Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειμαι περιεργος...αν παρει πρωταθλημα του χρονου τι θα λετε...

 

Ναι σιγα μη παρει πρωταθλημα απο τη Σιτι αφου εχει δουλεψει ο Πεπ μια χρονια την ομαδα και την εχει φτιαξει οπως θελει.. 

Ευκαιρια ειναι φετος , μετα τα χει καπαρωσει ο Γουαρδιολας .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει που συζητατε τι θα γινει του χρονου οταν ακομα ειμαστε στην αρχη της τωρινης σεζον...

 

Η απαντηση στο ερωτημα εκτος απο το "Κι αν η γιαγια μου ειχε πατινι μπλαμπλα" ειναι:

Αν το παρει του χρονου και το χασει του παραχρονου να δω τι θα λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει που συζητατε τι θα γινει του χρονου οταν ακομα ειμαστε στην αρχη της τωρινης σεζον...

 

Η απαντηση στο ερωτημα εκτος απο το "Κι αν η γιαγια μου ειχε πατινι μπλαμπλα" ειναι:

Αν το παρει του χρονου και το χασει του παραχρονου να δω τι θα λες.

φετος το εχασε ρε συ τι να πω οτι θα το παρει ; Του χρονου αν μεινει στην ομαδα πιστευω θα το παρει..

Ναι σιγα μη παρει πρωταθλημα απο τη Σιτι αφου εχει δουλεψει ο Πεπ μια χρονια την ομαδα και την εχει φτιαξει οπως θελει.. 

Ευκαιρια ειναι φετος , μετα τα χει καπαρωσει ο Γουαρδιολας .. 

δεν ειναι απολυτο αυτο που λες αλλα συμφωνω  για τον  Πεπ, συμπαθω πιο πολυ τον Μουρινιο ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manchester United manager Jose Mourinho believes Paul Pogba has all the attributes to be a "phenomenal central defender".

 

 

Το πιο ακριβο στοπερ στην ιστορια του ποδοσφαιρου ... 

Παντως αν δε μπορει να του βρει μια θεση , παντα υπαρχει και η λυση του παγκου.   :-D   :-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μουρίνιο έλυσε το μυστήριο "Μαχιταριάν"

 

Ο Μαιχιταριάν δεν είναι τραυματίας. Προπονείται 100% χωρίς προβλήματα", είπε αρχικά και συνέχισε:

"Κάποιοι παίκτες μπορούν να έρθουν και να παίξουν αμέσως. Άλλοι όμως θέλουν χρόνο για να καταλάβουν το παιχνίδι σε ανταγωνιστικό επίπεδο. Έρχονται από άλλη κουλτούρα και πρέπει να πάρουν χρόνο για να προσαρμοστούν".

 

 

Τον καλυτερο του παιχτη δε βαζει .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που ειχα ακουσει οτι ο ζλαταν παει man utd, ειχα πει οκ τελειωνει και η καριερα του εκει...μεγαλο λαθος. πηγε σε μια ομαδα που δεν του ταιριαζει καν, τον ξανα εψησε ο mourinho.....μια χαρα ηταν στην pari και goal εβαζε και μπαλιτσα σωστη επαιζε και γενικα ειχε δεσει....αυτος ο μουρινιο εκει να καταστρεφει παιχτες μια ζωη........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξέρω αν αξίζει να προβλέψω πως μέσα στη χρονιά θα πέσουν μπινελίκια μεταξύ Μουρίνιο και Ιμπραήμοβιτς (άλλωστε, είναι και οι δύο τόσο ήπιοι και συγκρατημένοι χαρακτήρες), αλλά για εκεί το βλέπω.

 

Με τη Μπέρνλι ο Ιμπραήμοβιτς είχε 12 τελικές (σχεδόν το 1/3 της Γιουνάιτεντ) αλλά έμεινα με την αίσθηση πως οι μισές προσπάθειες ήταν της απόγνωσης/εκνευρισμού.

 

Με 37 τελικές δεν μπορείς να τους ψέξεις πως δεν προσπάθησαν, και καλές ευκαιρίες είχαν, και δοκάρια, αλλά κάτι ο Χίτον (που να δω πότε θα πάρει ευκαιρία στην εθνική...), κάτι το γενικότερο ταμπούρι της Μπέρνλι, άφησαν το παιχνίδι στο μηδέν.

