Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες το κακό ξεκίνημα είναι η λογική συνέχεια του περσινού άσχημου κλεισίματος. Άσχετα αν ερχόντουσαν αποτελέσματα πριν το καλοκαίρι, η United δεν απέδιδε καλό ποδόσφαιρο. Τουλάχιστον αυτό που την έχουμε συνηθίσει όσοι την παρακολουθούμε καιρό. Ο Moyes είναι κατά την γνώμη μου ένας εξαιρετικός manager και αυτό θα φανεί άμεσα. Είναι από τους ελάχιστους (μαζί με Wenger, Martinez, Rodgers) που κρατάει τις αγορές του σε λογικά επίπεδα και δεν κάνει αστεία ανοίγματα παρά μόνο όταν πρέπει. Αδίκως πιστεύω κατηγορείται ότι δε ξόδεψε την πρώτη χρονιά και αυτό γιατί το σύνολο που του άφησε ο Fergie είναι πολύ καλό. Και ο ίδιος ο Ferguson άλλωστε στις μετεγγραφές του ήταν της ίδιας φιλοσοφίας. Απλά το καλοκαίρι ο κύριος Ed Woodward, όσο καλός έχει αποδειχθεί στο marketing, που έχει κλείσει συμφωνίες με χορηγούς έναντι μυθικών ποσών και έχει βοηθήσει το club να βελτιώσει πολύ τα οικονομικά του άλλο τόσο κακός φάνηκε στο επικοινωνιακό κομμάτι των μετεγγραφών. Τα μισά ονόματα από αυτά που ακούστηκαν πολύ απλά δεν αποτελούσαν καν επιλογή του Moyes και η προσπάθεια να υπογράψουν έναν ακόμα αξιόλογο παίκτη στο transfer deadline πέρα του big Fellow ήταν κωμικοτραγική.

Αν, προσωπικά, προσάπτω κάτι αρνητικό στον Moyes αυτό είναι ότι έχει πανικοβληθεί από το κακό ξεκίνημα και δεν κάνει σωστή διαχείριση του roster. Αυτό φαίνεται από τις επιλογές της 11άδας. Δε μπορείς να κάνεις με το ζόρι αριστερό χαφ τον Cleverley μόνο και μόνο επειδή έχει καλύτερους αριθμούς από Young και Nani. Πρέπει να αρχίζει να εμπιστεύεται περισσότερο το υλικό του, παίκτες όπως ο Januzaj, o Zaha και ο Kagawa. Ειδικά τον τελευταίο τον αδικεί και νομίζω πως το καλύτερο που έχει να κάνει αν δεν έχει σκοπό να το χρησιμοποιήσει, να κάνει ένα καλό cash in στον Ιάπωνα, φέρνοντας κάποιον δημιουργικό μέσο της επιλογής του και τον Leighton Baines! :)

GGMU lads!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κηδεία και σήμερα lads. Κηδεία από την πιο δυνατή Southampton των τελευταίων ετών. Δε νομίζω να είχε ποιοτικότερο roster στο παρελθόν από το φετινό της. Αυτός ο Lovren αρέσκεται στις κηδείες, μετά τη Liverpool ήρθε η σειρά μας. Τρωτοί πίσω και πολλοί average players. Νομίζω πως η ομάδα έχει "γεράσει" αγωνιστικά και παρόλο που υπάρχει νέο αίμα αυτό δεν αξιοποιείται. Evans, Young, Welbeck, Cleverley, Smalling, Fabio πρέπει να σκαναριστούν τον Γενάρη από το τεχνικό team.  

Όσο για τον Moyes στήριξη μεν, κριτική δε. Σήμερα εκτός του Januzaj, χωρούσε ΚΑΙ ο Zaha που με την U-21 της Αγγλίας έκανε πολύ καλή εμφάνιση. Το θετικό είναι ότι ο Ολλανδός έσπασε την αφλογιστία στο πρωτάθλημα, κάναμε φάσεις και αν ο Rooney σημάδευε καλύτερα ίσως να είχαμε 2 πόντους παραπάνω. 

Tough season ahead.

