Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπο τη στιγμή που θα σφυρίχτει το φάουλ, η μπάλα παίζεται άμεσα, δεν είναι δηλαδή υποχρεωμένος ο παίχτης να περιμένει να του δώσει σήμα ο διαιτητής για να συνεχιστει ο αγώνας. Μόνο όταν ο διαιτητής θεωρήσει ότι πρέπει να σταματήσει η εξέλιξη του παιχνιδιού (π.χ. για να κάνει παρατήρηση, να δωσει κάρτα, να πάει πιο πίσω το τείχος) πρέπει να σφυρίξει για να ξαναρχίσει ο αγώνας.

 

Το πρόβλημα σε αυτή τη φάση είναι ότι - απ'όσο θυμάμαι- ο διαιτητής μιλούσε με κάποιον από τους παίχτες στο τείχος όταν εκτέλεσε το φάουλ ο Γκικς.

 

Και γενικά ο περισσότερος κόσμος ξενέρωσε με τη φάση αυτή γιατί δεν ταιριάζει με την λογική των Άγγλων στη μπάλα. Σε πολλούς απο εμάς αρέσει το κόλλημα τους με το φερ πλει, με το πώς δεν κάνουν καθυστερήσεις ή δεν προσπαθούν να εκβιάσουν πέναλτυ ή αποβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως γι' αυτό που ρώτησα δεν απάντησες σωστά. Γιατί δηλαδή κάποιοι δίνουν επανάληψη και συμπλήρωσα, με δεδομένο ότι η μπάλα δεν κυλάει κ εννοείτε πως εννοούσα πως ούτε κάρτα γράφει ο διατητής ή θεωρεί πως είναι πιο πίσω. Έχω δει επαναλήψεις, απλά και μόνο επειδή δεν ήταν στημένο ακόμα το τείχος.

 

Μα σου απαντησα. ΠΡΟΦΑΝΩΣ τους ειχε πει/δειξει σφυριχτρα απλα εσυ δεν το προσεξες. Οποιοδηποτε αλλο σκηνικο (δηλαδη να μην εχει δειξει σφυριχτρα αλλα να ακυρωνει το γκολ) ΔΕΝ ειναι νομιμο και εχει λαθος εκεινος ο διαιτητης.

 

 

 

ΣΠΟΥΔΑΙΑ απο βαθμολογικης αποψη σημερα η εκτος εδρας νικη στο Λονδινο επι της Φουλαμ.Εστω και στο 88'. IN CRISTIANO WE TRUST

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα σου απαντησα. ΠΡΟΦΑΝΩΣ τους ειχε πει/δειξει σφυριχτρα απλα εσυ δεν το προσεξες. Οποιοδηποτε αλλο σκηνικο (δηλαδη να μην εχει δειξει σφυριχτρα αλλα να ακυρωνει το γκολ) ΔΕΝ ειναι νομιμο και εχει λαθος εκεινος ο διαιτητης.

 

Άρα λοιπόν δεχόμαστε ότι είναι στην κρίση του διαιτητή το πότε θα δείξει τη σφυρίχτρα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση λοιπόν, η κρίση ήταν εντελώς λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα λοιπόν δεχόμαστε ότι είναι στην κρίση του διαιτητή το πότε θα δείξει τη σφυρίχτρα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση λοιπόν, η κρίση ήταν εντελώς λάθος.

Μα το αρνηθηκα εγω ποτε???

Απο την αρχη αυτο που σου λεω ειναι οτι το γκολ ειναι νομιμο.Μαλακια του διαιτητη?Μαλακια.Ανφερ?Ανφερ.Κωλοφαρδο?Κωλοφαρδο.ΠΕΣΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ, το θεμα ειναι οτι το φαουλ ηταν νομιμο.

 

genius

 

Γενικα δεν ειμαι υπερ της θεωριας περι τυχης. Εκτος αν ειχε 3 δοκαρια και δεν της δωσανε και 2 πεναλτυ της Φουλαμ γιατι ονομαζουμε "τυχη" το γεγονος οτι εγω σαν Γιουναιτεντ μπορω να εχω ενα Ροναλντο που με μια ατομικη ενεργεια στο 87' να μου δωσει το ματς?

