Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

80M ειναι αναλογικα μικρο ποσο για την αξια του..

 

Απο 120 και μετα το συζηταμε.. Δεν εχω κανενα προβλημα να φυγει ο Κριστιανο απο την ομαδα ΕΦΟΣΟΝ βεβαιως καλυφτουν 2-3 μεγαλες μεταγραφες που εχει αναγκη η ομαδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εντωμεταξύ, η Τότεναμ έκανε καταγγελία στη διοργανώτρια αρχή γιατί μπορεί ο Σερ να μη θέλει να πουλήσει το σκλάβο, επειδή έχει συμβόλαιο με την ομάδα και κακώς η ξεδιάντροπη Ρεάλ πάει να της ξελογιάσει το αγόρι, αλλά τα ίδια ακριβώς κάνει κι αυτός με το Μπερμπάτοφ.

 

Και, για να μη νοιώθει η Μάντσεστερ δακτυλοδεικτούμενη, η Τότεναμ έκανε καταγγελία κι εναντίον της Λίβερπουλ, για τον ίδιο λόγο, στην υπόθεση του Κιν.

 

Το σχετικό άρθρο από το BBC έχει μεταφραστεί ήδη και σε διάφορα Ελληνικά site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ, η Τότεναμ έκανε καταγγελία στη διοργανώτρια αρχή γιατί μπορεί ο Σερ να μη θέλει να πουλήσει το σκλάβο, επειδή έχει συμβόλαιο με την ομάδα και κακώς η ξεδιάντροπη Ρεάλ πάει να της ξελογιάσει το αγόρι, αλλά τα ίδια ακριβώς κάνει κι αυτός με το Μπερμπάτοφ.

 

Ειπε ποτε ο Μπερμπατοφ οτι ειναι σκλαβος?Βαλαμε τον Μπλατερ να πει οτι ειναι σκλαβος?Ποτε εγιναν ολα αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ειπε ποτε ο Μπερμπατοφ οτι ειναι σκλαβος?Βαλαμε τον Μπλατερ να πει οτι ειναι σκλαβος?Ποτε εγιναν ολα αυτα?

 

Ωραία τα ερωτήματα, αλλά φυσικά ουδεμία σχέση έχουν με αυτό που λέω. Όπως, φαντάζομαι, γνωρίζεις, η καταγγελία της Μάντσεστερ εναντίον της Ρεάλ έγινε γιατί, όπως υποστήριζε η Μάντσεστερ, η Ρεάλ προσέγγισε παίκτη της ο οποίος δεσμευόταν με συμβόλαιο, ενώ η ομάδα του δήλωνε σε κάθε τόνο ότι ο παίκτης δεν παραχωρείται. Το ίδιο ακριβώς υποστηρίζει τώρα η Τότεναμ ότι έκανε η Μάντσεστερ, προσεγγίζοντας το Μπερμπάτοφ, ο οποίος δεσμεύεται με συμβόλαιο και η ομάδα του δε θέλει να τον παραχωρήσει.

 

Ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει αυτή η δήλωση του Φέργκιουσον: Ο προπονητής της Μάντσεστερ υποστηρίζει ότι η Τότεναμ θα βρεθεί σε πάρα πολύ δυσχερή θέση επειδή η μόνη βάση για την καταγγελία της είναι κάτι που γράφηκε σε μια εφημερίδα. Κατά Μεφιστοφελική σύμπτωση, τα ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ έλεγε και ο πρόεδρος της Ρεάλ όταν η Μάντσεστερ κατείγγειλε τη Ρεάλ στη FIFA: "Δεν έχουν καμία απόδειξη επειδή [...] το μόνο που υπάρχει είναι ό,τι γράφουν οι εφημερίδες". Δε χρειάζεται, νομίζω, να υπενθυμίσω ποια ήταν η απόφαση της FIFA σχετικά με την καταγγελία της Μάντσεστερ...Οι μεγάλες ομάδες ξέρουν πώς να ξεσηκώνουν τους παίκτες που τους ενδιαφέρουν χωρίς να μένουν εκτεθειμένες σε κυρώσεις. Κι αυτό ισχύει εξίσου για Ρεάλ και Μάντσεστερ.