GGMU lads!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ολους αυτους που ανεφερες, μονο ο Fabio κανει κατι. Οι αλλοι ειναι πολυ λιγοι για την Man. Δυστυχως η ομαδα θελει χαλαρα 5 μεταγραφες, κατι που δεν φαινεται να γινεται ουτε στο αμεσο ουτε στο εμμεσο μελλον. Φοβαμαι οτι ερχεται δυσκολη χρονια, ενω και ο Moyes δεν θα δει χριστουγεννα στην ομαδα. Κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry κιολας αλλα ιδια ομαδα + Φελαινι εχει, δεν ειναι εικονα αυτη

Ο Γιανουζαι ειναι 18χρονων, δεν περιμενω να στηριχθω πανω του

 

Αποκει και περα, ο Κλεβερλι ειχε τραυματισμο αλλα και στα προηγουμενα επαιζε με Φελαινι-Καρικ, ε σορρυ, ποιος θα κοψει, εγω? Δεξι μπακ θα παρουμε ποτε ή εχουμε ορκιστει να ζουμε με ινδαλμα τον Γκαρι Νεβιλ? Δεν υπαρχει Ραφαελ, καλα ο αδελφος του δεν υπαρχει 2 φορες, και εχουμε δει τρελα απο Μογιες οπως τον Βαλεντσια δεξι μπακ (ισαξιο του να βαλεις τον Σαλπιγγιδη δεξι μπακ επειδη ειναι φιλοτιμος)

 

Ο Τζοουνς δεν εχει αποφασισει ακομα αν θελει να ειναι δεξι μπακ, σεντερ μπακ ή χαφ, γελαω με Εβανς και εχουμε φτασει να παρακαλαμε να ειναι γερα δυο παιδια, ο Ριο με τον Νεμανια, που ειναι 34 ο ενας και απο 10 τραυματισμους ο αλλος, και να παιζουν ακομα και με την Σαουθαμπτον

 

Γουελμπεκ-Γιανγκ δεν ειναι και οι πιο συνεπεις παικτες του κοσμου αλλα ειναι καλοι παικτες, μαζι με τον επισης ασυνεπη Νανι, τον βελτιωμενο περσυ Βαλεντσια και τον Καγκαβα δεν εχουμε προβλημα στα ακρα αρκει να γινει καλη διαχειρηση.

 

Το προβλημα ειναι στα χαφ, δεν γινεται να περιμενουμε στα 40 να μας σωσει ο Γκιγκς. Ο Αντερσον βγηκε απατη, ο Σκοουλς σταματησε στα 54-55 ποσο ειναι, ο Καρικ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΝ για μενα παραμενει ο Αγγλος Τζιωλης, δεν πρεπει να εχει κανει ουτε ενα τακλιν, ο Κλεβερλι βγαζει τραυματισμους απο μικρος, ο Φελαινι δεν ξερω αν θα σηκωσει την φανελα, ο Φλετσερ δεν ηταν και δεν θα ειναι ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ DKNI, νομίζω κάνεις ατυχείς παραλληλισμούς της United με δεδομένα ελληνικής Super Legue. 

Ας ξεκινήσω από το τέλος. Ο Michael Carrick σε καμία περίπτωση δε διαφημίζεται από κανέναν. Με μια απλή ματιά στα στατιστικά του, είναι στην ομάδα από το 2006 και από τότε μέχρι σήμερα κάνει γεμάτες χρονιές χωρίς απουσίες. Το δε ποσοστό του σε πετυχημένες-ολοκληρωμένες πάσες είναι κορυφαίο στην premier league που φτάνει σε επίπεδα Gerrard και Scholes. Επίσης σημαντικό να αναφέρουμε ότι πέρσι ήταν ίσως ο καλύτερος παίχτης μαζί με τον Ολλανδό μπροστά με 41 (γενικώς από το '06 έχει φτιάξει ένα αξιοζήλευτο ρεκόρ στις assists) ολόκληρες assists. Μιλάμε για ένα κεντρικό, holding midfielder που κατά κύριο λόγο και επί Ferguson εκτελεί καθήκοντα αμυντικού χαφ. Άρα προφανώς καμία σύγκριση με Τζιώλη κλπ.

