Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο στη μπαρτσελονα.

Ομαδαρες και οι δυο σε ολα τα επιπεδα

αλλα τι να κανεις οταν ο ενας παλευει με πυρηνικα κι ο αλλος με νεροπιστολα (στο κεντρο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο πιο σημαντικο παιχνιδι της χρονιας, αρκετοι κατω των προσδοκιων.. Εβρα, παρκ καρικ λιγοι, τσικαριτο φαντασμα, βαλενσια ανυπαρκτος.

 

Υπομονη.. μεταγραφες, ανανεωση και του χρονου παμε γερμανια..

Καλα αυτα τα βλεπω εδω και 5 χρονια που παρακολουθω περισσοτερο στο αγγλικο πρωταθλημα και υποστηριζα περισσοτερο και μονο τη γιουναιτεντ.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα τελευταια 5 χρονια που ειμαι πιο πολυ μεσα στα πραγματα βλεπω οτι ολες οι ομαδες αλλαζουν και αυτη μενει ιδια.Ολοι κανουν μεταγραφες και η μαντσεστερ αντικαθιστα τους παικτες μολις φτασουν στα 40,38 και στα 35 ακομα και η τοτεναμ αγοραζει παικτες,ηδη εχει μπει και στο παιχνιδι η σιτυ εχει καψει τα ταμια και η λιβερπουλ παρα τη χρεωκοπια της πηρε ενα ματσο παικτες ενω η γιουναιτεντ με τον van der sar,giggs,scholes,ferdinand,o shea,park,owen,evra ολοι ειναι πανω απο 30 χρονων και δεν λενε να αγορασουν αλλους παικτες και αυτους που εχει δεν τους βαζει για να αποκτησουν εμπειρια.Τα 95 εκατ απο τον ροναλντο που πηγαν-->τα εφαγαν οι γκλειζερ μαζι με το φεργκιουσον.Δεν ειδαμε αντικαταστατη καθε χρονο η ιδια ομαδα και σε λιγο φτανουμε τη μιλαν[και κακως κανω αυτη την παραλληλια αλλα απο θεμα ηλικιας την φτανουμε,αλλα ακομα και αυτοι τα λεφτα που πηραν απο τον kaka τα επενδυσαν,πηραν δανεικο imbra,πηραν robinho,pepe(οχι της ρεαλ)cassano κ.α],φετος πηρε καπου μονο απο εσοδα απο premier league 275 εκατ εκτος απο μπονους και αλλα και ζημιες 70 εκατ ακι αλλα 80 απο τελικο CL και με αυτα θα δειτε μονο τον ντε χεα.Πηρε ολους τους σκαταδες bebe, owen,lindegaard,diouf,valencia,obertan με 20 εκ. max.Στον τελικο τωρα... τα ιδια με το 09 τα 10 πρωτα λεπτα και μετα τελος,εχει φυγει η μπογια του φεργκιουσον θα περιμενε στο 90 κανενα κορνερ να πεταχτει ο σολτσκιερ να βαλλει κανενα γκολ.Εδιωξε τον τεβεζ επειδη του παραπονιοταν οτι δεν επαιζε και μου εβαζε τοτε τον berbatov και τωρα του τη γυρναει και κανει το αναποδο με τον τσικαριτο,πηγε να φυγει και ο ρουνευ αλλα του πεταξαν ψωμι και τον κρατησαν οχι οτι σε κανενα χρονο δε θα μας χαιρετησει,και τη δεν εχουν πουλησει μπεκαμ,ινς,βαν νιστελρου,ροναλντο και με ολους τσακωνονταν ο φεργκιουσον.Αυτη η ομαδα ειναι καθαρο κερδοσκοπικη και εμπορικη.Τα ιδια και τα ιδια.Πρωταθλημα με το ζορυ,στο κυπελλο παμε για την πλακα και τελικο καθε 2 χρονια το χαριζουμε στη μπαρτσελονα,τους εχουμε φτασει στα 4.Τι να πω....

Επεξ/σία από sanji
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά στεναχωριόμουν που έβλεπα τον τελικό. Έβλεπα εναν rooney να τρέχει αντίπαλο σε μια barcelona! Έλεος ρε παιδί μου.. ο Giggs δεν ακούμπησε την μπάλα! Λές και ήταν κανα 18 χρονο παιδάκι και φοβήθηκε οτι έπαιζε τελικό CL!! ο άλλος ο καθυστερημένος ο Valencia τι σκατά έκανε εκει? Ο χειρότερος παίχτης του αγώνα!

