Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι παπαρια με αλλον αερα πας στο ντερμπυ..

 

Α ρε φιλε καιζερ, ολα στραβα σου πηγαν σημερα... :S

 

Καλα, η κυριακη τυπικα ηταν αθλια ΑΛΛΑ μονο της Γιουναιτεντ με πληγωσε πραγματικα

 

-Στην μπαλα ενταξει, πιο ολυ ηθελα το Χ του γαυρου. Τον Τζιγγερικο εχω σταματησει να τον υποστηριζω

-Στο μπασκετ, δες στο τοπικ, καποια στιγμη σου φευγει η εκπληξη και αρχιζεις να ψυλλιαζεσαι καποια αλλα πραγματα

 

Μονο στην Γιουναιτεντ το Χ με πονεσε και βαθμολογικα και ψυχολογικα,αλλα οπως και να το κανεις, εχουμε και λιγο το μυαλο στο ΤΛ, ειμαι και στο +3 ενταξει, εχω καποια μποσικα, απλα δεν εχω τον αερα που ειχα πριν μια βδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΛΑΚΙΑ Χ φεραμε

 

Προηγηθηκαμε και ευτυχως που κρατησαμε το Χ στο τελος. Κριμα γιατι με +5 επαιζες με αλλο αερα, τωρα ειμαστε +3, θελουμε ΟΠΩΣ και ΔΗΠΟΤΕ νικη μεσα την Κυριακη με Αρσεναλ ωστε να εχουμε να δωσουμε και το Χ αλλα και την ηττα με 1 γκολ στην Τσελσυ

 

Με τετοιο κωλοκαιρο που ειχε χιονι-βροχη-χιονι-βροχη να πεφτουν ασταματητα, πως να παιξεις μπαλα? Ευνοειται η μικροτερη ομαδα σαφως και παικτες σαν τον Ροναλντο δεινοπαθουν.:cry:

Δεν πειραζει, δεν βλεπω να μας νικαει η Τσελσι αν και φοβαμαι αυτο με την Αρσεναλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοιο κωλοκαιρο που ειχε χιονι-βροχη-χιονι-βροχη να πεφτουν ασταματητα, πως να παιξεις μπαλα? Ευνοειται η μικροτερη ομαδα σαφως και παικτες σαν τον Ροναλντο δεινοπαθουν.:cry:

Δεν πειραζει, δεν βλεπω να μας νικαει η Τσελσι αν και φοβαμαι αυτο με την Αρσεναλ.

 

Δεν ξερω ρε φιλε, αυτα τα πιτσιρικια της Αρσεναλ ειναι λιγο χυμαριο και απειροι. Μου θυμιζουν εμας περσυ, καλη μπαλα αλλα κλανουν μαλλι στα δυσκολα. Συν οτι δεν εχουν ενα ηγετη, καποιον να ακουμπησουν την μπαλα οταν ζοριζονται. Μας ταιριαζουν, παιζουν γρηγορα, την χανουν και την κερδιζουν την μπαλα ευκολα και πιστευω τους εχουμε.

 

Τα ζορια ειναι με την κωλοΤσελσυ που εχει γινει η Μιλαν της Αγγλιας. Τσουκου-τσουκου, κουτσου-κουτσου, ενα αυτογκολ χτες, σφιχτα πισω, γιομα για τον Ντρογκμπα...τι να πω. Το καλο ειναι οτι φετος τετοιες ομαδες τυπου Λιβερπουλ, Ρομα, Τσελσυ δειχνουμε οτι μπορουμε να τις παιξουμε. Και ειναι σημαντικο το χθεσινο Χ ωστε αν φερουμε και ενα κουλο Χ με Αρσεναλ να ειμαστε στο +1 οποτε να εχουμε την πολυτελεια ενος Χ στο Λονδινο(που ειναι για να πονταρεις σπιτι επανω του αν δεν μας καιει, δλδ αν παμε με +1 εστω στην Τσελσυ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ!!!!

