Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλαρό βράδυ. 3 με 4-0 ο επαναληπτικός. Μπορεί και 5.

Η Μιλαν ετσι οπως ειναι και σε σχεση με εμας, ειναι για 4-0 με 5-0 πραγματικα.

Στο 1ο ματς κοιμηθηκε ο Θεος και αντι για 5-1 ηρθε 2-2. Ας ελπισουμε να σοβαρευτουμε.

 

Μου φαινεται παντως οτι μολις καταλαβαν τι παιζει με το χορταρι, πηγαν το ματς στο να περασει ο χρονος να τελειωνουμε απο εδω. Δεν πιεσαν ποτέ για να βαλουν γκολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο ημίχρονο, ήταν χάρμα οφθαλμών. Αν εξαιρέσει κάποιος τον κάκιστο αγωνιστικό χώρο και τον τυφλό* διαιτητή. Στο δεύτερο ημίχρονο, η μόνη λογική εξήγηση, που μπορώ να δώσω, είναι αυτή που ανέφερε πιο πάνω ο rabesatratana, δηλαδή μπήκαν, καθαρά για να προστατεύσουν τους εαυτούς τους.

 

* ήταν τόσο τυφλός, που συνολικά, δεν μας έδωσε 2 καθαρά πέναλτι. Η πρώτη στην φάση του Alexis, που είναι από τις περιπτώσεις που περισσότερο ο επιθετικός το κερδίζει, παρά το κάνει ο τερματοφύλακας, και η δεύτερη στο παρατεταμένο τράβηγμα της φανέλας του αρχηγού, που ίσως να μπορούσε να δωθεί και κόκκινη (αν δεν υπήρχε τράβηγμα, σίγουρα θα έγραφε)! Επίσης, ήταν τόσο τυφλός, που μόνο τυφλοί, θα έλεγαν πως ήταν άψογος :-D .

 

Στον επαναληπτικό, μην μας φέρουν κανά διαιτητή Nokia από Φιλανδία, γιατί δεν θα το ανεχτώ! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Barca και στη φάση του Αλέξις, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ πέναλτι, αλλά είναι και κίτρινη.

 

Είναι καραμπινάτη περίπτωση παίχτη που χτυπάει το πόδι του πάνω στον τέρμα /πέφτει μόνος του πάνω στον τέρμα για να πάρει πέναλτι και φαίνεται ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ από το ριπλέι της κάμερας πίσω από τον τερματοφύλακα.

 

 

Η 2η δε του Πουγιόλ είναι καραμπινάτο πέναλτι και αν έπεφτε ο Πουγιόλ πιστεύω θα του το δινε.

 

 

Δε νομίζω κι εγώ ότι μπορεί να αντέξει η Μίλαν στην Ισπανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Barca και στη φάση του Αλέξις, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ πέναλτι, αλλά είναι και κίτρινη.

 

Είναι καραμπινάτη περίπτωση παίχτη που χτυπάει το πόδι του πάνω στον τέρμα /πέφτει μόνος του πάνω στον τέρμα για να πάρει πέναλτι και φαίνεται ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ από το ριπλέι της κάμερας πίσω από τον τερματοφύλακα.

Καμια σχεση. Ο Αμπιατι κινειται καθαρα προς τον Σαντζες και υπαρχει επαφη.

Ο Σαντζες κανει τριπλα και παει προς την μπαλα. Ο Αμπιατι ερχεται και του παιρνει τα πόδια καθαρα. Ο ορισμος του φαουλ ειναι.

 

Δες και την φαση ξανα.

Ο Αμπιατι πεφτει πανω στον Σαντσες. ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΑ.

Δεν υπαρχει καν περιθωριο για να πεις ισως το ενα ισως το αλλο....

Το οτι ο Σαντσες θα μπορουσε να κανει ενα αλμα πχ και να αποφυγει τον Αμπιατι που ερχεται κατα πανω του ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ εχει.

 

http://www.youtube.com/watch?v=daKau8MdxfQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω πως μας αδικει το 0-0. Η Μπαρτσελονα επρεπε να ειχε σκοραρει/ κερδισει αν και δεν εκανε ιδιαιτερα καλο παιχνιδι.

