Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω να πω το εξής.

ΕΛΕΟΣ.

Έλεος με τους άμπαλους και τους πικραμένους. Γιατί αυτές τις απόψεις ή αμπαλος ή πικραμένος τις εκφράζει.

ΕΛΕΟΣ.

Είναι κουραστικός και βαρετός ο τρόπος παιχνιδιού της μπαρτσα?

Κουραστικές και βαρετές οι αμέτρητες ποδιές? Τα ξεφτιλίσματα των αντιπάλων? Οι πάσες ακριβείας με δύναμη σαν σουτ? Τα κοντρολ με το εσωτερικό, το εξωτερικό, τον ώμο, την κοιλιά, τη μέση και τα παίδια λες και η μπάλα δεν κινείται καν? Οι συνδυασμοί 2-3 παικτών ανάμεσα σε 7 και 8 αντιπάλους? Ρε τι μας λέτε........

 

Ενώ είναι εντυπωσιακό, ποιο ποδόσφαιρο? Ποιας ομάδας? Θα ήθελα ένα παράδειγμα για να καταλάβω..

Υπήρχε χθες αντίπαλος στον τελικό? Η ομάδα που ήθελε να πάρει τον τελικό, αυτή που είναι "ίση" με την μπαρτσελόνα έπαιξε με 10 παίκτες στα 25 μέτρα.

Και πως θέλετε να αντιμετωπίσει η μπαρτσελόνα τις ομάδες που, όλες, την αντιμετωπίζουν έτσι? Γιατί δεν μας δείχνουν οι υπόλοιποι έναν καλύτερο τρόπο.

Έχει τολμήσει κανείς να την παίξει στα ίσια? Όχι ε...? Γιατί άραγε...? Αλλά τι να ξέρουνε 100άδες προπονητές και παίκτες που τους έχουνε παίξει... Εμείς ξέρουμε...

Άντε ρε με τα γατάκια της μπάρτσα...

 

Ήθελα να ήξερα ποιος είναι ο π@πάρ@ς που πρωτοείπε αυτό το ποδόσφαιρο βαρετό.

Γιατί τα πρόβατα θα ακολουθήσουν, σαφώς. Ποιος το πρωτοείπε όμως, έτσι, να του βγάλω το καπέλο

 

εγώ το είπα φίλε μου..και είναι άποψη μου,σωστά?υπάρχει κάποιο πρόβλημα δε κατάλαβα?σου θίξαμε την ομάδα?έχω την άποψη μου,έχεις εσύ την δικιά σου,πρέπει να συμφωνούν όλοι μαζί σου?δε νομίζω..

και μάλιστα είπα.. στην αρχή,μόλις πτωτοείδαμε τη μπάρτσα και το στυλ αυτό,και γω είπα εντάξει διαστημικό ποδόσφαιρο,τι μπαλάρα,γούσταρα άγρια ειλικρινά.και μάλιστα κ τώρα κάθε φορά που βλέπω λέω ποο τι έκανε ο π%$^ς κλπ κλπ.

ε τώρα πια κουράστηκα πως το λένε,αυτή τη προβλεψιμότητα,κουράστηκα να ανοίξω να δω ένα μάτς της μπάρτσα γιατί πολύ απλά ξέρω τι μάτς θα δω από πριν.διαφωνείς?θα δω μια μπάρτσα να πιέζει και να χει κατοχή και μια άλλη ομάδα άμυνα να παλεύει να μη το φάει.κάθε φορά τα ίδια κ τα ίδια.ε εμένα σαν άνθρωπος δε με συγκινούν αυτά..ΕΜΈΝΑ ΌΜΩΣ..ΔΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΕΤΣΙ..ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΠΑΙΤΩ.

 

 

που να σου βρίζαμε και την μάνα δηλαδή.. :blink:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

στην αρχή,μόλις πτωτοείδαμε τη μπάρτσα και το στυλ αυτό,και γω είπα εντάξει διαστημικό ποδόσφαιρο,τι μπαλάρα,γούσταρα άγρια ειλικρινά.και μάλιστα κ τώρα κάθε φορά που βλέπω λέω ποο τι έκανε ο π%$^ς κλπ κλπ.

ε τώρα πια κουράστηκα πως το λένε..

Με μπερδεψες...rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστή η άποψη του καθενός. Αν κουράστηκε ο φίλος από τη μπάλα που παίζει η Μπάρτσα, ας μη τη βλέπει. Μόνο τις γενικεύσεις δεν αντέχω, γιατί άλλο το "με κούρασε" και άλλο το "κούρασε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά ηρεμία..έτσι το βλέπω εγώ με τα δικά μου μάτια,δε σημαίνει και ότι έτσι είναι.ο καθένας δίνει τη δικιά του ερμηνεία και την υποστηρίζει,το αν είναι σωστή ή λάθος κανείς δε μπορεί να το αποφασίσει.

για τους συμφωνούντες σωστή,για τους διαφωνούντες λάθος.. τρέχα γύρευε δηλαδή..μη χαλιέστε,δε παίρνετε και ποσοστά,μια αντίθετη άποψη ακούσατε ήρεμα και ωραία.

