Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Σωστά, έχει από τρεις Ρίισε και Κούιτ η Μάντσεστερ, οπότε μπορούμε ελεύθερα να λέμε "πήγε ο τάδε και ο δείνα και νίκησε τον DJ". Η πλάκα με τη θεωρία του DJ είναι πως, όταν σήκωνε τις κούπες, λέγανε οι αναλυτές ότι τις κέρδισαν οι παίκτες. Όταν χάνει η ομάδα, όμως, φταίει ο DJ που την έκανε σκορποχώρι.

 

Σωστά, ο DJ σούταρε τον κεραυνό. Η έταιρη δημοφιλέστατη θεωρία: "Δε μας κερδίσανε. Εμείς χάσαμε". Εναλλακτικά, "Ασελγήσανε στα πτώματα" Βουί, ό,τι πείτε.

 

Την ίδια ώρα, χάρη στον Τζόρτζεβιτς* της, η Μάντσεστερ δούλευε τη Λιλ και έπαιρνε περιφανή νίκη απέναντι στον προπονητή-φόβητρο Monsieur Πωστονλέν.

 

Α, ναι, ξέχασα, είμαι "αντιμαντσεστερικός" και στάζω χολή.

 

Πάω τώρα να φέρω και το χιούμορ μου, μη δεχτώ και άλλη παρατήρηση, δε θα το αντέξει η ευαίσθητη ψυχή μου.

 

* Οποιαδήποτε σύγκριση γίνεται ΑΥΣΤΗΡΑ και ΜΟΝΟ σε επίπεδο "τρέχα γομάρι, κουβάλα την ομάδα στις πλάτες σου μέχρι τα 40" και φυσικά όχι σε επίπεδο αξίας, τεχνικής, ποδοσφαιρικής πάστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστά, έχει από τρεις Ρίισε και Κούιτ η Μάντσεστερ,
Αστειευεσαι???Οχι 3, 13 εχω.Τον Γκιγκς με τον Λαρσον να βαλω σε εχω ανετα. Ριο, Νεμανια, Καρικ, Εντβιν,Σκοους, τι να λεμε (δεν χρειαζεται ΚΑΝ να κατεβασω Κριστιανο και Ρουνευ για να στην πω σε αυτο το θεμα)

 

Την ίδια ώρα, χάρη στον Τζόρτζεβιτς* της, η Μάντσεστερ δούλευε τη Λιλ και έπαιρνε περιφανή νίκη απέναντι στον προπονητή-φόβητρο Monsieur Πωστονλέν.
Τουλαχιστον δεν κοιμηθηκε ο Θεος. Και βασικα για ομαδα που βλεπεις χρονια την πλατη μου, οτι εκανες μια νικη φετος που την θυμασαι-και μην εισαι σιγουρος οτι θα περασεις-δειχνει ποσο κατω εισαι

 

 

 

Οποιαδήποτε σύγκριση γίνεται ΑΥΣΤΗΡΑ και ΜΟΝΟ σε επίπεδο "τρέχα γομάρι, κουβάλα την ομάδα στις πλάτες σου μέχρι τα 40" και φυσικά όχι σε επίπεδο αξίας, τεχνικής, ποδοσφαιρικής πάστας.

 

Αστο, πεταξες μαλακια. Πολλους περισσοτερο συμπαραστατες ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ο Γκιγκς αποτι ο καραφλοΣερβος.Για 1-2 χρονια ειχαν μεινει λιγοι αλλα με Ροναλντο, Ρουνευ, Φαν ντε Σααρ, Φερνιναντ, Σκοουλς, Λαρσον ενταξει, μαλλον εχασες το τοπι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αστειευεσαι???Οχι 3, 13 εχω.Τον Γκιγκς με τον Λαρσον να βαλω σε εχω ανετα. Ριο, Νεμανια, Καρικ, Εντβιν,Σκοους, τι να λεμε (δεν χρειαζεται ΚΑΝ να κατεβασω Κριστιανο και Ρουνευ για να στην πω σε αυτο το θεμα)

 

Τουλαχιστον δεν κοιμηθηκε ο Θεος. Και βασικα για ομαδα που βλεπεις χρονια την πλατη μου, οτι εκανες μια νικη φετος που την θυμασαι-και μην εισαι σιγουρος οτι θα περασεις-δειχνει ποσο κατω εισαι

 

Αστο, πεταξες μαλακια. Πολλους περισσοτερο συμπαραστατες ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ο Γκιγκς αποτι ο καραφλοΣερβος.Για 1-2 χρονια ειχαν μεινει λιγοι αλλα με Ροναλντο, Ρουνευ, Φαν ντε Σααρ, Φερνιναντ, Σκοουλς, Λαρσον ενταξει, μαλλον εχασες το τοπι

 

Καλά, επικοινωνείς, ή έχει νεκρώσει ο τυφλός φανατισμός τον εγκέφαλό σου (για να σου μιλήσω όπως καταλαβαίνεις, άκου "πέταξες μαλακία")

 

Τώρα συνειδητοποιώ ότι μέσα στη φανατίλα σου, νομίζεις ότι "είμαι" Λίβερπουλ. Δε μου λες, Τειρεσία, ποιος σου το είπε αυτό; Όχι, ούτε Άρσεναλ είμαι και βέβαια, αφού έχω θάψει ήδη το Μουρίνιο μάλλον δεν είμαι ούτε Τσέλσι, ε;

 

Ο Λάρσον, που μου τον πετάς για άσετ, έριξε μια χλέπα στον Σερ από δω ίσα με την Σκοτία και φεύγει τον Μάρτιο για Σουηδία.

