Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

sopcast εβλεπα, απλα η γραμμη του internet ειναι λιγο γκτπ! δε φταιει το sopcast...

 

παντως προβλεπω να χανουμε παλι βαθμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-2 τελικό με κακή διαιτησία, για άλλη μια φορά.

 

Θαρρώ πως αν το κλειδώσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα η Ρεάλ (εντάξει, για να ακριβολογώ, να της το κλειδώσουν οι σφυρίχτρες), τότε η Μπαρτσελόνα, θα δει σωστή διαιτησία στο φετινό πρωτάθλημα.

 

Και κρίμα σε όσους φοράνε την φανέλα και υποστηρίζουν αυτή την ομάδα, αν χαρούν με τέτοιο πρωτάθλημα (και δυστυχώς θα είναι πολλοί, πάρα πολλοί). Κατάντια θα είναι. Και η ομάδα αυτή, θα συνεχίσει να πέφτει στα μάτια των υγειών φιλάθλων. Και πάλι κατάντια. Την οποία κατάντια, οι μπαρτσελονίστας, θα την κατανοούν περισσότερο από τους μαντριντίστας, ασχέτως αν οι δεύτεροι θα έχουν πιο άμεση σχέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή ακρίβεια στο σουτ, αν αναλογιστεί κανείς ειδικά οτι το εκτέλεσε γρήγορα..

Δεν έπρεπε εδώ να περιμένει το σφύριγμα του διαιτητή; Επειδή μου φαίνεται κοντινή απόσταση. Εκτός αν το σφύριξε και δεν κατάλαβα. Το έβλεπα σε mute streaming μέτριας ποιότητας.

 

offtopic:

Ρε σεις το sopcast μου κρασάρει στα 9/10 links, και στο 1/10 δουλεύει. Πάει ανάλογα με το link, αλλά δεν βγάζει connection error ή κάτι σχετικό, αλλά τερματίζεται. Όταν πιάνει είναι καλό όμως όντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

offtopic:

Ρε σεις το sopcast μου κρασάρει στα 9/10 links, και στο 1/10 δουλεύει. Πάει ανάλογα με το link, αλλά δεν βγάζει connection error ή κάτι σχετικό, αλλά τερματίζεται. Όταν πιάνει είναι καλό όμως όντως.

 

Σε εμένα συνήθως θέλει 2~3 λεπτά για να στρώσει. Π.χ. σήμερα τόσο έκανε για ξεκινήσει να παίζει. Μετά όμως, πεντακάθαρη εικόνα και καθόλου κολλήματα. Την έχω καταβρεί με το sopcast στο Ισπανικό. Και η γραμμή μου είναι 2αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον το έχουμε πάρει απόφαση και δεν έχει νόημα να ασχολούμαστε με την διαιτησία. Τουλάχιστον για φέτος.

 

Αν η διαιτησία ήταν δίκαιη ΚΑΙ στην φετινή αγωνιστική περίοδο... θα φώναζαν για "άδικη διαιτησία", οι ίδιοι που φώναζαν και πέρυσι. Επίσης, αν δεν κάνει κάνεις μας λόγο για την κακή διαιτησία, θα το πιστέψουν πιο εύκολα οι αντίπαλοι, πως η διαιτησία είναι καλή, όπως ο από πάνω. Αλήθεια φίλε ΚΡΟΜ, για να διαφωνείς με αυτό που είπα παραπάνω, θέλω πολύ να δω, τι δικαιολογία θα βρεις αν σε ρωτήσω, την σημερινή διαιτησία πως την βρήκες (που για να διαφωνείς, την βρήκες δίκαια); Ανυπομονώ πολύ για την απάντηση-δικαιολογία σου. Ελπίζω μόνο να μην πρόλαβες να αλλάξεις γνώμη, και ούτε να βγεις εκτός θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και μήνες τα γράφουν μερικοί, κάθε αγωνιστική έχουμε και από ένα καραμπινάτο/καθοριστικό σφύριγμα υπέρ της Ρεάλ ή/και κατά της Μπάρτσα. Αποτέλεσμα αυτών είναι η μεγάλη βαθμολογική διαφορά, η οποία υπό "φυσιολογικές" συνθήκες θα ήταν πολύ μικρότερη. Από την άλλη, αυτές είναι οι "φυσιολογικές" συνθήκες στο Ισπανικό πρωτάθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πει δεκαδες φορες οτι καθε αγωνιστικη εχουμε ενα διαιτητικο κρουσμα υπερ της Ρεαλ η/και κατα της Μπαρτσα. Και σε καθε αγωνιστικη επιβεβαιωνομαι. Δειτε και διαβαστε τι εγινε χθες και τα ξαναλεμε. Δηλαδη ελεος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πει δεκαδες φορες οτι καθε αγωνιστικη εχουμε ενα διαιτητικο κρουσμα υπερ της Ρεαλ η/και κατα της Μπαρτσα. Και σε καθε αγωνιστικη επιβεβαιωνομαι. Δειτε και διαβαστε τι εγινε χθες και τα ξαναλεμε. Δηλαδη ελεος!!!

