Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αληθεια ειναι οτι η Ρομα φετος ειναι πιο δυνατη απο καθε αλλη χρονια τουλαχιστον την τελευταια δεκαετια.. Και οπως ειπε και ο Vlachaquito εχει και προπονητη που προσωπικα τον σεβομαι παρα πολυ, και τον θεωρω μεγαλη γατα..Τον θυμαμαι απο την Udinese και την δουλεια του εκει..

 

Αλλα εχω παρατηρησει οτι φετος η Utd ειναι τρομερα ωριμη σαν ομαδα. Το βλεπω συνεχεια το εβλεπα και εχθες.

Kαι στην αρχη του ματς και μετα την αποβολη, διαχειριστηκε τον αγωνα με σοβαροτητα και πειθαρχια, πραγμα σπανιο για την εικονα της.

Δεν βγηκε μπροστα να ριξει αμεσως 4 και οτι βγει. Κουρασε τον αντιπαλο με πολλες πασες, οι παιχτες κραταγαν τις θεσεις τους και συνεχισε να δημιουργει πολλα προβληματα στο κεντρικο αμυντικο διδυμο της Λιβερπουλ με τις θανατηφορες καθετες πασες. Που στις μισες να ευστοχουσε ο Ρουνευ ειδικα το σκορ θα ηταν πιο μεγαλο.

Θεωρω οτι αυτο το στοιχειο ειναι η μεγαλυτερη προικα της Utd φετος σε σχεση με τα αλλα χρονια. Ακομα διατηρω τις επιφυλαξεις μου για το κατα ποσο ο Ροναλντο μπορει να ειναι ο ηγετης που χρειαζετε η ομαδα για την Ευρωπη αλλα γενικα σαν συνολο δειχνουμε καλυτερη εικονα φετος και σιγουρα πιο ωριμη.

Η Αρσεναλ απο την αλλη μου θυμιζει εμας τις προηγουμενες χρονιες. Τρομερη μπαλα αλλα απειθαρχη ομαδα ικανη για το καλυτερο και για το χειροτερο..

Θα δειξει.. Παντως θεωρω οτι ειμαστε σε καλο δρομο και με την ιδια σοβαροτητα πιστευω πως εχουμε μια θεση στον τελικο του Τσουλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενα θα σας πω και τελος

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΜΟΣΧΑ ΚΟΥΦΑΛΕΣ

 

μην ψαρωνετε ε χαβαλε κανουμε:P

 

το μυνημα ηταν μια προσφορα ενος πληγωμενου,πλην ομως ποτε νικημενου:P οπαδου της Liverpool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε πολλα ειναι τα χρονια,αλλα κ παλι απο σενα περισσοτερα εχω:P:p

Α κατι αχνοφαινεται στο βαθος με μεγαλα αυτια...Τι να'ναι τι να'ναι...Να σε βοηθησω εγω εχω 5 εσυ εχεις 2:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι απο 18-6 εχει παει 18-16 στα πρωταθληματα.. Και οπως πατε σε λιγο καιρο πλατη θα βλεπετε..:P

Και επιτελους πρεπει να σας βγαλουμε μια εκπτωτικη καρτα.. Ακομα πανηγυριζετε εκεινο το γκολ του Μερφι απο τοτε εχετε να χαρειτε..Μονο ο καΡΑΦΑ μετραει 7 ηττες και 1 ισοπαλια.. Καλα ειναι αν και παμε και πιο πισω.. :lol:

 

Για το αλλο δεν μπορω να πω κατι ετσι ειναι.. Παντως ομαδα μιας δεκαετιας ειστε βασικα που τα πηρατε μαζεμενα και εσεις...Τωρα τι σχεση εχει εκεινη η Liverpool με το επιθετικο ποδοσφαιρο που θαυμαζε ολος ο κοσμος με αυτο το κωλοχανειο δεν ξερω αλλα λεμε τωρα..

