Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mισο...

 

Μπροστα με Κριστιανο-Γουειν-Σμιθ και ειδικα ΑΝ ΣΥΝΕΛΘΕΙ τον Σαχα ειμαστε πολυ καλυτεροι

 

Στο κεντρο ειμαστε ΛΙΓΟ κατω.Ο Καρικ δεν αλωνιζει και κοβει σαν τον τρελο Ιρλανδο αλλα σκοραρει περισσοτερο(φετος εχει βαλει μπολικα).Ο Κριστιανο οταν παιζει γραμμη αν δεσει το ενα ποδι πισω στο κωλομερι ειναι 75 κλασεις ανωτερος του Μπεκαμ στα ντουζενια του.Αν εχει και τα 2 ποδια απλα παιζει αλλο αθλημα.Ο Σκοουλς παιζει το ιδιο στυλ με τοτε απλα αντεχει λιγοτερο.Ο Ρυαν εχει αλλαξει στυλ πολυ.Δεν κανει τις κουρσες-η μαλλον δεν κανει ΤΟΣΕΣ κουρσες- ουτε σκοραρει αλλα σεντραρει καλυτερα και μαρκαρει περισσοτερο.

 

Πισω ειμαστε καπως καλυτεροι.Ο Φερνιναντ ειναι ο Σταμ μαυρος και με μαλλια, ο Βιντιτς ειναι καλυτερος των σεντερ μπακ των Γιονσεν,Μπερκ και τα λιμα (ΓΕΝΙΚΑ ειναι καλος σεντερ μπακ) ο Νεβιλ ειναι ο ιδιος Νεβιλ(ουτε πανω ουτε κατω) και ο Ο'Σει ειναι αξιολογη λυση(οπως και ο Εβρα), και οι Χαινζε και Σιλβεστρ ειναι καλυτεροι του Εργουιν και του Φιλ Νεβιλ

 

Ε, ενταξει, τερμα τι να λεμε, Σμαιχελ μονο ο Μπουφον στα καλυτερα του, δηλαδη ενταξει,ο Ερβιν ειναι αξιοπρεπεστατος

Καπου ειμαστε καλυτεροι, καπου ειροτεροι, τωρα το ποια ομαδα θα κερδιζε ειναι ψιλα γραμματα.Ας παρουμε το ΤΛ και ας τρωει και 5 η σημερινη απο του 99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κριστιανο ειναι αλλου ειδους παικτης απο το Μπεκαμ.Δηλαδη,ειναι πιο επιθετικογενης,συγλινει,βαζει γκολ κτλ.Ο Μπεκαμ θα εκανε την ωραια μπαλια κυριως.

 

 

ΑΛΛΑ το ποδι του Μπεκαμ,οπως και τους αυτοματισμους του με τους Γιορκ κ Κοουλ δεν τους εχει ο Κριστιανο(προφανως εχει 10 αλλα πραγματα).Αρα,κατα τη γνωμη μου,επιθετικα ηταν καλυτερη το 1999.

 

Πισω,συμφωνω οτι ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα.Ο Ραιαν ειναι αρκετα χειροτερος απο οτι παλια.(θα μου πεις τωρα τις κουρσες τις κανει απο δεξια ο Κριστιανο)Ο Σκοουλς δεν εχει αλλαξει και πολυ,δικιο εχεις.

 

Σμαιχελ,ΚΑΜΜΙΑ σχεση με τον Ερβιν ετσι?

 

Το παιχτρονι ο Νεβιλ απαραλλαχτος.Ειδες οι μεγαλοι παιχτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια Σμαιχελ δυσκολα θα ξαναβρουμε...Ο Φαν Ντερ Σαρ παντως ειναι μια χαρα λυση..Πολυ αξιοπρεπης

 

Η αμυνα ειναι πολυ καλυτερη απο το 1999..Δεν υπαρχει Σταμ,αλλα υπαρχουν πολυ καλες εξισου λυσεις και ο Βιντιτς εχει ακομα πολυ μεγαλα περιθωρια εξελιξης..