Τι εγινε χθες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νικησαμε και προχθες με τα γνωστα θετικα / αρνητικα που κουβαλαμε ολη τη φετινη σεζον:

 

1. Αμυντικα κενα, ασυντονιστη αμυνα (και προχθες το γκολ το φαγαμε ενω οι 3 αμυντικοι μας ηταν ξεχασμενοι και βιδωμενοι στο χορταρι), πεσμενη αποδοση ολων των αμυντικων μας (Πουγιολ λογω ηλικιας, Πικε- Αμπινταλ λογω κουρασης). Μονο ο Μασκερανο στεκεται αξιοπρεπως. Το αποτελεσμα της κακης αμυνας ειναι να δεχομαστε ευκολα ενα τουλαχιστον γκολ σε καθε παιχνιδι.

 

2. Λογω ασταματητων παιχνιδιων, ολη η μεσαια μας γραμμη, που αποτελει τη μηχανη της ομαδας, εχει χασει τη ζωντανια που κουβαλουσε την περσινη χρονια. Το αποτελεσμα ειναι λιγοτερο τερξιμο στο κεντρο, αρα λιγοτερη πιεση στον αντιπαλο, αρα λιγοτερες πασες-ετοιμα γκολ (απο Τσαβι-Ινιεστα-Μεσι,) αρα αφενος περισσοτερες ευκαιριες στον αντιπαλο να επιτεθει και αφετερου ευκολοτερα ο αντιπαλος μπορει να ταμπουρωθει και να κρατησει ανεπαφο το τερμα του.

 

3. Απορροια των 2 προηγουμενων, σε συνδυασμο με την απουσια του Βιγια, ειναι φετος να γινεται περισσοτερο εμφανες απο περσι η ελλειψη ενος καθαρου φορ-περιοχης. Δεν υπαρχει παικτης να κρατησει πανω του 2 αμυντικους, να σπρωξει για να ανοιξει χωρους για τους μεσους μας ή να διεκδικησει τις ψηλες μπαλιες. Οταν δε οι αντιπαλοι παιζουν συστημα 7-2-1, το προβλημα φανταζει ακομα μεγαλυτερο καθως πλεον, παρα πολυ δυσκολα μπορουμε να ανοιξουμε διπλες ζωνες αμυνας στημενες πολυ κοντα στη μικρη περιοχη.

Εγω προτεινω, για την ερχομενη σεζον ,ειτε να δουλευτει ο Βιγια στη θεση αυτη (μπορει να ειναι κοντος αλλα εχει επαφη με το τερμα και κινησει φορ), ειτε να αγοραστει ενας παικτης στυλ- Λαρσον, στη συνταξη αλλα με ορεξη να προσφερει και με χαμηλο συμβολαιο (Ο Ντρογκμπα μου φαινεται πολυ καλη επιλογη), ειτε να αγοραστει ενας φορ-περιοχης για τα επομενα χρονια (Ο Ντζεκο μου αρεσει πολυ ή Ο Σουαρεζ της Λιβερπουλ)

 

Ακομα 4 παρατηρησεις:

1. Μιας και το πωταθλημα χαθηκε οριστικα, το θετικο ειναι πως ηδη ξεπεταγονται τα νεα ταλεντα της ομαδας. Κουενκα (πρεπει να κοψει λιγο την τριπλα), Τεγιο (μου φαινεται πως εχει κινησεις και σωμα φορ- περιοχης, μηπως θα μπορουσε ο Γκουαρντιολα να τον αλλαξει θεση; )δειχνουν ικανοι για μεγαλα πραγματα.

 

2. Να ετοιμαστει το ροστερ για τη νεα σεζον. Χρειαζομαστε 1 αμυντικο (Τ. Σιλβα της Μιλαν), ενα φουλ μπακ-χαφ απο αριστερα (ο Μπειλ ειναι ιδανικη περιπτωση) και εναν φορ-περιοχης. Να πουληθει σε καμια μικρο-μεσαια ομαδα ο Πεδρο γιατι ειναι αδυνατον αυτος ο παικτης να φοραει την ιδια φανελα με τον Τσαβι.

 

3. Ξεκουραση και συνεχεις αλλαγες στις ενδεκαδες που κατεβαζουμε στην πριμερα ωστε οι παικτες να ειναι ετοιμοι να τα δωσουν ολα στις μαχες του Τσ. Λιγκ.

 

4. Παρ'ολες τις φετινες μας αδυναμιες, πιστευω πως εχουμε και φετος την καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη. Δε φοβομαστε καμια ομαδα αντιθετα ολοι οι υπολοιποι μας τρεμου. Αν εχουμε συμμαχο την καλη κληρωση, την τυχη και βρεθουμε σε καλη φορμα οταν πρεπει,μπορουμε να ξανασηκωσουμε το Τσ. Λιγκ.

Επεξ/σία από donpaganistis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...