Περαν αυτου αν και εγω δεν ειχα εκεινη την τραγωδια με την τοτε μεγαλη ομαδα μπορει να μιλαγαμε τωρα απο αλλη οπτικη γωνια ;)

 

P.S Το νου σας μεθαυριο στο Merseyside.. Παιζεται η 4η θεση.. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μωρεεε ποιος την χεζει την 4η θεση αφου σηκωνουμε κουπα λεμεεε:P..Πλακα πλακα οντως,τον αγαπαω τον εκτιμαω τον ραφα αλλα μαλλον πρεπει να χουμε 2 προπονητες γιατι οταν παταει νησι τον πιανει η θαλασσα δεν εξηγειται αλλιως:P

και νταξ οχι κ κωλοχανειο ρε αδερφε προσβληθηκα τωρα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχ οκ πασο.. Καφενειο σου κανει; Peace :-D

 

Βασικα φιλε η εξηγηση ειναι απλη. Δεν εχεις το ροστερ για 2-3 καρπουζια κατω απο την μασχαλη.. ;)

Η Premiership δεν ειναι παιχνιδακι.. Ειναι μια σειρα πολλων δυσκολων αγωνων που θελει υλικο και ποιοτητα σε βαθος χρονου..Το γεγονος οτι μενεις τοσο νωρις εκτος τιτλου καθε χρονο σε κανει και επικεντρωνεσαι στο Τσουλου..

Και σιγουρα το σκληρο δυνατο και εξουθενωτικο ποδοσφαιρο που παιζεις ταιριαζει πολυ σε knock out διπλα ματς (εχεις και καλη εδρα).. Για αυτο και πηγες 2 φορες τελικο σε 3 χρονια..Σου πανε γαντι αυτα τα ματς , ενω βλεπεις οτι σους ομιλους που δεν υπαρχει αυτη η λογικη δυσκολευεσε καποιες φορες ακομα και να περασεις.. Hell μεχρι και ο Θρυλος θα σε αφηνε εξω απο τους 16 αμα δεν τον επαιζε πριν 3 χρονια που το σηκωσες..:P

Και ενταξει θυμασαι εκεινο τον τελικο με την Μιλαν στην Πολη ετσι; Κοιμηθηκε ο Θεος για 15 λεπτα ενω η Μιλαν μπορουσε να ειχε τελειωσει το πρωτο μερος με 4-5 μηδεν και ακομα και μετα το 3-3 και στην παραταση σε ειχε πατησει..

Και στην Αθηνα που πηγες σαν φαβορι και ειχες ποιο πολλες ελπιδες με μια σαφως πιο γερασμενη Μιλαν ειδες οτι δεν μπορουσες.. Ασε το οτι δεν χανεις ποτε στα πεναλτυ.. Δεν υπαρχει πουθενα αυτο στον κοσμο.. rofl

 

Περιεργη ομαδα ειστε.. Πολυ περιεργη. Εγω παντως προσωπικα ειλικρινα δεν σας φοβαμαι στα μεταξυ μας ματς. Σας εχει παρει τον αερα η Utd γενικα και σας κερδιζει ακομα και μπαλα να μην παιζει. Για αυτο μεταξυ σοβαρου και αστειου ειπα οτι σας θελω στον τελικο αν παμε και οι 2.. Το πιστευω οτι δεν μπορειτε απεναντι μας.. Με καμια Τσελσι, Αρσεναλ, Μπαρτσα ναι.. Με εμας ποτε.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

glory glory manutd glory glory manutd ..popopo exete proseksei kai kati allo stin manu einai i monadiki megali omadA P ou de pairneiprwtoklasatous paiktesalla asimous trelous kai tous kanei teleious

 

Για αυτο τον εχουμε τον κολλημενο τον κωλοSir.. :lol:

Γιατι οτι και να λεμε και οσο και να τον βριζω για την διαχειριση των παιχνιδιων στην Ευρωπη και για καποιες εμπειρες προσθηκες στο ροστερ που θα μας ειχαν σε αλλο επιπεδο, κατα την προσωπικη μου γνωμη ειναι απλα ο τελειος ανθρωπος για να κανει τα ταλεντα παιχταραδες καθως και μαστερ και σε θεματα τακτικης επιθετικου ποδοσφαιρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο τον εχουμε τον κολλημενο τον κωλοSir.. :lol:

Γιατι οτι και να λεμε και οσο και να τον βριζω για την διαχειριση των παιχνιδιων στην Ευρωπη και για καποιες εμπειρες προσθηκες στο ροστερ που θα μας ειχαν σε αλλο επιπεδο, κατα την προσωπικη μου γνωμη ειναι απλα ο τελειος ανθρωπος για να κανει τα ταλεντα παιχταραδες καθως και μαστερ και σε θεματα τακτικης επιθετικου ποδοσφαιρου.