O Nani γιατί δεν μπήκε πιο νωρίς? Δεν πίστεψα ούτε για μια στιγμή οτι θα περναμε τον τελικό. (Παρ'ολο που την έπαιξα 20 € στο στοίχημα. )

 

Αυτή η ομάδα θέλει ριζική ανανέωση , αλλα πως να την κάνει που εχουν καταντήσει χειρότερη και απο το Ελληνικό κράτος? Εκει μέσα υπάρχουν οι χειρότεροι κλέφτες ever!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθει να βλεπω καθε χρονια μια γιουναιτεντ που να πουλα παικτες.Δεν θες να αγορασεις,απλο κρατα τους παιχτες σου με καλυτερα συμβολαι,πως κρατα η μπαρτσελονα τον μεσο και του δινει ενα καρο λεφτα,τι μολις σου δωσουν 95 εκατ τους πουλας,εδω 150 εκατ προσφορα και την απερριψαν.

Manchester City offer for messi !!

Αν δεν αλλαξει η δοιηκηση και φυγουν οι γκλειζερ αλλα και ο φεργκιουσον,οχι οτι δεν ειναι καλος αλλα εχει παλιωσει πια εχει αλλαξει το ποδοσφαιρο,στην εποχη του ηταν καλος,φαινεται οτι δεν μπορει να αντιμετωπισει μια ομαδα με συγχρονη φιλοσοφια,περσι με την μπαγιερν,προπερσι πηρε το CL κατα τυχη και με ροναλντο που ηταν φορτσα στην επιθεση και τραβαγε 5 παιχτες πανω του,φετος με την μπαρτσελονα και προπερσι τιποτα,που παει με την τακτικη του 99 και μου λεει ειμαστε πιο ετοιμοι και πιο ωριμοι - οσι τα λαθη του 09 και μαλακιες και να 3 εφαγες μα***α.

Και για το θεμα των μεταγραφων φταει και αυτος που λεει ειμαστε πληρεις δεν εχουμε ελλειψεις,μια δυο μεταγραφες θα γινουν,εχουμε καλο ροστερ και εχουν ανεβει οι τιμες της αξιας του καθε ποδοσφαιριστη και τις αγορας ,αλλα δεν πιεζει και τους γκλειζερ για μεταγραφες.ΟΜΩΣ να ειναι ο πιο καλοπληρωμενος προπονητης δεν τον πειραζει.

The 10 Highest Paid Managers. [EΤΟΣ 2008]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλιωσε ρε παιδί μου πως να το κάνουμε???

Όταν το έλεγα πριν λίγο καιρό στο ιδιο πόστ, βγήκε κάποιος και με έκραζε!!

 

Τέςπα πραγματικά πρέπει να επενδυθούν κάποια χρήματα στη ομάδα!

 

Με Giggs,Valencia,Oshea,Ferdinand,Scholes οχι μονο CL δεν παίρνεις αλλα δεν έχεις ούτε όραμα,ούτε μέλλον!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ο εβρα ακομη ψαχνει τον μεσι στο τριτο γκολ; τον βρηκε τελικα και θελει να ξαναζησει τη στιγμη μηπως του χρονου τον βρει πιο γρηγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει παιδιά, με την καλύτερη ομάδα του κόσμου παίζατε. Μα θα μου πείτε, και η Μαν στις 2-3 καλύτερες ομάδες του κόσμου είναι, γιατί να μη μπορεί να χτυπήσει κορυφή και να χάνει με κάτω τα χέρια; Θα μπορούσε ο Σερ να κάνει κάτι καλύτερο; Νομίζω ναι, θα μπορούσε να κλειστεί πίσω και να αρχίσει τα κλωτσίδια διεκδικώντας με περισσότερες πιθανότητες το "κλέψιμο" της νίκης, αλλά με το φόβο αν χάσει, να το κάνει όχι με το κεφάλι ψηλά, όπως όλοι παραδέχτηκαν, αλλά ντροπιασμένος. Αξίζει το ρίσκο; Νομίζω ναι, γιατί αν καταφέρεις και πάρεις την κούπα, κανείς δεν πρόκειται να σταθεί στον τρόπο. Από την άλλη, θεωρώ ότι και η Ρεάλ να ήταν στη θέση της Μπάρτσα, πάλι θα έχανε με παρόμοιο σκορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ναι, θα μπορούσε να κλειστεί πίσω και να αρχίσει τα κλωτσίδια διεκδικώντας με περισσότερες πιθανότητες το "κλέψιμο" της νίκης, αλλά με το φόβο αν χάσει, να το κάνει όχι με το κεφάλι ψηλά, όπως όλοι παραδέχτηκαν, αλλά ντροπιασμένος. Αξίζει το ρίσκο; Νομίζω ναι, γιατί αν καταφέρεις και πάρεις την κούπα, κανείς δεν πρόκειται να σταθεί στον τρόπο. Από την άλλη, θεωρώ ότι και η Ρεάλ να ήταν στη θέση της Μπάρτσα, πάλι θα έχανε με παρόμοιο σκορ.