 

Με τα 2α εντελως???Ναι ξερω την Κυριακη εχουμε την Αρσεναλ αλλα βαλε 3 βασικους ακομα, βαλε 2 γκολακια και μετα τους βγαζεις

 

ΥΓ Παντως εχουμε ξεκινησει παρα πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε ρε Τεβεζ,γκολαρα,ποπο οριζοντιαση κ κακο να παρει τη κεφαλια...θεος,αλλα κ γαματη η σεντρα του Χαγκριβς...καλα,στο πεναλντι ουτε καν ιδρωσα,φαινονταν χεσμενοι απο την αρχη,κυριλε,ολα καλα,κανενα αγχος...αλοιμονο να μας ανησυχουσε κ η Ρωμα τωρα...αντε να μπει κ κανας Νεβιλ να φωναξει κ λιγο ο κοσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα την ευκολια που σφυριξε το πεναλτυ σημερα για την Ρομα και μαλιστα μεσα στο γηπεδο μας, και θυμηθηκα εχθες την ιδια ευκολια που σφυριξε το "πεναλτυ" στην Λιβερπουλ.

 

Νομιζω τα σχολια περιττευουν..

 

Ενταξει παμε για ενα μεγαλο ημιτελικο και αν η Μπαρτσα συνεχισει να εχει την ιδια αμυντικη λειτουργια που εχει μεχρι τωρα προβλεπω παρτυ..

Θα ειναι παντως η ομορφια του ποδοσφαιρου σιγουρα και ενα ματς σε ΠΛΗΡΗ ΑΝΤΙΘΕΣΗ με την τιτανομαχια των κριαριων του αλλου ημιτελικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωωωωχ μπαινει μεσα ο νεβιλ...προλαβαινουν να βαλουν 3 γκολ???

Ελα ρε τι ειναι αυτα που λες για τον μεγαλο Γκαρι Νεβιλ??

 

Οποιος παρακολουθει τον Νεβιλ απο παλια, θα εχει διαπιστωσει οτι τα τελευταια χρονια(τις προηγουμενες χρονιες δηλαδη γιατι φετος δεν επαιξε και καθολου) το προβλημα του, οτι δεν ξερει μπαλα και υπο συνθηκες πιεσης απλα διωχνει τη μπαλα και δεν δινει πασα, το εχει βελτιωσει ΠΑΡΑ πολυ.

Οποτε ολα καλα. Μια χαρα ειναι!

 

Περασαμε και τωρα το διλημμα για μενα. Μπαρτσελονα ή Μαντσεστερ Γιουναιτεντ?

Υποστηριζω και τις 2 σαν τρελος εδω και χρονια και για μια ακομη φορα παιζουμε μαζι.

Ε μαλλον θα επιλεξω Γιουναιτεντ να περασει οπως το 99, βλεπoντας τρομερα ματς(θυμαστε εκεινα τα δυο 3-3 του 99?)! :confused::confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που δεν αγχωθηκαμε, παμε την Κυριακη ξεκουραστη κοντρα στους σκοτωμενους Λονδρεζους

 

Γκολαρα ο Τεβεζ, φοβερο εργαλειο ο Χαργκριβς και πολυ γερο σκαρι ο Ριο. Γκαρυ ΘΕΟΣ στυλ Γιαννης Γκουμας, ταγαρι κιετσι αλλα ρισπεκ'

 

Παντως μου θυμιζει πολυ την ομαδα του '99. Τερμα παπους που κατεβαζει ρολα, 2 ταγαρια πορτιερηδες για σεντερ μπακ, Πολ Σκοουλς επαιζε και τοτε, χαφ που τρεχουν σαν παλαβοι και κοντοπουτανοι επιθετικοι που κατεχουν το τοπι.Μακαρι να εχουμε ιδια καταλαηξη

 

