Προς το περιεχόμενο

Manchester United


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να πω ρε παλικάρια, γενικά η διαιτησία εμένα δεν με άφησε ικανοποιημένο, και τις 2 μέρες που μας πέρασαν. Χθες γενικά ήταν λες και τους είχαν βγάλει με τα μοιρογνωμόνια στο γκώλο τους κοράκηδες. Εντάξει, μπορεί ο τσαγιερός να μην παραπονιέται, αλλά ας μην ήταν στάνταρ το σεξ στην αγγλία, να έβλεπα τι θα έλεγε. Φάουλ ναι, αλλά όχι και κάρτα. Και αυτά τα οφσάηντ χθες, τι διάολο, λες και σφύριζε για αυτό που σκεφτόντουσαν (και όχι έκαναν) ήταν ο πούστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Γενικά, έχω ένα πρόβλημα με τις θεωρίες συνομωσίας. "Πάνε να μας φάνε" κτλ. Τρίχες μετά οριγάνεως.

 

Ο McNulty (ο κρυφό-Λίβερπουλ που θάβει την Μάντσετερ, ντε) ακούει τα σχολιανά του εδώ, το site των βαμμένων της Λίβερπουλ. Τι ότι φοράει τη φανέλα της Μάντσεστερ κάτω από το πουκάμισό του λένε, τι ότι είναι γλύφτης του Φέργκιουσον. Γενικά, όποιος δε μας χαϊδεύει τα αυτιά, η πρώτη μας αντανακλαστική, οπαδική αντίδραση είναι πως είναι βαλτός των "άλλων". (τι μου έλεγε εμένα ένας Ολυμπιακός σε ένα άλλο thread, όταν δεν του άρεσαν αυτά που έλεγα; Ένα τέτοιο πράγμα).

 

Τέλος πάντων, εγώ το β' ημίχρονο είδα από το Ρόμα - Μάντσεστερ και τη διαιτητική σφαγή που λέτε δεν την είδα. Λάθος αποφάσεις, ναι, αλλά σφαγή όχι. Βέβαια, αυτά είναι εκτιμήσεις.

 

Στο Μίλαν-Μπάγερν, λ.χ., στο τέλος βγήκαν και οι δύο προπονητές "παραπονούμενοι" από το διαιτητή. Ο ένας για το πέναλτι και ο άλλος για το επιθετικό στη φάση της δεύτερης ισοφάρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"I can't complain about the sending off; it probably was two cards"

 

Αλλόθρησκος και ο κόουτς. Αίσχος.

Δεδομενου πως ειναι δηλωσεις στο SkySports(και ΟΧΙ στο σαιτ της Γιουναιτεντ, ειναι αναδημοσιευση) μετα το ματς κοιτα τι ωραια που διαβαζεται...

 

Επισης...ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ οτι ολοι μας, και εγω, λεμε οτι η 1η ηταν μαρς, η 2η δινοταν-οποτε να τι θελει να πει ο Αλεξ-ΑΛΛΑ δεν δινεται κοκκινη στο 34 αν δεν ειναι μαρς κιτρινη ΕΙΔΙΚΑ αφου δεν σκοπευεις να παιξεις ολο το ματς με τοσο αυστηρη εφαρμογη κανονισμων.

 

Αν επιμενεις να απαντας σε αλλα, μιλα και μονος σου.

 

Πάντως, αφού είχε τόσες φάσεις για αποβολές των Ιταλών που δεν τις έδωσε ο πιασμένος κόρακας, νομίζω ότι ο Φέργκιουσον είναι πολύ μεγαλόψυχος που δεν αναφέρεται σε καμία.

 

Ο Φεργκιουσον οπως ειδες δεν σχολιασε την διαιτησια καθολου, γενικα, οπως δεν σχολιαζει (τα τελευταια χρονια )και στην Αγγλια σε αντιθεση με τον Μουρινιο.ΝΑ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΕΡ ΑΛΕΞ, και γενικα των Αγγλων, οτι και καλα ειμαστε υπερανω και μετα ο καθε Snoob περναει την μεγαλοψυχια σου για αδυναμια.