Κατσε ρε αδερφε αμα ειναι ο τσιχλας μαστερ σε αυτα ο βενγκερ τι κανει τζιτζικια πεταλωνει?:P...Η αληθεια ειναι οτι ο τελειος κοουτς θα ειχε την νοοτροπια του βενγκερ,το μυαλο και την τακτικη γνωση του ραφα(χωρις το μαμοροτεισιον παντα:P)και την κωλ@θρ@ του τσιχλα:lol:..Νταξει οσο για το ροστερ μας συμφωνω(με κατι πεναντ κλπ δεν πας για πρωταθλημα κακα τα ψεμματα)οχι οτι και εσεις δεν εχετε τους πουθεναδες σας βεβαια:P..Ωστοσο φετος γιναν καπως καλυτερες κινησεις(βλεπε μπαμπελ και φερναντο βεβαια:P)και αν κ αυτο το καλοκαιρι γινουν αναλογες κατι μπορει να γινει...Οπως και να χει σι γιου ιν μοσκοου και βλεπουμε:P:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην ασχολειστε με τους αιωνια πεμπτους που εχουν να δουν 15 χρονια χαρα στο νησι και σου καυχιονται για τα ΤΛ οταν την τελευταια 20ετια εχουν οσα και μεις(απο 1) και που ειναι στην φαπα εδω και 20 χρονια και ο καταλαγος συνεχιζεται γιαυτους που συνεχιζουν "να τρωνε τα λεφτα τοτυ μπαμπα" =τους ετοιμους τιτλους που εχουν πριν 30 χρονια.

 

Αποσους μιλανε για Λιβερπουλ οι μισοι δεν θυμουνται καν το τελευταιο τους πρωταθλημα και στην Ευρωπη ειναι απλα κωλοφαρδοι που πεφτουν(οπως και φετος) με Αγγλικες που τους φοβουνται ακομα λογω ονοματος. Μιλανε ποιοι?Αυτοι που εκαναν τριπλ-κραουν με ΟΥΕΦΑ, ΚΥΠΕΛΟ, ΛΙΓΚ ΚΑΠ και γελαγε και ο τελευταιος πικραμενος στην Ευρωπη

 

Ρε θα παρω ΤΛ με Γουες Μπραουν και Τζον Ο'Σει ρε το καταλαβαινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην ασχολειστε με τους αιωνια πεμπτους που εχουν να δουν 15 χρονια χαρα στο νησι και σου καυχιονται για τα ΤΛ οταν την τελευταια 20ετια εχουν οσα και μεις(απο 1) και που ειναι στην φαπα εδω και 20 χρονια και ο καταλαγος συνεχιζεται γιαυτους που συνεχιζουν "να τρωνε τα λεφτα τοτυ μπαμπα" =τους ετοιμους τιτλους που εχουν πριν 30 χρονια.

 

Αποσους μιλανε για Λιβερπουλ οι μισοι δεν θυμουνται καν το τελευταιο τους πρωταθλημα και στην Ευρωπη ειναι απλα κωλοφαρδοι που πεφτουν(οπως και φετος) με Αγγλικες που τους φοβουνται ακομα λογω ονοματος. Μιλανε ποιοι?Αυτοι που εκαναν τριπλ-κραουν με ΟΥΕΦΑ, ΚΥΠΕΛΟ, ΛΙΓΚ ΚΑΠ και γελαγε και ο τελευταιος πικραμενος στην Ευρωπη

 

Ρε θα παρω ΤΛ με Γουες Μπραουν και Τζον Ο'Σει ρε το καταλαβαινετε?

