Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hamit...το έλεγα οτι άφησε πολλές μπαλιές απο τη μεριά του. Σε αντίθεση με τον άψογο αμυντικά Κοεντράο.

 

Ειχε και δυσκολο εργο ομως απεναντι σε Ινιεστα ...

Επισης ο Φαμπρεγας επαιζε κοντα του και με το Μεσι να κοβει συνεχεια με τ αριστερο προς τη μερια του και να βγαζει μπαλιες ηταν λιγο δυσκολο να τη βγαλει μονος του ...

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Συγγνώμη Πέπε σε Μέσι

 

"Θα ήθελα να πω πως το χτεσινό περιστατικό με τον Μέσι ήταν χωρίς πρόθεση, αλλά όπως και να έχει θέλω να ζητήσω συγγνώμη σε αυτόν, αν προσβλήθηκε, καθώς αυτό που κάνω είναι να υπερασπίζομαι την ομάδα μου".

 

"Δίνω την καρδιά μου και την ψυχή μου και να κάνω κακό σε κάποιον άλλο ποδοσφαιριστή δεν έχει περάσει ποτέ από το μυαλό μου"

 

Χαχαχαχαχα.....

Πολυ καλο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά εντάξει, αρκετά ασχοληθήκαμε με τα καραγκιοζιλίκια του Πέπε. Τι να πούν και στα τοπικά που κάτι τέτοιες φάσεις τις έχουν ψωμοτύρι.

 

Θα τον κρίνει η κοινή γνώμη και η ιστορία και αυτόν, όπως όλους τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εντάξει, αρκετά ασχοληθήκαμε με τα καραγκιοζιλίκια του Πέπε. Τι να πούν και στα τοπικά που κάτι τέτοιες φάσεις τις έχουν ψωμοτύρι.

 

Θα τον κρίνει η κοινή γνώμη και η ιστορία και αυτόν, όπως όλους τους άλλους.

Δεν ασχοληθηκαμε τοσο με τον Πεπε οσο με την ασυλια που εχει στα ισπανικα γηπεδα.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο παρατηρητής το έγραψε στο φύλλο αγώνα Rabesantatana, όχι ο διαιτητής.

Ο παρατηρητης δεν εχει καμια δουλεια με το φυλλο αγωνα. Μονο ο διαιτητης εχει. Ουτε καν υπογραφει ο παρατηρητης το ΦΑ.

Ισως εννοεις στην εκθεση του παρατηρητη γραφηκε το πατημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είμαστε ακόμη στα μέσα της σεζόν 2011/12, αλλά η Μπαρτσελόνα έχει έτοιμη την εμφάνιση για την επόμενη περίοδο. Η «Sport» της Βαρκελώνης αποκαλύπτει σήμερα τις τρεις νέες φανέλες της ομάδας.

 

 

http://www.sport-fm.gr/article/528530

 

140034.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είμαστε ακόμη στα μέσα της σεζόν 2011/12, αλλά η Μπαρτσελόνα έχει έτοιμη την εμφάνιση για την επόμενη περίοδο. Η «Sport» της Βαρκελώνης αποκαλύπτει σήμερα τις τρεις νέες φανέλες της ομάδας.

 

 

http://www.sport-fm.gr/article/528530

 

140034.jpg

Κακη η πρωτη (η εντος εδρας), υπεραηδια η 3η, ουτε η 2η μου αρεσει.

 

Μόνο αυτη μου αρεσει: :-D

fc-barcelona-shirt-2009-10.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις φανέλες, η πρώτη εντύπωση, είναι αρνητική, λόγω της χρήσης gradient. Όπως και να 'χει, σημασία έχει το περιεχόμενο ;) .

 

Ας πω κι εγώ λίγα για τον Πορτογάλο.

 

Αρκετοί που υποστηρίζουν την Ρεάλ Μαδρίτης, ακόμη βρίσκουν δικαιολογίες του στυλ:

- "παίζει σκληρά, αλλά σαν αμυντικός είναι άψογος",

- "η θέση που παίζει απαιτεί να κάνει σκληρά μαρκαρίσματα",

- "ήταν πάνω στην ένταση του παιχνιδιού"

 

Όμως, όταν τον αφήνουν ατιμώρητο, έχει το ελεύθερο, να το ξανακάνει. Εκτός αν έχει μυαλό, και σκεφτεί τι τον ώθησε να αντιδράσει έτσι. Τότε θα ρίξει το φταίξιμο σε αυτόν, και μόνο σε αυτόν. Το γεγονός πως επαναλαμβάνεται, δείχνει πως δεν έχει μυαλό.

Αν είχε μυαλό, σαν ποδοσφαιριστής, ώφειλε να γνωρίζει τους κανόνες, και να σέβεται τον αντίπαλο συναθλητή-συνάνθρωπο (δεν λέω να κάνει στην άκρη, για να περάσει ο άλλος). Επίσης, σαν ποδοσφαιριστής, ωφείλει να "απαντά" μέσα στον αγωνιστικό χώρο, και όχι... σε πεδίο μάχης. Δεν είναι και τυχαίο, πως μετά από τα el classico, από την έλευση του Μουρίνιο κι έπειτα, όλο και περισσότεροι ποδοσφαιρόφιλοι, υποστηρίζουν την Μπαρτσελόνα. Ακόμη και υποστηρικτές της Ρεάλ Μαδρίτης, που σιχαίνονται να βλέπουν την ομάδα τους, να αντιδρά κατ' αυτόν τον τρόπο όταν βρίσκεται πίσω στο σκορ, και να ανέχονται τον "καλύτερο προπονητή" να ελαφραίνει συνεχώς το βάρος της φανέλας της ομάδας τους, μη σεβόμενος την ιστορία της.