 

Παρενθετικά, όπως μπορεί να διαβάσει κανείς κι εδώ, είναι ευρέως γνωστό στη Βρετανία ότι αυτό που ενόχλησε τη Μάντσεστερ (δικαίως, νομίζω) στην όλη υπόθεση Ρονάλντο το έχει κάνει κατ' επανάληψη η Μάντσεστερ. Απλώς, αυτή τη φορά βρέθηκε στην πλευρά του θύματος και της κακοφάνηκε. What goes around, που λένε και στο βροχερό νησί, αν και δεν είναι καθόλου βέβαιο μετά το νυστέρι ότι το χρυσοπληρωμένο σκλαβάκι θα κατηφορίσει κατά Μαδρίτη μεριά.

 

Δε δικαιολογώ ούτε τις δηλώσεις του ανεκδιήγητου Μπλάτερ, ούτε τα τερτίπια του Ρονάλντο, ο οποίος πάντως είχε δώσει ήδη δείγματα γραφής του χαρακτήρα του (πέραν των αναμφισβήτητων ποδοσφαιρικών του ικανοτήτων). Απλά, επισημαίνω τις γαργαλιστικές "συμπτώσεις" και λέω πως όταν κάποιος θέλει να το παίξει κριτής του ήθους μιας άλλης ομάδας, καλό θα ήταν να μην κάνει ακριβώς τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω σε γενικα πλαισια με το ποστ του Snoob..Ολα ειναι θεμα προοπτικης βεβαιως βεβαιως αλλα that's life..Νομιζω οτι το προβλημα εγκειται στο glamorous profile της Real και της Milan..Ειναι κατι σαν το ιερο δισκοποτηρο για ενα ποδοσφαιριστη να παιξει σε αυτες ειδικα αν ειναι και ψωνισμενος..

Το ζητημα για μενα δεν εγκειται στο τι κανει η Ρεαλ.. Το ζητημα ειναι τι κανει η Man U..

Γιατι και την οικονομικη προοπτικη εχει ωντας οικονομικα ευρωστος συλλογος που δεν εχει να ζηλεψει τπτ απο την Ρεαλ σε αυτο τον τομεα, με τρομερα μεγαλο αριθμο οπαδων και φιλαθλων ανα τον κοσμο (ουτε εδω εχει να ζηλεψει κατι απο την Ρεαλ),ουτε σε θεματα μαρκετινγκ υστερει και τελος ουτε σαν ποδοσφαιρικη ιδεα δεν ειναι συγκρισιμη.

Η Ρεαλ εχει γινει θρυλος απο εκεινο το ξεσπασμα της εποχης του Αλφρεδο Ντι Στεφανο που τα πηρε μαζεμενα και αυτο ειναι που την καθιστα πιο μεγαλη "αξια" απο την Utd για πολλους. Συζητισιμο και αυτο αλλα προς χαριν της συζητησης θα το δεχτω..

Για μενα λοιπον το ζητημα ειναι τι κανει η Utd για να ανεβει ενα σκαλι στην "υποληψη" ακομα περισσοτερου ποδοσφαιρικου κοινου και συνεπαγομενα και των ποδοσφαιριστων θρυλων..Ολα μια ιδεα ειναι και καλως ή κακως δεν ειναι τυχαιο οτι θεωρουν την Ρεαλ και την Μιλαν το υπερτατο σκαλι στην καριερα τους πολλοι ποδοσφαιριστες.

Για εμενα προσωπικα η Man U δεν εχει σε τπτ να ζηλεψει την Ρεαλ, απο την Μιλαν ομως εχει να ζηλεψει πολλα κατα την γνωμη μου που την θεωρω την μεγαλυτερη και καλυτερη ομαδα ολων των εποχων συνολικα, με παρουσια κορυφαια σε ΟΛΕΣ τις ποδοσφαιρικες δεκαετιες..

Ειναι σαν να εχεις ολα τα εχεγγυα για να γινεις και εσυ ενας Θρυλος και ομως δεν κανεις ΟΛΑ τα απαραιτητα βηματα για την πληρη καταξιωση σαν ενας απο τους 3-4 κορυφαιους συλλογους στον κοσμο.Θα μου πεις ειναι και η νοοτροπια του καθε συλλογου στην μεση ...

 

Οπως και να εχει εγω σκεφτομαι το εξης..