Ο Jones είναι ο ρολίστας που καλό είναι να υπάρχει σε κάθε ομάδα, μαχητής και ποδοσφαιριστής που δε θα βγάλει μάτια αλλά η απόδοση του είναι πάντα στο μέγιστο δυνατό. Θυμίζω ότι παρόμοιοι παίχτες που παίζανε σε διάφορες θέσεις ήταν ο O'Shea, ο Hargreaves, o Brown, ο Phil Neville κ.α. Δε νομίζω ότι "πρέπει να αποφασίσει ο ίδιος" για το ρόλο του.

Ο Welbeck μου είναι συμπαθής αλλά δυστυχώς η βελτίωση του είναι αργή. Στο δε παιχνίδι του είναι αρκετά φλύαρος και ανούσιος σε πολύ μεγάλο βαθμό, πράγμα που με ανησυχεί γιατί είναι επίσης νέος και σε τέτοιες ηλικίες, 21-22, γίνεται το "Μπαμ" στη καριέρα ενός ποδοσφαιριστή. Πχ. Ο Wilshere και ο Ramsey που είναι της γενιάς του με την Arsenal φέτος κάνουν παπάδες. Anyway του δίνω ένα credit γιατί είναι γέννημα-θρέμμα της ομάδας και για αρχή πιστεύω να σπάσει το φράγμα του μονοψήφιου αριθμού γκολ σε σεζόν.

Για τον Young θα διαφωνήσω. Ναι μεν έχει ποιότητα αλλά πολλοί τραυματισμοί στα 28 του και το χειρότερο, είναι τρομερά εκνευριστικός στο παιχνίδι του. Δε θυμάμαι άλλον παίχτη της United να βουτάει τόσο ελεεινά και προκλητικά...ίσως μερικές φορές ο Ronaldo αλλά ο Πορτογάλος έκανε και άλλα πολλά που ο Young θα χρειαστεί και μια δεύτερη καριέρα να τα πετύχει. Και τον συμπαθούσα πολύ τον Ashley..

Αυτόν που αδικείς παράφορα είναι ο Rafael. Είναι πιστεύω το καλύτερο δεξί μπακ που έχουμε, σταθερά βελτιωμένος με 2ψήφιο αριθμό assists και συμμετοχών με πολύ καλή τεχνική κατάρτιση. Αν συγκρίνουμε τον Rafael με τα υπόλοιπα δεξιά μπακ των άλλων μεγάλων του νησιού, νομίζω πως είναι ο καλύτερος.

Τον Άντερσον δε θα τον πω απάτη γιατί έχει physical προσόντα και αρκετά δυνατό κορμί αλλά μάλλον υστερεί σε θέματα αντίληψης. Δυστυχώς η απόδοση του είναι ή του ύψους ή του βάθους, καμία σταθερότητα ενώ αρνητική εντύπωση μου κάνει πως σχεδόν ποτέ δεν έχει βγάλει 90λεπτο όντας μόλις 25 ετών. Απογοήτευση θα τον χαρακτήριζα.

Κλείνω λέγοντας πως ο Scholes είναι ένα χρόνο μικρότερος του Giggs. Οπότε και ειδικά φέτος τον βλέπω να ξανά-επιστρέφει για να βοηθήσει. Αν δεν ενισχυθούμε τον Γενάρη..  

GGMU lads!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Doyle, δεν ειμαστε 15χρονα να μιλαμε λες και παιζουμε fm

 

- Τον Καρικ περσυ δεν τον αποθεωναν κατι Σωτηρακοπουλοι και κατι Σπυροπουλοι και παραλιγο να βγει ο λευκος Βιειρα? Εσενα σου αρεσει αυτο το αμ.χαφ? Γιατι αμυντικο χαφ παιζει

Τακλιν δεν εχει κανει στη ζωη του, οι πασες του ειναι στα 2μ, τρεχει το παιδι αλλα δεν το εχει, φετος δεν τον βλεπεις? Δεν βλεπεις οτι ειναι ο Αγγλος Τζιωλης, ευθυτενης, με το κεφαλι πανω αλλα λιγο πασα, λιγο μαρκαρισμα, λιγο (περισσοτερο απο τον μεγαλεξανδρο) φιλοτιμο, λιγο απολα μαζι σου. Τι κανει πολυ? Κανει καλες καθετες? Ειναι σκυλι? Εχει ποδαρια? Καταπινει τον αντιπαλο? Περναει 3? Τι ακριβως κανει πολυ καλα ο Καρικ?