Βεβαια δεν εχουμε Ρου Κιν ΑΛΛΑ αποψη μου εχουμε καλυτερο ακραιο μπακ(αριστερα, δεξια τα ιδια) και εχουμε Κριστιανο που δεν ειχαμε τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yποκλιθηκε 2-1 και το παιδομαζωμα του Βενγκερ και μαλιστα με ανατροπη σκορ με απιστευτη φαουλια Ουεν Χαργκριβς και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Βαν Ντε Σααρ που κατεβασε κατι δυσκολα. Οποτε μας περνει ακομα και ηττα με 1 γκολ στο Λονδινο.Ομορφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρεσε παντως η αμυντικη λειτουργια της ομαδας σημερα. Εδειχνε σημαδια αποδιοργανωσης σε καποια σημεια και ο Χλεμπ εκανε οτι ηθελε στον αξονα..

Αλλα ενταξει καταλαβαινω και την κουραση απο τα συνεχομανα ματς. Μια σοβαρη εμφανιση πλεον με την Τσελσι και αφου κλειδωσουμε τον τιτλο να αφοσιωθουμε στους αγωνες με την Μπαρτσα..

Αντε να δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μενα δεν μου αρεσε γιατι για 15' στο τελος απλα διωχναμε την βομβα και παλι μας επαιζαν και δεν τα γουσταρω αυτα. ΟΜΩΣ ηταν ενα ματς μισο πρωταθλημα, ξερανε οτι με νικη πανε αερατοι στο Λονδινο οποτε σε τετοια ματς κοιτας απλα το αποτελεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει Γκιγκς η Σάντερλαντ

Ο Ρόι Κιν που είναι προπονητής της ομάδας φέρεται να έχει έρθει σε επαφή με τον 34χρονο άσο προκειμένου να συνεχίσει την καριέρα του στην Σάντερλαντ.

 

Ο Ουαλλός έχει συμβόλαιο για ένα ακόμη χρόνο με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αλλά λόγω και του ανταγωνισμού που υπάρχει για μία θέση στην ενδεκάδα δεν αποκλείεται να οδηγηθεί στην έξοδο.

 

Ο Κιν θεωρεί ότι ο Γκιγκς μπορεί να συνεχίσει να αγωνίζεται σε υψηλό επίπεδο και θα φέρει εμπειρία στην ομάδα του.

 

Να παει να _ _ _ _ η Σαντερλαντ!:mad::mad:

Χωρις Γκιγκς δεν μπορω να φανταστω την Γιουναιτεντ.:cry:

Θα μου πεις ετσι ηταν και με Καντονα και με Κιν και με Σμαιχελ και με Μπεκαμ(και με Σολτσκιερ θα ελεγα εγω. Φυσικα δεν μιλαμε για Φεργκιουσον).

Ναι περιπου αλλα ο Γκιγκς, ο Σκοουλς και ο Γκ.Νεβιλ ειναι πλεον ενωμενοι, αχωριστοι με το ονομα της Μαντσεστερ Γιουναιτεντ. Δεν γινεται να φυγουν. Δεν γινεται!

Και δεν θα φυγουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moνο που Κιν-Μπεκαμ-Ρουντ-Σταμ φυγανε θυμασαι πως, ο Καντονα απλα σταματησε την μπαλα, ο Σμαιχελ εκανε τιν καλυτερη επιλογη=εκλεισα νικητης τον κυκλο μου, παω να αποσυρθω αλλου

 

Ο Γκιγκς ουτε προστριβες με τον Σερ ειχε, ουτε θελει να σταματησει, ουτε τον περνει ο χρονος ωστε να παιξει 2-3 χρονια σε αλλη ομαδα σοβαρα. Γιατι να μην κατσει 1 χρονακι και να αποσυρθει σημαια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι περιπου αλλα ..και ο Γκ.Νεβιλ ειναι πλεον ενωμενοι, αχωριστοι με το ονομα της Μαντσεστερ Γιουναιτεντ. Δεν γινεται να φυγουν. Δεν γινεται!

Και δεν θα φυγουν!

 

Μια χαρα μπορω να φανταστω την μανστεστερ χωρις τον...παντο της αγγλιας... Και πολυ λεω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...