 

Ο McNulty (ο κρυφό-Λίβερπουλ που θάβει την Μάντσετερ, ντε) ακούει τα σχολιανά του εδώ, το site των βαμμένων της Λίβερπουλ. Τι ότι φοράει τη φανέλα της Μάντσεστερ κάτω από το πουκάμισό του λένε, τι ότι είναι γλύφτης του Φέργκιουσον.
Χα

Καλο

 

Μπες σε σαιτ του Ολυμπιακου να δεις τι λενε για τον Καρπετοπουλο και τον Πανουτσο

 

Μετα μαθε σε ποιο εντυπο γραφαν παλια(και ο ενας γραφει ακομα) μεταξυ αλλων

 

Then do the math

 

 

 

Δηλαδη πρεπει να ακολουθησουμε ολοι το νεο trend που προσταζει "Ελα μωρε μην ασχολεισαι με την διαιτησια". Ε οχι κυριε, αμα με αδικουν θα βγω να το πω, δεν καταλαβα. Δεν ειπα οτι εχασα απο την διαιτησια, μπορει 11 με 11 να εχανα. Αλλα αφου-δικαια με το γραμμα του νομου-απεβαλε τον Σκοουλς περιμενα να κανει το ιδιο και σε αλλες φασεις. Και να παιξουμε 10-10.Οχι που μου την ειδατε τωρα ολοι αντι-Μαντσεστερ και "να σερνοταν η Μαντσεστερ" στο 11-10. Θα τα πουμε στην Αγγλια μην ανησυχειτε

 

 

υγ. Ρε Snoob τωρα παρατηρησα, καλα σε τι κοπο μπηκες για να προσπαθησεις να μου απαντησεις?Πας καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κλαίγανε γτ τους το πήραμε μέσα απ'τα δόντια. (Εισαγωγή ιστορικής αντιστοίχισης ΒΠΠ εδώ ________________)

 

Σφαγή πράγματι δν υπήρχε, απλώς τρομπάρανε που κ που. Με εξαίρεση την κόκκινη, τπτ σοβαρό. Και εντάξει, οι θεωρίες τώρα είναι το σύνδρομο Κόκκαλη-Βαρδινογιάννη-ΟΦΗ κτλ, δν τα διαβάζω καν αυτά. Αν πάνε 2 αγγλικές στο τέλος, εκεί το βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@Kaizersoze:

 

Ε, όχι και δε σχολιάζει τη διαιτησία. Μη λέμε ό,τι θέλουμε. Για διάβασε εδώ τι λέει για το διαιτητή.

 

Συνεχίζεις με τα οπαδικά γυαλιά και φυσικά εκτίθεσαι. Ο Σκωτσέζος έχει σιχτιρίσει πολλές φορές τη διαιτησία, και στη χώρα του και στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

 

Για τον φανατικό οπαδό της Λίβερπουλ, τον McNulty, κουβέντα βλέπω. Μήπως είναι κρύφο-Τσέλσι ο αλήτης;

 

Y.G. Kaizer, κάνε γαργάρα τώρα την παπαριά ότι ο Φέργκιουσον δε μιλάει ποτέ για διαιτησία και όταν την καταπιείς, σκουπίσου κι έλα, σου έχω κι άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Kaizersoze:

 

Ε, όχι και δε σχολιάζει τη διαιτησία. Μη λέμε ό,τι θέλουμε. Για διάβασε εδώ τι λέει για το διαιτητή.

 

Συνεχίζεις με τα οπαδικά γυαλιά και φυσικά εκτίθεσαι. Ο Σκωτσέζος έχει σιχτιρίσει πολλές φορές τη διαιτησία, και στη χώρα του και στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Το κατηγορω λοιπον του Σερ συνοψιζεται στον χειμαρρο

"I don't think we got a decision all night but that's European football."

 

Ferguson added: "The referee told us before the game, anyone encouraging players to be booked or sent off, he would book them.

 

"But he didn't book the players clapping him, applauding him for sending a player off. So that's not acceptable.

 

Δηλαδη πραγματικα σαν να ακουω τον Τακη...Κατεγιστικος δεν μπορω να πω

Και εχεις απολυτο δικιο-ΓΚΟΥΧΟΥ,ΓΚΟΥΧΟΥ-ΕΓΩ ειμαι που εκτιθεμαι διοτι εγω εγραψα

Πάντως, αφού είχε τόσες φάσεις για αποβολές των Ιταλών που δεν τις έδωσε ο πιασμένος κόρακας, νομίζω ότι ο Φέργκιουσον είναι πολύ μεγαλόψυχος που δεν αναφέρεται σε καμία.