Απανταω απλα κ ευγενικα(μην ψαρωνεις ε χαβαλε κανουμε:P)

1)Ναι εχω να δω 15 χρονια χαρα(18 γιατην ακριβεια)

2)Ναι δεν θυμαμαι το τελευταιο μου πρωταθλημα

3)Ναι χαιρομαι με τα λεφτα του μπαμπα που τα εβγαλε οταν ο δικος σας μπαμπας βολοδερνε μεταξυ γουιντσεστερσαιρ και κλαιντσαουθφιλβιλ

4)Η μπαρτσα,η γιουβε και η μιλαν δεν ειναι αγγλικες αν δεν απατωμαι:P

5)Δυστυχως ομως οχι δεν θα παρεις ΤΛ με μπραουν κ ο'σει θα το παρω εγω με ντιρκ καουτ/κοιτ/κουιτ και πετρακη κραουτς(εδω το πηρα με Τζιμακο Τραορε τι να λεμε τωρα:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε αδερφε αμα ειναι ο τσιχλας μαστερ σε αυτα ο βενγκερ τι κανει τζιτζικια πεταλωνει?:P...Η αληθεια ειναι οτι ο τελειος κοουτς θα ειχε την νοοτροπια του βενγκερ,το μυαλο και την τακτικη γνωση του ραφα(χωρις το μαμοροτεισιον παντα:P)και την κωλ@θρ@ του τσιχλα:lol:..Νταξει οσο για το ροστερ μας συμφωνω(με κατι πεναντ κλπ δεν πας για πρωταθλημα κακα τα ψεμματα)οχι οτι και εσεις δεν εχετε τους πουθεναδες σας βεβαια:P..Ωστοσο φετος γιναν καπως καλυτερες κινησεις(βλεπε μπαμπελ και φερναντο βεβαια:P)και αν κ αυτο το καλοκαιρι γινουν αναλογες κατι μπορει να γινει...Οπως και να χει σι γιου ιν μοσκοου και βλεπουμε:P:p

 

Ο τσιχλας προυπηρχε ΠΟΛΥ πριν του Βενγκερ m8 και ειχε δειξει τι αξιζει πολυ πιο πριν οπως και σε βαθος χρονου. Besides that βαλε κατω τους τιτλους του ενος και του αλλου και δες πιος ειναι πιο πετυχημενος. Και το κυριοτερο; Βαλε και το ΠΟΣΟΥΣ παιχτες ανεδειξε ο Σερ και ποσους αυτος. Παλι θα χασεις στο μετρημα. Αν και τον εχω σε μεγαλη εκτιμηση και τον Βενγκερ.

Τωρα για Ραφα τι να σου πω ρε φιλε; Οι αποψεις μας ειναι στην αλλη οχθη αναφορικα με το τι θεωρουμε μαστερ της τακτικης. Το να στηνεις ετσι μια ομαδα που δεν εχει αλλους στοχους απο την Ευρωπη καθε χρονο,αποτυγχανοντας οικτρα στο πρωταθλημα για μενα δεν ειναι προπονητικη. Σου ειπα σε knock out παιχνιδια δεδομενης της καλης εδρας σου αυτο το στυλ παιχνιδιου υπερτερει αλλα μεχρι ποτε θα κρυβεται η τυχη και η γυμνια σου νομιζεις και εκει; Εχεις την εντυπωση οτι καθε χρονο του Αη Γιαννου θα ειναι; Αλλωστε εδω και 3 χρονια ο ιδιος κανει τις επιλογες με τα ιδια καθε χρονο αποτελεσματα.. Οποτε μονο μετρ της τακτικης δεν ειναι..

Ειχε γεμισει την Λιβερπουλ με δυναμικα χαφ που ομως δεν σκαμπαζουν απο μπαλα. Φετος οπως ειπες πηρε Τορρες και Μπαμπελ αλλα μια απο τα ιδια.. Δεν ειναι θεμα παικτων παντα.. Ειναι και θεμα αγωνιστικου προφιλ, που αντι να το αλλαξει αρδην οταν ηρθε το ενδυναμωσε κιολας.