 

Ολα τα λεφτα στην ομαδα που εχει χτισει ο Σερ Αλεξ ειναι ο Σκοουλς..Κατα τη γνωμη μου ο σημαντικοτερος παικτης αυτης της ομαδας..

 

Ο Καρικ εχει κι αλλα περιθωρια εξελιξης,μια χαρα χαφ ειναι..

 

Τον Μπεκαμ ποτε δεν τον εκτιμουσα,αλλα πρεπει να παραδεχθω οτι ο ρολος του σε εκεινη την Μαντσεστερ ηταν κατι παραπανω απο πολυτιμος..Ηταν ο ηγετης εκεινης της ομαδας...

 

Μακαρι ο Σμιθ να επιστρεψει στα επιπεδα που ηταν καποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κριστιανο ειναι αλλου ειδους παικτης απο το Μπεκαμ.Δηλαδη,ειναι πιο επιθετικογενης,συγλινει,βαζει γκολ κτλ.Ο Μπεκαμ θα εκανε την ωραια μπαλια κυριως.

Κυριως?Μονο.Αντε και κανα στημενο παραπανω.

 

Εκανε 2 πραγματα καλυτερα-αν και ο Κριστιανο τα κανει-και αλλα 10 πολυ χειροτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αυτο εκανε κυριως,αλλα το εκανε τελεια.Τετοιο ποδι,δε θα ξαναπερασει.

 

Που και που εκανε καμμια κουρσα/τριπλα κτλ.

 

Εγω διαφωνω σε αυτο που λες οτι επιθετικα ειναι καλυτερα τωρα.Κατα τη γνωμη οι 2 αραπηδες του 99 μπροστα με Μπεκαμ απο δεξια,και απο αριστερα το Ραιαν στα ντουζενια του,ηταν σαφως καλυτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, Ρουνευ ΔΕΝ ειχαμε-δες το 5ο γκολ. Τα αραπακια καλα τρεχαντηρια στο σπριντ και ευστοχοι αλλα λιγα πραγματα αποκει και περα.Ας πουμε την κουρσα του Γουεην ή το σουτ του Σμιθ ή την δυναμη του Σαχα δεν την εχουν

 

Επισης το κεντρο μας ειναι απλα διαφορετικο.Ο Γκιγκς εγινε Μπεκαμ (σεντραρει χειροτερα, ΟΧΙ πολυ χειροτερα αλλα μαρκαρει περισσοτερο) και ο Ροναλντο Γκιγκς-και σκοραρει περισσοτερο. Θεωρω οτι μπροστα εκεινη η ομαδα εδειχνε να δενει καλυτερα(ο Λιπι ειχε πει "Ολοι ξερουν πως παιζει η Γιουναιτεντ, κανουν μονο 1 πραγμα, αλλα κανεις δεν μπορει να τους σταματησει") αλλα η τωρινη μου φαινεται πιο ικανη να το παρει προσωπικα πανω του καποιος αν δεν δουλεψει το συστημα. Α, και πολυ σημαντικο, βοηθανε τα ακραια μπακ περισσοτερο, ειδικα απο αριστερα και σκοραρουν περισσοτερο οι στοπερ(ειδικα ο Βιντιτς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα θεωρεις οτι ως μοναδες συνολικα εχει καλυτερες τωρα.