και φυσικα εγω ποσταρα τις δηλωσεις Φεργκιουσον

"But he didn't book the players clapping him, applauding him for sending a player off. So that's not acceptable

 

Εχεις δικιο,συνεχιζομω να εκτιθεμαι...:razz: :razz:

 

Για τον φανατικό οπαδό της Λίβερπουλ, τον McNulty, κουβέντα βλέπω. Μήπως είναι κρύφο-Τσέλσι ο αλήτης;

 

Χα

Καλο

 

Μπες σε σαιτ του Ολυμπιακου να δεις τι λενε για τον Καρπετοπουλο και τον Πανουτσο

 

Μετα μαθε σε ποιο εντυπο γραφαν παλια(και ο ενας γραφει ακομα) μεταξυ αλλων

 

Then do the math

Ναι' date='

κουβεντα

δεν μιλησα καν

 

 

Βαλε γυαλια, φακους, κυαλια, τηλεσκοπια, μην μας περνας για υμετερους

 

Y.G. Kaizer, κάνε γαργάρα τώρα την παπαριά ότι ο Φέργκιουσον δε μιλάει ποτέ για διαιτησία και όταν την καταπιείς, σκουπίσου κι έλα, σου έχω κι άλλα

Πωπω τι ευφραδια, τι επιπεδο, οταν δεν εχουμε τι να απαντησουμε ριχνουμε κανα βρισιδι μπας και ψαρωσει κανεις ετσι?Προφανως ο Σερ δεν καθησε να κλαφτει.Να σχολιασει φυσικα και το κανει.Δεν τα ριχνει ομως στην διαιτησια. Αλλα κλαφτηκε τοσο που but that's European football.

 

 

Πωπω "σκουπισου κι ελα", θεε μου τι αντρας, σε ευχαριστω

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

και με κανει και εκτιθεμαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ο Φεργκιουσον οπως ειδες δεν σχολιασε την διαιτησια καθολου, γενικα, οπως δεν σχολιαζει (τα τελευταια χρονια )και στην Αγγλια σε αντιθεση με τον Μουρινιο.ΝΑ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΕΡ ΑΛΕΞ, και γενικα των Αγγλων, οτι και καλα ειμαστε υπερανω και μετα ο καθε Snoob περναει την μεγαλοψυχια σου για αδυναμια.

 

Σωστά, δεν εκτίθεσαι. Γελοιοποιείσαι, είναι το σωστό ρήμα. Αναλύσεις της πλάκας, για μια ακόμη φορά. Επιπέδου Ντελκ. Τι να μας πει κι ο μαλάκας ο Ομπράντοβιτς, εδώ ο Kaizersoze αποφάνθηκε. Σωστά. Μεγαλοψυχίες και μπαρμπούτσαλα. Ποιος έχασε τη μεγαλοψυχία για να τη βρει ο Σερ...

 

Γκρινιάζει, ο Σερ, επειδή, λέει, τους είπε ο διαιτητής πριν τον αγώνα ότι όποιος ζητήσει αποβολή αντιπάλου θα πάρει κίτρινη. Και μετά, καλομουνιάζει ο κοκκινομύτης επειδή χειροκρότησαν οι Ιταλοί την απόφαση του διαιτητή. Το να επικροτείς μια απόφαση (όπως, λ.χ. όταν σου δίνει σωστά ένα ζόρικο κόρνερ, ας πούμε) από πότε έγινε ισοδύναμο με την παρότρυνση για τιμωρία αντιπάλου, μόνο εσύ μπορείς να μας το αναλύσεις. Περιμένω, με αγωνία. Α, ναι: το κατηγορώ του Σερ συνοψίζεται στο ότι παίζανε 10 με 12 (τι ωραία που προσπερνάς ό,τι δε σε βολεύει). Τα χώνει ο Σερ. Το πρόβλημα είναι στο δια ταύτα. Για ποια συγκεκριμλενη φάση μιλάει; Πού δεν τους κιτρίνισε επειδή χειροκρότησαν την αποβολή;

 

Η πλάκα, Kaizer, ξέρεις ποια είναι; Ότι, σε αρκετά πράγματα, συμφωνούμε (γενικά μιλάω). Το άσχημο είναι ότι συχνά-πυκνά σε πιάνει το οπαδικό σου και τα κάνεις άσπρα-μαύρα όλα. Πρώτο ποστ με κεφαλαία (ταπηροκρανίαση), μετά κάτι παραληρήματα για τους Ιταλούς που έχουν παντού και πάντα την εύνοια των παρασκηνιακών δυνάμεων (όταν δεν την έχουν οι Εβραίοι, εννοείται) και άλλα τερπνά. Γενικεύσεις αστήρικτες (όπως αυτό με τις δηλώσεις), φαντάσματα, εχθροί του μεγαλείου της Μάντσεστερ, σύνδρομα καταδίωξης.