 

- Ο Τζοουνς του πρωτου 5μηνου εχει σχεση με αυτον τον Τζοουνς? Εγω ειχα παθει πλακα, ελεγα οτι βρηκαμε μπακ που να ξερει μπαλα απο την εποχη του Mπλαν. Ε, φιλε απο τοτε το παιδι εχει μεγαλη πτωση. Δεν φταιει μονο αυτος, φταιει και ο Σερ, μονο μαγειρα και παρκαδορο δεν τον ειχε κανει. Τι μας λειπει? Δεξι μπακ, τι δεν εχουμε? Κεντρικο χαφ. Ελα Τζοουνς παιδι μου να παιξεις και σεντερ φορ

 

- Για Γιανκ και Γουελμπεκ τι ακριβως διαφωνια εχεις? Διαφωνεις οτι ειναι 2 ποιοτικοι παικτες που ομως ειναι τραγικα ασυνεπεις (και ο Γιανγκ οπως λες ειναι ο Αγγλος Θοκταριδης, θα βρει κανα ναυγιο οπως βουταει)

 

- Για τον Ραφαελ γελαω. Οχι οσο με τον γελοιο διδυμο αδελφο του αλλα γελαω. Για καθε καλη σεντρα εχει 3χ γιωτομπαλιες τυπου αποβολη με την Μπαγερν. ΠΟΙΟΣ ΡΑΦΑΕΛ ΜΩΡΕ, πες μου ποσο καλυτερος ειναι απο τον Σανια, τον Ιβανοβιτς ή τον Γουοκερ. Διαολε, ποσο καλυτερος ειναι απο τον Μικα τον Ριτσαρντς?

 

Και που'σαι, ψαξε για αριστερο μπακ. Εβρα τελος λεει το καλοκαιρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητέ DKNI, 
Δεν είναι μόνο για 15χρονα το FM. Είναι και για άλλες ηλικίες. 
Συνεχίζεις ωστόσο να κρίνεις ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στη καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου με αυτούς που παίζουν στον ελληνικό τριτοκοσμικό οχετού που λέγεται Super League. Ευτυχώς για μένα αγαπητέ δεν κάθομαι να ασχοληθώ με τον κάθε Σωτηρακόπουλο ή Σπυρόπουλο και τις προτιμήσεις τους...Δε με ενδιαφέρει επίσης ποιον διαφημίζουν ή όχι. Συνεπώς, παρομοιώσεις και παραλληλισμούς με Έλληνες αθλητές ή αθλητικογράφους δε θα με δεις να κάνω.

Ο Carrick και κάθετες δίνει, και καλή μακρινή πάσα έχει και καλό σουτ είχε (γιατί πλέον ο ρόλος του δεν είναι να σουτάρει) και πολύ "συνεπής" είναι, καθότι δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που είχε λείψει από την 11αδα. Τώρα αν δε λένε τίποτα 41 assists, πάω πάσο. (http://www.youtube.com/watch?v=yeOV9G00fTI) Και ο παίκτης ΔΕΝ είναι αμυντικό χαφ.

