Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν τα έχωσε στον υποφαινόμενο.... Ίσα ίσα, κάλυψε τον προπονητή του. Εκτός αν πήρες στα σοβαρά το video που πόσταρες.

 

Για το αν θα φύγει το καλοκαίρι, τίποτα δεν είναι σίγουρο. Σχεδόν σίγουρο είναι όμως ότι θα φύγουν αρκετοί από το νυν ρόστερ. Τώρα για τον Moyes ok, υπάρχει μια γκρίνια αλλά καμία σχέση με αυτό που φανταζόμαστε ή αυτό που γίνεται συνήθως σε αντίστοιχες περιπτώσεις στην υποανάπτυκτη χώρα που ζούμε (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να αποτελέσει παρελθόν στο τέλος της χρονιάς).

 

Μην παίρνετε τις μετρητοίς ρε παιδιά το τι γράφεται και ακούγεται κάθε λίγο και λιγάκι. Εκεί λειτουργούν τελείως διαφορετικά τα πράγματα (σε σχέση με πολλές χώρες, όχι μόνο με εμάς εδώ). Να θυμίσω ότι το καλοκαίρι ήταν με το ένα πόδι εκτός ομάδων τους οι Rooney και Suarez και τώρα είναι κι οι 2 με νέα πολυετή συμβόλαια, με αποδοχές στο Θεό κι έχουν φτιάξει οι σχέσεις τους με τα clubs και τον κόσμο.

 

(Ο Rooney έχει ήδη υπογράψει όπως είπα και όχι, δεν ισχύει η φήμη που λες.)

 

Για τον Vidic θα συμφωνήσω ότι ήταν από τους πιο χρήσιμους παίκτες στην ομάδα. Αλλά από την άλλη είναι και 32 στα 33 και μάλλον χρειάζεται μια ανανέωση-φρεσκάδα η θέση. Και οι Evans-Smalling-Jones που χρησιμοποιούνται στις θέσεις αυτές δεν δείχνουν, μέχρι τώρα τουλάχιστον, να εμπνέουν καμιά τρελή εμπιστοσύνη. Άντε να τον κρατούσε 1-2 χρόνια ακόμα. Παραπάνω δεν τραβάει (για δεδομένα Αγγλίας πάντα). Ferdinand δεν αναφέρω καν, πέρασαν τα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα δεν τα έχωσε στον υποφαινόμενο.... Ίσα ίσα, κάλυψε τον προπονητή του. Εκτός αν πήρες στα σοβαρά το video που πόσταρες.

 

Για τον Vidic θα συμφωνήσω ότι ήταν από τους πιο χρήσιμους παίκτες στην ομάδα. Αλλά από την άλλη είναι και 32 στα 33 και μάλλον χρειάζεται μια ανανέωση-φρεσκάδα η θέση. Και οι Evans-Smalling-Jones που χρησιμοποιούνται στις θέσεις αυτές δεν δείχνουν, μέχρι τώρα τουλάχιστον, να εμπνέουν καμιά τρελή εμπιστοσύνη. Άντε να τον κρατούσε 1-2 χρόνια ακόμα. Παραπάνω δεν τραβάει (για δεδομένα Αγγλίας πάντα). Ferdinand δεν αναφέρω καν, πέρασαν τα χρόνια.

 

Εγω νομιζω οτι τα χωνει στο μογιες πλας συμφωνω οτι θα μεινει μεχρι να τελειωσει το συμβολαιο του πλας τον ενεκρινε ο αλεξ και αυτο μετραει για τους γκλειζερ .Ακομη πιστευω οτι θα φυγει μονο αν γινει κρουση απο τους οπαδους .Περιμενουν παντως και εγω δεν ξερω τι ,να ανοιξει καμια κιντερ εκπληξη και να τους κανει τρεμπλ του χρονο οπως με τον φεργκιουσον που πηρε τιτλο μετα απο 5 χρονια.Οσο για την αμυντικη γραμμη ειναι ολοι σαπιλες,ο φερντιναντ δεν παιζει μπαλα ουτε Α τοπικο!Τον μονο που βγαζω λιγο στην ακρη ειναι ο τζοουνς.Και ο ντε χεα μου φαινεται φουσκα ηταν και εσκασε ,και αυτος μπορει να παρει ποδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντακς κι εγώ ξεχωρίζω τον Jones από τους υπόλοιπους.