 

Αυτό με τον McNuly (συγγνώμη αν παίρνω πιο σοβαρά την άποψη ενός παλιού συντάκτη του BBC από τη δική σου, μην πληγωθείς) σου το ανέφερα για να καταλάβεις ότι όλοι οι κολημένοι οπαδοί, το πρώτο που θα πουν είναι ότι όποιος τους ασκεί κριτική είναι αρνητής του μεγαλείου τους. Με αποτέλεσμα, τον ίδιο άνθρωπο να τον βρίζουν και οι βλαμμένοι της Μάντσεστερ, και οι βλαμμένοι της Λίβερπουλ. Βάζουμε κι ένα στοιχηματάκι; Κάνε google Mcnuly και Chelsea και σίγουρα θα πέσεις σε κάποιο φόρουμ βλαμμένων που θα του σέρνουν τα μύρια όσα γιατί ετόλμησε να θίξει το μεγαλείο του Μουρμουρίνιο.

 

Α, btw, μην κάνεις edit στα μηνύματά σου, ώστε να μη σου δημιουργούνται μετά "απορίες" που δεν είδα τις "απαντήσεις σου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, δεν εκτίθεσαι. Γελοιοποιείσαι, είναι το σωστό ρήμα. Αναλύσεις της πλάκας, για μια ακόμη φορά. Επιπέδου Ντελκ. Τι να μας πει κι ο μαλάκας ο Ομπράντοβιτς, εδώ ο Kaizersoze αποφάνθηκε. Σωστά.
Ολο μελι μελι και απο τηγανιτα τιποτα.Θα απντησεις καμια φορα σε αυτα που σου λεω ή οχι?Εγω το παραδεχομαι οτι δεν την παλεψε και εκανε ενα σχολιο περι ισων σταθμων και ισων μετρων, οχι ομως οτι τα εριξε στην διαιτησια.Εσυ, στο δικο σου κουοτ "Mα γιατι δεν βγαινει ο Δουρος" που τελικα "βγηκε ο Δουρος" και μαλιστα σε λινκ που εδωσες ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ γιατι το εκανες Hexalen???E?Aλλη μια φορα μουγκα

 

Μεγαλοψυχίες και μπαρμπούτσαλα. Ποιος έχασε τη μεγαλοψυχία για να τη βρει ο Σερ...

Ω, ο κυριος Snοοb μας δεν σας καταλαβα, πειτε το να μην συνεχισω...

 

Γκρινιάζει, ο Σερ, επειδή, λέει, τους είπε ο διαιτητής πριν τον αγώνα ότι όποιος ζητήσει αποβολή αντιπάλου θα πάρει κίτρινη. Και μετά, καλομουνιάζει ο κοκκινομύτης επειδή χειροκρότησαν οι Ιταλοί την απόφαση του διαιτητή.

Το να επικροτείς μια απόφαση (όπως, λ.χ. όταν σου δίνει σωστά ένα ζόρικο κόρνερ, ας πούμε) από πότε έγινε ισοδύναμο με την παρότρυνση για τιμωρία αντιπάλου, μόνο εσύ μπορείς να μας το αναλύσεις. Περιμένω, με αγωνία.

Διακωμωδηση αθληματος.Δεν ειναι θεατρο να περιμενει ο διαιτητης χειροκρτοημα.Τσιμπα μια "αγωνια" λοιπον

 

Για ποια συγκεκριμλενη φάση μιλάει; Πού δεν τους κιτρίνισε επειδή χειροκρότησαν την αποβολή;

Μια απο τις πολλες, τι ειναι, σε κανα πανελ της ΑΘλητικης Κυριακης με τον Βαρουχα να τις λεει μια μια?

Για τις υπολοιπες στις ειπα και εκανες ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ μουγκα.Αποψη γι'αυτες εσυ δεν εχεις ή θα ψαχνεις παλι κανα λινκ στο ιντερνετ με την αποψη σου?

 

Πρώτο ποστ με κεφαλαία (ταπηροκρανίαση),

Όχι, είμαι καλοπροαιρετος οτι απλά δεν βλεπεις και όχι οτι κανεις πως δεν βλεπεις γιαυτο γραφω κεφαλαια μπας και δεις.