 

@ Gi0

το κουράστηκα πάει στο στυλ της ομάδας,τώρα αν κάνει κάτι ο μέσι βεβαίως και θα το θαυμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που μπορω να πω γιαυτο το στιλ παιχνδιου, ως αρνητικο, ειναι πως επειδη προσπαθουν να μπουν με τη μπαλλα στα διχτυα, πολλες καταπληκτικες φασεις, μενουν φασεις αντι να γινουν γκολ. και δυστυχως η ιστορια καταγραφει μονο τα γκολ, οχι τις φασεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δες στις 2 προηγούμενες σελίδες..slimdata κλπ

Τις εχω δει ολες τις σελιδες.Απλα στην τελευταια σου τοποθετηση απαντησα εγω και ο kirileman. Και το επομενο post σου, ξεκιναει με το "ρε παιδια ηρεμια", ενω δεν υπηρχε πουθενα επιθεση ή εκνευρισμος. Οπως ειπα, συζητηση κανουμεwink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skipperas χωρίς παρεξήγηση, δεν ήξερα καν την ύπαρξη σου στο φόρουμ. Δεν θυμάμαι καν αν διάβασα δικό σου μήνυμα.

Και όχι, δεν ανακάλυψες την αμερική. Πάει καιρό αυτή η κολώνια με το "βαρετό" ποδόσφαιρο της μπαρτσελόνα.

Και επίσης, δεν θίχτηκα προσωπικά, δεν μου έθιξες την ομάδα, δεν χρειάζεται να συμφωνείς μαζί μου, δεν γενικώς. Ικανοποιήθηκες?

 

Τώρα αφού θα προσπαθήσω να αποφύγω την αντιπαράθεση μαζί σου, θα σου εξηγήσω.

ΒΑΡΕΤΟ είναι να προσπαθούνε ΟΛΟΙ οι αντίπαλοι της μπαρτσελόνα να ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ το παιχνίδι της.

Είναι αστείο να λέμε βαρετό αυτόν που προσπαθεί να δημιουργήσει και όχι αυτόν που προσπαθεί να καταστρέψει.

Οι έννοιες από μόνες τους δεν μας αφήνουν περιθώρια να τις ερμηνεύουμε όπως θέλουμε.

 

Από κει και πέρα, δεν έχουμε όλοι ίδια κριτήρια, λογικό. Αυτά από εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ειναι βαρετο απο την αποψη οτι το μονο ενδιαφερων ειναι τι θακανει ο μεσσι και ποσα γκολ θα βαλει.

Το ποδοσφαιρο που παιζει ειναι το αρτιοτερο και πιο 'σωστο' ποδοσφαιρο που υπαρχει

ΑΛΛΑ τη συγκινηση που σου προσεφερε το λιβερπουλ-μιλαν 3-3 και μαν-μπαγερν 2-1 ΔΕΝ προκειτε ΠΟΤΕ να στη προσφερει το τιικι-τακα.

Και το ποδοσφαιρο ειναι το πιο λαοφιλες αθλημα γιατι προσφερει συγκινησης και την ελπιδα οτι ο αδυναμος μπορει να νικησει τον δυνατο ευκολοτερα απο αλλα αθληματα/

Ε με την μπαρτσα αυτο δεν παιζει εκτος αμα λειπει ο μεσσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΛΛΑ τη συγκινηση που σου προσεφερε το λιβερπουλ-μιλαν 3-3 και μαν-μπαγερν 2-1 ΔΕΝ προκειτε ΠΟΤΕ να στη προσφερει το τιικι-τακα.

Το να αποκαλείς "τίκι-τάκα" το παιχνίδι της Barcelona, είναι σα να λες "γκράγκα-γκρούγκα" το παίξιμο του Jimi Hendrix (ή του Blackmore ή όποιου άλλου προτιμάτε). Δεν έχω κάτι άλλο να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι αμα δεν ξερεις την εκφραση τικι-τακα.........Ουτε υποτιμητικα το ανεφερα,ουτε με κακο σκοπο.

Και οχι μονο αυτο αλλα εχεις θρασος να μου την πεις κιολας.....Βαλε το μυαλουδακι σου να δουλεψει και μετα σχολιασε κατι

http://en.wikipedia.org/wiki/Tiki-taka

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Θράσος να σου την πω"; Μήπως υπερβάλλεις λίγο; Την άποψη σχολίασα, όχι εσένα, όπως αντίθετα κάνεις εσύ. Όπως έγραψες τον όρο τιιικι-τάκα, φαίνεται να έχει μια αρνητική χροιά. Και αν δεν το είπες για κακό, σίγουρα δεν το ανέφερες ως κάτι καλό. Ας αφήσουμε τα "μυαλουδάκια" και τα "φιλαράκια" εκτός φόρουμ.

 

Edit: Όποιος δεν ακούει τώρα Γεωργίου χάνει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θέλω να ρωτήσω.Ποια Μπαρτσελόνα είναι καλύτερη.Η σημερινή ή τότε με Ριβάλντο,Φίγκο,Πεπ,Λουίς Ενρίκε,Κοκού,Τσάβι μικρό αλλά και Μέσσι μέσα(μην δώσετε τόση βαρύτητα στην άμυνα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...