Βλεπει απο μια γωνια η παλια ομαδα της Λιβερπουλ δλδ και θα πεσει και κανα ταβανι να μας πλακωσει, αν αυτο που παιζει η Λιβερπουλ σημερα ειναι μπαλα της προκοπης.

Εγω γεννηθηκα και θα πεθανω θιασωτης του επιθετικου ποδοσφαιρου με Ολλανδια δεκαετιας 70, Βραζιλια, Αργεντινη, Μπαρτσα,Ρεαλ (αν και την μισω) και κυριως Utd.. Utd εγινα την εποχη που παλευαμε για την 10η θεση και μεσουρανουσε η ακατανομαστη ετσι; Δεν εγινα αργοτερα με την μεγαλη ομαδα..Ακομα και την Λιβερπουλ της δεκαετιας του 80 που την προλαβα σεβομαι αν και ημουν ορκισμενος εχθρος. Αλλα αυτο το σημερινο συνοθυλλευμα που αντιπροσωπευει με συγχωρεις αλλα δεν θυμιζει σε τιποτα την τοτε μεγαλη ομαδα. Μονο το παθος που της διοχετευει ο κοσμος της εχει μεινει. Ενα σωματειο που ακομα ζει στον θρυλο της δεκαετιας του 80 εχετε καταντησει.Και οποιος δεν το βλεπει εθελοτυφλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απανταω απλα κ ευγενικα(μην ψαρωνεις ε χαβαλε κανουμε:P)

1)Ναι εχω να δω 15 χρονια χαρα(18 γιατην ακριβεια)

2)Ναι δεν θυμαμαι το τελευταιο μου πρωταθλημα

3)Ναι χαιρομαι με τα λεφτα του μπαμπα που τα εβγαλε οταν ο δικος σας μπαμπας βολοδερνε μεταξυ γουιντσεστερσαιρ και κλαιντσαουθφιλβιλ

4)Η μπαρτσα,η γιουβε και η μιλαν δεν ειναι αγγλικες αν δεν απατωμαι:P

5)Δυστυχως ομως οχι δεν θα παρεις ΤΛ με μπραουν κ ο'σει θα το παρω εγω με ντιρκ καουτ/κοιτ/κουιτ και πετρακη κραουτς(εδω το πηρα με Τζιμακο Τραορε τι να λεμε τωρα:P)

 

Τυχαια αριθμηση δεν ειναι απαντηση στα σχολια σου..

1. Αλλος ομως εφερε πρωτος στο νησι την μεγαλη κουπα. Και σου ειπα οτι αν το ηθελε η μοιρα αλλιως θα ηταν τα πραγματα σημερα και αλλιως θα ειχε γραφει η ιστορια.

2. Η Utd πλην ελαχιστων εξαιρεσεων ειναι ΠΑΝΤΑ μια μεγαλη ομαδα στην Ευρωπη με συνεχη παρουσια. Οχι ομαδα μιας δεκαετιας. Αντε 2 να σου πω εγω..

3. Εγω μεγαλες ομαδες θεωρω μονο την Μιλαν και την Ρεαλ. Με τεραστια παρουσια σε βαθος χρονου. Το να εχεις 5 λεει αρκετα. Αλλα λιγα αναλογικα με την διαχρονικη παρουσια των ομαδων.

4. Στο ξαναλεω. Μην βιαζεσε να βγαλεις συμπερασματα απο ενα τροπαιο που πηρες σε ενα ματς τραγωδια που 100 φορες να παιζοταν τις 99 θα το επερνε η Μιλαν. Ο τελικος που πηγες περισυ πιο πολυ εδειξε παρα εκεινο το θαυμα που το σηκωσες και ολας. Και το κυριοτερο; Μην εκπλαγεις αν δεν δεις αυτο το "θαυμα" να συνεχιζεται στην Ευρωπη. Γιατι μια του κλεφτη 2 του κλεφτη οσο καλος και να εισαι σε αυτον τον κλεφτοπολεμο των knock out matches και τυχερος, η στατιστικη λογικη θα σε καθηλωσει. Δεν ειναι δυνατον να πιστευεις οτι θαυματα θα γινονται καθε μερα με το υλικο που διαθετεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...