 

Η ουσία είναι πως ξοδεύοντας ένα σκασμό λεφτά, αυτή τη στιγμή ο Μουρίνιο (4-3-3) έχει δύο βαθμούς λιγότερους στα πρώτα δέκα παιχνίδια από ό,τι ο Μόγιες τη σεζόν 13-14 (5-2-3) και, με ομάδες στα "ίδια κυβικά" και τους ίδιους -θεωρητικά- στόχους δεν έχει δείξει τίποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αποφάσισε η παρέα να δούμε το Φενέρμπαχτσε-Γιουνάιτεντ χθες, κι απλά επιβεβαιώθηκαν αυτά που βλέπουμε στο Αγγλικό πρωτάθλημα.

 

Αργή ομάδα, αδούλευτη. Με "τακτική" τη γιόμα να πάρει κεφαλιά ο Ιμπραήμοβιτς και να κάνει κανένα μαγικό ή να σπάσει σε συμπαίκτη, δεν κάνεις δουλειά, ειδικά αν παίζεις τόσο αργό ποδόσφαιρο. Εφιαλτικά ανούσια κατοχή.

 

Εντάξει, ήταν μαγικό το γκολ της Φενέρμπαχτσε, αλλά στα υπόλοιπα 93 λεπτά η Γιουνάιτεντ δεν έδειξε απολύτως τίποτε.

 

Ούτε η γκολάρα του Ρούνεϊ διαγράφει το γεγονός πως ήταν -ξανά- αργός και στατικός, με διεκπαιρεωτικές πάσες.

 

Ο Μουρίνιο, κλασικά, τα έχωσε στους παίκτες του. Γι' αυτό το χάλι δεν μπορεί να φταίνε μόνο οι παίκτες. Τους έχει χάσει, ο Ιμπραήμοβιτς άρχισε ήδη να βουτάει αντιπάλους από το λαιμό, ο Ράσφορντ ήταν καταφανώς απογοητευμένος όταν τον έβγαλε (ο Μικιταριάν δεν έκανε απολύτως τίποτε). 

 

Γενικά, δεν έχουν βγει οι μεταγραφές, έκανε ένα καλό ξεκίνημα ο Ιμπραήμοβιτς που στο μεταξύ έχει καθίσει τελείως, ο Μπεϊγί που έπαιζε καλά τραυματίστηκε.

 

Δύσκολα τα πράγματα για το Μουρίνιο, αν δεν νικήσει και τη Σουόνσι την Κυριακή θα έχει πρόβλημα, ήδη στην Αγγλία άρχισαν οι μουρμούρες και για την αφεντιά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφάσισε η παρέα να δούμε το Φενέρμπαχτσε-Γιουνάιτεντ χθες, κι απλά επιβεβαιώθηκαν αυτά που βλέπουμε στο Αγγλικό πρωτάθλημα.

 

Αργή ομάδα, αδούλευτη. Με "τακτική" τη γιόμα να πάρει κεφαλιά ο Ιμπραήμοβιτς και να κάνει κανένα μαγικό ή να σπάσει σε συμπαίκτη, δεν κάνεις δουλειά, ειδικά αν παίζεις τόσο αργό ποδόσφαιρο. Εφιαλτικά ανούσια κατοχή.

 

Εντάξει, ήταν μαγικό το γκολ της Φενέρμπαχτσε, αλλά στα υπόλοιπα 93 λεπτά η Γιουνάιτεντ δεν έδειξε απολύτως τίποτε.

 

Ούτε η γκολάρα του Ρούνεϊ διαγράφει το γεγονός πως ήταν -ξανά- αργός και στατικός, με διεκπαιρεωτικές πάσες.

 

Ο Μουρίνιο, κλασικά, τα έχωσε στους παίκτες του. Γι' αυτό το χάλι δεν μπορεί να φταίνε μόνο οι παίκτες. Τους έχει χάσει, ο Ιμπραήμοβιτς άρχισε ήδη να βουτάει αντιπάλους από το λαιμό, ο Ράσφορντ ήταν καταφανώς απογοητευμένος όταν τον έβγαλε (ο Μικιταριάν δεν έκανε απολύτως τίποτε).

