Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλαν,με προεδρο μαφιοζο,ομαδα των φασιστων,μαλιστα...κ μιλαμε για ιταλια,δλδ τσεκουρια,κατενατσιο κτλ...ο κακα φετος εκανε τι???ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ,εβλεπαν τελικο απο καναπε τωρα,κ στην απονομη εκαναν ΖΑΠΙΝΓΚ γτ δεν την παλευαν...αντε με τον καθε πικραμενο φετος...κ ναι ρε,γουσταρω να μου λενε για κωλοφαρδυα,ετσι τους την σπαω περισσοτερο...

 

Τι έκανε ο Κακά???/ χαχαχαχαχαχαχα

Εντάξει αυτό είναι το αποκορίφομα της ασχετοσύνης.

ΟΚ ο Κακά είναι άσχετος, good. Κατα τα άλλα ξέρεις μπάλα. οκ οκ.

 

(Μερικοί καλύτερα να μη μιλάνε για ποδόσφαιρο γιατι μειώνουν το άθλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, εξάλου όπως κια να έχει είμαι με την καλύτερη ομάδα του κόσμου( Μίλαν)

 

ναι παιδι μου (ασχετο, γιατι το βαζεις στην παρενθεση...λογικα θα ηταν αυτονοητο..α ξεχασα, παιζεται ουεφα γιαυτο)

που έχει τον καλύτερο παίκτη του κόσμου(Κακά).

 

ναι παιδι μου..

Ειπαμε, ο γιατρος ειπε ναι και με χαμογελο, μην του το χαλαμε..

Αντε, για υπνο τωρα, εχεις να ονειρευτεις ποτε θα ξαναγινεις η καλυτερη ομαδα του κοσμου (μιλαν).

Γιατι εμεις προσ στιγμη ειμαστε η καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη.. Τελοςςςςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έκανε ο Κακά???/ χαχαχαχαχαχαχα

Εντάξει αυτό είναι το αποκορίφομα της ασχετοσύνης.

ΟΚ ο Κακά είναι άσχετος, good. Κατα τα άλλα ξέρεις μπάλα. οκ οκ.

 

(Μερικοί καλύτερα να μη μιλάνε για ποδόσφαιρο γιατι μειώνουν το άθλημα)

 

Nαι,εσυ εισαι σχετικος....ολο το τοπικ σε δουλευει,κ εσυ συνεχιζεις το παραληριμα με τον Κακα..ειπα γω πως ειναι ασχετος καταρχας???τεσπα,αντε νανι,εμεις γιορταζουμε τωρα...(μερικοι να μη μιλανε γενικα γιατι μειωνουν τουες εαυτους τους-ναι,κι αλλο-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Manchester United είναι η ομάδα με τους περισσότερους οπαδούς στο κόσμο, και με τα μεγαλύτερα έσοδα.

 

Ο λόγος είναι απλός: πάντα έπαιζε ανοικτό ποδόσφαιρο, επιθετικό, χωρίς τις ιταλικές σκοπιμότητες του μισού-μηδέν. Και μιλάω και για παλαιότερα, τη δεκαετία του 80 που δεν κέρδιζε τίποτα αλλά και ακόμη πιο παλιά.

 

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχει κερδίσει τόσα ευρωπαϊκά όσα η Μίλαν, ή η Λίβερπουλ, που πάντα ήξεραν πως να παίξουν ποδόσφαιρο σκοπιμότητας. Δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι στα νοκ-άουτ, το αμυντικό ποδόσφαιρο είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να προχωρήσεις: αν δεν φας γκολ δεν πρόκειται να αποκλεισθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρείς τις πάσες και τα δοκάρια μπάλα,δνε έχει νόημα να συνεχίσουμε την συζήτηση φίλε μου.Απλά 2 πραγματάκια να γνωρίζεις:

 

1)Άλλο σασπένς,ενδιαφέρον,αγωνία

2)Και άλλο καλό ποδόσφαιρο....

 

Υπάρχει κάποια διαφορά..