Οσο για τα "δεν αξιζε την νικη" εγω τα ακουω βερεσε.Εκτος αν εγινε αδικια, και η τυχη ειναι στο παιχνιδι και την νικη ειναι αυτος που εχει ΚΑΙ τυχη.Δεν ειδα το ματς αλλα μας πατησε η Φουλαμ?Διοτι αν οι ομαδες παιξανε παρομοια ας το πουμε απλα επειδη εγω ειμαι Γιουναιτεντ πρεπει και καλα να μπαινω και να ριχνω 4, μου θυμιζει την Ελληνικη παπαρια "Ο Ολυμπιακος/Παναθηναικος/ΑΕΚ δεν αξιζε την νικη με την Καλαμαρια" επειδη ηρθε 2-0 με 2 φαουλ ξερω γω και αν δεις το παιχνιδι δεν υπαρχει κατι που να δικαιολογει το διπλο της Καλαμαριας ή το Χ, απλα ετσι για να λενε οι δημοσιοκαφροι πετανε και ενα "δεν αξιζε"

Ακομα και να το δεχτω, ΕΙΔΙΚΑ η φετινη Τελσυ την παλευει με κατι γκολ στο 85'+ του Ντρογκμπα.Ε,ας μας παει και μας...Το πρωταθλημα ειναι ανοιχτο, αλλα μια δυσκολη εκτος εδρας αποστολη εφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η Φούλαμ το είχε το παιχνίδι τρελά, και δοκάρι και έκλεισε τη Manchester και ο crow (κόραξ ο σφυρίχτρας Αγγλιστί) έπνιξε πεναλτάκι μαρς υπέρ της Φούλαμ...

 

Από όλα είχε ο μπαξές.

 

Πάντως, να 'ναι καλά ο αντιπαθέστατος Χοσέ, όλα της τα συγχωράμε της Μάντσεστερ, αρκεί να μας γλιτώσει από το trebble του "special one"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεναλτι δεν ηταν, ο παιχτης της Fulham επεσε απανω στον Van Der Sar που επεφτε...

Κατα τα αλλα, και δοκαρι ειχε η Fulham αλλα και η Manchester οταν σφιξαν οι κ@λοι τους επαιξε στο μισο γηπεδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snoob τι γινεται?Βλεπω ολοι οι αντιΜαντσεστερικοι τοχατε σιγουρο "Ελα ρε, τι να κανει με τον παπουλη και τον Καρικ" αλλα αρχιζουν να σφιγγουν οι κωλοι και αρχισαμε να σταζουμε χολη? Δεν πειραζει, ξυδακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ωχ, μωρέ, αηδία καταντάει. Δεν τολμάς να γράψεις τη γνώμη σου για κάτι στα κωλοαθλητικά, είσαι "αντιμαντσεστερικός", "αντιολυμπιακός", "αντιπαναθηναϊκός", "αντί..." άντε μην πω πρωινιάτικα.

 

Με είδες να τραβάω κανένα ζόρι; Ας το πάρει όποιος μαγκίτης που πληρώνεται 60.000 λίρες την εβδομάδα θέλει.

 

Πρώτο μήνυμα στο thread και ξυδάκι; Τι να σου πω, μέγιστε αναλυτή, με ρούπωσες.

 

Καλημέρα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκατσα να δω την Μan utd.Ηταν πολυ τυχερη.Δεν αξιζε την νικη.

Ολα ειναι ανοιχτα ακομα για το πρωταθλημα..

 

+6 σταθερά. Δεν βλέπω τέτοιο κίνδυνο εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι χωρίς να έχει μια ενδεκάδα ονόματα (όπως π.χ. Chelsea) και με αναπληρωματικούς μικρούς μεν αλλά με εμπειρία δε καταφέρνει να αποδίδει μακράν την καλύτερη μπάλα από όλους στην premiership(και αυτό όχι μόνο φέτος αλλά διαχρονικά..)

 

Στο ματσάκι με τη Fulham όντως δεν έπιασε και τρελή απόδοση αλλά ο Ronaldo έδειξε απλά ότι είναι μακράν το καλύτερο δεξί εξτρέμ αυτήν την εποχή και με άπλετο μέλλον μπροστά του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διπλο για να παω για το Χ στο Λονδινο(καλα, για το Χ θα παω ουτως ή αλλως αλλα να εχω και την "εξτρα" γκελα περιθωριο)

 

Και βασικα τα λαμογια του Λιβερπουλ πρεπει να τα παταμε οπου τα βρισκουμε.Πηγε ο Ριισε και ο Κουιτ, κανανε 2πλο με την ομαδα του DJ/προπονητη και νομιζουν πως κατι εκαναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...