 

Πάντως γνώμη μου και την έχω ξαναπεί -και χωρίς να είναι η ομάδα μου η MU- είναι ότι πρέπει να μείνει ο Moyes. Ένας χρόνος δε μου λέει κάτι, όσα λάθη και να έχει κάνει. Κι ας μη βγει και Ευρώπη, δεν τρέχει κάτι. Με δεδομένο ότι έχει δει κάποια πράγματα πλέον, το καλοκαίρι θεωρώ ότι θα κάνει αρκετές αλλαγές της αρεσκείας του στην ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θα διαφωνησω,δεν ειναι καλος προπονητης ,ειναι πολυ μετριος .Καταρχας δεν εχει κανενα δικο του στοιχειο ,δεν αλλαζει συστηματα δεν δοκιμαζει πραματα καινουργια ,προσπαθει να ξανα επιβαλλει την ιδια συνταγη του φεργκιουσον,μεχρι και το ιδιο συστημα παιζει με μονη διαφορα την χρηση του γιανουζαι,και κανει ακομα και την ιδια τραμπα που εκανε με τον valencia ο φερκιουσον βαζοντας τον δεξι μπακ για να εχει ενα επιθετικογενη παικτη στο ροστερ.Αν ηταν καλος με το που πηγαινε στη μαντσεστερ θα επρεπε να πεταγε με ολους τους πορους που εχει σε σχεση με την εβερτον ,το ροστερ κλπ.Εδω ο μαρτινεθ πρωην προπονητης της υποβιβσμενης τωρα wigan και νυν της everton διατηρει την 6 θεση με βλεψεις 5ης και αξιωσεις εως και CL,ποιος ο μαρτινεθ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η ομάδα πάσχει σε αρκετές θέσεις αλλά κυρίως δημιουργικά, δεν είναι δυνατόν να σου κάνει μαγικά ένας προπονητής και να σου φέρει αποτέλεσμα. Πόσο μάλλον ένας νεοφερμένος προπονητής που έρχεται να καλύψει ίσως το μεγαλύτερο κενό που έχει υπάρξει ποτέ σε ομάδα (μιλάω για την απόσυσρη του Sir). Κι εδώ είναι -προφανώς- πολύ δυσκολότερο να αποδώσει απ' ό,τι στην Everton, αφού αμέσως ανεβαίνουν κατακόρυφα η πίεση κι οι απαιτήσεις.

 

Κι επίσης δεν είναι καθαρά Μαθηματικά το ποδόσφαιρο... Επειδή δηλαδή την είχε την Everton 5-7η θέση, δε σημαίνει ότι τώρα που ήρθε σε κλάσεις μεγαλύτερο club θα την έχει τη MU σίγουρα 4άδα κι απ' την 1η χρονιά κιόλας. Εξάλλου μιλάμε για το δυσκολότερο πρωτάθλημα του κόσμου κι αυτή είναι κι η ομορφιά του. Εν ολίγοις, θέλει αρκετή υπομονή mate.

 

Τεχνικά δεν έχω βγάλει ακόμα πόρισμα για το αν είναι τόσο καλός ή όχι. Είχα μια αρκετά καλή εικόνα γι' αυτόν από τις προηγούμενες χρονιές του στην Everton, αλλά εγώ θέλω χρόνο για να τον κρίνω. Όσο για τον Martinez, εμένα φέτος μέχρι τώρα μου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις όπως κοουτσάρει την Everton. Για πέρυσι που έπεσε η Wigan, θα μπορούσε να σου πει κάποιος ως αντίλογο ότι της πήρε και το FA Cup.