 

Στο σημείο αυτό, θα κάνω παράθεση τμήματος άρθρου του Τσαούση:

Ναι, η σκληράδα είναι αναπόσπαστο κομμάτι του ποδοσφαίρου. Η τυφλή επίθεση όμως όχι. Αν τα δάχτυλα του Μέσι έμεναν στο χορτάρι πιθανώς ο Πέπε να συλλαμβάνονταν με τη διαδικασία του αυτοφώρου. Το γεγονός ότι δεν αποκόπηκαν από το χέρι του κάνει λιγότερο βίαιο το συμβάν; ... Γιατί καλές οι χλιδές και τα αστεράτα σεντόνια, αλλά άπαξ και ποτιστούν με αίμα η στάμπα δεν βγαίνει ακόμα κι αν την τρίβεις με τις ώρες στη σκάφη.

 

Και 2 λόγια για τον "προπονητή" τους:

Αρκετοί πιστεύουν, πως είναι ο πιο έξυπνος προπονητής. Αν ένα σύστημα, δεν φέρνει το επιθυμητό αποτέλεσματα, τι κάνεις; Το αλλάζεις; Σωστά! Ο συγκεκριμένος έξυπνος προπονητής, γιατί, κάτι μου λέει πως θα παραμείνει στο ίδιο αποτυχημένο σύστημα, και την επόμενη Τετάρτη, πάλι θα στήσει την ομάδα του, ώστε να ρίξει ΞΑΝΑ το ξύλο της αρκούδας (αυτή την φορά, ΚΑΙ με Σ.Ράμος, που αν δεχόταν προχθές κίτρινη, δεν θα έπαιζε στον επαναληπτικό); Γιατί δεν προσπαθεί, απλά, να παίξει ποδόσφαιρο; Η εξυπνάδα του, μέχρι εκεί φτάνει;

Εύχομαι να με διαψεύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαγωθήκαν με τον Πέπε. Να, ζήτησε συγνώμη το παιδί.

 

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=117137

Φαγωθηκαν με τον Πεπε? Οταν ειναι κυριολεκτικα για 5 κιτρινες και 1 κοκκινη μην λες οτι φαγωθηκαν με τον Πεπε. ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ομως.

Με το που μπηκε στον αγωνα στην 1η φαση αρχισε να παιζει σαν βαρβαρος.

 

Εγω στεκομαι ομως και στον Καρβαλιο. Που δινει εν ψυχρω κλωτσια απο πισω στον Μεσι κλαδευοντας τον και ενω η μπαλα ειναι 2 μετρα μπροστα. ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΗ κοκκινη δεν υπαρχει. Αντε με τον Πεπε δεν την ειδε την μια φαση με την κοκκινη. Αλλά με τον Καρβαλιο? Αν υπηρχε τσιπα γενικως, θα επρεπε να τιμωρηθει αυτος ο διαιτητης παραδειγματικα που δεν την εδωσε.

ΝΤΡΟΠΗ για το ποδοσφαιρο! :mad: :mad:

Αλλά ετσι ειναι φετος. Με τον κλαψα τον Μουρινιο και την Ρεαλ να πρεπει να το παρει γιατι αλλιως ειναι μονοτονο δεν κανει να δωσουνε κοκκινες στα κακομαθημενα κλαδευτηρια!! :mad:

Καρβαλιο και Πεπε επρεπε να εχουν κοκκινιστει ΕΞ ΟΡΙΣΜΟΥ. Και ο πιο ελαστικος διαιτητης θα εδινε κοκκινη αμεσως εκει στην φαση του Καρβαλιο. ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!! :-( :mad:

 

Και στου Πεπε απλως στου Πεπε λεμε οτι δεν το ειδε αν και κοιτουσε προς τα εκει. :shock:

 

Α και στα @@@@ μας αν ζητησε συγνωμη. Αν θελει να ειναι δικαιος να αυτοεξαιρεθει απο τους επομενους 5 αγωνες.

Οχι σκοτωνουμε τους αλλους κλωτσωντας οποιον βρουμε(5 φασεις για κιτρινη ειχε) αλλο, κανουμε θεατρο 3 φορες, παταμε στην ψυχρα με τις ταπες τα δακτυλα καποιου και μετα ζηταμε συγνωμη και οκ? Ναι καλα.... :mad:

Να την βαλει την συγνωμη εκει που ξερει θα λεγα εγω. Υποκριτικη συγνωμη δεν ειναι συγνωμη.

Και μερικα χρονια πριν οταν εκανε κατι παρομοια βαρβαρα σε αντιπαλους παλι συγνωμη ειχε πει. Ε τον βλεπουμε τωρα τι ΞΑΝΑκανει. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαγωθήκαν με τον Πέπε. Να, ζήτησε συγνώμη το παιδί.

 

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=117137

"Αλλά και πάλι αν ο Μέσι έχει προσβληθεί του ζητώ συγγνώμη."

 

Τρομερή συγγνώμη. "Αν ο Μέσι έχει προσβληθεί..." :confused: Ενα δάκρυ κύλισε από το μάτι του την ώρα που το δήλωνε.

 

Επίσης, πρέπει να υπάρχει κανονισμός που να λέει ότι αν ο παίχτης δείχνει τη διάθεση για ειλικρινή μεταμέλεια στο μέλλον, μπορούν -κατά την κρίση τους πάντα- οι διαιτητές να του χαρίζουν και μια και δυο και 3 κόκκινες κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...