 

μετά κάτι παραληρήματα για τους Ιταλούς που έχουν παντού και πάντα την εύνοια των παρασκηνιακών δυνάμεων (όταν δεν την έχουν οι Εβραίοι, εννοείται)

Ε, στην μπαλα δεν μπορεις να μου πεις και πολλες αδικιες εναντι Ιταλων, μπροεις?Για πες?Ή θα μου βγαλεις για αλλη μια φορα στατιστικη οπως τοτε με την Μακαμπι που προφανως δεν ειχες δει το παιχνιδι και ελεγες αλλα αντι αλλων?

 

φαντάσματα, εχθροί του μεγαλείου της Μάντσεστερ, σύνδρομα καταδίωξης.

ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΟΤΙ ΚΗΝΥΓΑΝΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ???

Οταν δεν μπορεις να βρεις επιχειρηματα μην βαζεις λογια στο στομα αλλων.Ειπα οτι για ενα ματς ο διαιτητης επαιξε Ρομα.Και πως στα περισσοτερα ματς οι Ιταλοι εχουν απο ισομερεις μεχρι ευνοικες διαιτησιες.Τα υπολοιπα ειναι δικα σου λογια, μαλλον σουχω γινει εφιαλτης ε?

 

Αυτό με τον McNuly (συγγνώμη αν παίρνω πιο σοβαρά την άποψη ενός παλιού συντάκτη του BBC από τη δική σου, μην πληγωθείς)

Τι να πληγωθω?Εχω αποψη δικια μου δεν χρειαζομαι να στηριχθω απλα σε καποιον πιο μεγαλο σε ηλικια. Ποιο μεγαλος ειναι και ο Βερνικος και δουλευει στην ΕΡΤ, να σου λεω και γω "Ο Βερνικος χθες ειπε οτι μας εσφαξε"???Σορρυ αμα υπολογιζω την γνωμη του Βερνικου πιο πολυ απο την δικη σου-και φυσικα αμα το εκανα γιατι απλα και μονο ειναι ο Βερνικος τοτε θα επρεπε να πω συγγνωμη και στον εαυτο μου. Μην το παρεις προσωπικα αλλα δεν υπολογιζω την γνωμη του Βερνικου πιο ολυ απο την δικη σου επειδη εχω σε εκτιμηση τον Βερνικο...

(παρεπιτοντως το χθεσινο για τα σχολια της ΝΕΤ τα ειπα κυριως για Γκωνια-Μιχο)

 

 

 

Α, btw, μην κάνεις edit στα μηνύματά σου, ώστε να μη σου δημιουργούνται μετά "απορίες" που δεν είδα τις "απαντήσεις σου".

Για πες λοιπον, τι εχω γραψει πριν το εντιντ και τι μετα. Διοτι και μια τελεια να αλλαξεις edited θα σου βγαλει.Εγω προφανως 2 λεπτα πριν το ποστ σου απλα προσθεσα το υστερογραφο που καμια σχεση δεν εδχει με το υπολοιπο κειμενο και φυσικα το "Δεν απαντας" δεν πηγαινε στο ΥΓ. Οχι προπαγανδα στον Γκεμπελς φιλε μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εγω το παραδεχομαι οτι δεν την παλεψε και εκανε ενα σχολιο περι ισων σταθμων και ισων μετρων, οχι ομως οτι τα εριξε στην διαιτησια.

 

Σχόλιο περί ίσων σταθμών και ίσων μέτρων; Για να δούμε, καλά κατάλαβες;

 

Για πάρε μια μεταφρασούλα από τις δηλώσεις του Σερ, ολόκληρες εδώ αν δεν εμπιστεύεσαι την απόδοσή μου:

 

"Λαμβάνοντας υπόψη ότι παίξαμε δέκα, τις περισσότερες φορές εναντίον 12, για μία ώρα, το αποτέλεσμα είναι καλό για εμάς"

 

Ναι, δεν τα ρίχνει στη διαιτησία, στον Kaizersoze τα ρίχνει, αυτός είναι ο δωδέκατος που δεν προστατεύει την ομάδα από τους αλλόθρησκους.