 

Anyway, το μόνο σίγουρο είναι ότι τα βλέπουμε αλλιώς κάποια πράγματα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να διαψευθω εγω και ολοι οι υπολοιποι που λεμε κακιες για το μογιες και να γινει και αυτος sir στα επομενα χρονια.Αλλα δεν νομιζω κιολας αν συνεχισει ετσι και του χρονου να παει και για 3ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγω θα εκλαιγα με την εμφανιση της Γιουναιτεντ μετα το 3-0. Και πριν βασικα διοτι και παλι το κεντρο ηταν ασυνδετο. Η αμυνα τραγικη και τα τρεξιματα και η πιεση ανυπαρκτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα εκλαιγα με την εμφανιση της Γιουναιτεντ μετα το 3-0. Και πριν βασικα διοτι και παλι το κεντρο ηταν ασυνδετο. Η αμυνα τραγικη και τα τρεξιματα και η πιεση ανυπαρκτη.

 

Φαντασου να μην ηταν κι ολα αυτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ωχ. Μπαγερν Μοναχου-Μαντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Εαν παραμεινει στην φορμα που ειχε ολη την χρονια η Μαντσεστερ, τοτε δυστυχως(για εμενα που την υποστηριζω τρελα) η Μπαγερν θα ριξει μια 4αρα ή ισως 5αρα(ανεξαρτητως εδρας) και μετα στο 2ο παιχνιδι μια απλη νικη με 0-1, 1-2(ή 1-0, 2-1) θα ειναι αυτο που θα γινει.


Εντυπωσιάστηκα απο τον Rooney. Αρσενικός παίχτης, σκληροτράχηλος και ηγέτης. Μορφή.

 

Καλα ,τωρα τον ειδες πρωτη φορα?

Και σιγα την εμφανιση που εκανε. ΟΚ δεν ηταν κακος, καθε αλλο, ετρεχε και και καλυπτε παντου και ετρεξε πολυ, παρα πολυεκανε και καλες μπαλιες κλπ αλλά δεν εκανε και καμια αρχηγικη εμφανιση. Πιο αρχηγικος ηταν ο Γκιγκς.

Επισης που να εβλεπες τον Ροι Κιν στα τελη του 90ς. Εκει να εβλεπες σκληροτραχηλες, ηγετικες και αρσενικες εμφανισεις!!


Ροι Κιν, Πολ Σκοουλς, Ντειβιντ Μπεκαμ, Ραιαν Γκιγκς, Αντυ Κοουλ, Ντουαιτ Γιορκ, πωπω τι ομαδαρα ειχαμε!!!! :(  2-0 χανουμε με Γιουβεντους σε ημιτελικα Τσαμπικονς Λιγκ? Κανενα προβλημα.Απολυτη ηρεμια στην ομαδα. 2-3 τελικο σκορ. Καναμε συνεχως τετοιες ανατροπες τοτε. Και φυσικα στον τελικο..... Οπου ακομη και εγω ο σουπερ^56 απαισιοδοξος, περιμενα οτι θα ισοφαρισουμε σιγουρα.

Τι ομαδα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρωινο την εχει την μπαγερν.Παμε με ψυχολογια και ως αουτσαιντερ.Μας εχουν για ευκολους οι γερμανοι και για αυτο θα φανε μεγαλη τσαπου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιάστηκα απο τον Rooney. Αρσενικός παίχτης, σκληροτράχηλος και ηγέτης. Μορφή.

 

Είναι για μενα ο μοναδικός που στέκεται κάπως αξιοπρεπώς στη φετινή MU και κρατάει την ομάδα. Σίγουρα μεγάλος παίκτης, γνωστό. Είναι όμως, δυστυχώς γι' αυτούς, υπερβολικά μόνος πλέον και δε γίνεται δουλειά έτσι.

 

 

Για πρωινο την εχει την μπαγερν.Παμε με ψυχολογια και ως αουτσαιντερ.Μας εχουν για ευκολους οι γερμανοι και για αυτο θα φανε μεγαλη τσαπου!

 

?????? :confused: Really?

Να το παίξω από τώρα δηλαδή.... :P

 

 

Κάτσε καλάααα... :-D 

 

 

edit: http://www.sport-fm.gr/article/isxuro-pligma-me-fan-persi/757045

Ντακς δυσκόλεψε λίγο τώρα...

(Σε πειράζω ε. :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...