Ο Rafael, που σε κάνει και γελάς, πέρσι έκανε 31 assists και 3 goals. Έκανε δλδ τόσες assists, όσες εμφανίσεις έκανε ο Sagna (assists 0)...έκανε 26 παραπάνω assists από τον Walker, όσο για τον Micah Richards πέρσι αγνοούνταν λόγω τραυματισμού οπότε ας τον δούμε φέτος. Για το πόσες γιωτοσέντρες κάνει ο καθένας, δυστυχώς δε μπορώ να πω. Απλά ξαναλέω ότι δε βρίσκω κάτι που κάνουν οι υπόλοιποι τρεις καλύτερα από τον Rafa.
Ο Ivanovic είναι άλλη κατηγορία back που πιστεύω ότι κατά ανάγκη παίζει εκεί. Σίγουρα σκοράρει περισσότερο αλλά δε νομίζω ότι πασάρει καλύτερα.
Έχε υπόψη σου επίσης ότι ο Rafa μοιράζεται συμμετοχές με τους Smalling, Jones και καμιά φορά με τον Valencia(!!!), όταν γίνεται roatation. Οι άλλοι αλήθεια με ποιους μοιράζονται την θέση τους? Ο Σέρβος με τον Azpilicueta, ο Richards με τον Zabaleta (ο Maicon πέρασε και δεν ακούμπησε..), ο Sagna με τον Jekinson...come on! 

Η διαφωνία μου είναι κυρίως στον Young. Ποιοτικό θα πω έναν παίκτη που θα προσφέρει το κάτι παραπάνω στην ομάδα. Αυτός απλά ρεζιλεύει τον εαυτό του κάθε φορά που ξεκινάει και γενικώς σιχαίνομαι παίκτες τέτοιας νοοτροπίας. Του Welbeck του δίνω το credit αν και είμαι λίγο απαισιόδοξος σχετικά με την εξέλιξη του.

Διάβασα κι εγώ την δήλωση του Paddy για το καλοκαίρι. Είμαι σίγουρος ότι ο Moyes θα ενισχύσει το άκρο του. Μάλλον θα κινηθεί για Baines μπορεί και για τον Shaw της Southampton. Υπάρχει και η υπόθεση του Fabio Coentrao αλλά αυτή δε νομίζω να προχωρήσει αν δε βρει η Real αντικαταστάτη. 


GGMU lads!
 

Επεξ/σία από Doyle
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραιτησου ή αυτοκτονα!

Δεν εισαι για να δουλεψεις αυτο το υλικο, δεν εισαι Φεργκιουσον

Ή ζητα παικτες ή φυγε

Doyle πλιζ, μην μου παραθετεις στατιστικα.

Ματια εχω και βλεπω

 

Ο Καρικ ειναι κεντρικο χαφ που κανει απο μετρια εως απλα συμπαθητικα πολλα πραγματα, δεν κανει ΤΙΠΟΤΑ σε επιπεδο Γιουναιτεντ. Αγγλος Τζιωλης, ευθυτενης. Φτανει. Τον βλεπουμε, φτανει.

 

Ο Ραφαελ ειναι Ι5 επιβεβαιωμενο. Μπορει να πιασει την μπαλα με το χερι στο 2' τελικου ΤΛ. Και αμυντικα, τον φυσας, πεφτει, τον περνας. Γιαυτο παροτι δεν εχει κανεναν ανταγωνισμο, δεν εχει παρει φανελα βασικου.

Αν ηταν τοσο καλος δεν θα βλεπαμε μεχρι και Βαλεντσια δεξι μπακ (σαν να βαζεις δεξι μπακ τον Σαλπιγγιδη)

 