 

Είπες και μια άλλη σοφία, ότι οι Άγγλοι γενικά δε μιλάνε για διαιτησία, σωστά, αναλυτή; Τσίμπα και μια δηλωσούλα του Ρίο Φέρντιναντ, έτερου μεγαλόψυχου:

 

"Δε θέλω να δικαιολογηθώ ή να μπω σε μπελάδες, όμως δε νομίζω ότι ο διαιτητής έπαιξε πολύ καλά" (ούτε μιλιά για τη διαιτησία, οι μεγαλόψυχοι)

 

"Στην Ευρώπη είναι προφανές ότι οι διαιτητές έχουν πρόβλημα άγνοιας" (όλοι οι Ευρωπαίοι διαιτητές, ναι. Να δεις τι μου θυμίζει αυτή η μετριοπάθεια...)

 

"Ορισμένα από τα σφυρίγματα την Τετάρτη ήταν γελοία" (ναι, μωρέ, δε μιλάει για τη διαιτησία, ο μεγαλόψυχος)

 

10 με 12 λέει ο Σερ ότι έπαιζαν, γελοίες οι αποφάσεις του διαιτητή, όμως εδώ και χρόνια, όπως μας διαβεβαιώνει ο αναλυτής, ο Σερ και οι Άγγλοι γενικά δε μιλάνε για διαιτησία. Ξαναρωτάω, τα θες και τα λες; Σε παρακαλώ να μην επιμείνεις, γιατί έτοιμες σου τις έχω τις πρόσφατες δηλωσούλες του μεγαλόψυχου, αλλά κάνε ό,τι νομίζεις...

 

Φυσικά, ακόμη περιμένω να μου εξηγήσεις από πότε η επικρότηση μιας διαιτητικής απόφασης συνιστά λόγο τιμωρίας με κίτρινη (και θα περιμένω πολύ). Κι ο Ρονάλντο χειροκρότησε τον διαιτητή όταν απέβαλε το Ρούνεϊ (θα θυμάσαι, φαντάζομαι) και καλά έκανε, αφού ήταν μια σωστή απόφαση. Βρες μου, αναλυτή, τον κανονισμό κι εγώ να παραδεχτώ το λάθος μου, αντρίκια, όχι όπως κάνεις εσύ με όρους και προϋποθέσεις για τη γαργάρα του δήθεν δε μιλάει ο Σερ. Κι αν επιμείνεις ότι αυτό ήταν one-off, εδώ σου έχω και την άλλη δήλωση. Πρόσφατη. Δεν την ποστάρω από τώρα γιατί θέλω να δω πόσο αυτοεξευτελισμό αντέχεις.

 

A, κάτι τελευταίο, επειδή υποτίθεται πως μου τη λες ότι με το probably ο Φέργκιουσον αμφισβητεί τη δεύτερη κάρτα: δεν ξέρω τι Αγγλικά καταλαβαίνεις, αλλά σίγουρα δεν εννοεί αυτό που υπαινίσσεσαι. Σου έχω εδώ κάτι που θα σου φρεσκάρει μνήμη και γλωσσολογικές γνώσεις (από τα σχόλια του Σερ, μετά το παιχνίδι με τη Λίβερπουλ):

 

"Είδα το ριπλέι και ο Πολ έχει σηκώσει το χέρι του (αγκώνας είναι Σερ, δεν πειράζει) αυτό είναι κάτι που δεν επιτρέπεται", είπε ο Σερ Άλεξ στην MUTV

 

Παρότι ο Σκόουλς δεν ήρθε σε επαφή με τον Αλόνσο, το Αφεντικό παραδέχεται ότι ο Άτκινσον δεν είχε άλλη επιλογή.

 

"Δεν τον άγγιξε όμως νομίζω ότι ο διαιτητής μάλλον (probably) πήρε τη σωστή απόφαση ως προς την πρόθεση" είπε. "Δε γίνεται να διαφωνήσεις με την απόφαση".

 

img_10_18615.jpg&obj=iip,1.0&wid=480&hei=179&rgn=0.0326295585412668,0.05182926829268293,0.9213051823416506,0.5457317073170732&cvt=jpeg

 

Αυτό για να θυμόμαστε ότι δε του φταίνε οι Ευρωπαίοι διαιτητές του Σκόουλς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλιο περί ίσων σταθμών και ίσων μέτρων; Για να δούμε, καλά κατάλαβες;

 

Για πάρε μια μεταφρασούλα από τις δηλώσεις του Σερ, ολόκληρες εδώ αν δεν εμπιστεύεσαι την απόδοσή μου:

 

"Λαμβάνοντας υπόψη ότι παίξαμε δέκα, τις περισσότερες φορές εναντίον 12, για μία ώρα, το αποτέλεσμα είναι καλό για εμάς"

 

Ναι, δεν τα ρίχνει στη διαιτησία, στον Kaizersoze τα ρίχνει, αυτός είναι ο δωδέκατος που δεν προστατεύει την ομάδα από τους αλλόθρησκους.

