Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Neville

Ελπιζουν να προλαβει την Εβερτον

Mε Ferdinand

To παλευουν να προλαβει τον επαναληπτικο

ΑΝ δεν προλαβει θα παει δεξι μπακ ο Φλετσερ, κεντρο Οσει-Μπραουν και αριστερα ο Χαινζε

Vidic

Ξεκινησε προπονησεις την Δευτερα, αστον, αυτος παει για τα τελευταια 3-4 ματς της σεζον

 

Smith

Τι εχει ο Σμιθ?

Saha

Προπονειται αλλα λογω μακροχρονης αποχης δεν νιωθει ετοιμος

Silvestre

Out for season

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To σκορ δεν είναι και πολύ καλό αλλά ελπίζω ότι θα σκοράρουμε στο Μιλάνο.

 

Έτσι για να δείτε την κούπα στον ουρανό του ΟΑΚΑ να γυρνάει στα χέρια των μπέμπηδων... Τα ίδια λέγατε κ για την Ρόμα αν δείτε μερικά πόστ πιο πίσω...

 

Reds are going to Athens (3) Do it for Kingdom!!!

 

Οι Μπέμπηδες που λένε και ξαναλένε εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχουν. Η συγκεκριμένη ονομασία αποδόθηκε σε μια συγκεκριμένη φουρνία της Man. U. και δεν ισχύει για τη σημερινή ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Μπέμπηδες που λένε και ξαναλένε εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχουν. Η συγκεκριμένη ονομασία αποδόθηκε σε μια συγκεκριμένη φουρνία της Man. U. και δεν ισχύει για τη σημερινή ομάδα

 

Το σωστό θα ήταν να λέγαμε οι "μπέμπηδες" του Φεργκιουσον μιας και έφτιαξε απο τις ακαδημίες στις αρχές της δεκαετίας του '90 την νέα ομάδα, τη νέα φουρνιά. Βέβαια, οι...οριτζιναλ "μπέμπηδες" ήταν αυτοί του Ματτ Μπάσμπυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σκορ δεν είναι και πολύ καλό αλλά ελπίζω ότι θα σκοράρουμε στο Μιλάνο.

 

Έτσι για να δείτε την κούπα στον ουρανό του ΟΑΚΑ να γυρνάει στα χέρια των μπέμπηδων... Τα ίδια λέγατε κ για την Ρόμα αν δείτε μερικά πόστ πιο πίσω...

 

Reds are going to Athens (3) Do it for Kingdom!!!

 

Mην ψαρωνεις, αμα δεν εχουμε φαει γκολ μεχρι το 60' ακομα και η Μιλαν, ναι ναι, η Γκατουζο-Μπονερο-ΑΜπροσινο-Πιρλο-Μιλαν θα αναγκαστει να ανοιχτει, δεν θα μπορουν να περιμενουν ποτε και αν θα κανει κανα μαγικο ο Κακα. Ε, και εκει θα γινει το παρτυ.Εκει θα γινει βιασμος.

 

Το μονο που φοβαμαι ειναι μην φαμε κανα γκολ της πλακας απο κανα φαουλ ή κανα κορνερ και μετα οι αλλοι κανουν 70' καθυστερησεις.Σιχαμενοι Ιταλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το προβλημα οτι τρωνε γκολ της πλακας και ο φεςρντιναντ τωρα τελευταια μαλλον ερωτευμενος πρεπει ναναι

εγω βλεπω 2 αγγλικες στην αθηνα λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι τελικό θέλω παρότι αντιπαθώ την Λίβερπουλ, Man Utd-Liverpool γιατί αυτές οι δύο ομάδες είναι οι κατεξοχήν αντίπαλες στην Αγγλία. Με την Μπάρτσα (και όπως πάντα τον Ολυμπιακό...:oops:) εκτός η Man Utd είναι η ομάδα που μου κάθεται καλύτερα στο στομάχι και πιστεύω ότι αν περάσει την Μίλαν θα το σηκώσει ο Σερ Άλεξ. Το πρόβλημα είναι ότι έχουμε δει πολλές φορές το έργο με τις Ιταλικές ομάδες εκεί που φαίνονταν ξεγραμμένες να κάνουν το θαύμα τους γιατί όπως και να το κάνουμε είναι οι καλύτερες στο να φτάνουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα εστω και αν αυτό έρχεται εντελώς διακριτικά. Και αυτό είναι που με φοβίζει. Γιατί η Man Utd δεν κατάφερε να καθαρίσει την πρόκριση στην Αγγλία και η Μίλαν ξέρει πολύ καλά πως να φέρει το 1-0 στην έδρα της και να πάει τελικό...:(