 

Γενικά, δεν έχουν βγει οι μεταγραφές, έκανε ένα καλό ξεκίνημα ο Ιμπραήμοβιτς που στο μεταξύ έχει καθίσει τελείως, ο Μπεϊγί που έπαιζε καλά τραυματίστηκε.

 

Δύσκολα τα πράγματα για το Μουρίνιο, αν δεν νικήσει και τη Σουόνσι την Κυριακή θα έχει πρόβλημα, ήδη στην Αγγλία άρχισαν οι μουρμούρες και για την αφεντιά του.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αν βγάλει την χρονιά του χρόνου θα το σηκώσει. Είναι πανέξυπνο άτομο ο μουρινιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξέρω πού βασίζεις την αισιοδοξία σου, εγώ δεν βλέπω τίποτε που να δείχνει ότι ο Μουρίνιο θέτει βάσεις για οτιδήποτε αυτή τη στιγμή.

 

Επίσης, το "πανέξυπνος" χωράει κουβέντα. Λ.χ., δεν είναι ιδιαίτερα έξυπνο να είσαι τσακωμένος με τους παίκτες, ούτε και να τους δίνεις στεγνά επειδή δεν έχεις δουλέψει ούτε τα στημένα (και, όχι, το να μπαίνει μουράτος ο Ιμπραήμοβιτς και να μπουμπουνάει το φάουλ από τα 40 μέτρα κατευθείαν στα πόδια του τείχους δεν είναι "δουλεμένη" φάση). Και μάλιστα, όταν αυτή τη στιγμή δεν σε κράζει το σύμπαν απλά και μόνο γιατί "καις" την πίστωση που έχεις από τρεις σεζόν πριν...

 

Αυτή τη στιγμή που γράφουμε, πάντως, έχει χειρότερα αποτελέσματα και από το Μόγιες, και από το Φαν Χάαλ. 

 

(Και να μείνει, να μην μετρήσει δηλαδή τρίτη σερί απόλυση, εγώ θα προβλέψω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το σηκώσει του χρόνου, ειδικά αν δεν βγει φέτος CL. Γκουαρδιόλα, Κλοπ βρίσκονται σε ανοδική φάση της καριέρας τους και ήδη δείχνουν πράγματα από τη δουλειά τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πού βασίζεις την αισιοδοξία σου, εγώ δεν βλέπω τίποτε που να δείχνει ότι ο Μουρίνιο θέτει βάσεις για οτιδήποτε αυτή τη στιγμή.

 

Επίσης, το "πανέξυπνος" χωράει κουβέντα. Λ.χ., δεν είναι ιδιαίτερα έξυπνο να είσαι τσακωμένος με τους παίκτες, ούτε και να τους δίνεις στεγνά επειδή δεν έχεις δουλέψει ούτε τα στημένα (και, όχι, το να μπαίνει μουράτος ο Ιμπραήμοβιτς και να μπουμπουνάει το φάουλ από τα 40 μέτρα κατευθείαν στα πόδια του τείχους δεν είναι "δουλεμένη" φάση). Και μάλιστα, όταν αυτή τη στιγμή δεν σε κράζει το σύμπαν απλά και μόνο γιατί "καις" την πίστωση που έχεις από τρεις σεζόν πριν...

 

Αυτή τη στιγμή που γράφουμε, πάντως, έχει χειρότερα αποτελέσματα και από το Μόγιες, και από το Φαν Χάαλ.

 

(Και να μείνει, να μην μετρήσει δηλαδή τρίτη σερί απόλυση, εγώ θα προβλέψω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το σηκώσει του χρόνου, ειδικά αν δεν βγει φέτος CL. Γκουαρδιόλα, Κλοπ βρίσκονται σε ανοδική φάση της καριέρας τους και ήδη δείχνουν πράγματα από τη δουλειά τους).

Εχεις δίκιο σε όλα αλλά εγώ πιστεύω ότι του χρόνου θα το πάρει αν μείνει...

 

Το στηρίζω γιατί το έχει ξανακάνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...