Στο 1ο ημιχρονο μου φανηκε πολυ μπουγιο στο κεντρο (Τσαβι, Κειτα, Μπουσκετς, πολλες φορες Μεσι)και αδεια η δεξια πλευρα, αδυναμη η αριστερη πλευρα της αμυνας και πολυ αργο το τεμπο μας. Πολυ καλη η κυκλοφορια της μπαλας και τα συνεχη 1-2 αλλα οταν ο αντιπαλος μπαστακωνεται στην αμυνα, χρειαζεται καποιος να κατεβασει κατω το κεφαλι και να επιχειρησει την μπουκα. Στο 2ο ημιχρονο ανεβηκαμε εμεις αλλα υποχωρησε πολυ η Μιλαν με αποτελεσμα να κλεισει ακομα περισσοτερο τους χωρους και να μην παιχτει κανενα σπουδαιο ποδοσφαιρο.

Απαραδεκτη η γκελα στο 2' που κοντεψε να δωσει στη ΜΙλαν γκολ-δωρο, πολυ καλη η κομπινα στην εκτελεση φαουλ, εξεφανισαμε τελειως τον Μποατεγκ.Τελειως απαραδεκτος ο αγωνιστικος χωρος, καθε 2' καποιος επεφτε στο χορταρι.

Οσον αφορα τον επαναληπτικο, ελπιζω να υπαρξει ποδοσφαιρικη δικαιοσυνη και να περασουμε γιατι απλα ειμαστε πολυ καλυτερη ομαδα απο τη Μιλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ενταξει αν ειναι κι αυτο θεατρο τοτε τι θα πρεπει να γινειι για να παρεις πεναλτι ..

Να σε καθαρισουν οπως ο Ντε Γιονγκ στο μουντιαλ στη φαση με τον Αλονσο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο Τεγιο αρχιζει και μου αρεσει πολυ. Θελει να γινει λιγο λιγοτερο ατομιστης αλλά ειναι μπουκαδορος.

 

Και μην ξεχναμε: Μας λειπει και ο Βιγια αλλά και ο Αφελαι που ηταν και αυτος μπουκαδορος και πολυ καλος παικτης.

Παιζουμε χωρις 1 βασικοτατο δηλαδη και χωρις μια ακομα πολυ καλη λυση.

 

Εγω φωναζα απο το ημιχρονο να βγει η μια μαυρη επιθετικη τρυπα, ο Κειτα και να μπει ο Φαμπρεγκας. Πρεπει να ειναι πολυ ντεφορμε ο Φαμπρεγκας για να μην τον βαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πει και παλαιότερα ο Τέγιο και ο Τιάγκο είναι παιχταράδες . Ο Τέγιο πιστεύω πρέπει να έχει περισσότερο χρόνο συμμετοχής . Η ταχύτητα και η ντρίπλα του φέρνουν λίγο σε C.Ronaldo , όποτε παίρνει μπάλα στα πλάγια δημιουργεί προβλήματα .Τα άκουσε και λίγο από το Μessi σήμερα που δεν του έβγαλε πάσα και σούταρε με το αριστερό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ο τεγιο, αν συνεχισει να δουλευει οπως τωρα θα γινει μεγαλη παιχτουρα. ευκαιριες εχει, ας τις αρπαξει απο τα μαλλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γουστάρω ΚΙ ΑΛΛΗ κούπα με διαιτησίες, μας έδωσαν μία τότε με την Τσέλσι του Χίντινκ, μας τον πήραν πίσω με την Ίντερ του Μουρίνιο, ΦΤΑΝΕΙ.

 

 

Όσοι λένε ότι ήταν πέναλτι, ας βρούνε το ριπλέι της κάμερας πίσω από το τέρμα όπου φαίνεται πεντακάθαρα ότι ο Αλέξις έχει αρχίσει να πέφτει και χτυπάει το πόδι του επίτηδες πάνω στον τέρμα.

 

Στο 2ο είπαμε, ο τσαμπουκάς του Πουγιόλ τον έκανε να μείνει όρθιος, αν έπεφτε θα το δινε.

 

+1 για Τέγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...