Ο κριστιανο καλως ή κακως και στατιστικα να το δεις ειναι σχεδον ακατορθωτο να ξανακανει τετοια τρελλη χρονια οπως την περσινη. Ο ανθρωπος απλα ηταν σεληνιασμενος και ισως να εκανε την καλυτερη σεζον της καριερρας του. Οχι οτι δεν μπορει να την ξανακανει σαν ποδοσφαιρικη αξια, απλα ειναι στατιστικα πολυ δυσκολο. Δεν θελει να μεινει και αυτο που ειπα ισως να το ξερει και ο ιδιος και για αυτο να θελει να φυγει. Με τα λεγομενα του ομως οπως και να εχει, αυτο που καταφερνει ειναι να δυσαρεστησει τους παντες και δειχνει οτι ειναι το λιγοτερο αχαριστος για αυτα που του εχει προσφερει αυτος ο συλλογος.

Για αυτο λοιπον και εγω λεω.. Θελεις να φυγεις κυριε; Σε θελει η Ρεαλ; Ας πληρωσει λοιπον το αναλογο αντιτιμο της φοβερης και τρομερης χρονιας που εκανες (>100 εκ. ευρω imho) και ας τον δωσουν. Αλλιως τουμπεκι ψιλοκομμενο και ακολουθεις τον συλλογο ή καθεσαι στην εξεδρα. Δεν νοειται εκβιασμος ουτε θεμα σκλαβιας.ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΙ οργανισμοι ειναι οποτε ο νοων νοειτω. Σε καμια περιπτωση δεν θελω να υποκυψουν και να ξεπουλήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει αυτή η δήλωση του Φέργκιουσον: Ο προπονητής της Μάντσεστερ υποστηρίζει ότι η Τότεναμ θα βρεθεί σε πάρα πολύ δυσχερή θέση επειδή η μόνη βάση για την καταγγελία της είναι κάτι που γράφηκε σε μια εφημερίδα. Κατά Μεφιστοφελική σύμπτωση, τα ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ έλεγε και ο πρόεδρος της Ρεάλ όταν η Μάντσεστερ κατείγγειλε τη Ρεάλ στη FIFA: "Δεν έχουν καμία απόδειξη επειδή [...] το μόνο που υπάρχει είναι ό,τι γράφουν οι εφημερίδες". Δε χρειάζεται, νομίζω, να υπενθυμίσω ποια ήταν η απόφαση της FIFA σχετικά με την καταγγελία της Μάντσεστερ...Οι μεγάλες ομάδες ξέρουν πώς να ξεσηκώνουν τους παίκτες που τους ενδιαφέρουν χωρίς να μένουν εκτεθειμένες σε κυρώσεις. Κι αυτό ισχύει εξίσου για Ρεάλ και Μάντσεστερ.

Με την διαφορα οτι εγω δεν τα εχω παρει με την Ρεαλ γιατι προσπαθει να παρει τον Ροναλντο. Καλα κανει!!

Τα εχω παρει με την Ρεαλ γιατι βαζειαλλους, και μαλιστα ισχυρους να μιλανε για να την σιγονταρουν

 

Και δεν τα εχω παρει με τον Ροναλντο γιατι θελει να φυγει. Καλα κανει!!!

Τα εχω παρει γιατι ο Ροναλντο κανει σαν μαλακισμενο, σαν αχαριστο μπασταρδο και κυριως σαν να ειναι καταδικη να μεινει (και επετρεψε μου, ωραια τα "ολοι ισοι ημαστε" αλλα ειλικρινα το ιδιο συναισθημα εχει ο Μπερμπατοφ που βλεπει την πορτα της Γιουναιτεντ μπρος και πισω καποια Τοτεναμ και το ιδιο ο Ροναλντο που βλεπει την Ρεαλ βεβαιως αλλα και πισω να τον περιμενει η Πρωταθλητρια Ευρωπης 2008 Μαν. Γιουναιτυεντ που τον ανεδειξε μαλιστα?)

 

Παρενθετικά, όπως μπορεί να διαβάσει κανείς κι εδώ, είναι ευρέως γνωστό στη Βρετανία ότι αυτό που ενόχλησε τη Μάντσεστερ (δικαίως, νομίζω) στην όλη υπόθεση Ρονάλντο το έχει κάνει κατ' επανάληψη η Μάντσεστερ. Απλώς, αυτή τη φορά βρέθηκε στην πλευρά του θύματος και της κακοφάνηκε. What goes around, που λένε και στο βροχερό νησί, αν και δεν είναι καθόλου βέβαιο μετά το νυστέρι ότι το χρυσοπληρωμένο σκλαβάκι θα κατηφορίσει κατά Μαδρίτη μεριά.