Αυτό όμως που έβλεπα χθες και με την Τσέλσι και την Λίβερπουλ κανένας τους εξερουμένου του παιχταρά Drogba δεν έχουν ένα παίκτη όπως τον Κριστιάνο Ρονάλντο που μπορεί να περάσει μια ομάδα μόνος του ή τον Ρούνει να βάζει γκολ απο το πουθενά και να σκοράρει δις σε έναν αγώνα που δεν φάνηκε και ιδιαίτερα.

Ελπίζω να το σηκώσουν εν τέλει οι κόκκινοι διάβολοι :twisted: και μάλιστα εναντίον της Λίβερπουλ για να γουστάρουμε περισσότερο...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που φοβαμαι ειναι μην φαμε κανα γκολ της πλακας απο κανα φαουλ ή κανα κορνερ και μετα οι αλλοι κανουν 70' καθυστερησεις.Σιχαμενοι Ιταλοι...

 

1) Γιατί είναι της πλάκας τα γκολ από στημένη φάση; Τα μισά γκολ περίπου μπαίνουν από στημένες φάσεις. Επί τη ευκαιρία, πως έγινε το 1-0 θύμισε μου...

 

2) Οι Ιταλοί δεν κάνουν καθυστερήσεις. Παίζουν εκπληκτική άμυνα. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ελεγα ποτε θα το πει!

 

Καταρχας,προφανως οι Ιταλοι ειναι μανουλες στις καθυστερησεις στα παντα.Πλαγια,αλλαγες κτλ.

 

Και βεβαια,αν εκπληκτικη αμυνα εσυ λες το οτι κλεινονται και οι 11 στο 1/3 του γηπεδου,τοτε παω πασο.Και ρωταω,στο προχθεσινο παιχνιδι με την Μαν. παιξανε εκπληκτικη αμυνα?Γιατι εγω θυμαμαι οτι με ελλεεινο κατενατσιο,φαγανε αλλα 2 γκολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Γιατί είναι της πλάκας τα γκολ από στημένη φάση; Τα μισά γκολ περίπου μπαίνουν από στημένες φάσεις. Επί τη ευκαιρία, πως έγινε το 1-0 θύμισε μου...

Διοτι οπως μια ομαδα δουλευει τα "επιθετικα" της κορνερ και φαουλ ετσι και μια αλλη δουλευει τα "αμυντικα". Δεδομενου πως και ψηλα και δυνατα παιδια εχω και καιρο τους εχει ο Σερ και τους δουλευει και καλο τερματοφυλακα, το να φαω γκολ απο κορνερ σημαινει οτι εκανα μαλακια (ως Μαντσεστερ ετσι?Ως Παναθηναικο και γω του βαζω γκολ)

Επισης, το να χασω απο γκολ-φαουλ που βαζει εκτος απο τον Κακα και τον Ριβαλντο(που ειναι παικταραδες) και ο Φραντζεσκος και ο Σεζαρ το θεωρω μαλακια. Δηλαδη εσενα δεν θα σου καθοταν ασχημα αν ο αλλος 90' δεν κανει ευκαρια αλλα σου βαλει 1 φαουλ και περασει?Ειδικα εσυ δεν εχεις πει ποτε "Μα ο γαυρος σερνεται και του δινουν φαουλ στο ημικυκλιο μπας και το βαλει ο γερο-Ριμπο"??

