Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, costacurta είπε

.. . Πάνω απολα μετράει το τρίποντο το αποτέλεσμα η πρόκριση κτλ. Αυτό φέρνει χαμόγελα και ηρεμία. 

Σε ομάδες που κάποιος τίτλος σε μισό αιώνα φαντάζει όνειρο, εκεί μπορεί, και λόγω στέρησης πες ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. 

Για ομάδες που παραδοσιακα κυνηγάνε πρωταθλήματα και έχουν τεράστιο κόσμο με απαιτήσεις, δεν αρκεί.

Και άσχετο με το παραπάνω, ο Μάτιτς είναι ο ορισμός της μετριότητας και στις 2 πλευρές του γηπέδου, όχι μόνο φέτος. Για καμιά Κάρντιφ, αντε Γουέστ Χαμ στην καλύτερη. Έπρεπε να πάρουν Μίλι. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, ~mxls~ είπε

 

 Για ομάδες που παραδοσιακα κυνηγάνε πρωταθλήματα και έχουν τεράστιο κόσμο με απαιτήσεις, δεν αρκεί.

 

Αχ αχ αλλάζουν οι καιροί. Τι να πω και εγώ που είμαι παλιός φίλαθλος της Leeds. Θα τα πούμε του χρόνου όμως με τον τρελό στον πάγκο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2018 στις 12:45 ΠΜ, ~mxls~ είπε

Σε ομάδες που κάποιος τίτλος σε μισό αιώνα φαντάζει όνειρο, εκεί μπορεί, και λόγω στέρησης πες ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. 

Για ομάδες που παραδοσιακα κυνηγάνε πρωταθλήματα και έχουν τεράστιο κόσμο με απαιτήσεις, δεν αρκεί.

Και άσχετο με το παραπάνω, ο Μάτιτς είναι ο ορισμός της μετριότητας και στις 2 πλευρές του γηπέδου, όχι μόνο φέτος. Για καμιά Κάρντιφ, αντε Γουέστ Χαμ στην καλύτερη. Έπρεπε να πάρουν Μίλι. 

Φιλε εχεις αδικο..Ο Ματιτς κανει αθορυβη δουλεια...Ειδικα στην Τσελσι κ περσι σε μας εκανε καλη χρονια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Φιλε εχεις αδικο..Ο Ματιτς κανει αθορυβη δουλεια...Ειδικα στην Τσελσι κ περσι σε μας εκανε καλη χρονια!

 

Δεν υπαρχει αθορυβη δουλεια. Κανει κανονικη δουλεια. Παιχταρας ειναι οχι απλα καλος. 

Εφυγε απο την Τσελσι και κοπηκε η ομαδα στη μεση. Δεν ηταν καθολου τυχαιο. 

Ο ανθρωπος εχει φοβερη τεχνικη , φοβερη πασα και κατανοηση του γηπεδου σε ολες τις φασεις του παιχνιδιου  ( αναπτυξη , αμυνα  , πρεσινγκ κτλ ).

Επειδη δεν ειναι "σκυλος" πολλοι τον υποτιμουν, και καλα επειδη δε φαινονται ευκολα ολα αυτα που κανει στη θεση 6. 

Επεξ/σία από alexis333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2018 στις 3:30 ΠΜ, costacurta είπε

 

Όσο για τους "ρομαντικούς" που θέλουν να βλέπουν μπάλα και θέαμα εγώ προσωπικά διαφωνώ κάθετα. Πάνω απολα μετράει το τρίποντο το αποτέλεσμα η πρόκριση κτλ. Αυτό φέρνει χαμόγελα και ηρεμία. 

 

Δεν είναι θέμα ρομαντισμού αλλά μια πραγματικότητα, αν δεν είσαι παράγοντας ή μέτοχος και είσαι απλός θεατής: Αν δεν δω κανονικό ποδόσφαιρο, δεν μπορώ να υποστηρίξω καμία ομάδα.

Αν δω την ομάδα μου να παίζει 90 λεπτά άμυνα και ξύλο και κερδίσει με μια στραβοκλωτσιά 1-0, προσωπικά κανένα χαμόγελο δεν θεωρώ ότι φέρνει στον θεατή που θα δει το ματς για την ψυχαγωγία του - γιατί το ποδόσφαιρο αυτό είναι- παρά μόνο νύστα... η πρόκριση ή το τρίποντο σε εμένα που δεν θα πάρω bonus ή νέο συμβόλαιο ή λεφτά γενικότερα -γιατί δεν εμπλέκομαι επαγγελματικά με τον σύλλογο-, δεν θα μου πει πολλά αν γίνει τουλάχιστον με τρόπο που θα με ευχαριστήσει σαν θεατή, γιατί αυτός είναι και ο λόγος που θα δω/βλέπω μπάλα...