αυτα δεν ειναι 2 πραγματακια αλλα 1 ;)

 

εξηγησε μου σε παρακαλω τί ειναι καλό ποδοσφαιρο για να καταλαβω τι εννοεις

(btw δεν ανεφερα μονο πασες και δοκαρια)

εγω ειδα μπολικες ευκαιριες, πασες, δοκαρια, τριγωνακια, αλλαγες παιχνιδιου αριστερα δεξια και 2 goal

και γενικα εναλλασονταν συνεχεια αμυνα-επιθεση οι 2 ομαδες

δουμε

 

 

οσο για τον Ronaldo φενεται η συνωνυμια δεν ειναι το μονο κοινο που εχει με το παλιο "φαινομενο"

απλα ειναι μικρος, αρα δεν εχει εμπειρια και αυτο φενεται σε μερικες κρισιμες στιγμες

και επειδη ειναι ταλεντο τον ζηλευουν και μιλανε για χορευτριες και κλαψιαρηδες :)

(και γω κλαψιαρη τον ελεγα στο ευρο :ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα,εμενα με τρελανε ο τεβεζ σημερα,παλευε,ετρεχε,εγινε λιωμα το παλικαρι...2ο ημιχρονο κρατουσε ολη την ομαδα...

 

Καρλιτο ρε!!!Αργεντικο σκυλι ρε πουστη μου αυτα ειναι, τριπλες και μπουκετα, γκολ και δαγκωμα πιτμπουλ!!

Επειδη ειδα πολυ Γιουναιτεντ φετος το παλικαρι ειναι ενας μικρος Θεουλης. Τριπλαρει σε τηλεφωνικο θαλαμο, τρεχει μαραθωνιο, κοβει σαν βαλες, θυμαμαι στο ματς με την Μπαρτσελονα στο Ολντ Τραφορντ ενα γηπεδο να τον αποθεωνει γιατι στο 80' ο τυπος κανει 3 συνεχομενα τακλιν σε 3 συνεχομενους παικτες.Και παικτουρα ε?Οχι τσουρουκι, γκολ, θεαμα, ξυλο, τσαμπουκα...Αργεντινη ρε...

 

ΥΓ. Οταν μιλαει η Μιλαν-ΠΟΙΑ Η ΜΙΛΑΝ-για τροπαια που "δεν αξιζαμε" τοτε καταλαβαινεις οτι το Τελος των Ημερων πλησιαζει. ΠΟΙΑ?Η ΜΙΛΑΝ ΡΕ!Που τελευταια φορα που επαιξε ποδοσφαιρο ηταν επι Φαν Μπαστεν με Γκουλιτ ρασταφαρι και Μαλντινι πιτσιρικα.Ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Manchester υποστήριζα εχθές, αλλά στο 105' με πήρε ο ύπνος και με το ζόρι κρατιόμουν μέχρι το τέλος. Το παιχνίδι είχε ελάχιστες καλές στιγμές και δε με απασχολούντα δοκάρια (που εχθές είχαν τον πιο ενδιαφέροντα ρόλο στο παιχνίδι), αλλά δεν έγινε ούτε σε μία φάση κάτι που να μην το περιμένει ο μέσος ποδοσφαιρόφιλος...

 

elis ηρέμησε φίλε, δεν ξέρω πως βλέπεις την Milan, αλλά αυτά που γράφεις είναι υπερβολές.

 

Edit: Ο Ronaldo είναι τρελή παικτούρα και σκεφτείτε πόσα χρόνια τώρα είναι γνωστός... Μπράβο σε όλους αυτούς που τόσα χρόνια στήριξαν το ταλέντο Ronaldo και τον έκαναν τον παίκτη Ronaldo, που αν δεν έχει κάποιον τραυματισμό στα επόμενα 2-3 χρόνια, ίσως είναι ο μεγαλύτερος παίκτης/ρολίστας που έβγαλε η Ευρώπη τις τελυταίες 2 δεκαετίες. Και μπράβο του, που δεν κολλάει να εκφράσει τα συναισθήματα του δημόσια και ας του λένε οι υπόλοιποι ότι θέλουν.

 

Και ένα μικρό σχόλιο για τον Giggs, στην εποχή που υπάρχει νόμος για το πολύ 2 μεταγραφές την ίδια περίοδο, ο άνθρωπος έκλεισε 18 χρόνια σε μία ομάδα, από τους τελευταίους ρομαντικούς της μπάλας, που η φανέλα είναι σημαντικός λόγος για να μείνεις σε μία ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elis ηρέμησε φίλε, δεν ξέρω πως βλέπεις την Milan, αλλά αυτά που γράφεις είναι υπερβολές.

 

Μην κρίνετε την Μίλαν από μία χρονιά... εχει αποδίξει την αξία της, και δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που μπορει να το διαψέυσει αυτό.