Τον κοσμο εννουσε...τσιμπα ενα ακυρο

 

Αληθεια, καποιος εδω μεσα ειχε υποστηριξει οτι δεν μας αδικησε η διαιτησια γιατι λεει δεν μιλησε ουτε ο Φεργκιουσον...ρε ποιος ηταν,ρε ποιος ηταν...

 

 

 

"Δε θέλω να δικαιολογηθώ ή να μπω σε μπελάδες, όμως δε νομίζω ότι ο διαιτητής έπαιξε πολύ καλά" (ούτε μιλιά για τη διαιτησία, οι μεγαλόψυχοι)

Πωπω τι τους ειπε!!!Πωπω τι οχετος ηταν αυτος???30 αγωνιστικες θα φαει.Πωπω ατακα για την διαιτησια!!!

 

"Στην Ευρώπη είναι προφανές ότι οι διαιτητές έχουν πρόβλημα άγνοιας" (όλοι οι Ευρωπαίοι διαιτητές, ναι. Να δεις τι μου θυμίζει αυτή η μετριοπάθεια...)

Μαλιστα.Μισα λογακια βαζουμε???

Για να παραθεσουμε την παραγραφο ολη

“In Europe it is apparent that the referees have an ignorance problem. You canʼt speak to them, you try to talk to them in the best manner possible and they turn their nose up at you. Something needs to be done about it. There is no communication between the players and the referee, and that makes players frustrated

Θες μηπως να το μεταφρασω σωστα εγω ή θες να μας προσφερεις απλοχερα χαρα και παλι?

 

"Ορισμένα από τα σφυρίγματα την Τετάρτη ήταν γελοία" (ναι, μωρέ, δε μιλάει για τη διαιτησία, ο μεγαλόψυχος)

 

Ομολογω οτι γινεται κουραστικο αλλα αφου το ζηταει ο οργανισμος σου

“Some of the decisions on Wednesday night were laughable. If you saw me on the pitch you would have seen me laughing because a few of the decisions were that bad.

 

Their players kicked the ball away and he didnʼt do anything.There was a tackle on Gaby Heinze and the player didnʼt get booked. It was a joke. Scholesy got booked for the same type of tackle' date='[/b'] then he books Gaby for rolling the ball back.”

Καταλαβαινεις τι λεει (κατι με μετρα και σταθμα) ή τσαμπα καιει η λαμπα?

όπως μας διαβεβαιώνει ο αναλυτής

Μιλησε ο google

 

ο Σερ και οι Άγγλοι γενικά δε μιλάνε για διαιτησία. Ξαναρωτάω, τα θες και τα λες; Σε παρακαλώ να μην επιμείνεις, γιατί έτοιμες σου τις έχω τις πρόσφατες δηλωσούλες του μεγαλόψυχου, αλλά κάνε ό,τι νομίζεις...

Μπρρρ...φοβος...Let's see, can you put your money where your mouth is?Για πες...(Ειλικρινα τωρα, κανεις homework για να μου απαντησεις? )

 

Φυσικά, ακόμη περιμένω να μου εξηγήσεις από πότε η επικρότηση μιας διαιτητικής απόφασης συνιστά λόγο τιμωρίας με κίτρινη (και θα περιμένω πολύ).

Δες προηγουμενο ποστ

 

 

Μετα ξαναδεστο

 

 

Μετα δεστο προσεκτικα

 

 

Τελικα παρτο αποφαση

 

 

Κι ο Ρονάλντο χειροκρότησε τον διαιτητή όταν απέβαλε το Ρούνεϊ (θα θυμάσαι, φαντάζομαι) και καλά έκανε, αφού ήταν μια σωστή απόφαση. Βρες μου, αναλυτή, τον κανονισμό κι εγώ να παραδεχτώ το λάθος μου, αντρίκια

Δ Ι Α Κ Ω Μ Ω Δ Η Σ Η Α Θ Λ Η Μ Α Τ Ο Σ

 

Το βλεπεις?Να το κανω bold?Italic?Nα υπογραμμισω?Μια αλλη γραμματοσειρα ισως?Θα βοηθουσε κατι τετοιο?

 

. Πρόσφατη. Δεν την ποστάρω από τώρα γιατί θέλω να δω πόσο αυτοεξευτελισμό αντέχεις.

