Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελευταία όχι.

 

Τι παει να πει τελευταια οχι,καθε χρονο οι αγγλικες εχουν υποχρεωσεις.

Και επειδη φετος θα ειναι στους ευρωπιακους τελικους 4 ομαδε ισπανικες παει να πει οτι παιζουν ποιο πολλα παιχνιδια?

 

Στο ξαναλεω δες τις οαμδες που υπαρχουν στην αγγλια και συγκρίνεται τις με τις αντιστοιχες ισπανικες,πολυ ποιο δυσκολο πρωταθλημα το αγγλικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να κάνω τη σύγκριση που μου ζητάς, η σύγκριση αυτή μπορεί να γίνει μόνο όταν συναντώνται στα ευρωπαϊκά κύπελλα. Πάντως, γνώμη μου είναι ότι οι πρώτες δέκα ομάδες του ισπανικού θα σάρωναν στο σημερινό αγγλικό πρωτάθλημα. Ναι, ακόμα και η Λεβάντε, η Μάλαγα και η Εσπανιόλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ευρωπαικα κυπελα η συγκριση να γινει αλλα στο πρωταθλημα δεν εχει καμια σχεση.

Η Premier σε σχεση με την primera ειναι πολυ ποιο δυκολο πρωταθλημα δες για παραδειγμα την Ρεαλ και την Μπαρτσα,οπου πανε 4αρες και 5αρες μοιραζουν στην αγγλια δεν γινονται αυτα ακομα και αυτες που υποβιβαζονται ξερουν να παιζουουν σκληρα και αμυντικα.

 

Στην ισπανια ειναι Ρεαλ,Μπαρτσα,Βαλενθια αντε και Ατλετικο Μαδριτης που εχει χρονια καλη παρουσια οι αλλοι ολοι ειναι σαν βλεπω Τσαμπιονσιπ αγγλιας αν και εκει υπαρχουν ομαδαρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να κάνω τη σύγκριση που μου ζητάς, η σύγκριση αυτή μπορεί να γίνει μόνο όταν συναντώνται στα ευρωπαϊκά κύπελλα. Πάντως, γνώμη μου είναι ότι οι πρώτες δέκα ομάδες του ισπανικού θα σάρωναν στο σημερινό αγγλικό πρωτάθλημα. Ναι, ακόμα και η Λεβάντε, η Μάλαγα και η Εσπανιόλ.

Δεν μπορει να γινει συγκριση γιατι ειναι αλλου ειδους ποδοσφαιρο

Το Ισπανικο, κυριως λογω Μπαρτσελονα, εχει γινει ποδοσφαιρο κατοχης και passing game

To Aγγλικο παραμενει ποδοσφαιρο ρυθμου. Χανουμε ευκολα τη μπαλα, την κερδιζουμε ευκολα, και οποιος βγαλει καλυτερο transition κερδιζει

 

Νομιζω οτι ουτε οι μεσαιες αγγλικες θα εκαναν τιποτα στην Ισπανια γιατι δεν εχουν το passing game και την κινηση χωρις μπαλα για να το κανουν, ουτε οι μεσαιες Ισπανικες θα αντεχαν στον αγγλικο ρυθμο και στο να πρεπει να γυρνανε 2-3 φορες σαν τρελοι πισω για να μαρκαρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ανανεωσε ο 37χρονος Scholes :fear:

 

 

Πες μου εναν καλυτερο (εστω και για 50-60 λεπτα που αντεχει ο Σκοουλς) που εχει η Γιουναιτεντ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα πρώτα είμαστε κοντά στον Καγκάβα τον παικταρά.Δεύτερον μην παίρνεις σοβαρά τους φιλάθλους με ελληνική νοοτροπία linuslost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειμαι γιουναιτεντ,τωρα τουλαχιστον...Ημον πιο παλια επι εποχης Μπεκαμ αλλα ακομα παραμενει συμπαθης ομαδα! Ομως δεν μπορει κανεις να παραγνωρισει την αξια του 38 Σκοουλς και Γκιγκς ακομα και σημερα! Αυτην την κρατανε ορθια και την εφτασαν 1 λεπτο απο τον τιτλο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

U MAD RIO? http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/euro2012/4353719/Rio-Ferdinand-row-England-manager-Roy-Hodgson-criticised.html

 

Πες μου εναν καλυτερο (εστω και για 50-60 λεπτα που αντεχει ο Σκοουλς) που εχει η Γιουναιτεντ???

αυτο ειναι το προβλημα, οτι δεν εχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...