Για τον Γιανγκ διαφωνω. Ο καλος ο Γιανγκ ειναι μια χαρα ακραιο χαφ και παταει περιοχη και ποδια εχει και φαλτσα βαζει.Το προβλημα ειναι οτι τον καλο Γιανγκ τον βλεπουμε με την νεα Σεληνη ξερω γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ο καθένας έχει τη γνώμη του για τους παίχτες και τους προπονητές. Δεν έχει νόημα να διαφωνούμε επιπλέον. Just for the record, τους Carrick, Rafael και Young, τους εμπιστευόταν και ο Fergie. Απλά ακόμα και ένας Sir αγανάκτησε στο τέλος με το attitude του Young.
2-3 λόγια για το ματς με τη Stoke. Ο Moyes εμφανίστηκε επιφυλακτικός για ακόμα μια φορά και σωστά διότι το αμυντικό δίδυμο Evans-Jones δεν είναι έμπιστο. Ευάλωτος και ο Smalling από δεξιά που επιθετικά δε προσφέρει πολλά. Ο Paddy από την άλλη ήταν καλός και δίνει την assist στο νικητήριο γκολ του Μεξικανού (πολύ καλή σέντρα). Προσωπικά θεωρώ ότι ο Moyes περιμένει την επιστροφή Vidic για να δοκιμάσει άλλο σύστημα, δλδ κάτι περισσότερο σε 4-4-2. Προβληματίσαμε περισσότερο τον αντίπαλο με 2 σέντερ φορ, κυρίως με την διαρκή κίνηση του Ολλανδού που άνοιγε χώρο στον Chico προς το τέλος όπου και γυρίσαμε το ματς. 
Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω στον προπονητή μας είναι το εξής: Γιατί εφόσον δείχνεις να φοβάσαι το ματς, δε παρατάσεις παίχτες που τουλάχιστον παίζουν στην φυσιολογική τους θέση? Εξηγούμαι, ο Januzaj έχει κάνει καταπληκτικό ματς κόντρα στη Sunderland ξεκινώντας ως αριστερό χαφ. Με τη Stoke τον βάζει δεξί γιατί ασφαλώς ο Nani ήταν φλύαρος και πάλι και επειδή θέλει να κρατήσει τον Ιάπωνα στην 11αδα. Φευ όμως γιατί σε όλο συνολικά το ματς ο Kagawa έχει αχρηστευτεί, διότι όσο μαχητικό και αν είναι το παλικάρι από αριστερά στη γραμμή ΔΕΝ μπορεί. Από αριστερά θα του έπαιζε καλύτερα ο Januzaj, o Nani ακόμα και ο Young που έχει στο πάγκο. Ελπίζω να το κατάλαβε ο Moyes αυτό και να συνειδητοποίησε ότι για να πάρει το 100% του Samurai πρέπει να αλλάξει σύστημα. Στο δεξί χαφ είχε και την επιλογή του Valencia. Άρα ολοκληρώνοντας, θέλουμε περισσότερο ρίσκο στο παιχνίδι μας, ειδικά με τέτοιες ομάδες. Δεν έχει νόημα να έχεις γύρω στο 60+% κατοχή μπάλας και να ζορίζεσαι να βγάλεις καθαρή φάση...
Ελπίζω κάποτε να δούμε ένα 4-4-2 με ρόμβο στο κέντρο, ξεκινώντας μπροστά Rooney, Van Persie, από πίσω τους Kagawa, αμυντικό χαφ Carrick και πλάγια Nani-Valencia, Januzaj-Valencia, Januzaj-Nani ή ακόμα Young με οποιονδήποτε από τους υπόλοιπους 3 στα δεξιά.

DKNI ας μη γκρινιάζουμε και στις νίκες.. :)

GGMU lads!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαν, γκρινιαζω γιατι ο Μογιες κανει πειραματα χωρις να ειναι Σερ

Δηλαδη οκ, για να ειμαστε ειλικρινεις και ο Σερ εκανε κατι πραγματα και κατι επιλογες (πχ Ραφαελ-Φαμπιο, τον αστειο Μπεμπε, την επιμονη του να χρισει παικταρα τον Τσιτσαριτο που το παιδι ειναι καλος finisher και φιλοτιμος, οτι στα χαφ ειχε μεινει με τον Σκοουλς και το φαντασμα του Κιν και επεμενε να παλευει με τους Καρικοφλετσερ) αλλα εκανε κατι μαγικα και εσωζε την παρτιδα

 

Τουτος εδω

 

- Πηρε ομαδα με μπουσουλα και την εχει παει χειροτερα

- Δεν ζητησε μεταγραφες, πηρε τον Φελαινι, τον αχρηστευει εχοντας διπλα τον Καρικ με αποτελεσμα κανεις απο τα 2 χαφ να μην ειναι κοφτης. Αν ηθελε τον Καρικ 11αδατο, ας επαιρνε εναν σκυλο αμ.χαφ

- Κανει πειραματα τυπο Σμολινγκ δεξι μπακ-Τζοουνς κεντρικο οταν το νορμαλ ειναι το αναποδο (κανεις δεν ειναι δεξι μπακ αλλα ο Τζοουνς ξερει μπαλιτσα)

 

Γενικα ο Μογιες εχει συμπεριφορα Φεργκι, ενα δικαιωμα που ο Σερ το κερδισε με 25 χρονια τιτλους.

