Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι κρατησε τον Πουγιολ εξω και αφησε στη θεση του τον Μασερανο λεει κατι ?

Λετε να βρηκαμε το νεο μας στοπερ για τα επομενα χρονια ? Να τον προοριζει για εκει ??

 

Ή απλα τον αφησε εξω μπας και χρειαστει να κανει αλλαγη τον Αμπινταλ ??

 

 

 

 

Kαι για να μη ξεχνιομαστε , αυτον τον παιχτη πρεπει να τον παρουμε ...

Οσο να ναι θα δινει πολλες ανασες και στον Τσαβι και θα τον βοηθησει να συνεχισει για πολυ ακομα...

Καταθέτει πρόταση για Φάμπρεγκας η Μπαρτσελόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειλικρινά βλέποντας τη μπάρτσα και το παιχνίδι της,δε νομίζω να υπάρχει ομάδα σήμερα στο πλανήτη γη που να μπορέσει να την νικήσει.απλά δε παίζεται..(ο γκουαρντιόλα εντωμεταξύ απλός τουρίστας.ότι και να λέμε τώρα,όποιος προπονητής και να ήτανε με τέτοιο υλικό παικτών,θα το σήκωνε.σε επόμενες ομάδες θα φανεί)

 

βέβαια κατά τη γνώμη μου,το στυλ της είναι αρκετά κουραστικό,από την πλευρά του θεατή.ένας τελικός ρεάλ-μαν θα ήταν πιο θεαματικός.τώρα να βλέπω τη μπάρτσα να ανταλάσουν 15.000 πάσες,μέχρι να μπει ο μέσσι με τη μπάλα στα δίχτυα,ναι οκ σούπερ ουάου,αλλά πλέον κούρασε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο γκουαρντιόλα εντωμεταξύ απλός τουρίστας.ότι και να λέμε τώρα,όποιος προπονητής και να ήτανε με τέτοιο υλικό παικτών,θα το σήκωνε.σε επόμενες ομάδες θα φανεί

 

τώρα να βλέπω τη μπάρτσα να ανταλάσουν 15.000 πάσες,μέχρι να μπει ο μέσσι με τη μπάλα στα δίχτυα,ναι οκ σούπερ ουάου,αλλά πλέον κούρασε!

Τόσο υπεραπλουστευμένες και ισοπεδωτικές απόψεις μόνο από Έλληνες τις ακούω και διαβάζω. Περιττό να πω ότι διαφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο υπεραπλουστευμένες και ισοπεδωτικές απόψεις μόνο από Έλληνες τις ακούω και διαβάζω. Περιττό να πω ότι διαφωνώ.

 

κάλλιστα θα μπορούσα να πω ότι υπεραπλουστευμένη και ισοπεδωτική είναι η απόψη που μόλις εξέφρασες!

ο καθένας έχει τη γνώμη του φίλε μου,αλίμονο αν συμφωνούσαμε όλοι.

 

εγώ αυτό πιστεύω για τον πεπ..και πιστευώ πως το έχει καταλάβει και ο ίδιος.γι'αυτο δε κάνει πολυετή συμβόλαια,και πετάει και κατά καιρούς σπίθες ότι θα φύγει.για να μη δείχνει ότι είναι βολεμένος.γιατί κακά τα ψέμματα είναι.όταν έχεις τέτοιους παίκτες,και όμαδα με ρόστερ που είναι το ίδιο με μικροαλλαγές τα τελευταία χρόνια,δε χρειάζεται να κάνεις και πολλά.

 

όσο για το άλλο,το λέω γιατί έχω βαρεθεί πια να βλέπω το ίδιο έργο,μια ομάδα να αμύνεται,και τη μπάρτσα κατοχή και πάσες.δε λέω,καλά κάνει αφού έτσι νικάει,αλλά εμένα σα θεατή με κουράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου αυτο το ολοκληρωτικο ποδοσφαιρο που εχεις την ευκαιρια να βλεπεις τωρα το καθιερωσε αυτος ο προπονητης που εσυ λες οτι ειναι βολεμενος ...