Και στο φιναλε δεν υποτιμω τις στημενες φασεις διοτι ειναι πραγματικα φασεις πολυ σημαντικες.Ειτε απευθειας ειτε μια σεντρα+μια κεφαλια στην ουσια καταληγουμε οτι ειναι φασεις που μυριζουν γκολ απο το πουθενα. Ομως ακριβως επειδη μπορει να τον παιζεις τον αλλο και απο τα στημενα-δηλαδη εκει που δεν μυριζε γκολ-να στο βαλει, ε θα μου κατσει ασχημα

 

2) Οι Ιταλοί δεν κάνουν καθυστερήσεις. Παίζουν εκπληκτική άμυνα. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Γκατουζο, Περοτα, Πανουτσι, Πιρλο...να συνεχισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα εσυ δεν εχεις πει ποτε "Μα ο γαυρος σερνεται και του δινουν φαουλ στο ημικυκλιο μπας και το βαλει ο γερο-Ριμπο"??

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Άλλο κερδίζω φάουλ και το κάνω γκολ και άλλο μου δίνουν φάουλ για να το κάνω γκολ. Δέχομαι πάντως απόλυτα το πρώτο επιχείρημα, ότι δηλαδή ως Μαν.Γ. που είναι δουλεμένη στα στημένα, δεν πρέπει να δέχεται γκολ από αυτά. Υπάρχει βέβαια και ένας Πίρλο στην αντίπαλη ομάδα που κάνει τα πράγματα λίγο πιο περίπλοκα.

 

Γκατουζο, Περοτα, Πανουτσι, Πιρλο...να συνεχισω?

 

Καλά εδώ δε βγάζουμε άκρη, ο καθένας κάνει τις κρίσεις του. Θα συμφωνήσω μόνο για Περότα. Πανούτσι δεν ξέρω. Αλλά για Γκατούζο, Πίρλο δεν έχω καθόλου μα καθόλου τέτοια αίσθηση (ότι κάνουν θέατρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέχομαι πάντως απόλυτα το πρώτο επιχείρημα, ότι δηλαδή ως Μαν.Γ. που είναι δουλεμένη στα στημένα, δεν πρέπει να δέχεται γκολ από αυτά. Υπάρχει βέβαια και ένας Πίρλο στην αντίπαλη ομάδα που κάνει τα πράγματα λίγο πιο περίπλοκα.

Δεν καταλαβες. Δεν λεω οτι αν το ριξει ο Πιρλο ειναι παρανομο/αδουλευτη αμυνα/οτιδηποτε.Λεω οτι ειναι κριμα για μια ομαδα, ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑ, τετοιου επιπεδου να παιξει -ΑΝ ΠΑΙΞΕΙ-καταπληκτικα και απλα να το φαει απο ενα φαουλ απο τα 2-3 που δεν μπορει, θα κερδισει η Μιλαν(και καθε Μιλαν)

Δηλαδη να κανεις προπονησεις, τακτικες, να σου φευγει ο πατος να βαλεις ενα γκολ και ο αλλος να στο βαζει "ψιλοξεκουραστα"

 

 

 

Αλλά για Γκατούζο, Πίρλο δεν έχω καθόλου μα καθόλου τέτοια αίσθηση (ότι κάνουν θέατρα).

 

Different style, same outcome

 

Γκατουζο ΜΕΓΑΣ ΘΕΑΤΡΙΝΟΣ, του χειριστου ειδους

Πιρλο κλασσικος Καραγκουνης, προτιμαει απο το να δοκιμασει να κανει το 2-0 να παει στο κορνερ να πιει καφε με το σημαιακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις, συμφωνώ ότι είναι μλκς ο Γκατούζο (γιατί είναι και μεγάλος), αλλά για θεατρίνος, μπα...

 

Είχα καταλάβει by the way ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε ο Γκατούζο είναι ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΨΕΥΤΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ. Καθυστερεί συνεχώς, πέφτει συνεχώς, γκρινιάζει συνεχώς και δεν είναι μόνο στη Μίλαν, και στο Μουντιάλ που θυμάμαι ήταν με τα μαλλιά και τα μούσια τα ΙΔΙΑ έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...