 

Δεν μπορεις ρε πουθενα Σκωτσεζε να πας να κανεις του κεφαλιου σου εσυ ο ανυπαρκτος επειδη ο προηγουμενος το εκανε και τρωγαμε τον παπα επειδη ακριβως ηταν ο Αλεξ Φεργκιουσον, δεν το καταλαβαινεις οτι δεν θα εχετε την ιδια αντιμετωπιση? Ιδια εσυ, ιδια ο Σερ? Ισα ο Ομπραντοβιτς με τον Πεδουλακη γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο λαθος ειναι οτι συγκρινουμε τον Σερ με τον Μογιες..

 

DKNI ρε συ, δεν ειναι κακος ο Μoγιες, ειναι ενας προπονητης που εχει κανει δουλεια

ολα αυτα τα χρονια και δεν ειναι τυχαια η επιλογη του Σερ, τουλαχιστον αυτο βλεπω εγω που μπορει να κανω λαθος..

 

Η ομαδα παει σε χαληλες πτησεις τα τελευταια χρονια και στερειται απο υλικο, υπαρχουν παικτες

που δεν αξιζει να περνανε ουτε εξω απο το Καριγκτον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Moyes μια χαρά μεταγραφές είχε ζητήσει. Για να μη γράφω όλους όσους είχαν ακουστεί κατά καιρούς θα μείνω μόνο στις περιπτώσεις των Ander Herrera και Leighton Baines (τον ήθελε πακέτο με τον Fellaini) που ήταν οι πιο ρεαλιστικές. Οι ευθύνες σ'αυτές τις περιπτώσεις δε βαραίνουν τον Σκωτσέζο αλλά τον Ed Woodward. Ας ελπίσουμε ότι τον Γενάρη θα φανούμε δραστήριοι και σοβαροί στο transfer window. 
Σήμερα ανακοινώθηκε στον Anderson να ψάξει για νέα ομάδα, οπότε η αναζήτηση κεντρικών (για μένα 2) και αριστερού μπακ είναι πλέον επιβεβλημένη.

Ωραίο σημερινό άρθρο για στατιστικολάγνους από την M.E.N.: http://www.manchestereveningnews.co.uk/sport/football/football-news/manchester-united-midfield-statistics-michael-6252515

 

​GGMU lads!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο λαθος ειναι οτι συγκρινουμε τον Σερ με τον Μογιες..

 

DKNI ρε συ, δεν ειναι κακος ο Μoγιες, ειναι ενας προπονητης που εχει κανει δουλεια

ολα αυτα τα χρονια και δεν ειναι τυχαια η επιλογη του Σερ, τουλαχιστον αυτο βλεπω εγω που μπορει να κανω λαθος..

 

Η ομαδα παει σε χαληλες πτησεις τα τελευταια χρονια και στερειται απο υλικο, υπαρχουν παικτες

που δεν αξιζει να περνανε ουτε εξω απο το Καριγκτον..

 

Δε θυμαμαι να εχει κατακτησει κατι στην καριερα του ο Μογιες ...

Αν μπορει καποιος να μου βρει τι εχει καταφερει στην καριερα του ας μας πει ...

Απορω με την επιλογη του Φεργκιουσον βασικα ..

Εκει εξω υπηρχαν χιλιαδες αλλοι προπονητες με βιογραφικο 10 φορες μεγαλυτερο απο του Μογιες ...

Χωρις να χρειαζεται να πας σε τρομερη επιλογη τυπου Μουρινιο ή Πεπ ..

 

Τεσπα ....

Θα τον κρινει ο χρονος ..

Ακομα παντως δε δειχνει κατι ...

Ειναι και το ροστερ δυσλειτουργικο βεβαια αλλα πρεπει να βρει λυσεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...