Ναι εχεις δικιο και το 2008 τα ιδια ειχαν γινει ετσι σε νικησε η μαντσεστερ,οπως και η ρεαλ στο κυπελλο ή η αρσεναλ ή η χερκουλες ή το γκολ του παναθηναικου στο Camp nou.Αστο απο αμυνα μη μιλας γιατι δεν εχεις τιποτα,ο πικε ψαχνει τη σακιρα στη κερκιδα,ο dani alves κανει κολοτουμπες και ο abidal βγαζει το κρασι και ρουφαει

,αστο.Γλεντα οσο θες αλλα σε 5 χρονια που δεν θα εχεις xavi,puyol,villa και messi 29 χρονων να δω αν θα μιλας.

Καλυτερη ομαδα του κοσμου???Δεν Νομιζω

Καλο ποδοσφαιρο??Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αξίζει το ρίσκο; Νομίζω ναι, γιατί αν καταφέρεις και πάρεις την κούπα, κανείς δεν πρόκειται να σταθεί στον τρόπο. Από την άλλη, θεωρώ ότι και η Ρεάλ να ήταν στη θέση της Μπάρτσα, πάλι θα έχανε με παρόμοιο σκορ.

Διαφωνώ και στα δύο που λες μιας και όλοι εδώ μέσα κράζουν τον τρόπο που η Inter απέκλεισε πέρσι την Barcelona και το τρόπο που πήρε η Real φέτος το Κύπελλο.

Επίσης, το ίδιο αποτέλεσμα απέναντι στη Real είναι τελείως υποθετικό.

Και τα δύο σημεία σηκώνουν πολλή κουβέντα και θα βγούμε offtopic στο παρόν θέμα της MU.

Επεξ/σία από Cygnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ και στα δύο που λες μιας και όλοι εδώ μέσα κράζουν τον τρόπο που η Inter απέκλεισε πέρσι την Barcelona και το τρόπο που πήρε η Real φέτος το Κύπελλο.

Επίσης, το ίδιο αποτέλεσμα απέναντι στη Real είναι τελείως υποθετικό και για εμένα εκτός πραγματικότητας.

Και τα δύο σημεία σηκώνουν πολλή κουβέντα και θα βγούμε offtopic στο παρόν θέμα της MU.

Ουσιαστικά στο πρώτο θέμα και γω μαζί σου είμαι. Όταν είσαι οπαδός της Μάντσεστερ (ή της Ρεάλ) δε μπορείς να δεχτείς ότι δε θα παίξεις στα ίσα το μεγάλο σου αντίπαλο και ότι θα παίξεις κλεφτοπόλεμο, υπάρχει και ο εγωισμός στη μέση, η αξιοπρέπεια, θες να σε θυμούνται όχι μόνο για τους τίτλους αλλά και για τη μπάλα που έπαιξες. Απλά, όπως έχει γίνει τώρα το ποδόσφαιρο, η πλειονότητα θα σταθεί μόνο στους τίτλους και τα φράγκα.

Στο δεύτερο, ίσως να μη το διατύπωσα σωστά, θεωρώ ότι και η Ρεάλ να έπαιζε στον τελικό, θα την κέρδιζε τη Μάντσεστερ, νομίζω ότι είναι σε καλύτερη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Πικε παντως εχει 1 ευρωπαικο και εναν παγκοσμιο τιτλο με την εθνικη ισπανιας ως ΒΑΣΙΚΟΣ. τωρα αν δε σου κανει, τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δικιο και το 2008 τα ιδια ειχαν γινει ετσι σε νικησε η μαντσεστερ,οπως και η ρεαλ στο κυπελλο ή η αρσεναλ ή η χερκουλες ή το γκολ του παναθηναικου στο Camp nou.Αστο απο αμυνα μη μιλας γιατι δεν εχεις τιποτα,ο πικε ψαχνει τη σακιρα στη κερκιδα,ο dani alves κανει κολοτουμπες και ο abidal βγαζει το κρασι και ρουφαει

,αστο.Γλεντα οσο θες αλλα σε 5 χρονια που δεν θα εχεις xavi,puyol,villa και messi 29 χρονων να δω αν θα μιλας.

Καλυτερη ομαδα του κοσμου???Δεν Νομιζω

Καλο ποδοσφαιρο??Ναι

Εντάξει φίλε Sanji υπερβάλεις λίγο.

Και εγω φανατικός united είμαι αλλα ξέρεις οτι πολλά απο αυτά που λές δεν ισχύουν.

( είναι αυτό το οπαδικό που σκάει μέσα μας! ) :devil:

 

Δυστηχώς δεν μπορούμε να χτυπήσουμε την barca. Τέλος! Οχι με αυτη την ομάδα τουλάχιστον!

 

Ακόμα και αν κερδίζαμε εγω θα εβγαινα και θα έλεγα οτι είμαστε κωλόφαρδοι οχι οτι είμαστε η καλύτερη ομάδα της Ευρώπης... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...