Να προσεχουμε λιγο τι λεμε...smilie.png

 

Απο τις ακαδημιες ξεκιναει φυσικα ολη η δουλεια και εκει ειναι που τους περνανε τη φιλοσοφια ...

Αλλα αυτος ο προπονητης καταφερε και εκανε πραξη στο γηπεδο αυτη τη φιλοσοφια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alexis333 δε διαφωνώ μαζί σου αλλά αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι αν δεν είχε xavi-messi-iniesta κλπ λες να του βγαίνε?μπορεί ναι μπορεί οχι,λέω ότι τον βοηθάει πολύ το υλικό που έχει..η αξία του πεπ θα φανεί όταν φύγει από την μπάρτσα.

τέλος πάντων,δε θα συνεχίσω γιατί είναι σα να μπήκα να κράξω το iphone στο φόρουμ του iphonehellas :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω τι λες αλλα με αυτη τη δικιολογια δε μπορεις να μηδενιζεις τη δουλεια που εχει κανει ...

Γιατι αυτο ειναι εργο δικο του ...

Κι αλλοι προπονητες εκατσαν στον παγκο της Μπαρτσελονα παλιοτερα αλλα δεν βλεπαμε αυτο που βλεπουμε σημερα ...

 

Μπορει να παει σε αλλη ομαδα και να μη πετυχει ...

Αλλα αυτο σε καμια περιπτωση δε θα μικρινει τη δουλεια που εχει κανει στη Μπαρτσελονα.

Το ποδοσφαιρο που εφαρμοζει ειναι δυσκολο να εφαρμοστει και σε αλλες ομαδες.

Θελει πολυ χρονο και πολυ δουλεια και τους καταλληλους παιχτες ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να πω το εξής.

ΕΛΕΟΣ.

Έλεος με τους άμπαλους και τους πικραμένους. Γιατί αυτές τις απόψεις ή αμπαλος ή πικραμένος τις εκφράζει.

ΕΛΕΟΣ.

Είναι κουραστικός και βαρετός ο τρόπος παιχνιδιού της μπαρτσα?

Κουραστικές και βαρετές οι αμέτρητες ποδιές? Τα ξεφτιλίσματα των αντιπάλων? Οι πάσες ακριβείας με δύναμη σαν σουτ? Τα κοντρολ με το εσωτερικό, το εξωτερικό, τον ώμο, την κοιλιά, τη μέση και τα παίδια λες και η μπάλα δεν κινείται καν? Οι συνδυασμοί 2-3 παικτών ανάμεσα σε 7 και 8 αντιπάλους? Ρε τι μας λέτε........

 

Ενώ είναι εντυπωσιακό, ποιο ποδόσφαιρο? Ποιας ομάδας? Θα ήθελα ένα παράδειγμα για να καταλάβω..

Υπήρχε χθες αντίπαλος στον τελικό? Η ομάδα που ήθελε να πάρει τον τελικό, αυτή που είναι "ίση" με την μπαρτσελόνα έπαιξε με 10 παίκτες στα 25 μέτρα.

Και πως θέλετε να αντιμετωπίσει η μπαρτσελόνα τις ομάδες που, όλες, την αντιμετωπίζουν έτσι? Γιατί δεν μας δείχνουν οι υπόλοιποι έναν καλύτερο τρόπο.

Έχει τολμήσει κανείς να την παίξει στα ίσια? Όχι ε...? Γιατί άραγε...? Αλλά τι να ξέρουνε 100άδες προπονητές και παίκτες που τους έχουνε παίξει... Εμείς ξέρουμε...

Άντε ρε με τα γατάκια της μπάρτσα...

 

Ήθελα να ήξερα ποιος είναι ο π@πάρ@ς που πρωτοείπε αυτό το ποδόσφαιρο βαρετό.

Γιατί τα πρόβατα θα ακολουθήσουν, σαφώς. Ποιος το πρωτοείπε όμως, έτσι, να του βγάλω το καπέλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ήξερα ποιος είναι ο π@πάρ@ς που πρωτοείπε αυτό το ποδόσφαιρο βαρετό.

καποιος που ... πως το λενε να δεις στο χωριο μου;;;α ναι... "οσα δε φτανει η αλεπου..." καποια αλεπουδιτσα θα το ειπε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...