 

Δεν ξερω,στα δυσκολα θα φανει αυτο.Η Μαντσεστερ του 99 παντως,εδειξε οτι ειχε μεγαλα απιδια,και εκανε απιστευτες ανατροπες.(με γιουβε απο 2-0 2-3 και στον τελικο φυσικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο σερ αγοραζε εναν επιθετικο της κλασης του ρουντ(που δυστυχως εφυγε) τοτε η επιθεση θα πετουσε οχι φωτιες,αλλα πυρκαγιες ολοκληρες σαν αυτες που βλεπουμε το καλοκαιρι:grin: (οχι πως τωρα δεν το κανει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψή μου είναι πως καλά έκανε και έφυγε ο ρούντ γιατί μόνο για έτοιμα γκολ είναι.Η κίνηση τις Μάντσεστερ να πάρει Fernando Tores ήταν η ιδανικότερη αλλά αυτός δεν ήθελε να έρθει.Αφού λοιπόν δεν ήρθε καλοί είναι και αυτοί που έχει.Αν και υποστηρίζω Μπάρτσα η Μάντσεστερ φέτος παίζει μπαλάρα και γουστάρω να το πάρει για ένα και μόνο λόγο, παίζει ποδόσφαιρο και όχι τσούκου τσούκου γκολ και βοήθα Παναγιά να μπει κανένα γκαβό με χίλιες κόντρες και of side που δεν δίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψή μου είναι πως καλά έκανε και έφυγε ο ρούντ γιατί μόνο για έτοιμα γκολ είναι.Η κίνηση τις Μάντσεστερ να πάρει Fernando Tores ήταν η ιδανικότερη αλλά αυτός δεν ήθελε να έρθει.Αφού λοιπόν δεν ήρθε καλοί είναι και αυτοί που έχει.Αν και υποστηρίζω Μπάρτσα η Μάντσεστερ φέτος παίζει μπαλάρα και γουστάρω να το πάρει για ένα και μόνο λόγο, παίζει ποδόσφαιρο και όχι τσούκου τσούκου γκολ και βοήθα Παναγιά να μπει κανένα γκαβό με χίλιες κόντρες και of side που δεν δίνονται.

 

K γω γουσταρα να δω φερναντο τορρες στην ομαδα αλλα απο τη στιγμη που δεν ηθελε να ερθει δεν μπορουσαν να ψαξουν για αλλον??τοσοι παικταραδες κυκλοφορουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον θα φερεις που να ταιριαζει στο γρηγορο στυλ των υπολοιπων? (Γι'αυτο εφυγε ο Ρουντ, για να κανει χωρο στον 10 χρονια νεοτερο Ρουνευ και με αυτα τα λεφτα ηρθαν οι Καρικ, Βιντιτς, Εβρα)

 

Κανα Σεφτσενκο σκεφτομαι-αλλα θελει μια περιουσια και οι Γκλεηζερ δεν νομιζω να δινουν-κανα Ετο αλλα θελει το ΑΕΠ μιας χωρας για να ερθει, αντε κανας Κρεσπο ή Τεβες να ηταν μια καλη και προσιτη λυση, γενικα παικτης που να ανεβασει και αλλο την Γιουναιτεντ θελει πολλα πολλα λεφτα αλλα και να υπαρχουν δεν ειμαστε μονοι ετσι?Τοσες ομαδες εχουν φραγκα και ξοδευουν.Ολα αυτα ηδη σε ενα βαρυ μπατζετ-ο Καρικ περνει τρελα λεφτα πχ-απο μια διοικηση που δεν ειναι Αμπραμοβιτς

 

Παντως αμα ερθει καμια τρελη προταση για τον Κριστιανο τυπου 80-90 μυρια εγω ειμαι να τον δωσουμε και να χτυπησουμε 3 και 4 παικτες των 20 μυριων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως τους φοβαμαι τους Αμερικανους ακομα.. Εισαι σιγουρος οτι αν δωσουν το Κριστιανο για 90-100 μυρια μετα θα τα πασαρουν για μεταγραφες; Και εμενα μου αρεσει η ιδεα, αλλα γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και λέει τον ήθελε και η Μπάρτσα και η Ρεάλ.

 

Ρε Κάιζερ Τσιφ από που τον είχαμε αγοράσει τον Κριστιάνο;

 

(παίζει γαμώ τις μπάλες αλλά σαν άτομο δεν τον πάω μία το μαλακισμένο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...