Δες απο πανω για να καταλαβεις τι με ενοχλει σε καθε πλευρα. Η Ρεαλ εχει καθε δικαιωμα να μας πρηζει τα παπαρια μεχρι τελους μεταγραφων. Ομως ειναι ανηθικο να βαζει στο παιχνιδι καποιους που μπορει να επηρεασουν διαιτητες στο ΤΛ μαλιστα, για να μην ξεχνιομαστε να παπαρολογουν. Και στο φιναλε εγω δεν θελω καμια τιμωρια της Ρεαλ. Σοβαρα. ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ 200ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑΝΤΖΑ ΚΑΙ ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ και αν ειναι μαγκες να τα σκασουν.

 

ΥΓ. Δεν μπορω να μην σε ρωτησω, σορυ...Τι γινεται ρε με τον Γκεκα:lol::lol:Εσπειρε φετος ε?:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Με την διαφορα οτι εγω δεν τα εχω παρει με την Ρεαλ γιατι προσπαθει να παρει τον Ροναλντο. Καλα κανει!!

Τα εχω παρει με την Ρεαλ γιατι βαζειαλλους, και μαλιστα ισχυρους να μιλανε για να την σιγονταρουν

 

Εσύ μπορείς να τα έχεις πάρει με ό,τι θέλεις. Όταν απαντάς σε μήνυμά μου, κάνοντάς το quote, καλό θα ήταν τα ερωτήματά σου να έχουν μια στοιχειώδη σχέση με αυτά που έγραψα.

 

Έγραψα, λοιπόν, ότι η ΒΑΣΗ των διαμαρτυριών και των δύο ομάδων είναι η ίδια: προσέγγιση παίκτη δεσμευμένου με συμβόλαιο παρακάμπτωντας την ομάδα του.

 

Ομοίως, με το Ρονάλντο καλά κάνεις και τα έχεις πάρει. Είπα εγώ τίποτε για το Ρονάλντο; Ή, μάλλον, είπα, αλλά ήταν αρνητικό. Συνεχίζεις την τέχνη του "απαντώ για να γεμίζω αράδες".

 

Φαντάζομαι, εσύ ως οπαδός της Μάντσεστερ θα χαίρεσαι μονάχα με κάτι αντρίκιες μεταγραφές τύπου Χάργκριβς.

 

Εγώ, πουθενά δε σχολίασα τι σου αρέσει και τι δε σου αρέσει. Μία είδηση εντόπισα, η οποία έχει σχέση με το (ξινό) σίριαλ Ρονάλντο. Επειδή ρώτησες τι σχέση έχουν οι δύο περιπτώσεις, σου εξήγησα με παραθέσεις. Απλό;

 

Και στο φιναλε εγω δεν θελω καμια τιμωρια της Ρεαλ. Σοβαρα. ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ 200ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑΝΤΖΑ ΚΑΙ ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ και αν ειναι μαγκες να τα σκασουν.

 

Αν είναι τόσο γελοίοι να δώσουν τέτοιο ποσό για τέτοιο καλόπαιδο, καλοφάγωτα. Θα ρωτούσα εδώ τι σχέση έχει αυτό που γράφεις με το σχόλιό μου ότι η Τότεναμ κατηγορεί τη Μάντσεστερ ότι κάνει τα ίδια ακριβώς για τα οποία κλαιγόταν στη FIFA πριν από λίγο καιρό, αλλά η επόμενη αποστροφή σου με πρόλαβε:

 

ΥΓ. Δεν μπορω να μην σε ρωτησω, σορυ...Τι γινεται ρε με τον Γκεκα:lol::lol:Εσπειρε φετος ε?:lol::lol:

 

Ελέγχεται η ακρίβεια των πληροφοριών ότι εθεάθη στη Φλόριντα να παίζει γκολφ με τον "τώρα θα πάρει μπρος", "τώρα θα πάρει μπρος", "τώρα θα πάρει μπρος", γνωστό και ως Τόνι Λορέντζο Ντελκ.

 

Αλλά, έτσι είναι. Όταν δεν έχεις τι να πεις, το ρίχνεις στην παλαβή. Κρίμα. :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την καλησπέρα μου....

