τάλκιν του Νέστα ήταν ψηλά στο σώμα, όχι στα πόδια. Ήξερε που έκανε την προβολή, δεν πήγε βρώμικα. Για να είμαστε σωστοί.

Αυτό ήθελα να πω κι εγώ. Πήγε πολύ έξυπνα, και απλά του έφραξε το δρόμο, κλείνοντας μπροστά το πόδι του μπροστά απο τον μηρό του. Και το ανέβασε ψηλά για αυτόν τον λόγο.

Μεγάλη μορφή ο Νέστα. Πω πω τον έπαιρνα στο iss pro στο master league μαζί με Stam και ακόμα παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει σειρά και τα 2 είναι κατακριτέα. Unfair play.

Oh no no no my friend. Το ένα σε σακατεύει, το άλλο το πολύ πολύ να σου κλέψει ένα σφύριγμα. Ξέρεις τί είναι κατακριτέο; Αυτή η προσπάθεια εξίσωσης που προσπαθείς να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oh no no no my friend. Το ένα σε σακατεύει, το άλλο το πολύ πολύ να σου κλέψει ένα σφύριγμα. Ξέρεις τί είναι κατακριτέο; Αυτή η προσπάθεια εξίσωσης που προσπαθείς να κάνεις.

Δεν μίλησα για σειρά επικινδυνότητας, αλλά αντιμετώπισης του φαινομένου.

Δεν θα πούμε, πρώτα ας τιμωρήσουμε τα τσεκούρια και μετά τους θεατρίνους, και οι 2 να τιμωρηθούν. Όχι πρώτα ο ένας και μετά ο άλλος.

Διαφωνείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Από το πρώτο φαινόμενο κινδυνεύει το ίδιο το προϊόν, οι ποδοσφαιριστές. Το δεύτερο είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό ήδη αντιμετωπίσιμο, αρκετά σύνηθες (το να ξεγελάσεις το διαιτητή) και σαφώς πιο ανώδυνο. Πχ ο Ραούλ πριν από λίγο βούτηξε για να κερδίσει ένα πέναλτι. Θα μπορούσε να φάει και μια κίτρινη αλλά ως εκεί, δεν κινδύνεψε κανείς. Νομίζω ότι συγκρίνεις εντελώς ανόμοια πράγματα.

 

Ξέρω ότι μπορεί να φαίνομαι υπερευαίσθητος σε ορισμένα θέματα, αλλά είναι επειδή τρέμω στην ιδέα ότι κάποιος αληταράς του γηπέδου μπορεί να σακατέψει το Μέσι πχ, για να βγουν μετά οι αληταράδες των φόρα και να χαίρονται, να μιλάνε για τα θέατρα του Μπούσκετς, ότι ήταν ατυχές συμβάν, ότι η ζωή συνεχίζεται κλπ. Οφείλουμε όλοι να προστατεύσουμε το ποδόσφαιρο με κάθε τρόπο, αν το αγαπάμε. Και το ποδόσφαιρο δεν κινδυνεύει από τον Μπούσκετς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...