Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος στα Linux!!!Επιλογή & Εγκατάσταση Linux


waves

Προτεινόμενες αναρτήσεις

emena den mou vgazi epilogi start or install ubuntu.anti autou mou vgazi 2 epiloges alles install as text kai install as oem.mia aporia.an to kano se usb hard disk ta ubuntu tha xathun ola osa einai apothikeumena?kai ta vista tha sinexisoun na to anagniorizoun i tha ipar3i provlima?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

lipon pedia ekana vlakia kai thelo voitheia epigontos.ekana ta ubuntu install mia xara ola douleuoun roloi.pao na 3ekiniso ta vista kai dixni tin mpara na pigenoerxete alla na min fortonoun ta vista pote.nomizo to provlima einai sta partition.gia ta vista afisa 22 gb ek ton opoin ta 18 einai xrisimopoieimena.3exasa oti apaitounte toulazxiston 10gb eleuthera.pos mporo na diorthoso to partition?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Brute force proseggish:

Afou den exeis kanei tpt ousiastiko (an katalaba kala -- alla akoma kai an exeis, balto sto home sou, an einai diaforetiko parition) dokimase na 3anabaleis to ubuntu, 3anaorizontas ta partition.

 

DEN einai h kalyterh proseggish, einai lysh anagkhs. As milhsei kai kapoios pio empeiros sto linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καψε το gparted σε cd και bootare απο εκει και φτιαξε τα partition οπως θελεις.

φοβερο προγραμμα και πολυ αξιοπιστο το εχω χρησιμοποιηση απειρες φορες χωρις προβληματα

πληροφοριες εδω

http://gparted.sourceforge.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση.

 

Υπάρχουν εκδόσεις για 64bit αλλά και για 32bit στο linux

τι είναι καλύτερα να εγκαταστήσεις αν το pc σου είναι 64bit ;;;;

 

και κάτι άλλο

 

Kubuntu ή Ubuntu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάποιες λίγες εφαρμογές που είτε δεν γίνονται compile στα 64bit (ακόμα), είτε δεν είναι ανοικτού κώδικα και δίνονται compiled μόνο για 32bit, όπως ο Flash Player. Όμως ακόμη και αυτές παίζουν μια χαρά στα 32bit, εφόσον έχουν εγκατασταθεί 32-bit εκδόσεις των libraries που χρειάζονται. Οι περισσότερες μεγάλες διανομές διαθέτουν τέτοια πακέτα "emulation". Χρησιμοποιώ linux compiled για 64bit και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αν και οι περισσότερες εφαρμογές δεν επωφελούνται από τα 64bits, είναι πολλές που επωφελούνται πολύ, όπως ο mencoder και το transcode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ψήνομαι κι εγώ να βάλω μόνο λινουξ στο πισι

Αυτο που θέλω να κάνει το πισι είναι εγγραφή cd και dvd πχ κάτι σαν το nero

 

Οπωσδήποτε να τρέχει κάποιο πρόγραμμα σαν το Pinnacle Studio ή Adobe Premiere Elements 3

 

Και να παίζω και κανένα παιχνίδι στυλ Half Live

Γίνεται ? Σκέφτομαι να βάλω Ubuntu ή Kubuntu

 

Ας μην τρέχουν τα ίδια προγράμματα αλλά κάποια που να κάνουν την ίδια δουλειά

 

Για τα παιχνίδια και όχι να μου πείτε δεν με ενδιαφέρει αλλά να μπορώ να ακούσω μουσική και να φτιάξω ένα dvd από βιντεοκάμερα dv το χρειάζομαι οπωσδήποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος ενας νεοπας!Κατεβασα το ubuntu 6.10.....αλλα!Ειχα ξαναβαλει Linux και ειχα καποια προβληματακια.Ετσι τωρα θελω να ξαναδοκιμασω την τυχη μου.

Πως μπορω να βαλω το ubuntu και τα windows μαζι και το pc να ξεκιναει με windows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...