Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα το ρητο ειναι αληθεια

Ποδόσφαιρο είναι το άθλημα που παίζουν 11 εναντίον 11 και στο τέλος νικάει παντα.... ο SPECIAL ONE.

Kαι γιαυτο εχει βαρεθει να τρωει ολο σφαλιαρες απο την barca σε ολες τις διοργανωσεις και οτι και να κανει δεν προκειται αν την νικησει ποτε!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Ίντερ αν θυμάμαι κάνει είχε κάνει μία νίκη που "πόνεσε" αρκετά.

τωρα ειναι στην ρεαλ ομως και η μια καρπαζια διαδεχεται την αλλη με αποκορυφωμα την αλησμονητη πενταρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Ίντερ αν θυμάμαι κάνει είχε κάνει μία νίκη που "πόνεσε" αρκετά.

 

Ηττα με 1-0 ηταν αυτη που... πονεσε, οπως λες, με ακυρωθεν γκολ και με 2 μετρα οφσαιντ το 3ο γκολ στο πρωτο ματς. Εγινες report, γεμισαμε τρολακια εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι εγινε ?

Δεν το ειδα ..

 

Τωρα τερμα το πρωταθλημα ..

Ακομα κι εγω δε το πιστευω πλεον. ...grin.png

 

Μας ακυρωσαν κανονικο γκολ εμαθα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να ανάψω τα αίματα, νομίζω πως σωστά ακυρώθηκε.

 

Ήταν προς το τέλος του αγώνα, ο Messi θέλησε να βρει τον Alexis Sánchez με μια σέντρα, ο οποίος (Alexis) ήταν σε κανονική θέση. Στην πορεία της μπάλας, όμως, μεσολάβησε με κεφαλιά ο Sergi Roberto, και της άλλαξε ελάχιστα την πορεία (εδώ ο Alexis, είναι καθαρά σε θέση οφσάιντ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ριπλέι, φαίνεται να αλλάζει ελάχιστα η πορεία της μπάλας (έστω εγώ αυτό βλέπω). Αλλά, ακόμη και να μην την βρίσκει, η κίνηση του μικρού προς την μπάλα, δικαιολογεί την υπόδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά, ακόμη και να μην την βρίσκει, η κίνηση του μικρού προς την μπάλα, δικαιολογεί την υπόδειξη.

Όχι, δεν την δικαιολογεί. Θα τη δικαιολογούσε αν και αυτός ήταν οφσάιντ την ώρα της σέντρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως την ακούμπησε λίγο, απο ένα replay που είχα δει, παρόλο που δε φαινόταν η τροχιά, φάνηκε όμως απο τη περιστροφή της μπάλας. Σίγουρα όμως δεν το λες κανονικότατο γκολ αλλά ούτε και αδικία. Είναι απο τις πιο δύσκολες αποφάσεις ρε παιδιά.

 

Αλλά.

Σημασία δεν έχουν οι 2 βαθμοί που πέταξε, αλλά η διάθεση για νίκη που είχαν.

Δηλαδή έστω οτι νικούσε 1-0 με αυτή την εμφάνιση.

Εσείς θα πιστεύατε οτι μπορεί να το χτυπήσει το πρωτάθλημα; Όχι.

Περισσότερες πιθανότητες θα έδινα τώρα αν έχανε όμως αφού είχε παίξει με πάθος και ποιότητα, παρά αν κέρδιζε με αυτή την εμφάνιση. Αυτό είναι το κύριο σημείο σε αυτή την αγωνιστική νομίζω.

 

Δε συμφωνείτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν την ακουμπησε ετυχε να το δω στις ειδησεις. Αλλα αν δεν κανω λαθος πρεπει να την ακουμπησει για να θεωρηθει οφσαιντ. Δεν επηρεαζει την φαση. Γενικοτερα αυτο ο κανονισμος επηρεαζει την φαση ερμηνευεται οπως θελει αλλα δε νομιζω οτι εφαρμοζεται εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...