 

Ο λόγος είναι απλός: πάντα έπαιζε ανοικτό ποδόσφαιρο, επιθετικό, χωρίς τις ιταλικές σκοπιμότητες του μισού-μηδέν. Και μιλάω και για παλαιότερα, τη δεκαετία του 80 που δεν κέρδιζε τίποτα αλλά και ακόμη πιο παλιά.

 

Ποιος σου είπε ότι στο ποδόσφαιρο υπάρχει μόνη η επίθεση; Τέλως πάντων συχάθηκα να μιλάω για ποδόσφαιρο με άτομα που δεν έχουν ακουμπήσει ποτέ μπάλα στη ζωή τους... bye

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχει κερδίσει τόσα ευρωπαϊκά όσα η Μίλαν, ή η Λίβερπουλ, που πάντα ήξεραν πως να παίξουν ποδόσφαιρο σκοπιμότητας. Δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι στα νοκ-άουτ, το αμυντικό ποδόσφαιρο είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να προχωρήσεις: αν δεν φας γκολ δεν πρόκειται να αποκλεισθείς.

 

H Λίβερπουλ του 80 έπαιζε ποδόσφαιρο σκοπιμότητας...Μάλιστα το άκουσα και αυτό. Επίσης να σου θυμίσω τι ποδόσφαιρο έπαιξε η γιουναιτεντ με την μπάρτσα και την ρόμα μέσα έξω. Τέλοσπαντων πιστέυω πως η τσέλσι είχε αρκετές ευκαιρίες να πάρει το τελικό, αφου δεν τις αξιοποίησε καλά να πάθει. Για το ρονάλντο τα είπε πολύ καλά ο Str στο topic του Champion's League. Εντύπωση μου έκανε ο Τέβεζ, πολύ πάθος, πολύ ενέργεια και καλή τεχνική. Το περισσότερους φίλαθλους στο κόσμο το στηρίζεις κάπου ? Επίσης είδαμε τι αποτελέσματα έχει το "περισσότερους φίλαθλους στο κόσμο", να γεμίζει το γήπεδο με κινεζάκια που τρώνε τσιπς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω δεν ξερω σε τι να πρωτοαπαντησω απο τις παραπανω παπαριες...

Ξυπνησα και με ενα πονο στα χερια, λετε να ειναι απο το σηκωμα της κουπας χθες το βραδυ??

 

Ο τεβεζ ηταν οντως απιστευτος φετος, και ξαναγραφω οτι ηταν ο μουβουπου του τελικου...

Ασχετο, ισχυει οτι για να τον παρει πρεπει να ακουμπησει 30 μυριακια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω δεν ξερω σε τι να πρωτοαπαντησω απο τις παραπανω παπαριες...

Ξυπνησα και με ενα πονο στα χερια, λετε να ειναι απο το σηκωμα της κουπας χθες το βραδυ??

 

Ο τεβεζ ηταν οντως απιστευτος φετος, και ξαναγραφω οτι ηταν ο μουβουπου του τελικου...

Ασχετο, ισχυει οτι για να τον παρει πρεπει να ακουμπησει 30 μυριακια??

 

Να τον παρει ποιος? Η Γιουναιτεντ?Αφου τα ακουμπησε περσι.Κανονικη μεταγραφη τον πηρε οχι δανεικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον παρει ποιος? Η Γιουναιτεντ?Αφου τα ακουμπησε περσι.Κανονικη μεταγραφη τον πηρε οχι δανεικο.

 

Γιατι εγω θυμαμαι οτι ειναι δανεικος??

 

http://www.sport-fm.gr/article/131834

 

Ο Αργεντινός στράικερ, ο οποίος είναι δανεικός στους «κόκκινους» διαβόλους, μίλησε με πολύ κολακευτικά λόγια και για τον τεχνικό του, Σερ Άλεξ Φέργκισον:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εγω θυμαμαι οτι ειναι δανεικος??

 

http://www.sport-fm.gr/article/131834

 

Ο Αργεντινός στράικερ, ο οποίος είναι δανεικός στους «κόκκινους» διαβόλους, μίλησε με πολύ κολακευτικά λόγια και για τον τεχνικό του, Σερ Άλεξ Φέργκισον:

 

Στο FM παντως μεταγραφη τον εχει:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...