 

Αχ ναι χτυπα με, τι αντρας θεε μου...

 

A, κάτι τελευταίο, επειδή υποτίθεται πως μου τη λες ότι με το probably ο Φέργκιουσον αμφισβητεί τη δεύτερη κάρτα: δεν ξέρω τι Αγγλικά καταλαβαίνεις, αλλά σίγουρα δεν εννοεί αυτό που υπαινίσσεσαι. Σου έχω εδώ κάτι που θα σου φρεσκάρει μνήμη και γλωσσολογικές γνώσεις (από τα σχόλια του Σερ, μετά το παιχνίδι με τη Λίβερπουλ [...]Αυτό για να θυμόμαστε ότι δε του φταίνε οι Ευρωπαίοι διαιτητές του Σκόουλς...

 

Στο χθεσινο δεν ειχε δει το βιντεο.Καμια σχεση τα 2 περιστατικα.Αστο.

 

 

 

Εχεις πολυ πλακα παντως, οφειλω να ομολογησω γιατι γκρινιαζεις,γκρινιαζεις και ακομα δεν απαντας σε πραγματα που δεν σε συμφερουν

 

πχ ο Φεργκιουσον τελικα μιλησε για την διαιτησια?Γιατι ξεκινησες λεγοντας"Εδω δεν μιλαει ο Φεργκιουσον"

 

πχ Για τις υπολοιπες φασεις που ανεφερα-μια εξ αυτων την ειπε ο Φερντιναντ-γνωμη εχεις?

 

πχ Για το γεγονος οτι βαζεις λογια στο στομα μου (οτι και καλα κηνυγανε την Μαντσεστερ) ή οτι εκανα edit κειμενο ενω απλα προσθεσα ενα υγ και μαλιστα ασχετο θα ζητησεις κανα συγγνωμη ή δεν ζητας συγγνωμη απο τους αναλυτες?(σε παρακαλω μονο, μην μου δωσεις κανενα link με την επισημη σελιδα που ζητας συγγνωμη, ετσι; )

 

 

 

ΥΓ(Πριν το edit :razz: )Για τον Ντελκ ειχα αδικο, περιμενα οτι θα προσαρμοστει.Φταιει και ο Ζοτς που δεν ηθελε με τιποτα να προσαρμοσει τα συστηματα του στον Ντελκ. Για τον Σισκαουσκας δικαιωθηκα?Ή μονο μαλακιες λεω?[εκανα edit και προσθετω το παρακατω, ζητω συγγνωμη απο τον The search engine previously known as Snoob]Aυτος ο βρωμοΟμπραντοβιτς με αντιγραφει εμενα τον αναλυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μερικοι δεν μπορειτε να ξεφυγετε απο τη μιζερια του να ασχολεισαι ακομη και στους 8 του ch.league με τη διαιτησια,αλλα σας παρακαλω πολυ μη λετε ανοησιες περι αδικης δευτερης κιτρινης.Καθαρη κοκκινη.

Αλλη συζητηση αν στην ιδια φαση θα επερνε κοκκινη η ρομα.

 

Κaizer στα ειχα πει οτι η ρομα ειναι καλη ομαδα και οτι θα θα ειχατε δυσκολιες και εσυ συνεχιζες τις γραφικοτητες.Ειναι ομαδα η οποια παιζει αμυνα και βασιζεται στις αντεπιθεσεις.Και την αλλη εβδομαδα θα πεταξει αλλο ενα σε αντεπιθεση,γι αυτο κανονιστε να βαλετε 3.Αυτη ειναι η ρομα.Αυτος ειναι ο σπαλλετι.

 

Σιγουρα επαιξε ρολο η δικαιη κοκκινη,ποτε ομως η μαντσεστερ δεν επαιξε καλυτερη μπαλα απο τη ρομα προχτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελη γκελα σημερα με την Πορτσμουθ

 

Ρε Σιρ, να σου στειλουμε τον Ζοτς να σου μαθει ποια ειναι τα σημαντικα ματς και πως τα περνεις?

 

Γκριβας

 

ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΑΙΗ Η ΚΟΚΚΙΝΗ???Ειπα οτι σε αναλογες περιπτωσεις η Ρομα δεν χρεωθηκε τιποτα, αυτο ειπα

Οντως η Ρομα που επαιξε ο γαυρος δεν εχει σχεση πολυ πιο καλη εμφανιση, ειμαι αισιοδοξος παντως για την ρεβανς οτι θα βαλουμε 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...