Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα ακουσα πως η ιστορια με τον Τορες ηταν ενα πραγμα σαν πρωταπριλιατικο αστειο...

Εκει στην Ισπανια εχουν σημερα ενα παρομοιο εθιμο ...

Ελεος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίρνατε Neymar και μάλιστα με μισθό 7Μ θα ήταν μεγάλο έγκλημα.

Ήμαρτον με το ντόρο που έχει δημιουργηθεί γύρω από αυτόν τον παίχτη.

Κοίτα,υποστηρίζω Real,αλλά θεωρώ ότι βλέπω τα πράγματα αντικειμενικά.

Καταρχήν σορρυ απο όλους γιατί είναι το νήμα της Μπαρτσελόνα.

 

Το σχόλιο σου Cygnus μου φαίνεται του στυλ "Όσα δεν φτάνει η αλεπού",είναι γνωστό ότι το καλοκαίρι τον παρακαλούσαν κι έριξε πόρτα στην Ρεάλ,και ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ!

Γιατί ναι μεν ισχύει το ακόμα δεν τον είδαμε αλλά σε ποια ομάδα να έρθει;

Στους 10+Ronaldo που είναι η Real και να γίνει απλά ένας απο τους 10 ή στην ομάδα του Μουρίνιο με το "επιθετικό" ποδόσφαιρο;

Λογικό να θέλει Μπαρτσελόνα,εκεί η Μπαρτσελόνα δεν παίζει για τον Μέσσι,ο Μέσσι παίζει για την Μπαρτσελόνα,στην Ρεάλ όλη η ομάδα υπάρχει για να κάνει τα εφφέ του ο όμορφος,1 στις 100 βάζει τον εαυτό του κάτω απο την ομάδα,τι κι αν βάλει 300 γκολ,πόσες φάσεις καταστρέφει;

Βασικά και μόνο που υπάρχει καταστρέφει όλο το παιχνίδι απλά γιατί πάντα το παιχνίδι είναι βασισμένο πάνω του,και ΟΧΙ δεν τα καταφέρνει.

 

Αν δεν αξίζει το ρίσκο των 7m ο Neymar δεν βλέπω γιατί αξίζει τον υπερβολικό του μισθό ο Ronaldo,καλύτερα ρίσκο με Neymar παρά δοκιμασμένη λάθος συνταγή με Ronaldo.

Ακόμα και CL να πάρει λάθος συνταγή θα είναι.

 

*Οι επιθετικοί θέλουν να παίζουν σε επιθετικές ομάδες,σκέψου το,είναι απο τις λίγες φορές που επιθετικός δεν θέλει να παίξει στην Ρεάλ και απο τις λίγες φορές που η Ρεάλ δεν παίζει φαντεζί ποδόσφαιρο.

*Αν έρθει τελικά στην Real θα είναι μόνο για τα λεφτά,προτίμηση έχει δείξει,με το να τον μειώνεις για αυτό δεν σημαίνει ότι γίνεται Καραγκούνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν τα βλέπω όλα "λευκά" όπως θέλεις να με παρουσιάσεις.

Κατα δεύτερον δες τα αντίστοιχα σχόλιά μου όταν ο Neymar θεωρούταν κλεισμένος από τη Real.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δε μπορώ να καταλάβω ως λογικό ένα ρίσκο 50Μ αγοράς και 7Μ μισθού ενός παίχτη που έχει παίξει μόνο στη Βραζιλία και δεν έχει δοκιμαστεί αλλού. Αν τα ποσά ήταν πιο λογικά βεβαίως θα τον ήθελα στην ομάδα μου. Δεν τον μηδενίζω τελείως, απλά δε συμμερίζομαι τα περί νέου Messi, Pele κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμενομενα ευκολα χτες..

 

αυτος ο σεσκ οντως εχει δεσει απιστευτα. και ο τσαβι παλι παπαδες εκανε... για τον μεσαρο δε χρειαζεται να πω πολλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που τους βλέπω να αγκαλιάζονται και να πανηγυρίζουν σαν παιδιά μετά από κάθε γκολ, απορώ πόσο μα πόσο δεμένη είναι αυτή η ομάδα. Ο βεντετισμός είναι άγνωστη λέξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων των παιδιων γνωριζονται απο 10 χρονων στις ακαδημιες και εχουν δουλεψει μαζι για να φτασουν οπου εφτασαν αντι να καθονται σε μεταγραφαρες και παχυλα συμβολαια, αυτο που λες φαινεται.. δεν εννοω οτι δεν παιρνουν λεφτα. παιρνουν, σαφως.. απλα υπαρχει μια ομοιογενεια. εχουν περασει απο τα ιδια σταδια και γνωριζονται πολλα χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που από τα πιο σημαντικά μέχρι τα πιο ασήμαντα βαθμολογικά ματς, ακόμα και όταν το κοντέρ πάει να σπάσει, αγκαλιάζονται με τον ίδιο αγνό ενθουσιασμό. Μου δείχνουν ότι το "εγώ" έχει εξαφανιστεί από τη Μπαρτσελόνα εδώ και καιρό. Μέσι, Σέσκ, Τσάβι, Αμπιντάλ, όποιος και να σκοράρει είναι το ίδιο. Ο δε Γκουαρντιόλα κύριος, ποτέ δεν έχει προκαλέσει, ευγενέστατος, με τα καλύτερα λόγια για τον αντίπαλο στα μεγάλα ματς. Νομίζω τελικά ότι χαλάει την πιάτσα η Μπαρτσελόνα, ο κόσμος θέλει σταριλίκι, τσαμπουκάδες, βεντέτες, ακριβά αυτοκίνητα και γκομενέτα, φιγούρες και καραγκιοζιλίκια μπροστά στις κάμερες, Ιμπραίβομιτς θέλει και Ρονάλντο να γουστάρει, ή μήπως όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...