 

αρχικά, μία είναι η ΟΜΑΔΑ εδώ και χρόνια...

UNITED 4EVER...

 

και λέω ομάδα γιατί σχεδόν κανένας άλλος σύλλογος δεν έχει για τόσα πολλά χρόνια έναν προπονητή, στις δυστυχίες και στις ευτυχίες, στα καλά αποτελέσματα και στα άσχημα...

 

λέω ομάδα γιατί υπάρχει τρομερά συλλογικό πνεύμα...

 

λέω ομάδα γιατί όπως αποδείχθηκε και στην φετινή σαιζόν ο προπονητής έπαιρνε τα μέγιστα από τον κάθε παίκτη και κάθε παίκτης έδινε τα μέγιστα για την ομάδα...

 

από εκεί και πέρα..:

 

για εμένα, κανένας παίκτης - εκτός ελαχίστων π.χ Γκιγκς, Πουγιολ, Ραουλ και άλλοι - δεν εκφράζουν την βαθιά πίστη στην ομάδα τους...

 

άλλωστε αν γινόταν αυτό δεν θα συζητούσαμε τώρα για την πώληση ή μη του Ρονάλντο...

 

όπως και έχουν τα πράγματα, ο πιστός φίλαθλος υποστηρίζει τον σύλλογο, τις κινήσεις του κτλ.

οι παίκτες φεύγουν, η φανέλα της ομάδας όμως μένει...

και μία φανέλα σαν της Μαντσεστερ είναι από μόνη της πολύ βαριά...

 

πόσο μάλλον όταν αναγράφεται σε αυτήν το όνομα Γκιγκς...

 

η άποψη μου:

 

ο Ρονάλντο μάλλον θα φύγει...

αν δεν φύγει φέτος θα φύγει του χρόνου και αν δεν φύγει του χρόνου θα φύγει σε 3 χρόνια... κάποια στιγμή θα φύγει...

και προφανώς επόμενος σταθμός θα είναι η μισητή σε εμένα Ρεάλ...

 

λέω μισητή γιατί...:

1) έχει ελάχιστους παίκτες Ισπανούς (όχι ότι άλλες ομάδες έχουν γηγενείς παίκτες αλλά τι να πει κανείς όταν στην βασική 11 υπάρχουν 2 ι σπανοί και όλοι οι άλλοι αλοδαποί....

2)δεν έχει τμήματα υποδομής

όποιο μεγάλο αστέρι πήρε το πήρε από την Μαντσεστερ... (Φαν νιστελροι - Μπεκαμ - Ηαιντζε κ.α.)

 

για εμένα αν θα πάει στην Ρεάλ ο Ρονάλντο μετά από λίγα χρόνια θα τον ξεχάσουν οι περισσότεροι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

KaizerSoze, ακόμη δεν άλλαξες ομάδα; Ρε συ, μέχρι και η Liverpool νίκησε και είναι μπροστά στην βαθμολογία (θα μου πεις και πέρυσι στις πρώτες αγωνιστικές μπροστά ήταν).

 

:-):-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Toν ηπιαμε αλυγιστο...

 

Με δυο παπαριες του Μπραουν και του Γκιγκς και ενω ειχαμε προηγηθει 0-1 στο 2ο λεπτο. Λοιπον

 

1. Εγκλημα που δεν πηραμε δεξι μπακ

2. Ο Γκιγκς πρεπει να κοψει την μπαλα.

3. Οταν δεν παιζει ο Καρικ δεν υπαρχει αμυντικο χαφ που να κοβει διαδρομους. Οι αλλοι 3, Σκοουλς, Αντερσον, Χαργκριβς εχουν μυαλο περισσοτερο μπροστα. Δυστυχως πρεπει να γινει κινηση ΚΑΙ για αμυντικο χαφ

4. Ο Βιντιτς παει να γινει Μορρις της Γιουναιτεντ. Προσοντα με το κιλο, 3 χρονια και οι μαλακιες συνεχιζονται. Και ανοητη η κοκκινη και δεν παιζει με Τσελσυ

5. Ο Ρουνευ εκει που παιζει ειναι σαν τον Μητσαρα 3αρι. Επειδη ειναι ο Μητσαρας θα παιξει, το θεμα ειναι οτι δεν θα σου δωσει οσα μπορει στην φυσικη του θεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...