 

Αλλά, είδες πουθενά να σου συγκρίνω εντεκάδες; Απλά, σου επισημαίνω ότι τα απαξιωτικά σχόλια για μια ομάδα που, όπως και να το κάνουμε, την Μπαρτσελόνα νίκησε και όχι τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας, δείχνουν μικροψυχία.

 

Ταυτόχρονα, επισήμανα ότι η Μάντσεστερ κέρδισε με τα χίλια ζόρια μια ομάδα χίλιες φορές μικρότερη σε όνομα, ιστορία και υλικό από τη Μπαρτσελόνα.

 

Και η απάντησή σου είναι, "Δεν κοιμήθηκε ο Θεός;"

 

Αποστομωτική, τοώντι.

 

Αυτά δε τα "σε έχω", κάτι παιδάκια δημοτικού μου θυμίζουν. "Δεν στρέγει", "φούλια" και τα συναφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τραγουδα μονος σου...Και ο εκανε διπλο στον Αγιαξ και ηρθαμε και φαγαμε 3. Πας να βγαλεις εικονα απο 2 ματς!!! για το συνολο 2 ομαδων και ΕΓΩ ειμαι ο καφρος και ο γραφικος...?Καλο,χμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν πάω να βγάλω καμία εικόνα. Σχολιάζω αυτά που συνέβησαν σε συγκεκριμένα παιχνίδια, έχοντας για αφετηρία τα δικά σου σχόλια. Ούτε "σε έχω" έγραψα", ούτε "είμαι" και τα λοιπά, και τα λοιπά. Ζητώ ταπεινά συγγνώμη που δε νοιώθω ότι η ύπαρξή μου δε δικαιώνεται από το τι κάνουν οι παίκτες μιας ομάδας που μου αρέσει.

 

Και βέβαια, δεν ήμουν εγώ αυτός που συνέκρινε τα σέντερ μπακ της Μάντσεστερ με τον επιθετικό της Λίβερπουλ. Λες και είπα πουθενά ότι δεν έχει παιχταράδες η Μάντσεστερ. ("έχω 13 όχι 3"...) Δηλαδή, τον Ρίισε ούτε που να τον φτύσει ο Σκοτσέζος έτσι και τον είχε, ε; Ή τον Ολλανδό; Τι σχέση έχει ο Φέρντιναντ με αυτούς; Στην ίδια θέση παίζουν;

 

Το θέμα είναι απλό: όποιος ασκεί κριτική σε μια ομάδα, ΔΕΝ είναι εξ ορισμού αφιονισμένος αρνητής του μεγαλείου της. Το να πεις, λ.χ. ότι η Φούλαμ άξιζε να το πάρει το παιχνίδι δε σημαίνει ότι σκας από το κακό σου που κέρδισε η Μάντσεστερ.

 

Και στο κάτω-κάτω, δεν ήμουν εγώ αυτός που ισχυρίστηκε ότι το να πάρεις διπλό από την Μπάρτσα είναι ανάξιο λόγου.

 

Οπότε, το ποιος λέει, ή μάλλον πληκτρολογεί, γραφικά πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια, δεν ήμουν εγώ αυτός που συνέκρινε τα σέντερ μπακ της Μάντσεστερ με τον επιθετικό της Λίβερπουλ. Λες και είπα πουθενά ότι δεν έχει παιχταράδες η Μάντσεστερ. ("έχω 13 όχι 3"...) Δηλαδή, τον Ρίισε ούτε που να τον φτύσει ο Σκοτσέζος έτσι και τον είχε, ε; Ή τον Ολλανδό; Τι σχέση έχει ο Φέρντιναντ με αυτούς; Στην ίδια θέση παίζουν;

 

Μα αν βαλω τους μεσους μου και τους επιθετικους μου για να το παμε με θεσεις "Ρε καλως τα παιδια,3-0" απο τα αποδυτηρια την εχω την Λιβερπουλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν βαλω τους μεσους μου και τους επιθετικους μου για να το παμε με θεσεις "Ρε καλως τα παιδια,3-0" απο τα αποδυτηρια την εχω την Λιβερπουλ

 

Ετσι νόμιζε και η Μίλαν στον τελικό.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτές τις γελοιότητες με τις "πολλές" να έκοβες, και θα ήταν καλύτερα.

 

Φυσικά, για το Αλεφαντιακής λογικής "επιχείρημα", αυγό μελάτο και πάμε παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...