το να κερδίσω όπως όπως και μετά το μοναδικό πράγμα που θα μου δώσει χαρά είναι να την πω ή να νιώσω ανώτερος από τον οπαδό της ομάδας που κέρδισα -γιατί απολύτως τίποτα άλλο δεν δίνει ρεαλιστικά η νίκη με οποιονδήποτε τρόπο στον θεατή και μή μέτοχο/παράγοντα-, δεν λέει τίποτα και βασικά δεν είναι και σωστό ή τεσπά δόκιμο για κάποιον/εκτός αν είναι μικρής ηλικίας ξέρωγω... χαμόγελα ηρεμία ναι σε παράγοντες, σε υγιείς οπαδούς όμως που η μπάλα ισοδυναμεί με ευχαρίστηση πνευματική δεν υπάρχει περίπτωση να φέρει κανένα αποτέλεσμα... και δεν μιλάω προφανώς για μεμονωμένα παραδείγματα όπως πχ το 99 που δεν παίξαμε τελικό τίποτα αλλά το σηκώσαμε, αλλά για παραδείγματα όπως η united των τελευταίων ετών που και Ουέφα πήρε και πάλι δεν βλεπόταν με τίποτα χωρίς ζάπινγκ κανένα της ματς...ναι οκ, το πήρε, εγώ τι κέρδισα σαν θεατής ρεαλιστικά?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την άλλη Κυριακή η United θα αντιμετωπίσει την Tottenham που θα είναι δυνατό test γιατί η αλήθεια είναι ότι από την πρόσληψη του νέου προπονητή μέχρι τώρα οι 3 από τις 4 ομάδες που αντιμετώπισε κινδυνεύουν με υποβιβασμό! Βέβαια με Murinho η αλήθεια είναι ότι είχε και με αυτές πρόβλημα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, citelis είπε

Την άλλη Κυριακή η United θα αντιμετωπίσει την Tottenham που θα είναι δυνατό test γιατί η αλήθεια είναι ότι από την πρόσληψη του νέου προπονητή μέχρι τώρα οι 3 από τις 4 ομάδες που αντιμετώπισε κινδυνεύουν με υποβιβασμό! Βέβαια με Murinho η αλήθεια είναι ότι είχε και με αυτές πρόβλημα! 

Προχθές ήταν τραγική εδικά στο πρώτο ημίχρονο τέτοια αλχημεία είχα να δω από φαν Χαλ. Χρειάζεται οπωσδήποτε έναν κανονικό προπονητή. Η Νιούκασλ τρώει ταλιρα και έκανε διπλάσιες ευκαιρίες και κερδίσαμε από κόντρες και σπόντες. Όπως λες τώρα θα φανεί στο Λονδίνο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει.. Τα ματς ο Σολσκιερ τα παιρνει με τον ενθουσιασμο!!Θα τον ηθελα πολυ στο γενικο staff της ομαδας!! Τετοιοι παικτες πρεπει να εχουν ποστα στις ομαδες τους γτ ετσι κρατας κ ενα dna.. 

Απλα το καλοκαιρι πρεπει να γινει κινηση ματ για τον παγκο γιατι το επιπεδο της πρεμιερ εχει ανεβει τρομερα!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/1/2019 στις 7:59 ΜΜ, Πανος999 είπε

Φιλε εχεις αδικο..Ο Ματιτς κανει αθορυβη δουλεια...Ειδικα στην Τσελσι κ περσι σε μας εκανε καλη χρονια!

 

Στις 1/1/2019 στις 10:07 ΜΜ, alexis333 είπε

Δεν υπαρχει αθορυβη δουλεια. Κανει κανονικη δουλεια. Παιχταρας ειναι οχι απλα καλος. 

Εφυγε απο την Τσελσι και κοπηκε η ομαδα στη μεση. Δεν ηταν καθολου τυχαιο. 

Ο ανθρωπος εχει φοβερη τεχνικη , φοβερη πασα και κατανοηση του γηπεδου σε ολες τις φασεις του παιχνιδιου  ( αναπτυξη , αμυνα  , πρεσινγκ κτλ ).

Επειδη δεν ειναι "σκυλος" πολλοι τον υποτιμουν, και καλα επειδη δε φαινονται ευκολα ολα αυτα που κανει στη θεση 6. 

Τον έχω παρακολουθήσει αρκετές φορές, και Τσελσι εννοείται. Την φοβερή τεχνική δεν την βλέπω, και τελειώματα ενός μέσου μικρομεσαίας ομάδας. Ακόμα και στο ψηλό παιχνίδι δεν είναι στο επίπεδο που αναλογικά του ύψους θα περίμενε κανείς. Τον θεωρώ χρόνια τώρα overrated, και στην εθνική Σερβίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...